کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال گردش کاخ موزه سعدآباد |با همراهی نازیلا ناظمی|
S3 : 15:16:24 | com/org
امکان خرید پایان یافته
جمعه ۰۱ آذر ۱۳۹۸
۱۰:۰۰
۳ ساعت
بها: ۶۵,۰۰۰ تومان

برگزارکننده: تیوال

گذر در کوچه‌باغ‌های پر درخت قریه‌ای سرسبز و سرشار از عطر رازقی، شمعدانی و گل‌های محمدی در شمالی‌ترین نقطه تهران، سفر در یادها و خاطره‌ها. قریه سعدآباد بهشت شاهان قاجار با یک میلیون و صد هزار متر مربع وسعت، خود شهری کوچک است در دامنه‌های البرز. شهرک و قریه‌ای که به واسطه برخورداری از آب و هوای مطبوع شمیران، تبدیل به تفرجگاهی دلچسب برای شاهان و مردم خسته از تابستانه‌های تهران شد. در این رهگذر، هزاران داستان و خاطره رقم خورد، شیرین و تلخ. نه تنها داستان آدم‌ها که حکایت درختان و مجسمه‌های بی سر و سرگردان. 

در این گردش اینبار همراه با داستان سعدآباد، به دنبال یافتن روایتی دیگر از باغ خواهیم رفت. ابتدا به کاخ ملت (سفید) می‌رویم، از ساختمان زیبایش بازدید می‌کنیم. پس از آن در مسیری پر از برگ‌های خزان و پاییزی قدم زنان از قصه‌های ناگفته این باغ می‌شنویم. در ادامه مسیرمان به کاخ قدیمی سبز می‌رویم، همچنین از موزه برادران امیدوار دیدن می‌کنیم و اندکی از سفرنامه هیجان‌انگیز این دو جهانگرد خواهیم شنید. در نهایت از موزه آلبوم‌های سلطنتی باردید می‌کنیم و اینگونه می‌خواهیم در این روز خاطره‌ای تازه به دفتر حکایت‌های این باغ زیبا بیافزایم.

کارشناس: نازیلا ناظمی
پژوهشگر، مولف و مصحح اسناد و متون تاریخی با سابقه مطالعاتی در زمینه نمادها و نشانه‌های اسطوره‌ای، باورها و اعتقادات (از جمله انجمن‌های زیرزمینی و مخفی)
مکتوبات: سه روز به آخر دریا (سفرنامه یک شاهزاده خانم قاجاری)، نوروز ایرانیان، مردان قاجار (صدیق الدوله) و ...

بازدید‌ها و روایت‌ها: کاخ ملت (سفید)، موزه آلبوم‌‌های سلطنتی و اسناد سعدآباد، کاخ سبز، موزه برادران امیدوار و البته روایات متفاوتی از هر کدام

خدمات: ورودیه‌ها، پذیرایی، کارشناس و راهنما

محل قرار: ورودی مجموعه سعدآباد (زعفرانیه)

اطلاعات بیشتر:
۰۹۳۵۴۵۴۰۹۶۵

دسته‌بندی
فرهنگیتیوالی
مدت زمان
نیم‌روزه
موضوع
رصد
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید