کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایش زندگی انسان
S3 : 07:21:07 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۱۸ بهمن تا ۲۴ اسفند ۱۳۹۲
۱۹:۰۰
۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
بها: ۱۲,۰۰۰ تومان

توجه مهم: با توجه به اینکه محیط باز روبروی سالن بخشی از محیط دانشگاه تهران است، کشیدن سیگار در این محیط ممنوع است.

گزارش تصویری تیوال از نمایش زندگی انسان / عکاس: بابک حقی

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از نمایش زندگی انسان / عکاس: سیدضیاالدین صفویان

... دیدن همه عکس‌ها ››

آواها

مکان

خیابان انقلاب، ابتدای خیابان شانزده آذر، شماره شانزده، جنب کلینیک دانشگاه تهران، مرکز تئاتر مولوی
تلفن:  ۶۶۴۱۹۸۵۰

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
کار به اندازه ای استادانه بود که برای دومین بار (شنبه ۲۴ اسفند اجرای پایانی نمایش) باز هم من و به تالار مولوی خواهدکشاند.ای کاش کسانی که این کار ارزشمند رو ندیدن ازش بی بهره نمونن.
manimoon این را خواند
اقلیما محمدی، بابک حقی و آرش فتحی این را دوست دارند
خیلی بد بود
خیلییییییییی ....
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
نمایشنامه خیلی خوبی داشت اما به نظرم امکانات سالن و دکور و همچنین توانایی چند تن از بازیگران نتونسته بود آنچه که کارگردان می خواست را روایت کند. شاید با این امکانات ، کار کارگردانی خوب باشد. نکته خوب کار ، تلاش خوب در صدا بود که با توجه به امکانات سالن خوب بود
افتضاح بود
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
پیام
درباره نمایش زندگی انسان i
فصلی میان آمدن و رفتن...فصلی پر درد و رنگارنگ...در فضایی به نظر واقعی اما نا واقعی تر از آن که به حواس درک شود...چیزی شبیه یک رویا... چیزی شبیه همین نمایش "زندگی انسان"
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
پیام
درباره نمایش زندگی انسان i
فصلی میان آمدن و رفتن...فصلی پر درد و رنگارنگ...در فضایی به نظر واقعی اما نا واقعی تر از آن که به حواس درک شود...چیزی شبیه یک رویا... چیزی شبیه همین نمایش... ممنون از تلاش همه عوامل.
کیمیا توکل نیا این را خواند
مهرک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
کار به اندازه ای استادانه بود که برای دومین بار (شنبه ۲۴ اسفند اجرای پایانی نمایش) باز هم من و به تالار مولوی خواهدکشاند.ای کاش کسانی که این کار ارزشمند رو ندیدن ازش بی بهره نمونن.
سارا تهرانی و آرش فتحی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
زندگی انسان با درد شروع شد و با درد تموم شد مثل دیالوگی که اول نمایش موش ها به هم میگن..!! نماد های جالبی دیدم که خیلی برام اولش سخت میومد که معنی کنم اماا هر چی جلوتر میرفتیم نماد اشکارتر میشد. کمی برام سخته که بخوام تحلیلی بدم یا در اصل برای خودم معنی کنم روابط اون فامیل هاا که اول نمایش و اخر نمایش دیده میشن اماا درباره رفتارشون اینکه تو ورودشون پدر انسان میگه من فکر میکردم شما فقط برای خوردن میاید (یا یه همچین چیزی ...) بعد که وقتی فریاد (او) میاد به شکل موش از صحنه خارج میشن مثل ذات اصلی یه انسان و... (این ادما هم فقط چهره انسان داشتن) این که هر موقع او جون یه نفر میگرفت و بعد انگار حالا اون روحش که شکلی واقعی داشت بلند میشد جالب بود مثل اینکه وقتی جون نوکر انسان میگیره و بعد که بلند میشه صدای گاو در میاره (البته این فقط تصور منه شاید دارم اشتباه میکنم) این صحنه باز تو شام خونه انسان هم این معنی پیدا میکنه. صحنه خونه و حرف زدن انسان و زنش به نظرم یکم طولانی بود و میتونست خلاصه تر باشه .
تو صحنه که چند تا بدبخت دور همن و اون شی شیب دار هست من تحلیل خواصی نتونستم پیدا کنم که چرا این شیب دار بود یا معنی خواصی داشت اما به نظرم شاید نمادی از جای خیلی داغون و پر از اشغال بود که اینا اینطوری رو هم بودن این هر چی سعی میکرد بره بالا باز رو اشغالا سر میخورد ..!!
بازی هااا خیلی خوب بود واقعا لذت بخش بود و صداگذاری به شدت دوست داشتنی از طرفی بازی که من دوست داشتم نقش او بود که عالی بود کاش میشد یه بار دیگه هم میدیدم ..!!
اما سالن نمایش و اون صندلی که بنده روش نشسته بودم و حس میکردم تخت سلطنتیه ... البته با این نکته که به شدت باستانی میزد و اینو بهم داشت القا میکرد تا پایان نمایش..:دی
محمدرضا دانش، امید رستگار و شاهین نصیری این را خواندند
سارا تهرانی و اقلیما محمدی این را دوست دارند
اونها موش بودن؟ من فکر می کردم اجنه هستند. در کاتالوگ نوشته بود پیرزن
۲۵ اسفند ۱۳۹۲
من فکر میکنم موش بودن شایدم اشتباه میکنم اما از دید که اینا منتظر بودن تا یکی بمیره و وقتی لباس انسان تو اخر در میارن در اصل همون دارن جسمشو میخورن اون شیشه خون هاا که د رصحنه اول و اخر هم هست یه جوری همینون نشون میده و در مواقعی صدای جویدن موش ها به گوش میرسه.. اونا او رو نمیدیدن بلکه از ردی که ازش مونده بود میفهمدن که او اونجا بوده و اون چیز که اونا توش بودن فک کنم نمادی از قبر بود.. البت میگم شاید کلن دارم اشتباه میکنم ..!!
۲۵ اسفند ۱۳۹۲
اونا موش بودند و همشون هم شاگردهای کارگردان بودند
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
تئاتر زیبایی بود
فقط محیط سالن مولوی از نظر تهویه خوب نبود
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شویدیادداشتی بر نمایش« زندگی انسان» نوشته « نیکلایویچ آندریف » و کارگردانی« مسعود دلخواه »
لینک مطلب : http://namayesh1.com/News.aspx?id=65

علی سیمایی این را خواند
اقلیما محمدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
زندگی انسان را دیشب دوباره دیدم،این نمایش برای همیشه در خاطرم میماند
چقدر دلم میخواد فرصت بشه منم دوباره ببینمش. خوش به حالتون!
۲۱ اسفند ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
شنبه ۲۴ اسفند اجرای پایانی نمایش زندگی انسان به کارگردانی مسعود دلخواه می باشد.
تینا، شیوا اکبری و اقلیما محمدی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
علی د
درباره نمایش زندگی انسان i
برای دیدن این نمایش سه دلیل عمده داشتم. یکی نام مسعود دلخواه، دیگری بازخورد نسبتا مثبتی که در پای برگه نمایش مشاهده کردم و در نهایت تجدید خاطره و دیدار تازه با تالار مولوی.
از طرف دیگه دو مساله هم کمی نگرانم می کرد. یکی نام نمایشنامه که به شدت احتمال کلیشه ای بودن محتوا رو از قبل هشدار میداد و دیگری تاکید چند باره تعدادی از نظرات زیر پای برگه نمایش مبنی بر اکسپرسیونیستی بودن کار. (که مسلما اکسپرسیونیستی بودن به خودی خود نه عیب نیست و نه مزیت). .... و البته این نگرانی بی مورد هم نبود.
در گذشته کاری در مقام کارگردان از آقای دلخواه مشاهد کردم (دریاچه پنهان) که از لحاظ بصری چه در بخش طراحی صحنه و چه زیست و حرکت بازیگران بر روی صحنه ایده های فوق العاده ای داشت. در زندگی انسان نیز هستند اندک ایده های چشم نواز و جذاب که تلنگری می زنند بر هوش و حواس ولی حیف که این ایده ها منسجم نیستند و ضعف های کار کمرنگ کننده تاثیر خوش این ایده هاست.
با احترام برای گروه جوان و پرشور دست اندرکار این نمایش، من زندگی انسان رو نپسندیدم.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
تشکر و تبریک ویژه به "آقای مرتضی اسماعیل کاشی" برای دراماتورژی عالی و درک درست متن!

این مطلب را حدود 25 روز پیش(زمانی که متن نمایشنامه را خوندم) متوجه شدم و امروز یادم افتاد تو متن هایی که (تا خالا ) راجع به این نمایش نوشتم جای این قدردانی خالی بوده.
الهه الف، نیلوفر ثانی و مهرک این را خواندند
تینا و بهرنگ این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
مسعود سربندی
درباره نمایش زندگی انسان i
در ادامه و تایید صحبت های برخی از دوستان سالن مولوی نه تنها شرف تئاتر دانشجویی محصوب میشه بلکه در حال حاضر شرف تئاتر ایران هم هست، در سالن مولوی می توانی تئاتر ببینی، یک تئاتر واقعی، بدون هیچ تفاخری و از سوژه ها، ابتکار، بازیها، حتی اشتباهات جوانان هم نسل خودت که هیچ ادعایی ندارند کمال لذت را ببری و بدون اینکه احساس کنی به شعورت توهین شده است از سالن بیرون می آیی آن هم پر، پر از چیزهایی که تو را درگیر خود کرده است. برای من این حس همیشه تو همه تئاترهایی که در سالن مولوی دیده ام تکرار شده و مطمئنم این روز 4 شنبه هم تکرار می شود.
خیلی باهاتون موافقم آقای سربندی . برای من هم دقیقا"همینطوره . بیاد ندارم نمایشی درتالار مولوی دیده باشم و ناراضی و دست خالی سالن را ترک کرده باشم . هم متن ها بسیار خوب بوده و هم بازی بازیگرانش که همیشه مرا به تحسینشان واداشته . و زندگی انسان یکی دیگر از اجراهایی ست که بازی تمام گروه در آن فوق العاده ست .
۱۸ اسفند ۱۳۹۲
من هم وقتی وارد مولوی میشم غصه ام می گیره ولی بر خلاف شما من می دونم درد من از کجاست. من یک پیشینه ی ذهنی از مولوی دارم. از نظر من مولوی عین مادریه که کلی پسر و دختر موفق و تحصیل کرده تحویل جامعه داده ولی حالا که پیر و شکسته شده هیچ کس به سراغش نمیاد. تعمیرات مولوی اون قدر طولانی شد که دست آخر بی خیالش شدند. این سالن از نظر فنی شرایط اسفباری داره و واقعا نیازمند کمک و حمایت مسئولینه.
۲۲ اسفند ۱۳۹۲
ممنون از پاسخ شما شاهین عزیز.
۲۳ اسفند ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
مسعود سربندی
درباره نمایش زندگی انسان i
در ادامه و تایید صحبت های برخی از دوستان سالن مولوی نه تنها شرف تئاتر دانشجویی محصوب میشه بلکه در حال حاضر شرف تئاتر ایران هم هست، در سالن مولوی می توانی تئاتر ببینی، یک تئاتر واقعی، بدون هیچ تفاخری و از سوژه ها، ابتکار، بازیها، حتی اشتباهات جوانان هم نسل خودت که هیچ ادعایی ندارند کمال لذت را ببری و بدون اینکه احساس کنی به شعورت توهین شده است از سالن بیرون می آیی آن هم پر، پر از چیزهایی که تو را درگیر خود کرده است. برای من این حس همیشه تو همه تئاترهایی که در سالن مولوی دیده ام تکرار شده و مطمئنم این مسئله روز 4 شنبه هم تکرار می شود.
الهه الف، شادی بهرامی، شایان و شیوا اکبری این را خواندند
اقلیما محمدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خرید بلیت برای روز یکشنبه هفته آینده که در واقع روز آخر اجرای نمایش هست کی باز میشه?
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
به امید یزدان یکشنبه برای تماشای این کار خوب خواهم رفت.
اقلیما محمدی این را خواند
آرش فتحی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
من دیروز این نمایش را دیدم واقعا عالی بود هم نمایش نامه خوبی داشت هم اجرای بی عیب و نقصی داشت.
کیمیا توکل نیا، Ida kh و شیوا اکبری این را خواندند
اقلیما محمدی و سهیل علی بابایی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
این هفته میرم این نمایشو ببینم هر کدوم از دوستان که میخواد بیاد اطلاع بده که یه روز هماهنگ کنیم...
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
زندگی انسان . . .

اونقدر نظرات خوب و زیبا بین صحبت های دوستان هست که ترجیح میدم فقط از میان اون ها چند کلید واژه رو انتخاب کنم. اجرای استادانه واقعا حق مطلب رو ادا می کنه. اکسپرسیونیسم به معنای واقع کلمه، به شیوه ی درست و توسط کسی که این مکتب رو به درستی و آگاهانه به کار می بره روی صحنه ی نمایش اجرا شد. دوستی به نکته ی درستی اشاره کرد و اون این که خط سیر داستان شاید قابل پیش بینی می بود. اما نمایش به دنبال شعار دادن در صحنه ها و نما ها نبود. امکان کاوش و سیر در اجرا رو به بیننده داد و لذتی بی حد و حصر رو نصیب مخاطب کرد. خیلی خوشحالم که امکان تماشای این اثر زیبا رو داشتم ممنون از همه ی دوستانی که برای ایجاد این لذت در من تلاش کردند. امیدوارم فرصتی پیش بیاد و با علاقه مندان این کار در همین برگه در مورد ویژگی ها و نشانه ها در داستان با هم گفت و گو کنیم. ممنون از همه ی بازیگران توانا و هنرمند این نمایش. خسته نباشید. دوستانی که کار رو ندیدند به هیچ وجه این کار رو از دست ندن.
بنظرت میشه ماشین اورد؟یا باس بذارم تو خ ازادی!جا پاک یافت می بشود؟
۱۴ اسفند ۱۳۹۲
خانم پریناز به عنوان اطلاعات کلی از اکسپرسیونیسم به نظرم اطلاعاتی که در ویکی پدیا ثبت شده بد نیست:

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C

به طور کلی هنر اکسپرسیونیست همراه با بروز شدید هیجانات، عواطف، اغراق در اجرا ها و بروز حس به شدید ترین شکل ممکنش هست. ضمن این که ... دیدن ادامه ›› جایی دیگر هم گفتم که تئاتر مولوی یک برند محسوب میشه و شرف تئاتر کشور محسوب میشه. به جرات میگم وقتی کاری رو در این سالن می بینید شک نکنید با یک اثر خوب روبرو هستید. این نمایش قصه ی خوب و قابل فهمی داره و بیننده از دیدنش گیج نمیشه. شاید اگه اولین کاریه که قصد دیدنش رو دارید خیلی اون چیزی نباشه که بپسندید ولی مطمئن هستم ناراضی هم بیرون نخواهید اومد.

مهرک گرامی لطف دارید انجام وظیفه بود.
۱۷ اسفند ۱۳۹۲
خییلی ممنون از توضیحتون:)
۱۹ اسفند ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
نمایش خوبیه واقعا ارزش دیده شدن داره
زهرا مودتی، manimoon و سارا تهرانی این را خواندند
اقلیما محمدی، آرش فتحی و سهیل علی بابایی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید