آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش متاستاز
S3 : 03:48:10 | com/org
امکان خرید پایان یافته
پنجشنبه ۱۲ تا ۱۷ آذر ۱۳۹۴
۱۷:۰۰ و ۱۹:۳۰
۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
بها: ۲۰,۰۰۰ تومان

نکته مهم: تماشاگران محترم دقت نمایند به دلیل تعمیرات در خیابان شهریار، امکان استفاده از پارکینگ مجموعه بنیاد رودکی و محدوده خیابان شهریار به عنوان پارکینگ فعلا وجود ندارد.

اخبار

›› "متاستاز" به تالار رودکی می آید

مکان

خیابان حافظ ، خیابان استاد شهریار، تالار رودکی
تلفن:  ۶۶۷۰۵۱۰۱

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
با سلام امید هست دوباره اجرا داشته باشه ؟
م تورانداز این را دوست دارد
از هفت دی برمیگردند
۲۰ آذر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این کار به عقیده ی من قابلیت جهانی شدن رو داره و بسیاری هم خاص هست.
هنری ناب، خلاقیت، عشق و نگرشی درست رو در کل تیم اجرایی دیدم.
و نمیشه دوستش نداشت.
تبریک به علی اصغر دشتی عزیز
نمایش «متاستاز» به کارگردانی علی اصغر دشتی در دور تازه اجراهای خود از تاریخ 12تا 17 آذرماه به تالار رودکی می‌رود.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دشتی درباره اجراهای این نمایش در تالار رودکی گفت: «در پنجمین دور اجرای متاستاز در تالار رودکی، دو سانس ویژه در روزهای 13 و 17 آذر (جمعه و سه‌شنبه) و در ساعت‌های 17 و 19:30 دقیقه، خواهیم داشت.»

او افزود: «این تئاتر به همپای بیماران مبتلا به سرطان می‏پردازد و هدف آن، متاستاز شدن عواطف و توجه به همپا، به‌جای بیماری و غفلت است که تاکنون نیز با استقبال خوبی از سوی مردم و جامعه هنری روبرو شده است.»

نمایش متاستاز به تهیه‌کنندگی آرش وفاداری در سالن‌های مختلف شهر تهران بر اساس دنباله اعداد فیبوناچی و به‌صورت 1-1-2-3-5-8 و ... به روی صحنه می‌رود.

متاستاز پیش از این در برج آزادی، تالارهای سایه و چارسوی تئاتر شهر تهران، تماشاخانه باران و تالار شمس (اکو) روی صحنه رفته بود. این تئاتر در ادامه اجراهای خود بعد از تالار رودکی به سالن‌های دیگری ازجمله تماشاخانه ارغنون و تالار مولوی، خواهد رفت.
farhad riazi و علی عبدالرحیم این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
رضا کوچک زاده نویسنده، پژوهشگر و منتقد تاتر درباره تئاتر متاستاز نوشته است:
شاید مهم‌ترین ویژگی تئاتر دوره‌ی کنونی ـ‌که بسیار امیدوارم دوره‌ی گذاری زودگذر باشد‌ـ بی‌ارتباطی گسترده با تماشاگر است. به سخن دیگر، ویژگی مشترک بسیاری از نمایش‌های دوره‌ی پس از اصلاحات را در این نکته می‌توان دریافت که نسبتی با تماشاگر خویش ندارند. برای نمونه، تئاترروهای تهرانی طبقه‌ی متوسط جامعه، نمی‌توانند خود و مسائل‌ اکنونی‌شان را بر صحنه‌های تئاترمان بیابند. تئاتر ما نمی‌تواند ـ‌یا نمی‌خواهد‌ـ به ادراک مناسبی از خواسته‌ی کنونی ایشان برسد؛ از این رو نمی‌تواند تصوری از آینده‌ی بشری، پیش روی تماشاگرانش بنشاند. به راستی ما انسان‌های شهری در کجای تئاتر این روزها قرار داریم؟ و چرا تصویر ما بر صحنه‌ها غایب است؟
صحنه‌ها و صندلی‌های تئاترمان در این سال‌ها گستره‌ی بیش‌تری یافته و هر شب ـ‌شاید چندین برابر دوره‌ی اصلاحات‌ـ گزینه‌هایی برای انتخاب و دیدن نمایش در برابرمان هست ولی ما فراموش‌شدگان همه‌ی گونه‌های تئاتری در دوره‌ی کنونی ایران هستیم؛ نه تئاتر آیینی و سنتی ما را می‌بیند، نه تئاتر (به اصطلاح) دینی و نه تئاتر تجربی یا هر تئاتر دیگر که در این دوره به مدد سلیقه‌ی مدیران، تنها نامی از آن بر جای مانده؛ حتا در اندیشه‌های تئاتر دانش‌گاهی نیز ـ‌اگر اندیشه‌ای برایش مانده باشدـ دیگر هستی نداریم. ما دیده نمی‌شویم؛ نامرئی شده‌ایم در دیدگان پدیدآوران تئاترمان. گویا همه‌ی تئاترهای این روزگار به تئاتر بدنه تبدیل شده‌اند؛ بی‌هیچ تفاوتی و البته بی‌هیچ اثری. هنگامی که همه‌ی تئاترها مانند هم می‌اندیشند، باید به دنبال تئاتری گشت که بیندیشد. به سخن دیگر، تئاتر کنونی اصلا نیست ـ‌هستی ندارد‌ـ‌ که بخواهد آلترناتیوی داشته باشد.
در چنین فضایی، هنگامی که با بخشی از جامعه‌ی زیسته‌ی اطرافت بر صحنه‌ای تازه رویارو می‌شوی، بسیار شگفت‌زده می‌شوی، ناباور می‌نگری و می‌کوشی زمان را به یاد آوری و سپس... تب می‌کنی، مهره‌های پشتت تیر می‌کشند و اشک! حس می‌کنی پس از سال‌ها تئاتر ما می‌رود که به راه بازگردد و هویت خویش را ـ‌و ما را‌ـ بار دیگر بازیابد. درمی‌یابی ... دیدن ادامه ›› که این نمایشی‌ست که نمی‌توانی برای کسی تعریفش کنی؛ تنها شاید بتوان به دیدار آن بخوانی‌شان! باید چشم‌ها، حس‌ها و روح‌ها در تالار حضور داشته باشند تا فضای نمایش با خود ببردشان به تجربه‌ی ناب دیدن نمایش!
متاستاز با من چنین کرد.
اصغر دشتی و گروه پرانرژی و صادقش مرا بر آن داشتند تا باور کنم، دور نیست که دوره‌ی گذار ناپسند تئاترمان پایان یابد؛ و شاید این پایان، اینک با متاستاز آغاز شده باشد.
در ادامه‌ی دوره‌ی اجرایی ویژه‌شان که تا اسفند 94 ادامه می‌یابد، اجراهایی بهتر از هر روز برای متاستازیان آرزو دارم!
مجتبی مهدی زاده و فربد این را خواندند
مهران جلیلوند و مرتضی بیگ لو این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تقدیر مدیر عامل موسسه محک از نمایش «متاستاز»
نمایش‌ «متاستاز» به کارگردانی علی‌اصغر دشتی؛ همراهی با «هم‌پایان» بیماران مبتلا به سرطان را در محوریت قرار داده که با استقبال مردم و نهادهای خصوصی مدنی مواجه شده است.

به گزارش ایلنا، در متن پیام قدردانی مدیرعامل این موسسه از عوامل اجرایی نمایش «متاستاز» آمده است:

به‌تازگی شاهد انجام حرکتی ارزشمند با نام «کمپین متاستاز علیه متاستاز» هستیم که به ایجاد آگاهی و ارتقای توجه جامعه، نسبت به افرادی می‌پردازد که در کنار یک بیمار مبتلا به سرطان به عنوان "همپا" استوار ایستاده‌اند و در کنار ایشان خود را خالصانه فراموش کرده و با این بیماری مبارزه می‌کنند. این حرکت ارزشمند، محک را بر آن داشت تا ضمن ابراز قدردانی و تبریک به تمام عوامل این اقدام انسان‌دوستانه، وظیفه خود را در ایجاد آگاهی بیشتر و توجه به همراهان بیماران مبتلا به سرطان بار دیگر ... دیدن ادامه ›› انجام دهد.

ادغام زیبایی‌شناسانه خلاقیت و هنر با یک دغدغه اجتماعی که در قالب نمایش "مطاستاض علیه متاستاز" به عنوان یکی از عناصر این کمپین روی صحنه رفته است، بی‌شک یکی دیگر از برنامه‌های فرهنگی است که در پیوند هنر و انسان‌دوستی، ژرفای مفهوم "هنر زیستن" را به نمایش می‌گذارد. امیدواریم که ارایه این تفسیر جدید، زیبا و هنرمندانه از واژه پزشکی متاستاز (گسترش سلول‌های سرطانی از یک ارگان به ارگانی دیگر و گسترش آن در تمام بدن) بر توسعه همدلی و ترویج انگیزه والای کمک به هم‌نوع که حدود ربع قرن از دغدغه‌های موسسه خیریه محک بوده است بیفزاید.

حمایت و همراهی با خانواده کودکان مبتلا به سرطان، که ناشی از همدلی و درک صمیمانه بنیان‌گذار محک از رنج آنان بوده است، دلیل و پایه اصلی به‌وجود آمدن این مؤسسه است. ما در محک معتقدیم، زمانی که یک کودک به سرطان مبتلا می‌شود، مادر و پدر، خواهر و برادر و تمام افراد خانواده با آن بیماری مواجه می‌شوند و می‌دانیم که به ازای هر کودکی‌ که به سرطان مبتلا می‌شود، مادر و پدری برای نجات جان کودکشان، خود را فراموش می‌کنند و گاهی این فراموشی به فراموشی سایر فرزندان نیز منجر می‌شود. ما 24 سال است که با اتکا به مهر و مشارکت نیکوکاران و نیک اندیشان ایران زمین، علیه این فراموشی مبارزه می‌کنیم. در این مبارزه با اندیشیدن به کیفیت زندگی کودکان و مبتلا به سرطان و خانواده آنها همواره تلاش کرده‌ایم تا مادر و پدر و تمام اعضای خانواده بیش از 23 هزار کودک مبتلا به سرطان هرگز خود را تنها احساس نکرده و امیدوارانه مسیر درمان را همراه هم طی کنند.

مبارزه با فراموش نشدن زندگی، امید و بنیان خانواده در این بند از بیانیه چشم انداز محک تجلی یافته که محک برآن است تا در سایه حمایت‌های این مؤسسه، خانواده‌ها با نگرانی کمتر، تنها به درمان کودک خود فکر کنند و کودکان شادمانه‌تر فرآیند درمان را طی نموده و آرزوهای آنها از بودن یا نبودن، به چگونه زیستن در آینده تغییر کنند.

از آنجا که بهره‌مندی از ظرفیت‌های مدنی در حل مشکلات جامعه و ترویج مفهوم بشردوستی یکی از اساسی‌ترین عوامل توسعه پایدار جوامع است، محک همواره ترویج این مفهوم را در زمره اهداف خود دارد و قدردان اقدامات خلاق و فعالانی است که در بالندگی این هدف می‌کوشند.

این حرکت مسئولانه نشانه درک عمیق تمامی دست اندرکاران این پروژه از مشارکت و همدلی و تجلی واقعی «‹همپا بودن» است که صمیمانه آرزو می‌کنیم اهداف تعریف شده برای این کمپین به بهترین شکل محقق شده و توجه جامعه به موضوع سرطان و همراهان بیماران مبتلا به این بیماری بیش از پیش ارتقا یابد.

در پایان به تمامی نیکوکارانی که پا به پای هزاران کودک مبتلا به سرطان محک را با قدم هایشان، فکرشان، زمان‌شان و فراموش کردن خودشان حتی برای یک لحظه، یاری کرده‎اند ادای احترام کرده و امیدواریم روزی هم پای هم بهبودی تمامی بیماران مبتلا به سرطان را جشن بگیریم.

پروژه نمایشی «متاستاز» با طراحی، نویسندگی و کارگردانی علی‌اصغر دشتی ساعت ۱۹ شنبه، نهم آبان ماه در تالار سایه تئاتر شهر آغاز شد و با اجرا در تالار چهارسو در ساعت ۱۹ روزهای پنجشنبه، چهاردهم و جمعه، پانزدهم آبان میزبان دوستداران تئاتر خواهد بود.
مجتبی مهدی زاده این را خواند
ذوق زده و بهزاد هندی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به آگاهی می رساند امکان خرید بلیت این نمایش فراهم گردید.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید