آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش یک مهمانی قدیمی
S3 : 14:35:13 | com/org
امکان خرید پایان یافته
چهارشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۷
۱۶:۰۰  |  ۴۵ دقیقه
بها: ۲۵,۰۰۰ تومان
یک مهمانی زنانه در دوره ی قاجار هر روز به امید آمدن یک زن فالگیر برگزار می شود. در یکی از این روزها ، سرخدمتکار خانه به مهمان ها خبر میدهد که دختر جوان همسایه می خواهد هووی خانم خانه شود و ماجرا هایی در این بین اتفاق می افتد.

» کنداکتور هشتمین جشنواره تیاتر «ثمر»

» کانال تلگرام جشنواره ثمر

 

سبک
کمدی

گزارش تصویری تیوال از نمایش یک مهمانی قدیمی / عکاس: سارا ثقفی

... دیدن همه عکس‌ها ››

آواها

مکان

خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، نبش تقاطع رازی، پلاک ۱۸، عمارت نوفل‌لوشاتو
تلفن:  ۶۶۹۵۲۶۰۰

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
نمایش یک مهمانی قدیمی یک اثر پژوهشی است.متن این کار حدود دو سال گذشته با مطالعه ی چندین منبع تاریخی نگارش شد.اما تا قبل از جشنواره ثمر فرصت اجرا نیافت. این نمایش که ترکیب نمایش شادی آور زنانه و نمایش روحوضی است،در قالب طنزهمراه ترانه و موسیقی به انتقاد از وضعیت زندگی و آینده دختران و بانوان سرزمینم می پردازد و در سه حوزه این نقد گسترش میابد:جامعه علیه زنان،مردان علیه زنان ،زنان علیه زنان.
زنان به مثابه زمین برای یک ملت اند و بذرهایی را در بستر خود پرورش می دهند که آینده ی همان ملت اند.از این رو پرداختن به موضوع زنان را مهم میشمارم.
نمایش یک مهمانی قدیمی با دکور سنتی منازل ایرانی همراه با پرده هایی رنگی وشیشه ایی در پشت بازیگران،به اجرا رفت. پرده هایی که از سه جنبه مدنظر بود:اول نشان دادن پشت صحنه و اعمال بازیگرانی که خارج از صحنه بودند. دوم نماد عواطف و احساسات لطیف و شکننده ی زنان و سوم محل قرار گیری هر بازیگرپشت رنگی متفاوت بود که تمرکز بر روحیات و امیدهای همان کاراکترها داشت.
کودکی که نامه ایی سوخته را در شروع و پایان نمایش برای خدمتکارهای منزل می آورد نماد امیدهای واهی و خرافه پرستی بدون تلاش و اصلاح افکار و رفتار خود جهت بهبود وضعیت زندگی و فرو رفتن در یک روزمرگی بی پایان بود و نشانه اش فرسودگیه نامه نسبت به نامه ی آقای خانه که سالم بود، است.
شش بازیگر اصلی زن هرکدام نماد بخشی از زنان جامعه مان بودند که همه به توجه و کمک نیاز داشتند. ... دیدن ادامه ››
در مجموع یک مهمانی قدیمی یک مهمانی زنانه در دوران قاجار است که حرفهایی امروزی دارد و امیدوارم مورد توجه قرار گیرد.
درپایان از آقای ژیان و جشنواره تئاتر دانشجویی و مردمی ثمر تشکر میکنم که فرصت حضور در جشنواره را برای همگی ما فراهم آوردند.
امیر مسعود این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید