تیوال گردشگری | عکس‌ها | رونمایی از بزرگترین مجسمه جهان، هند
S3 : 20:26:40

بلندترین مجسمه جهان ۱۸۲ متر ارتفاع دارد و والابای پاتل، سیاستمدار هندی را نشان می‌دهد. و هفته گذشته افتتاح شد. مراسم رونمایی از این مجسمه، با مانور جت‌ ها و بالگردها و ریختن گل از فراز این مجسمه عظیم آغاز شد.

نام این مجسمه «مجسمه همبستگی The Statue of Unity» است، زیرا این سردار باعث ایجاد وحدت ملی در هندوستان شد. این مجسمه غول‌ پیکر در ایالت گجرات زادگاه سردار پاتل و در کرانه رود «نارمادا» ساخته شده است.

مجسمه اتحاد تقریبا دو برابر بزرگ‌ تر از مجسمه آزادی در آمریکا است و ۵۴ متر از بزرگ‌ ترین مجسمه پیشین جهان، که در چین قرار دارد، بزرگ‌ تر است. در ساخت این مجسمه از ۲ هزار تن برنز استفاده شده و داخلش را تماما با بتن پر کرده‌ اند.

ساخت آن حدود ۵ سال زمان برده و ۳ هزار کارگر برای ساخت این مجسمه کار کرده‌ اند. هزینه ساخت این مجسمه بالغ بر ۳۶۰ میلیون یورو بود.

با وجود محبوبیت فراوان سردار پاتل در هندوستان، اما هزینه بالای ساخت این مجسمه، موجب به راه افتادن موجی از اعتراضات شد. بسیاری معتقدند که این هزینه صرفا برای ساخت یک مجسمه بسیار بیشتر از حد معقول است و علاوه بر این برخی دیگر نگران آلودگی‌ های زیست محیطی آن هستند.

۱۳ آبان ۱۳۹۷