آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش شب دشنه های بلند
S3 : 20:36:07 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۰۱ مرداد تا ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
۱۹:۰۰
۱ ساعت
بها: ۳۰,۰۰۰ و ۳۵,۰۰۰ تومان  |  جزییات
باکس های روبروی ۳۵.۰۰۰ تومان
باکس های کناری ۳۰.۰۰۰ تومان

شبکه‌های اجتماعی تئاتر مستقل تهران: اینستاگرام

گزارش تصویری تیوال از نمایش شب دشنه های بلند / عکاس: سارا ثقفی

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از تمرین نمایش شب دشنه هاى بلند / عکاس: سارا ثقفی

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› شبی که روشن است

›› جهان در کار سرکوب اندیشه است

›› آغاز «شب دشنه هاى بلند» همراه با حضور هنرمندان و تماشاگران

ویدیوها

آواها

مکان

ضلع شرقی چهارراه ولیعصر (تئاترشهر)، خیابان رازی، نبش کوچه زندوکیل، پلاک ۵۰ (خیابان حافظ، خیابان نوفل‌لوشاتو، خیابان رازی، نبش کوچه زندوکیل، پلاک ۵۰)
تلفن:  ۶۶۹۷۹۷۴۱

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
خرید بلیت هفته پایانی این نمایش با تخفیف گروهی امروز ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت سانس های تازه این نمایش از روز چهارشنبه ۱۵ تا جمعه ۱۷ شهریورماه همینک آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت سانس های تازه این نمایش به کارگردانی علی شمس از روز یکشنبه ۱۲ تا سه شنبه ۱۴ شهریورماه آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت سانس های تازه از چهارشنبه ۸ تا جمعه ۱۰ شهریورماه هم اکنون آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت سانس های تازه از روز یکشنبه ۵ تا سه شنبه ۷ شهریورماه همینک آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت سانس‌های تازه پنج‌شنبه ۲ و جمعه ۳ شهریورماه همینک آغاز شد.
تخفیف وفاداری چرا اعمال نمیشه موقع خرید؟
۲۹ مرداد ۱۳۹۶
درود بر شما
لطفا در ساعت اداری با شماره ۶۶۸۷۱۸۹۷ تماس بگیرید تا مساله بهتر بررسی شود.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این نمایش تا ٣١ شهریورماه تمدید شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید سانس های یکشنبه ۲۹ مرداد و چهارشنبه ۱ شهریورماه آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید سانس های چهارشنبه ۲۵ تا جمعه ۲۷ مردادماه امروز ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بنده هم به لطف دوستان مفتخر به دیدن این نمایش شدم. شاید این نمایش برای آماتورهایی مثله من یک کار سنگین محاسبه بشه و صحبت در ارتباط با اون در حد من نباشه که البته دوستان صاحب نظر گفتنی ها رو فرمودن.
به جز محتوی تامل برانگیز این نمایش، نکته خیلی جذاب برای بنده بازی بسیار زیبای آقای محدث و تسلط خانم وفامهر به صحنه و نمایش بود به نحوی که در حین نمایش حضور یک سوسک روی صحنه باعث بهم ریختن افکار و نگرانی تماشاگران شد اما خانم وفامهر با تسلط کامل همزمان با بیان دیالوگ این حشره رو با دست به بیرون صحنه مشایعت کردن :)
نقطه ضعف کار هم به نظر این فقیر در حوزه تئاتر، بازی آقای کبودوند (که وزنه مهمی رو در این نمایش بر عهده داشتند) بود که در صورت تاثیر گذارتر اجرا شدن این نقش، امکان همراهی بهتر مخاطب با نمایش رو فراهم میکرد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
شب دشنه های بلند، متن و اجرای طناز و البته نیش داری دارد.
شیوه ها و مناسباتی که برای بیان این نمایش انتخاب شده هماهنگ با جهان ژانری انتخابی آن است. برخی از معیارها و خصوصیاتی که در مورد ادبیات پست مدرن مراد می کنیم در شب دشنه های بلند در شکل و ساختار اجرایی و دراماتیک،نمایشی شده است. بینامتنیت... ساختارزدایی از روایت خطی و متعارف ....حضور مولف در اثر و مجادله و شوخی با امر سوبژکتیو و نیز مسایلی که ممکن است بسیار جدی باشند...جفنگیت و ابتذال آگاهانه....جعل زمان و مکان ....جعل واقعیت و انشقاق امر واقعی در بی شمار واقعیت های دیگر ...پرداخت به خرده روایت ها ...فرا متن ...تناقض و گسست....بازی...
فارغ از اینکه تا چه اندازه این جهان و منش نمایشی را دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم باید به این مساله توجه شود که در پس پشت این بازی های تکنیکی و روایی، شب دشنه های بلند از سر دلسوزی و درد، به امور ریشه دار و مهمی در این سرزمین می پردازد و نقدش می نماید....حسادت و بحران اصالت و اوریجینالیته ..
با تمرکز انتقادی بر دوره ای از تاریخ تاتر ایران و ذیل پرداخت به آن، وضعیتی قابل تعمیم به هر حوزه دیگر را در طول تاریخ معاصرمان به درستی میسر می انگارد و به شکل مطایبه آمیزی آسیب شناسی می کند. علی شمس حتی در جایی از نمایشنامه اش ضمن سوارکردن مفاهیمی انتقادی و اجتماعی درقالب بر شمردن پنج اثر به زعم او برجسته از پنج نمایشنامه نویس مهم ایران طی چند دهه اخیر به مثابه یک بررسی محققانه درون متنی ،به وضعیت اجتماعی سیاسی فرهنگی تاریخ معاصر ایران در این چند دهه ارجاع می دهد. از جنگ و قتل های سیاسی تا نقد قدرت و زبان و فرهنگ عامه.... او در گفتاری مقاله مآب در نمایشنامه اش اشاره می کند بیضایی( این حافظ عرصه نمایش) در مرگ یزدگرد از زبان معیار دور شده و کوهستانی در رقص روی لیوان ها به زبان معیار نزدیک شده یا از آن رد شده است.
مجدد خوشکوش بی استعداد بخیل،حقارت خودش را از رخدادی که باعث تعطیلی همیشگی کارگاه نمایش می ... دیدن ادامه ›› شود، جشن می گیرد چرا که دوست دارد بی استعدادی وحقارت و ناتوانی اش، جایگزین پویایی و ترقی و پیشرویی افرادی مثل نعلبندیان و اوانسیان و بیضایی و... شود. اشاره خوشکوش به بورژواهای کارگاه نمایش که قرتی درباری هستن!قابل مداقه است. هر علاقه مندی که کتاب تحقیقاتی تئاتر در گذر زمان، کارگاه نمایش از آغاز تا پایان 1348-1357، ستاره خرم زاده اصفهانی را ورقی زده باشد متوجه اثرات گسترده و تابنده ی این کارگاه در عرصه تئاتر پیشرو و نوآورانه ایران حتی تا به همین امروز خواهد شد.
اشاره به افسانه های دکامرون و بازنمایی اجرای نمایشی از آن در خواب نویسنده بخیل به شکل شیوه نمایش دل آرته با تلفیق شیوه های نمایش های سنتی(به گفته خود شمس)، در قسمت دوم شکل می گیرد که تعمدا تصنعی و بازنمایی شده است و ای کاش این تمهید بیشتر خنده دار می نمود.
طراحی صحنه با حروف یادآور بوم نقاشان و خط نگاران مدرنیست پیشگام ایرانی است و خوشایند و مرتبط با تم نوشتن در نمایش است.
علی شمس، از استعدادهای خوب و خلاق نمایشی امروز ایران است به امید شکوفایی های هرچه بیشترش در عرصه تئاتر این مملکت و البته جهان
رفیق آلکاترازیم لطف داری به غایت
۱۹ مرداد ۱۳۹۶
مطمئنم با این تعاریفی ک شما کردید حتما خوشم میومد اگر می دیدمش...حالا امیدوارم فیلمش بیرون بیاد
۲۶ مرداد ۱۳۹۶
مرضیه ارجمند خواهش می کنم ممنون که می خوانید و امیدوارم هر چه زودتر فرصت تماشای هر تاتری که دوست دارید به دست بیاورید...ارادتمند
۲۷ مرداد ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
شب دشنه های بلند تئاتر خوبیست. طراحی صحنه و لباس خوبی دارد و به نظر من بازیگران زنش خیلی خوب بازی میکنند. هرچند بازی آقای سیاردشتی و تابش هم برای من جذاب بود. اما چیزی که از همه عالی تر است نویسندگی و کارگردانی اثر است. این نمایش دو قسمت دارد. قسمت اول جذابیتهای خودش را دارد. بازیگرهایی که کارشان را خوب و درست انجام میدهند و فضای رئال جادویی خاص خودش را دارد. اما قسمتی که بیشتر من را جذب خودش کرد قسمت دوم نمایش بود. فضای سبک و رنگارنگ قسمت دوم، بازیهای اغراق شده و نمایشهای سخیفی مثل تبدیل میله به دسته گل که انگار اصرار دارد تماشاگر را وادار به قضاوت زودهنگام کند. اما به نظر من ارزش این نمایش پر سر و صدا بیشتر از چیزیست که به نظر میرشد. اتفاقا این قسمت از نمایش به نظر من مثل آیینه ایست که کارگردان جلوی تماشاگران گرفته تا در آن قیافه خنده دار خودشان را ببینند. با این همه برای کسانی که هنوز متوجه نقش خودشان در بازی خنده دار زندگی نشده اند نمایش ادامه دارد. به نظر میرسد که نمایش تمام میشود و کارگردان به صحنه میرود. تماشاگران برای دیدن کارگردانی که علی شمس نیست و بازیگری که در ردیف اول ننشسته گردن میکشند. بعضی از جایشان بلند میشوند و با عجله سالن را ترک میکنند اما هیچکدام نمیفهمند که بازی هنوز ادامه دارد. پایان یافتن نمایشها آنقدر تکرار میشود که تماشاگران در پایان واقعی نمایش به تردید می افتند.
این اثر من را به عنوان تماشاگر به فکر انداخت. در طول نمایش، در پایان نمایش و بعد از گذشت دو ساعت احساس و درک من از این نمایش فرق داشت و این نتیجه چندلایه بودن این اتر بود.
علاوه بر این، اینکه »مجدد خوشکوش» مثل همه ما نتونست بر سلیقه خودش فائق بیاد و ارزش واقعی اثر بیضایی رو ببینه و در نتیجه معروف نشد برای من خیلی جالب بود. هر کدوم از ما میتونیم بهترین دوست یا بهترین دشمن خودمون باشیم. ضمنا، من اینکه روستایی زمان باروک پیرمردی بود که همسر کم سن و سال عروسک به دستی داشت رو دوست داشتم. خوبه که تئاتر واقعیت رو به ما نشون بده: واقعیت خودمون، جامعه مون و گذشته و حالمون.
خرید بلیت سانس‌های تازه، از روز یکشنبه ۲۲ تا سه شنبه ۲۴ مردادماه از فردا (چهارشنبه) ساعت ۱۲ ظهر آغاز خواهد شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش (چهارشنبه تا جمعه) همینک آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش (یک شنبه تا سه شنبه)، از امروز ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید

تئاتر تلفیقی

یک جایی هست به اسم قتلگاه..قتلگاه کجاست؟ جایی که احساس خودت را میکشی؟ جایی که احساس یک نفر دیگر را میکشی؟ جایی که هیچ کاری نمیکنی و تماشا میکنی؟ یا جایی که حسادت میکنی؟
خب نتیجه ی حسادت تمام اینها می تواند باشد..به جز مورد اول که انگشت شمار است. در فضاهایی که رقابت برای تولید محتوا جریان دارد، حسادت هم یک گوشه ایستاده تماشا میکند تا یک طعمه ی خوب بیابد و با چاشنی خرافات همراه شود و آشی بپزد عجیب غریب!..حالا شما اسمش را بگذار غبطه..اسمش را بگذار گوی سبقت را ربودن..اصلا هرچی..مثل همان دروغ و دروغ مصلحتی..اسم که مهم نیست! مهم این است که بالاخره یک جای کار شور یا تند یا تلخ است.. این وسط آقای فرزین محدثی هم پیدا میشود که پودر قند میپاشد روی اینها تا بتوانیم قورتش بدهیم.. قصه گوهایی پیدا میشوند که با یک نمایش، یک جریان میسازند و پیش میبرند..نویسنده و کارگردانی پیدا میشود که باید به او گفت:
دست مریزاد!
مارال عزیز نوشته ات را فعلا نمی خوانم و به بعد از تماشای نمایش موکولش می کنم
اما خوشحالم که نمایشی دوباره باعث شده تو رفیق هنرمندم بعد از مدتها در تیوال بنویسی. درود
۰۴ مرداد ۱۳۹۶
آخ آخ آخ آخ آخ
از اینکه یکی از بشدددددت دوست داشتنی ترین تیاترایی که دیدم و کار علی شمس جان رو دوست داشتین بسیاااااااار مشعوف شدم :))
۲۱ آبان ۱۳۹۷
به به چه جالب :) بسیار خوبن کارهای آقای شمس
از مشعوفی شما مشعوفم آقای عبداللهی :))
۲۱ آبان ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید روزهای تازه این نمایش به کارگردانی علی شمس و با بازی سام کبودوند، فرزین محدث، مرضیه وفا مهر، رامین سیاردشتی، سجاد تابش همینک آغاز شد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
امکان خرید بلیت با تخفیف این نمایش به کارگردانی علی شمس و با بازی سام کبودوند، فرزین محدث، مرضیه وفا مهر، رامین سیاردشتی، سجاد تابش از امروز (شنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.