کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال گشت‌های فلسفی |گشت سوم: جنگل آرام - در ستایش خلوت‌گزینی|
S3 : 17:58:26 | com/org
امکان خرید پایان یافته
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸
بها: ۲۲۰,۰۰۰ تومان

برگزارکننده: تیوال

اغلب به‌منظور هدف خاصی بیرون می‌رویم، اما گاهی به‌ویژه آخرهفته‌ها فقط برای کمی خوش‌گذرانی یا دیدار دوستان‌مان از خانه بیرون می‌زنیم. گاهی به سالن‌های تئاتر و سینما، کافه‌های شلوغ و مراکز خرید، گاهی به مکان‌های کمابیش فرهنگی از قبیل گالری‌ها و موزه‌ها و گاهی به دل طبیعت پناه می‌بریم تا اندکی از کار و زندگی و مشکلات روزمره فاصله بگیریم.
اما می‌توان گفت هر روز، پرسش‌های زیادی از ذهن‌مان درباره‌ی زندگی و بنیان‌های آن می‌گذرد که البته اغلب یا فشار زندگی ما را به سوی نادیده گرفتن و فراموش کردن‌شان رهسپار می‌کند، یا دشواری مواجهه با این واقعیت که شاید پاسخ درخوری برای چنین پرسش‌هایی در چنته نداشته باشیم. حال اگر این آخر هفته‌های دوری از کار و روزمره را با شجاعت مواجهه با این پرسش‌ها تلفیق کنیم چه؟

در «گشت‌های فلسفی» می‌خواهیم به مکان‌هایی سر بزنیم که می‌توانند پرسش‌هایی در باب معنای زندگی، مرگ، عشق، زیبایی، سکوت، زمان، کران‌مندی و ... در ذهن ما ایجاد کنند. در مکان‌هایی که بر اساس موضوع موردنظر انتخاب شده‌اند، ساعاتی کنار هم می‌نشینیم و به پرسش‌هایی می‌اندیشیم و در باب مسائلی گفت‌و‌گو می‌کنیم که پاسخ روشنی برایشان وجود ندارد. پرسش‌هایی که به‌خودی‌خود ارزشمندند و بیش از پاسخ‌هایشان باید ذهن ما را به خود مشغول کنند!


در این برنامه می‌خواهیم به آغوش مهربان درخت‌ها و بیشه‌زارها برویم تا در سایه‌ی سکوت و نسیم پاییزی، در فضایی دور از شلوغی‌ها و روزمرگی‌های شهر در ستایش خلوت‌گزینی و ضرورت آن تأمل و گفت‌و‌گو کنیم.

خدمات: وسیله نقلیه توریستی، صبحانه سلف سرویس، ناهار گرم در طبیعت، میان‌وعده، تسهیل‌گر، راهنما و بیمه

تسهیل‌گر: ملیکا خوش‌نژاد، کارشناس ارشد فلسفه دانشگاه تهران، ٰمدرس و تسهیل‌گر فلسفه، دبیر تحریریه سایت و مجله فلسفیدن و ...

*این گردش شامل ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت پیاده‌روی با درجه سختی متوسط است.

حرکت: ۵ صبح
برگشت: ۲۳:۰۰
مکان حرکت: میدان ونک

اطلاعات بیشتر:
۰۹۱۰۸۵۷۸۷۵۵

مدت زمان
یک‌روزه
حمل و نقل
زمینی
محدوده
داخلی
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید