تیوال فیلم ممیرو (هنر و تجربه)
S2 : 17:16:10
: هادی محقق
: یداله شادمانی، میثم فرهومند، فاطمه بهاد
: سید رضا محقق
: روزبه رایگا
: مجید برزگر
: حسین قزلباش
: پدرام زرگر
: علی عدالت دوست
: آرش قاسمی
: حامد غلامی
: هادی دیباجی
: آزاده فیروزبخت.
: حمیدرضا برزگر
: طاها ذاکر
: فرید ناظر فصیحی
: سعیده شریعتی پور
: امیرمهدی نوری
: اردوان زینی سوق
خلاصه داستان: «ممیرو» با سبکی متفاوت و نگاهی تازه داستان تنهایی‌ ایاز، پیرمرد واخورده از زندگی پر مشقت خود را روایت می‌کند که بعد از اتفاقی مهیب در زندگی، با نوه خود روزگار می‌گذراند و خود را مسبب همه اتفاقات می‌داند.

 

شهر:
تهران

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
از زمانی که فیلم آغاز شد ، تنها تصاویر مجهولی را می دیدم و پرسش های زیادی در ذهنم نقش می بست. فیلمی بدون دیالوگ و یا حتی موسیقی اثرگذار ، اما به شکل عجیبی زیبا بود، هر لحظه که میگذشت ، اثر هنری کارگردان بیشتر موجب حیرت من میشد. حتی همان مخاطبان کم هم، از خوردن دست برداشته و محو تصاویر بودند.
اتفاق در یک روستای دورافتاده رخ می دهد، تنها با دو بازیگر که حتی دیالگ بسیار کمی بین آن دو تبادل میشود.. اما حسی را که بازیگران به مخاطب منتقل میکنند مثال زدنی است.. تا آنجا که کارگردان حتی از نگاه اسب و نگرانی سگ وفادار هم برای القای بیشتر حس به بیننده مدد میگیرد.
تلاش بی وقفه مردی برای رفتن و در نهایت تلاش برای ماندن، عجب پارادوکس عجیبی و زیباییی داشت. به خوبی از المان های قومی و محلی کمک گرفته بود. به تصویر کشیدن مراسم و هلهله های بومیان نیز به زیبایی فیلم کمک ... دیدن ادامه » میکرد.
وقتی فیلم تمام شد ، همانگونه بر روی صندلی میخکوب شده بودم، چقدر زیبا زجر کشیدن یک انسان در حال احتضار را نشان داد. حال عجیبی داشتم، به شدت با ایاز همراه شده بودم ولی او دیگر رفته بود با زخم های به جا مانده بر تن و روحش ، حال منِ مخاطب بار زخم های روحش را به دوش میکشیدم.
پیشنهاد میکنم حتما عزیزان تیوالی این اثر را ببینند.
فیلمی که در جشنواره میخواستم ببینم و نشد ...
۲۹ شهریور ۱۳۹۵
کاش ابتدا می نوشتید :خطر لو رفتن..
۲۹ شهریور ۱۳۹۵
آقای نیما نیک

نگران نباشید ارزش دیدن این فیلم به قدری بالاست که حتی اگر شما تمامی موضوع فیلم را بدانید باز هم دیدن آن جذابیت فوق العاده ای دارد. راستش را بخواهید اهمیت و پررنگ بودن فیلم نامه باعث درخشش فیلم نشده ، بلکه لایه های درونی بازی ها و حس ها و ... دیدن ادامه » مفاهیمی که کارگردان با استفاده از نماد ها و المان ها سعی در القای آن به بیننده دارد ، این فیلم را حایز اهمیت کرده است.
۳۱ شهریور ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من این فیلم رو خیلی دوست داشتم. شاهکار بود.
این فیلم عالیه.یعنی سطح توقعات من رو از سینمای ایران بالا برده.فکر نکنم حالا حالاها فیلم به این خوبی ساخته بشه.