آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش در انتظار گودو
S3 : 01:25:11 | com/org
امکان خرید پایان یافته
چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷
۱۴:۳۰  |  ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه
بها: ۲۵,۰۰۰ تومان

» کنداکتور هشتمین جشنواره تیاتر «ثمر»

» کانال تلگرام جشنواره ثمر

خلاصه:
ولادیمیر: اگه فکر می کنی بهتره، حالا هم می تونیم از هم جدا شیم.
استراگون: حالا دیگه به زحمتش نمی‌ارزه.
ولادیمیر: نخیر نمی‌ارزه.
استراگون: خوبه، بریم؟
ولادیمیر: آره، بریم.
(از جایشان تکان نمی‌خورند)

گزارش تصویری تیوال از نمایش در انتظار گودو / عکاس: سارا ثقفی

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› یاداشتی بر در انتظار گودو

آواها

مکان

حافظ، نوفل لوشاتو، بعد چهارراه رازی، نرسیده به خیابان ولیعصر، کوچه زیبا، پلاک ۱، عمارت نوفل‌لوشاتو
تلفن:  ۶۶۴۸۳۷۴۲

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
یادداشت کارگردان را خوانده بودم و اجرا را دیدم. شگفت زده شدم. از تحقیق و مطالعه ی درست گروه اجرایی در مورد تئاتر بکت گرفته تا آنچه نهایتا روی صحنه آمد. بکت این متن را در مقطعی نوشت که موضوع زمان، موضوع هایلایت شده ی تمام جهان بود. از طرفی هایزنبرگ از اصل عدم قطعیت حرف می زد و انیشتین مسأله ی دوقلوها را در نظریه ی نسبیتش مطرح می نمود.
قبض و بسط زمان، کلیدی ترین عنصر نهفته ی موجود در متن در انتظار گودوست که با یک فرم خلاقانه به روی صحنه آمد. پرده ی دوم بینظیر بود. همواره با خودم می گفتم که چطور می شود این متن را در شرایط فعلی با حوصله ی اندک مخاطب امروز به روی صحنه آورد. اما این گروه مخاطب را خنداند. به فکر فرو برد و حتی دچار احساسات اندوهگین کرد. تند و کند شدن های ریتم نمایش کاملا در خدمت عنصر کلیدی زمان در تئاتر بکت بود. و بازی هایی یکدست و چشمگیر با میزانسن هایی حساب شده، تمرین شده و دینامیک که یک لحظه هم چشم مخاطب را دچار کسالت و سکون نمی کرد. شتابزدگی در بیان برخی دیالوگها همانقدر درست کار می کرد که سکوت هایی ممتد در جاهایی دیگر.
امید به اجرای عموم نمایش و موفقیت های آینده ی این گروه اجرایی.
در انتظار گودو یکی از معروفترین و اجرا شده‌ترین نمایشنامه‌های جهان است و به دلیل ساختار نمادینش، اجرای آن نیازمند درک درستی از مفاهیم و مولفه‌های موجود در متن است. انتخاب این نمایشنامه برای یک تئاتر دانشجویی میتواند نشان از جسارت و شاید بلندپروازی یک گروه تئاتری باشد که خود را در معرض حجم زیادی از انتقادها در صورت اجرای ناموفق آن قرار می‌دهند. جسارتی که گویا در این مورد خاص تحسین و تشویق داوران و همچنین تماشاگران حاضر را به دنبال داشت. تحسینی که اگرچه همراه با انتقاداتی بود اما به وضوح کفه ترازو را به سمت آینده‌ای روشن برای این گروه جوان سنگین می‌کند.
بازی‌های خوب و حساب شده، میزانسن صحیح و ساختار حرکت بازیگران و عناصر در صحنه. استفاده بجا از نور و همچنین موسیقی را میتوان از نقاط قوت نمایش؛ و عدم استفاده صحیح از سکوت‌ و شتابزده بودن بیان دیالوگها و عدم کنترل کافی بر اجرا در پرده دوم نمایش ( زمانیکه تمامی پرده اول مجددا و اینبار با سرعت چند برابر اجرا میشد ) را میتوان از نقاط ضعف کار برشمرد.
در آخر باید گفت متن در انتظار گودو خود به تنهایی دارای سطحی از استاندارد است که اجرای بدون ایرادهای فاحش آن، خود می‌تواند نشان از موفقیت باشد.البته لازم به ذکر است برای یک گروه دانشجویی و تازه‌کار، بیان ضعف‌های کار ارجح بر نقاط قوت است اما آنچه که آنها را در مسیرشان یاری میکند نقد منصفانه و راهگشاست.
نمایش صریح اندیشه اصالت بشر
اولین بار بود که تئاتر میرفتم و خوشحالم که با در انتظار گودو شروع کردم واقعا عالی بود
Aida Tahmasebi، Arash98، arian Tahmasebian و حسین رستگار این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید