تیوال نمایش ریچارد سوم اجرا نمی‌شود
S3 : 15:26:43
اگر سر قفس قلبه، باید سر رو منفجر کرد
  ۲۹ آذر تا ۲۸ دی ۱۳۹۵
  ۲۰:۳۰
  ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
 بها: ۲۰,۰۰۰ تومان

: ماتیی ویسنی یک
: اصغر نوری
: (به ترتیب ورود به صحنه) محمد رضا چرختاب، مهرداد نیکجو، دنیا مقدم راد، بیتا آزادی، وحید آجرلو، مصطفی لطیفی خواه، میلاد مرادی، یلدا صرافی، شاهو رستمی
: سید حسن عباسی هارونی

: آرمین یاری
: اصغر نوری
: هلیا شکری
: سالار حسینی فر
: رحمان آجرلو، سعید لاهوتی
: ولی محسنی
: مریم قدمی
: وحید میثاقی
: پوریا عنایی
: زینب ایوبی
: سید محمد عباسی هارونی، حسین شیرازی، محسن صادقی

- کاری از "تیاتر ۸۸"

برداشتی آزاد از آخرین کابوس فسوالود مایرهولد، کارگردان بزرگ تیاتر روسیه، قبل از کشته شدن در زندان نظام کمونیستی استالین در سال ۱۹۴۰.

گزارش تصویری تیوال از نمایش ریچارد سوم اجرا نمی‌شود / عکاس: گلشن قربانیان

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» یادداشت صمد چینی‌فروشان؛ عضو کانون ملی منتقدان

» «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» تمدید شد

» هدیه فرهنگی برای تماشاگران نمایش

آواهای وابسته

 
گفتگوی تیوال با اصغر نوری
بزرگ ترین ویژگی تئاتر دانشگاهی پژوهش است

مکان

خیابان انقلاب، ابتدای خیابان شانزده آذر، شماره شانزده، جنب کلینیک دانشگاه تهران، مرکز تئاتر مولوی
تلفن:  ۶۶۴۱۹۸۵۰


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی و اعلام سه روز عزای عمومی، اجراهای مرکز تئاتر مولوی به مدت3 روز تعطیل است و سه شب پایانی اجرای نمایش "ریچارد سوم اجرا نمی شود" روزهای 5 شنبه،جمعه و1شنبه خواهد بود که هم اکنون امکان رزرو روزهای جدید فراهم آمده است .
سلام
ببخشید کسانی که بلیط داشتن برای امروز چه جور می تونن تاریخ بلیط رو تغییر بدن؟ مثلا روز یکشنبه متاسفانه شماره پشتیبانی از صبح اشغاله.
۲۰ دی ۱۳۹۵
درود
طبق اعلام تیوال یا بهتون پیامک یا ایمیل میدن یا باهاتون تماس میگیرن . ایمیلتون رو حتما چک کنین . در نهایت نگران نباشین اگر امروز یا فردا حل نشد برای 4 شنبه هماهنگ کنید باهاشون. حتما زمان رو تغییر میدن .
۲۰ دی ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«نمایش ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» تقدیم می‌کند

هدیه فرهنگی برای تماشاگران نمایش
نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» به کارگردانی اصغر نوری و تهیه کنندگی سید حسن عباسی هارونی، از تماشاگران با اهدای بسته فرهنگی استقبال می‌کند.

به گزارش ایران تئاتر نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» به نویسندگی ماتئی ویسنی یک، کارگردانی اصغر نوری و تهیه کنندگی سید حسن عباسی هارونی کاری از گروه تئاتر ۸۸ است و عوامل نمایش در نظر دارند از تماشاگرانی که از سایت تیوال بلیت خریداری می‌کنند با یک بسته فرهنگی استقبال نماید. تهیه کننده این نمایش در این رابطه گفت « در راستای تشویق تماشاگران و عموم مردم برای دیدن نمایش و به خصوص نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» در نظر داریم تا یک بسته فرهنگی که شامل سیم کارت و دفتر یادداشت و نمایش نامه میباشد به تماشاگرانمان هدیه بدهیم ... دیدن ادامه » .
http://theater.ir/?a=content.id&id=74443&lang=fa
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دکتر قطب‌الدین صادقی :
« ریچارد سوم اجرا نمی‌شود » دارای اندیشه پویای فکری و هنری است
نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» به کارگردانی اصغر نوری و تهیه کنندگی سید حسن عباسی هارونی، میزبان دکتر قطب‌الدین صادقی بود.

به گزارش دریافتی ایران تئاتر، دکتر قطب‌الدین صادقی پس از دیدن نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» گفت: این نمایش دو ویژگی مهم دارد یکی استفاده از یک متن بسیار خود از نویسنده مطرح دنیا دوم اینکه سخن در مورد مردی به میان می‌آورد که هم به خاطر اعمالش هم به خاطر شخصیت مهمش معروف هست. همواره میرهولد به ما یادآوری می‌کند که هنرمند می‌تواند جسور، خلاق و مستقل باشد. این نمایش یک نمایش خوب دانشجویی است که بازیگران خوبی دارد و اجرای آبرومندی است. اجرایی است که نمی‌خواهد لحظات شادی را برای تماشاگر به وجود آورد بلکه در اندیشه مطرح کردن یک اندیشه ... دیدن ادامه » پویای فکری هنری است که لازمه یک کار دانشجویی است.
http://namayesh1.com/News.aspx?id=26032
علی صمیمی این را خواند
فرشته نوبخت و احمد محمود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حمیدرضا نعیمی:
«ریچارد سوم اجرا نمی شود» نمایشی است که رنج‌های هنرمندان را نشان می‌دهد.
نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» به کارگردانی اصغر نوری و تهیه‌کنندگی سید حسن عباسی هارونی میزبان حمیدرضا نعیمی بود.
به گزارش گروه فرهنگی آنا، حمید رضا نعیمی پس از دیدن نمایش نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی شود» گفت: شاهد کارگردانی مترجم خوب کشورمان آقای اصغر نوری بودم. این نمایش یک اجرای ارزشمند است که نه تنها خانواده تئاتر بلکه عموم مردم نباید فرصت دیدن این نمایش را از دست بدهند. نمایشی که در لحظات مختلف خنده را بر روی لب مخاطب می‌نشاند اما این خنده معنی واقعی گریه است. گریه ای که ناشی از سختی های هنرمندان در کشورهای مختلف مثل کشورما تحمل کردند. گریه کردند و جانشان را فدای ادب و هنر کردند. مایرهولد هم یکی از همین هنرمندان است. در این نمایش شاهد سختی‌های ... دیدن ادامه » مایرهولد در اجرای یک نمایش هستیم.
http://www.ana.ir/news/172482
علی صمیمی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دکتر خاکی:
«ریچارد سوم اجرا نمی شود» نمایشی سرشار از فکر و سکوت های تامل برانگیز است نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی شود» به کارگردانی اصغر نوری و تهیه‌کنندگی سید حسن عباسی هارونی، میزبان دکتر محمد رضا خاکی بود.
به گزارش دیباچه و به نقل از مشاور رسانه‌ای گروه، دکتر محمد رضا خاکی پس از دیدن نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی شود»گفت: این نمایش پراز ایده های خلاقانه و نمایش جدی است که براساس یکی از شخصیت های معروف تئاتر یعنی ریچارد سوم نگارش شده است. من طرفدار تئاتری هستم که در آن فکر و سکوت تامل برانگیز وجود داشته باشد و خوشبختانه این نمایش سرشار از این لحظات بود تماشاگر امروز نیازمند این نوع تئاتر است.
http://diibache.ir/fa/news/40917/%D8%B1%DB%8C%DA%86%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%B3%D9%88%D9%85-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%DA%A9%D8%B1-%D9%88-%D8%B3%DA%A9%D9%88%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شب گذشته نمایش "ریچارد سوم اجرا نمی‌شود" به کارگردانی اصغر نوری اجراهای خود را آغاز کرد.

به گزارش ایلنا، در مراسم آغاز اجرای نمایش "ریچارد سوم اجرا نمی‌شود" به کارگردانی اصغر نوری که با حضور فرهاد مهندس‌پور، مدرس و کارگردان تئا‌تر همراه بود؛ مهندس‌پور گفت: او شاگردی بود که در جلسهٔ دفاع پایان نامه‌اش حسرت می‌خوردیم که فارغ التحصیل شده زیرا او با نگاه و اندیشهٔ خاص خود حقیقت تئا‌تر را دنبال می‌کند، و در کنار پژوهش و کارگردانی یک مترجم آشنا و مسلط است.

این استاد دانشگاه با انتقاد از رفتارهای غیرحرفه‌ای در عرصه تئا‌تر حرفه‌ای گفت: تئا‌تر به مثابه یک تعامل اجتماعی ذاتا اهمیت دارد و در این هنر باید به اصالت پرداخت و حاشیه‌های بیهوده را دور ریخت.

مهندس‌پور افزود: تصور نمی‌کردم برای یک اجرای دانشگاهی چنین جمعیتی را بخصوص از نخبگان در شب اول اجرا ببینم و از همگی بابت حضور و حمایتشان از نمایشی بی‌پیرایه و بی‌تکلف قدردانی می‌کنم.

امیرحسین حریری (رئیس مرکز تئا‌تر مولوی) نیز گفت: در وهلهٔ اول باید به گروه دانشگاهی و پرتلاش این نمایش که زمان بسیاری را با سخت‌کوشی به تمرین و آماده‌سازی اثرشان پرداختند تبریک گفت.

وی با اشاره به شرایط این روزهای آثار نمایشی عنوان کرد: جای خوشحالی است که هنوز در قالب گروه‌های دانشگاهی دغدغه‌های شریف و محترمی وجود دارد و این جریان از سوی مخاطبین فرهیخته و دانشگاهی حمایت می‌شود.

حریری در ادامه به ضرورت وجود یک نقشهٔ راه شفاف و مدون با ضمانت‌های اجرایی موثق در تئا‌تر دانشگاهی اشاره کرد و گفت: تئا‌تر دانشگاهی تنها فضای امیدبخش تحول و تاثیرگذار در عرصهٔ تئا‌تر کشور است که نیازمند این مهم است.

وی تدوین سند چشم انداز تئا‌تر دانشگاهی به عنوان یک سند بالادستی و حمایت‌کننده از تلاش‌های علمی و عملی دانشجویان مطالبه گر را در گرو ارادهٔ نهادهای مختلف بویژه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانست و گفت: با تمام محدودیت‌هایی که برای فعالیت گسترهٔ بسیار زیاد علاقمندان وجود دارد تئا‌تر دانشگاهی خلاق و امیدوار به پیش می‌رود هرچند امکانات و بستر‌ها برای بالندگی این رشتهٔ تخصصی کافی نیست و گا‌ها شاهد هدررفت انرژی و انگیزهٔ جوانان هستیم زیرا دچار سردرگمی می‌شوند.

دبیر ... دیدن ادامه » اسبق جشنواره تئا‌تر دانشگاهی اضافه کرد: باید تعامل دستگاههای زیربط فرهنگی با دانشگاههای هنری در ابعاد مختلف تقویت شود و این مسئله جز با هدف‌گذاری معین در قالب سند چشم‌انداز تئا‌تر دانشگاهی میسر نیست.

در ادامهٔ این مراسم، اصغر نوری مترجم و کارگردان ریچارد سوم اجرا نمی‌شود؛ گفت: باید اعتراف کرد که تئا‌تر کار کردن سخت شده و اگر تولید این اثر که برای من بسیار مهم بود و باید به سرانجام می‌رسید حدود دو سال به درازا کشیده دلیلش همین سختی‌های غیرقابل پیش بینی است.

کارگردان ریچارد سوم اجرا نمی‌شود؛ گفت: همراهانی داشتیم که ما را تنها گذاشتند زیرا پروسهٔ طولانی مدت و تجربی تمرینات با ذهنیت منطقی آن‌ها از فعالیت تئا‌تر متفاوت بود و من از همگی آن‌ها متشکرم.

نوری از مرکز تئا‌تر مولوی بدلیل همراهی و همگامی با جریان تئا‌تر دانشگاهی تشکر کرد و گفت محدودیت‌های زمانی و تراکم کاری در سالن‌های مولوی آماده سازی گروههای نمایشی را کمی محدود می‌کند در حالیکه اگر فرصت زیادی در اختیار تمرین و اجرای یک اثر قرار می‌گرفت بالطبع نتایج بهتری از کار‌ها حاصل می‌شد حال آنکه این امر مستلزم کمتر شدن تعداد نمایش‌ها در یکسال می‌شود بنابراین باید فکری ریشه‌ای به حال کمبود‌ها کرد.

در پایان، شال نمادین مرکز تئا‌تر مولوی توسط فرهاد مهندس‌پور به اصغر نوری اهدا شد.

احمد پوری (نویسنده و مترجم)، خاکی، فرزان سجودی، مسعود مهرابی (مدیر مسئول مجله فیلم)، رمضانی (مدیر نشر مرکز)، همایی (مدیر نشر نی)، محمد امیر یاراحمدی، آندرانیک خچومیان، بهزاد صدیقی، سابیر هاکا و شوکا حسینی (شاعر)، فرزاد معافی، رامتین شهبازی، رضا کوچک‌زاده، فرهاد تجویدی، امیر علیزادگان و... جمعی از حاضران در این مراسم بودند.

"ریچارد سوم اجرا نمی‌شود"؛ هر شب ساعت ۳۰: ۲۰ در سالن اصلی تئا‌تر مولوی اجرا می‌شود.
http://www.ilna.ir/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D9%87%D9%86%D8%B1-6/439647-%D8%B1%DB%8C%DA%86%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%B3%D9%88%D9%85-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7-%D8%B4%D8%AF
علی صمیمی این را خواند
حمید نخعی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فرهاد مهندس پور نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» را افتتاح می‌کند
نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی شود» به کارگردانی اصغر نوری و تهیه‌کنندگی سید حسن عباسی هارونی، 29 آذر ماه ساعت 20 در سالن مولوی و توسط فرهاد مهندس پور افتتاح می شود.
به گزارش گروه فرهنگی آنا و به نقل از مشاور رسانه‌ای گروه، نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی شود» به نویسندگی ماتئی ویسنی یک ، کارگردانی اصغر نوری و تهیه‌ کنندگی سید حسن عباسی هارونی کاری از گروه تئاتر 88 است.
این نمایش برداشتی آزاد از آخرین کابوس فسوالود مایرهولد، کارگردان بزرگ تئاتر روسیه، قبل از کشته شدن در زندان نظام کمونیستی استالین در سال1940 است.
محمد رضا چرختاب، مهرداد نیکجو، دنیا مقدم راد، بیتا آزادی، وحید آجرلو، مصطفی لطیفی خواه، میلاد مرادی، یلدا صرافی، شاهو رستمی بازیگران «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» هستند.
http://www.ana.ir/news/168916
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی شود» به کارگردانی اصغر نوری و تهیه‌کنندگی سید حسن عباسی هارونی، با پشت سر گذاشتن آخرین جلسات تمرین، از 29 آذر تا 20 دی ماه در سالن مولوی به روی صحنه می رود.
به گزارش گروه فرهنگی آنا و به نقل از مشاور رسانه‌ای گروه، نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی شود» به نویسندگی ماتئی ویسنی یک ، کارگردانی اصغر نوری و تهیه‌ کنندگی سید حسن عباسی هارونی کاری از گروه تئاتر 88 است.
این نمایش برداشتی آزاد از آخرین کابوس فسوالود مایرهولد، کارگردان بزرگ تئاتر روسیه، قبل از کشته شدن در زندان نظام کمونیستی استالین در سال1940 است.
محمد رضا چرختاب، مهرداد نیکجو، دنیا مقدم راد، بیتا آزادی، وحید آجرلو، مصطفی لطیفی خواه، میلاد مرادی، یلدا صرافی، شاهو رستمی بازیگران «ریچارد سوم اجرا نمی شود» هستند . اصغر نوری (طراح صحنه)، هلیا شکری (طراح لباس)، سالار حسینی ... دیدن ادامه » فر (طراح نور)، رحمان آجرلو، سعید لاهوتی (موسیقی)، ولی محسنی (عکس)، مریم قدمی (گریم)، پوریا عنایی (مدیر صحنه)، زینب ایوبی (منشی صحنه)، سید محمد عباسی هارونی، حسین شیرازی، محسن صادقی (دستیاران صحنه)، آرمین یاری (مدیر تولید)، دیگر عوامل نمایش هستند.
احمد محمود این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید