تیوال کنسرت دوستان سل (رنگ‌های تابستان)
S3 : 22:37:18
  چهارشنبه ۰۳ تا ۰۴ مرداد
  ۲۱:۰۰
 بها: ۷۰,۰۰۰، ۶۰,۰۰۰ و ۵۰,۰۰۰ تومان


: وانوش وسکانیان، هربرت کریم مسیحی
: آلوین آوانسیان
: واهه آوانسیان
: واهیک قره بیگی
: پترو کشیشی
: آرامه بندری
: صدا صدیفی (نوازنده مهمان)

«دوستان سل» متشکل از هنرمندانی است که در چارچوب قواعد موسیقی جز و زیر شاخه های آن مانند بلوز، سویینگ، سُل و... موسیقی‌ای غنی از رنگ آمیزی هارمونی، ملودی های جذاب و روان، و ریتمهای خاص موسیقی جز را ارایه می کنند و در عین حال جذابیت موسیقی برای مخاطب را نیز در نظر دارند. همنوازی و تک نوازی دوسویه از گستره وسیع موسیقی جز است؛ بداهه نوازی فرصت را برای تک تک نوازندگان ایجاد می کند تا هر یک داستان فلسفی خود را با زبان موسیقی و لحن شخصی خود تعریف کنند و هر یک با ساز خود رنگ جداگانه ای به موسیقی دهند. و از دیگر سو در حین همنوازی که قواعدش بر گرفته ازریاضیات موسیقی است، گفتگویی چند صدایی را پیش ببرند.

قطعات منتخب برای کنسرت تابستانی شامل سه دسته است. نخست قطعاتی از رپرتوار جز استاندار با تنظیمی که منحصر به «دوستان سل» است. دو دیگر، چند قطعه که در زیرگونه جز - پاپ طبقه بندی می شوند، آهنگ هایی با ملودی هایی آشنا. این دو دسته، قطعاتی از دوران طلایی این نوع موسیقی هستند، زمانی که موسیقی جز هنوز در اوج محبوبیت بود و موسیقی پاپ وامدار موسیقی جز. دورانی پس از جنگهای جهانی که انسان را به خلق و آفرینش ملودی های زیبا وا داشت. ملودی هایی که از زیبایی، عشق و صلح سخن می گویند.
و سوم، کارهای تلفیقی (ترکیبی) ازموسیقی فولکلور ایرانی و ارمنی با هارمونی جز و ریتمهای متفاوت که تا حدی غافلگیر کننده است. دوستان سل کوشیده اند  تا در اجرای این قطعات، بیانی بدیع از موسیقی فولکلور ایرانی و ارمنی با تنظیم و هارمونی ای  که در چارچوب سبک موسیقی گروه باشد ارایه کنند تا گروه بتواند با ساخت وساز این نوع موسیقی بیشتربه هویت "ایرانی – ارمنی" خود نزدیک شده، به آفرینشی نو دست بیازد.
درکنسرت تابستانی با عنوان "رنگ های تابستان" سعی شده با اجرایی متنوع در چند سبک مختلف در چارچوب موسیقی جز، و بهره گیری از ملودیهای فراموش شده با تنظیم هایی نو و ترکیب سازهای مختلف، رنگهای جدیدی به قطعات رپرتوار اجرایی، داده شود. در این اجرا همچنین چند قطعه از کارهایی که توسط اعضای گروه آهنگسازی شده ارایه می گردد. در این مسیر دعوت از سازهای مختلف برای اجرای ملودیها در قطعات رنگهای مختلفی پدیدارمی کند.


ردیف ۱ تا ۴: ۷۰.۰۰۰ تومان
ردیف ۵ تا ۹: ۶۰.۰۰۰ تومان
ردیف ۱۰ تا ۱۳: ۵۰.۰۰۰ تومان
سبک:
پاپجز
شهر:
تهران

مکان

خیابان پاسداران، بعد از سه راه اقدسیه، روبروی پارک نیاوران، خیابان فرهنگسرا
تلفن:  ۲۲۲۸۷۰۸۱-۲، ۲۲۲۹۹۷۳۰

ویدیوهای وابسته