۱. تعطیلی همه برنامه‌های هنری (تياتر، کنسرت و سینما) یک هفته دیگر تا پایان آدینه ۱۶ اسفند تمدید شد. اطلاعات بیشتر
۲. همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق ایمیل و روش‌های اینترنتی در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال نمایش تله سیتی - تهران
S3 : 17:47:19
امکان خرید پایان یافته
  ۰۹ تا ۲۴ آبان
  ۱۹:۳۰
  ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
 بها: ۳۰,۰۰۰ تومان

: هادی کمالی مقدم، مینا بزرگمهر

: یوآنا آروفات، الیویه ویلانُو، مینا بزرگمهر، هادی کمالی مقدم

: مینا بزرگمهر، هادی کمالی مقدم
: پیمان کرمانی
: ناهید سیف الهی، مجید نیرومند، فرهنگ زرگر باشی، الاهه نوری
: مهدی ترکمان
: صادق حسین
: فریبرز دارایی
: س.ک
: مینا بزرگمهر
: مهدی آشنا

توجه: اجرایی در حرکت که شما هم به همراه اجراگران در این بنای تاریخی سفر خواهید کرد.
توجه: لباس خیلی گرم همراه داشته باشید.

درباره این نمایش:
اجرای محیطی «تِلِه سیتی- تهران»،  به کارگردانی مینا بزرگمهر و هادی کمالی مقدم، که روایتی است از تهرانِ امروز، بعد از اجراهای خود در کشور فرانسه، به زودی در یکی از محله های قدیم تهران (عودلاجان، محلۀ امامزاده یحیا) استارت زده میشه. و بالاخره این پروژه که اجراییست در ستایش صحنه های سرگردان، در یکی ازعمارتهای قدیمی (قاجاری) شهر، در سرای کاظمی، به نمایش در میاد.
هدف ما از اجرا در این محل، از طرفی بازی با محله و شکل دادن رابطه ایست بین مخاطبین و ساکنین، و از طرف دیگر پویا کردن هر چه بیشتر بافت محلی برای پذیرش اتفاقات فرهنگی و هنری است. البته با دونستن این نکته که اون منطقه فرهنگ بسیار غنی ای داره و جزو بافت های شهری ثبت شده در میراثه. خود امامزاده یحیی با قدیمی ترین چنار تهران به قدمت ۹۰۰ سال، حمام نواب (محل فیلمبرداری فیلم قیصر)، بازارچه قدیمی، سرای دبیر الملک، خانۀ مدرس، خانۀ پهلوان رزاز و خانۀ پدر سالار و چندین مکان با هویت دیگه هم در دل این محل پنهانن که جستجوشون توی کوچه پس کوچه ها، دست کمی از دنبال کردن نقشۀ گنج نداره.
از این رو تصمیم گرفتیم که از دوستان علاقمند به کشف گنجهای تاریخ در لایه های این شهر، دعوت کنیم تا برای همراه شدن با این اجرا، مسیر خودشون رو از لحظۀ ورود به محل تا سرای کاظمی، به شکل یک سفرنامه ثبت کنن.
شما می تونین سفرخودتون رو با ثبت عکس روایت هایی از محله، با ما و مخاطبین این اجرا به اشتراک بگذارید...

از طریق صفحۀ اینستاگرام گروه هنری نوآر و با استفاده از telecity_tehran#

اجرایی سیار، در باب به بازی گرفتن شهر
سبک:
محیطی
شهر:
تهران

گزارش تصویری تیوال از نمایش تله سیتی - تهران / عکاس:‌سارا ثقفی

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» انتشار تیزر جدید نمایش

» اجرای نمایش محیطی و سیار «تله سیتی- تهران» در سرای کاظمی محله عودلاجان تهران آغاز و همزمان با آغاز اجرا، تیزر این اثر نمایشی نیز منتشر شد.

ویدیوهای وابسته

مکان

خیابان ۱۵خرداد، کوچه امام زاده یحیی، بن بست طهماسب


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
شهر در طول زندگی روزمره یک محیط است.محیط به معنای مکانی محصور در طول و عرض جغرافیایی آن و یا به زبانی ساده تر قد و قواره ی فیزیکی آن.اما یک محیط اینچنینی(یک شهر)در کاتالیزور ذهن انسان معاصر چگونه تبدیل به یک فضا می شود؟عوامل متعددی یک محیط را برای ما تبدیل به یک فضا می نمایند.از المان های متعدد بصری گرفته که در گذر زمان تبدیل به امر تاریخی می شوند تا حال و هوا و قصه و کارکرد نسبی زمان در حاشیه و جزئیات زندگی معنوی و یا روانی ما در یک شهر.تله سیتی اجرایی در خصوص شهر تهران است.از روزگار بر و بیابانی اش گرفته تا به امروز که شبیه به کلان شهرهایی همچون استانبول ،پاریس ،نیویورک و یا پکن گشته است.تله سیتی پرداختن به فضای یک محیط است.از امور نوستالژیک گرفته تا ماهیت زمان و تاریخ ،و قصه های در رفت و آمد ساکنین یک شهر که همگی در کنار یکدیگر گاه هویت یک محیط را ... دیدن ادامه » بواسطه ی اجتماعات انسانی برملا می کنند و گاه بواسطه ی همین اجتماعات هویت مذکور را مبهم و مخشوش.این اجرا نزدیکی هایی با سنت نقالی نیز دارد که از هنرهای نمایشی کلاسیک در تهران است.تنها با این تفاوت که مدیوم ویدئو جایگزین پرده های نقالی گشته و از همین حیث انسان معاصر امروز که در محاصره ی حجم گسترده ای از امکانات ارتباطی دیجیتال ،و عکس-ویدئو محور است با هدف و کانسپت اجرا احساس نزدیکی بیشتری می نماید.تله سیتی صرفن روایتی در باب کنش و واکنش سکنه ی تهران به فضا و هویت شهر تهران نیست.او پا فراتر از مرزهای جغرافیایی گذاشته و پای کنش و واکنش توریست غربی با این فضا و آداب و رسومش را به وسط کشیده است.
امیر مسعود، امیرمسعود فدائی، آقامیلاد طیبی و M... این را خواندند
Minabmehr این را دوست دارد
ممنون از نگاه چالش برانگیزت مجید جان
۱۴ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این اجرای سیار، کاری از هادی کمالی مقدم و مینا بزرگمهر برای روزهای ۹ تا ۱۱ آبان‌ماه همینک آغاز شد.
امیر مسعود و رویا کاظمی این را دوست دارند
خوشبختی یعنی چی؟
کی می تونه بگه خوشبحتی چیه؟ کیه؟
این که جنگ ایران و عراق تموم شد؟ این که دوری و غربت نمی کشی و کنار مامانت زندگی می کنی؟ این که خونواده داری؟ این که سفر می کنی؟ این که ازدواج کردی؟یا حتی نکردی؟؟ این که داری تو پایتخت زندگی می کنی؟ این که زنی؟ این که مردی؟ این که جوونی؟ چی؟ کدوم؟ چرا؟
از طهران...تا تهران... با این Teh Run... کلی حرف و قصه ی پر غصه اس....
تله سیتی ماجرای خوشبختی تک تک آدمای این شهر و حافطه ی تاریخییه که تهران و شهرونداش دارن با خودشون حمل می کنن...
چیزایی که دارن ولی نمی بینن که دارن....
تهران از دست تک تکمون خستس ولی تنهامون نذاشته... نگاش کنیم و دستشو بگیریم 3>
من.. تو.. ما... با مینا و هادی در ویدیو- پرفورمنس تله سیتی.


از ... دیدن ادامه » دستش ندین!
۱۲ آبان
سلام موفق باشین باید جذاب و دیدنی باشه ولی چرا تایمش توی روز نیست که بیشتر از فضا لذت برد؟
۱۵ آبان
انتخاب مکان نمایش خیلی عالیه. نسل جوان از نزدیک با خونه های قدیم و حال و هوای زندگی توی اون آشنا میشن. سبک متفاوت نمایش هم برای بیننده ها خیلی جالب و به یاد ماندنی هست. من که خودم و همه گذشتگانم در تهران به دنیا آمده و زندگی کرده ایم خیلی این نمایش را پسندیدم. ... دیدن ادامه » فقط بهتر است با لباس گرم برای دیدن نمایش بروید.
۱۸ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید