آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال انیمیشن شهر اشباح
S3 : 19:59:37 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۲ ساعت
بها: ۱۲,۰۰۰ تومان
داستان این انیمیشن درباره دختری به نام چیچیرو است که همراه پدر و مادر خود به سفر می روند. در بین سفر آنها راه را گم می کنند و به دهکده ای عجیب ولی ساکت و مرموز می رسند. پدر و مادر چیچیرو به دلیل گرسنگی، در رستوران دهکده غذای زیادی می خورند و تبدیل به حیوان می شوند....

برنده جایزه اسکار بهترین انیمیشن سال در سال ۲۰۰۱ و همچنین برنده شدن ۳۴ جایزه دیگر در فستیوال های مختلف و همینطور شماره ۴۱ فیلم برتر تاریخ از سایت IMDB
انیمیشن سینمایی Spirited Away، که در ایران از آن با نام " شهر اشباح" یاد می شود، در سال ۲۰۰۱ توسط یکی از بزرگترین و مشهورترین کارگردانان تاریخ سنیمای انیمیشن، " هایایو میازاکی " نوشته و کارگردانی شد. این انیمیشن در سال ۲۰۰۱ موفق به کسب جایزه اسکاربهترین انیمیشن سال شد.
درباره هایایو میازاکی باید گفت او اکنون قدرتمندترین فرد در عرصه تولید انیمیشن در ژاپن شناخته می شود و انیمیشن های بسیار موفقی نظیر پرنسس مونونوکویه، قلعه متحرک هاول و چندین انیمیشن دیگر از جمله کارهای او محسوب می شود.
از نکات قابل توجه این انیمیشن می توان به شرکت تولید کننده آن، یعنی شرکت .... به غیر از کمپانی انیمیشن سازی Toho میتوان به شرکت بزرگ والت دیسنی اشاره کرد که موجب شد این انیمیشن در عرصه بین الملل بدرخشد.
بودجه ساخت این انیمیشن تنها ۱۹ میلیون دلار بود اما با فروشی باور نکردنی نزدیک به ۲۸۰ میلیون دلار در دنیا و همچنین نمره 8.6 در سایت IMDB و رتبه ۴۱ برترین فیلم های تاریخ، موجب می شود که از این انیمیشن به عنوان یکی از برترین انیمیشن های تاریخ یاد کرد.
این انیمیشن با فضایی بسیار زیبا از افسانه های ژاپنی، ترکیب رنگ آمیزی منحصر به فرد، وجود کاراکترهای بسیار زیاد اما هماهنگ در انیمیشن و خط داستانی زیبا باعث می شود بیننده در تمام ۱۲۴ دقیقه ابا لذت به دیدن این انیمیشن بنشیند. ضمن اینکه این انیمیشن برای تمامی سنین مناسب است. میازاکی خود در مورد این انیمیشن گفته است که دوست داشتنی ترین کارم شهر اشباح بوده است زیرا که ایده ساخت این فیلم را از کسی که دوستش می دارم گرفته ام.

عکس‌های پایه

انیمیشن شهر اشباح | عکس

ویدیوها

مکان

خیابان کریمخان زند٬ خیابان شهید عضدی(آبان جنوبی)، کوچه کیوان، پلاک ۸، زنگ یک، سالن مکتب تهران
تلفن:  ۸۸۹۳۵۵۸۳-۵

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید