آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر
S3 : 17:53:21 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

 

خبر
درباره نمایش هجوم i
طراحان نمایش «هجوم» معرفی شدند | عکس طراحان نمایش «هجوم» معرفی شدند
به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر سه گانه، طراحان نمایش «هجوم» به نویسندگی و کارگردانی علی صفری معرفی شدند. شهاب شریفی به عنوان طراح صحنه، رها حاجی زینل در مقام طراح گریم و مرجان خرمی به عنوان طراح لباس در نمایش هجوم حضور خواهند داشت.هجوم که قرار بود از ششم آبان ماه روی صحنه برود، به زودی و بعد از پایان تعطیلات کرونایی در تماشاخانه اهورا روی صحنه خواهد رفت. این نمایش برداشتی آزاد از رُمان «وقفه در مرگ» به نویسندگی ژوزه ساراماگو است، اثری که روایتگر خداحافظی مرگ و چالشهای انسان مدرن در مواجهه با این غیبت این امر طبیعی است، داستان اثر درباره شهری است که به یکباره ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر سه گانه، طراحان نمایش «هجوم» به نویسندگی و کارگردانی علی صفری معرفی شدند.

شهاب شریفی به عنوان طراح صحنه، رها حاجی زینل در مقام طراح گریم و مرجان خرمی به عنوان طراح لباس در نمایش هجوم حضور خواهند داشت.

هجوم که قرار بود از ششم آبان ماه روی صحنه برود، به زودی و بعد از پایان تعطیلات کرونایی در تماشاخانه اهورا روی صحنه خواهد رفت. این نمایش برداشتی آزاد از رُمان «وقفه در مرگ» به نویسندگی ژوزه ساراماگو است، اثری که روایتگر خداحافظی مرگ و چالشهای انسان مدرن در مواجهه با این غیبت این امر طبیعی است، داستان اثر درباره شهری است که به یکباره هفت روز مرگ از آن خود خداحافظی می کند.

محمد فرح بخش، بهنام شاملو، علی کیانی، نابت شفائی، شیده غفاریان، بابک بینش، سعید بابایی، حسن محمدیان، پردیس جلالی، نیلوفر اخوان، مبینا بختیاری و هما شهیدی زاده بازیگرانی هستند که در هجوم به ایفای نقش خواهند پرداخت

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مدیرکل هنرهای نمایشی به کرونا مبتلا شد | عکس مدیرکل هنرهای نمایشی به کرونا مبتلا شد
با مشخص شدن جواب تست، ابتلای مدیرکل هنرهای نمایشی به شکل خفیفی از بیماری کرونا آشکار شد.به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، پس از انجام تست در اواخر هفته گذشته، قادر آشنا بدون بروز علائم آشکار این بیماری، کرونا مثبت اعلام شد. مدیرکل هنرهای نمایشی از ابتدای هفته جاری در قرنطینه خانگی به سر می‌برد.حال عمومی این مدیر هنری رضایت‌بخش است و علائم این بیماری همچنان به صورت خفیف در او وجود دارد.
دیدن ادامه ››

با مشخص شدن جواب تست، ابتلای مدیرکل هنرهای نمایشی به شکل خفیفی از بیماری کرونا آشکار شد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، پس از انجام تست در اواخر هفته گذشته، قادر آشنا بدون بروز علائم آشکار این بیماری، کرونا مثبت اعلام شد. مدیرکل هنرهای نمایشی از ابتدای هفته جاری در قرنطینه خانگی به سر می‌برد.
حال عمومی این مدیر هنری رضایت‌بخش است و علائم این بیماری همچنان به صورت خفیف در او وجود دارد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
جزئیات اعطای تسهیلات «صندوق کارآفرینی امید» مشخص شد | عکس جزئیات اعطای تسهیلات «صندوق کارآفرینی امید» مشخص شد
«شیوه‌نامه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه معاونت امور هنری» با عاملیت صندوق کارآفرینی امید منتشر شد. به گزارش تیوال به نقل از  روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، «شیوه‌نامه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه معاونت امور هنری (موضوع تبصره ۱۸ قانون بودجه کل کشور)» با ذکر جزئیات شرایط مربوط به حوزه نمایش منتشر شد.این شیوه‌نامه در راستای اعطای تسهیلات با کارمزد ۴ درصد با عاملیت صندوق کارآفرینی امید به منظور ایجاد انگیزه برای کارآفرینان و با هدف تثبیت فرصت‌های شغلی و حمایت از فعالان هنری تنظیم شده است.متقاضیان مشمول این شیوه‌نامه شامل ...
دیدن ادامه ››

«شیوه‌نامه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه معاونت امور هنری» با عاملیت صندوق کارآفرینی امید منتشر شد.

به گزارش تیوال به نقل از  روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، «شیوه‌نامه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه معاونت امور هنری (موضوع تبصره ۱۸ قانون بودجه کل کشور)» با ذکر جزئیات شرایط مربوط به حوزه نمایش منتشر شد.

این شیوه‌نامه در راستای اعطای تسهیلات با کارمزد ۴ درصد با عاملیت صندوق کارآفرینی امید به منظور ایجاد انگیزه برای کارآفرینان و با هدف تثبیت فرصت‌های شغلی و حمایت از فعالان هنری تنظیم شده است.

متقاضیان مشمول این شیوه‌نامه شامل کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی بخش‌های خصوصی و تعاونی در حوزه فعالیت‌های اقتصاد هنر دارای مجوز رسمی یا فعالیت شاخص و مورد تایید حوزه‌های تخصصی ادارات‌کل این معاونت شامل «نمایش»، «آموزش»، «موسیقی»، «تجسمی» و «مد و لباس» است.

مشمولین بخش «نمایش» شامل موارد زیر است:
۱- گروه‌هایی که دارای مجوز نمایش بوده و اجرای آن‌ها متوقف شده است. (در حال اجرا)
۲- گروه‌هایی که در حال آماده‌سازی برای اجرا بوده و فعالیت آن‌ها متوقف شده است. (در حال تولید)
۳- گروه‌های خیابانی، آیینی و تعزیه که براساس قرارداد و توافق جداگانه (نهادهای عمومی) آماده اجرا بوده‌اند.
۴- گروه‌ها و کانون‌های سرگرمی‌های نمایشی که مجوز اجرا و تولید دریافت کرده و یا در مسیر دریافت بوده‌اند.
۵- تماشاخانه‌های دارای اجرای عمومی مستمر (در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۸)

سامانه الکترونیکی برخط مستقر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آدرس www.tohfeh.farhang.gov.ir برای اجرا و نظارت بر حسن اجرای برنامه‌های موضوع این تفاهم‌نامه مورد استفاده قرار خواهد گرفت و در آن، تمام اطلاعات مربوط به مراحل پذیرش، بررسی و پرداخت تسهیلات به طرح‌های موضوع این شیوه‌نامه ثبت شده است.

پی‌دی‌اف «شیوه‌نامه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه معاونت امور هنری» پیوست خبر شده است.
شیوه‌نامه_اعطای_تسهیلات_قرض‌الحسنه_معاونت_امور_هنری.pdf

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
امیدوارم دوباره برگردید
محمد رضایی مقدم این را خواند
پویا این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
رضا جاویدی
درباره نمایش مرجان i
عکس های تمرینات نمایش مرجان
هم موسم بهار طرب خیز بگذرد
هم فصل نا ملایم پاییز بگذرد
گر ناملایمی به تو روی آورد از قضا
دل را مساز رنجه که این نیز بگذرد

عباس فرات
چند ساله که هر وقت زیادی ناامید میشم یا حالِ خوشی ندارم و روزها سخت می‌گذره برام دو تا شعر رو با خودم تکرار می‌کنم...

یکی این چند خط از شعرِ احمد شاملو (که بیشتر با صدا و آهنگِ سهیل نفیسی توی ذهنم مونده)

من فکر می‌کنم
هرگز نبوده قلبِ من
اینگونه گرم و سُرخ

احساس می‌کنم
در بدترین دقایقِ این شامِ مرگ‌زای
چندین هزار چشمه‌ی خورشید
در ... دیدن ادامه ›› دلم
می‌جوشد از یقین
احساس می‌کنم
در هر کنار و گوشه‌ی این شوره‌زارِ یأس
چندین هزار جنگلِ شاداب
ناگهان
می‌روید از زمین

و دومی، هم یه بخشی از شعرِ هوشنگ ابتهاج (که بار اول با صدا و آهنگِ زندگیِ علی عظیمی شنیدمش)

زمانِ بی‌کرانه را
تو
با شمارِ گامِ عمرِ ما مَسنج
به پایِ او دَمی است این درنگِ درد و رنج
به سانِ رود که در مسیرِ دره سر به سنگ می‌زند، رَونده باش
امیدِ هیچ معجزی ز مرده نیست
زنده باش

تکرارِ این چند خط، تقریباً همیشه بهم آرامش می‌داد و امیدوار می‌شدم که به زودی وضع تغییر می‌کنه و حالِ خوش برمی‌گرده...
ولی متاسفانه این مدت، هر روز که می‌گذره این شعرها برام اثرشون کمتر میشه. سختی‌ و تلخی انقدر زیاد شده، که دیگه زورمون بهشون نمی‌رسه.
صبا صالحیان
چند ساله که هر وقت زیادی ناامید میشم یا حالِ خوشی ندارم و روزها سخت می‌گذره برام دو تا شعر رو با خودم تکرار می‌کنم... یکی این چند خط از شعرِ احمد شاملو (که بیشتر با صدا و آهنگِ سهیل نفیسی ...
مرسی از به اشتراک گذاشتن این دو شعر زیبا
۸ ساعت پیش
sirena
مرسی از به اشتراک گذاشتن این دو شعر زیبا
شعرهای کاملشون هم خیلی خوندنی هستن. فرصت شد بخونین :)
۵ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آیین رونمایی از مجموعه دوم تئاتر «آنسو» به وقت دیگری موکول شد | عکس با اعلام تمدید تعطیلی مراکز فرهنگی هنری؛آیین رونمایی از مجموعه دوم تئاتر «آنسو» به وقت دیگری موکول شد
آیین رونمایی از مجموعه دوم تئاتر «آنسو» د رتالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر با اعلام تمدید تعطیلی مراکز فرهنگی تا دوم آبان ماه به وقت دیگری موکول شد.به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، آیین رونمایی از مجموعه دوم تئاتر «آنسو» که قرار بود روز یکشنبه ۲۷ مهر ماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار شود، با اعلام تمدید تعطیلی مراکز فرهنگی هنری شهر تهران تا پایان هفته جاری به وقت دیگری موکول شد. باتوجه به تصمیم جدید ستاد مقابله با کرونای تهران تعطیلی مراکز محل تجمع همچون سینماها، کتابخانه‌ها، سالن‌های نمایش، آموزشگاه‌های هنری برای ...
دیدن ادامه ››

آیین رونمایی از مجموعه دوم تئاتر «آنسو» د رتالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر با اعلام تمدید تعطیلی مراکز فرهنگی تا دوم آبان ماه به وقت دیگری موکول شد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، آیین رونمایی از مجموعه دوم تئاتر «آنسو» که قرار بود روز یکشنبه ۲۷ مهر ماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار شود، با اعلام تمدید تعطیلی مراکز فرهنگی هنری شهر تهران تا پایان هفته جاری به وقت دیگری موکول شد.

 باتوجه به تصمیم جدید ستاد مقابله با کرونای تهران تعطیلی مراکز محل تجمع همچون سینماها، کتابخانه‌ها، سالن‌های نمایش، آموزشگاه‌های هنری برای یک هفته دیگر تمدید شده است.

مجموعه دوم تئاتر «آنسو» از نشر «نیماژ» متشکل از چند نمایشنامه خارجی قرار بود ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۲۷ مهر ماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر رونمایی شود.

«کاسپار» نوشته پیترهانتکه با ترجمه سودابه فضائلی، «پیرمرد کوتوله مضحک » اثر تادئوش کانتور با ترجمه صدرالدین زاهد، «عچق» به نویسندگی موری شیسکال با ترجمه شهرام زرگر، «حمام» اثر مایاکوفسکی با ترجمه مرضیه موسوی، «آزادی تازه و دو نمایشنامه دیگر» نوشته ویتکیه ویچ با ترجمه علی شمس عنوان نمایشنامه هایی هستند که در مجموعه دوم تئاتر «آنسو» منتشر شده اند.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
شماره‌ جدید «فصلنامه‌ تئاتر» روی پیش‌خوان | عکس شماره‌ جدید «فصلنامه‌ تئاتر» روی پیش‌خوان
هفتادوهشتمین شماره‌ «فصلنامه علمی ـ پژوهشی تئاتر» با سردبیری سیدمصطفی مختاباد زیر نظر دفتر پژوهش و انتشارات نمایش منتشر شد. به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، در شماره هفتادوهشتم فصلنامه «علمی ـ پژوهشی تئاتر» شش مقاله به چاپ رسیده است که عناوین آن عبارتند از:ـ  نقش واقعیت مجازی و افزوده در طراحی صحنه تئاتر (آیا فناوری دیجیتال باعث ارتقاء و رشد تئاتر و صحنه‌پردازی آن می‌شود؟)/ نویسندگان: پیام فروتن یکتا/مولود رضوانیـ  مفهوم هویت در نمایشنامه‏ «آی باکلاه، آی بی‌کلاه» اثر غلامحسین ...
دیدن ادامه ››

هفتادوهشتمین شماره‌ «فصلنامه علمی ـ پژوهشی تئاتر» با سردبیری سیدمصطفی مختاباد زیر نظر دفتر پژوهش و انتشارات نمایش منتشر شد.

 به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، در شماره هفتادوهشتم فصلنامه «علمی ـ پژوهشی تئاتر» شش مقاله به چاپ رسیده است که عناوین آن عبارتند از:

ـ  نقش واقعیت مجازی و افزوده در طراحی صحنه تئاتر (آیا فناوری دیجیتال باعث ارتقاء و رشد تئاتر و صحنه‌پردازی آن می‌شود؟)/ نویسندگان: پیام فروتن یکتا/مولود رضوانی
ـ  مفهوم هویت در نمایشنامه‏ «آی باکلاه، آی بی‌کلاه» اثر غلامحسین ساعدی از منظر تئوری بازتاب/ نویسندگان: رضا دادویی/ یعقوب آژند/ حمیدرضا بُسحاق
ـ  «شخصیت‏پردازیِ غیرِمستقیمِ» ضدقهرمانان در فرایند اقتباس از اسطوره «الکترا»(در تراژدی‏های آیسخولوس، سوفوکل و اوریپید)/ نویسندگان: عطاالله کوپال/ صبوره رنگرز
ـ  مطالعه‌ رویکرد انتقادی و اصلاح‌گرایانه‌ درام گروتسک در نمایشنامه‌ «بر پهنه‌ دریا» اسلاومیر مروژک/ نویسنده: فاطمه (آتوسا) راستی‌یگانه
ـ  بررسی جامعه‌شناسانه‌ نمایشنامه‌ «آهسته‌ با گل سرخ» اثر اکبر رادی با تکیه بر آرای لوسین گلدمن/ نویسندگان: نیلوفر زارع/ اعظم راودراد
ـ -مطالعه‌ تعزیه زنانه؛ نخستین تجربه‌های نمایش زنان ایرانی/ نویسندگان: دکتر حسن ذوالفقاری/ مسلم نادعلی‌زاده

 شماره‌ ۷۸ «فصلنامه‌ تئاتر» ویژه پاییز ۱۳۹۸ و با بهای دوازده‌ هزار تومان برای علاقه‌مندان حوزه‌ تئا‌تر منتشر و توزیع شده است.

neda moridi و نیلوفر ثانی این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی | عکس پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی
مدیر‌کل هنرهای نمایشی به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی پیامی را صادر کرد.به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، در متن پیام مدیر‌کل هنرهای نمایشی به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی آمده است:«نمایش درمانی» طبابت روح است. نمایش درمانگر طبیب روان و نمایش ابزار این درمان سحرگون و  این از عجائب شگفت‌انگیز هنر نمایشگری است.روشی منسجم و راهکاری موثر در درمان مسائل روحی و روانی جوامع انسانی که به مدد بازی نمایشی میسر می‌شود.هفته ی جهانی نمایش درمانی را به همه فعالان این عرصه در سراسر جهان تبریک می گویم و با کمال احترام تلاش‌های ...
دیدن ادامه ››

مدیر‌کل هنرهای نمایشی به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی پیامی را صادر کرد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، در متن پیام مدیر‌کل هنرهای نمایشی به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی آمده است:

«نمایش درمانی» طبابت روح است. نمایش درمانگر طبیب روان و نمایش ابزار این درمان سحرگون و  این از عجائب شگفت‌انگیز هنر نمایشگری است.
روشی منسجم و راهکاری موثر در درمان مسائل روحی و روانی جوامع انسانی که به مدد بازی نمایشی میسر می‌شود.
هفته ی جهانی نمایش درمانی را به همه فعالان این عرصه در سراسر جهان تبریک می گویم و با کمال احترام تلاش‌های مجدانه شما متخصصین و کادر درمان در عرصه «روان درمانی نمایشی» خصوصاً اعضاء محترم انجمن بین‌المللی نمایش درمانی ایران ارج می نهم. امیدورام تا شیوه درمان به روش نمایشی در کشور عزیزمان ایران و سراسر جهان بیش از پیش گسترش یابد.

بی‌شک در زمانه‌ای که فشارهای روانی ناشی از ناملایمات اجتماعی خصوصاً ابتلای جهانیان به ویروس عالم‌گیر کرونا (کووید ۱۹) عرصه را بر بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری تنگ نموده است بهره‌گیری از درمان‌های کمکی همچون نمایش درمانی راهکار مناسبی برای خروج از این بن‌بست پیش آمده در روابط انسانی است .
به نظر می رسد «شناخت ظرفیت‌های بومی و ‌تاثیرگذار هنر نمایش در حوزه درمان»، «آگاهی از روش‌های جدید مواجهه با مسائل روحی و روانی» و «معرفی بیش از پیش نمایش درمانی در سطح ایران و جهان» مهمترین ماموریت‌های انجمن نمایش درمانی ایران است که به توفیق شما عزیزان نمایش‌درمانگر در این مسیر امید دارم.

ادار‌‌ه‌کل هنرهای نمایشی نیز طبق وظیفه در مسیر اعتلای این هنر درمانی از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد .
به عنوان خادم فرهنگی دست همه شما تلاشگران عرصه نمایش درمانی را به گرمی می‌فشارم و از خدای رحمان سلامتی و موفقیت و بهروزی شما را آرزو می‌کنم.»

هفته جهانی دراماتراپی از ۲۹ مهر تا ۴ آبان ماه مصادف با ۱۸ تا ۲۵ اکتبر در ایران و ۶۲ کشور جهان برگزار می‌شود.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام با وجود تعطیلی اجرای فردا(یکشنبه) برقراره؟؟
پویا و دلارام زرگر این را خواندند
بنابر اعلام ستاد مقابله با کرونای تهران این مراکز تا پایان هفته جاری یعنی از ۲۷ مهرماه تا ۲ آبان‌ماه تعطیل خواهد بود.
۲ روز پیش، یکشنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تیزر اجرای آنلاین و تعاملی‌ مرجان
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پویا این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایش خیابانی «جیب خالی» در بابلسر به اجراء در آمد | عکس نمایش خیابانی «جیب خالی» در بابلسر به اجراء در آمد
نمایش خیابانی «جیب خالی» به نویسندگی وکارگردانی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاددانشگاهی واحد مازندران، با رعایت شیوه نامه بهداشتی ستاد کرونا در بابلسر به اجرا در آمد. نمایش خیابانی«جیب خالی  به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی   با موضوع امنیت و سلامت به مشکلات اجتماعی، اقتصادی و آسیب های وارده از زمان ظهور ویروس کرونا به قشر آسیب پذیر و به گوشه ای از ناهنجاری های وارده بر این قشر  می پردازد. این نمایش از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران و با همکاری همیاران سلامت روان شمیم بهزیستی، اداره ...
دیدن ادامه ››

نمایش خیابانی «جیب خالی» به نویسندگی وکارگردانی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاددانشگاهی واحد مازندران، با رعایت شیوه نامه بهداشتی ستاد کرونا در بابلسر به اجرا در آمد.

نمایش خیابانی«جیب خالی  به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی 

 با موضوع امنیت و سلامت به مشکلات اجتماعی، اقتصادی و آسیب های وارده از زمان ظهور ویروس کرونا به قشر آسیب پذیر و به گوشه ای از ناهنجاری های وارده بر این قشر  می پردازد.

این نمایش از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران و با همکاری همیاران سلامت روان شمیم بهزیستی، اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، شورای نطارت بر نمایش، اداره بهزیستی، فرمانداری و معاونت اجتماعی فرهنگی نیروی انتظامی شهرستان بابلسر به مناسبت هفته ناجا و هفته سلامت با موضوع امنیت و سلامت در روز چهارشنبه 23 مهرماه 99 در جوار ورودی شرقی پل کابلی بابلسر، دو نوبت در ساعات  17 و 18 به اجراء در آمد و قرار براین است که در چندین نوبت دیگر نیز در این شهرستان اجراء شود.

خلاصه داستان نمایش به  زن و شوهری می پردازد که در زمان وضعیت کرونایی و ناهنجاری های که از این بابت گریبانگیر جامعه شده است  به بیرون از خانه رفته اند و درمسیر راه به خاطر موضوعی با همدیگر به بگو مگو می پردازند، بحث جدل به اوج می رسد، مرد از شدت ناراحتی بی حال می شود، روانشناسی که شاهد بگو ومگو آن ها بود به نزد آن ها میرود و...

در این نمایش «فاطمه گل محمدی» در نقش زن، «علیرضا رزمگر» در نقش شوهر،«آیدین عبدی» در نقش رهگذر و«آتنا پور یوسف» در نقش روانشناس در این نمایش به ایفای نقش پرداختند.

«شیرین مجتهدی» به عنوان مشاور کارگردان، «آتنا پور یوسف» به عنوان مشاور روانشناسی، «سید علیرضا رزمگر» به عنوان دستیار کارگردان و طراح پوستر و بروشور، «غلامرضا گل محمدی تواندشتی» و «عباس فلاحتی» به عنوان تصویر بردار و عکاس در این نمایش همکاری داشتند.

محمد لهاک ⭐ (آقای سوبژه) این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید

آخرین اجرا دقایقی قبل از قرنطینه

امشب ژوژمان ترم اول کارگردانی موسسه آرتا زیر نظر خانم اسدپور نازنین بود
شاگردانی که آموخته هاشون رو طی یک ترم تلاش کرده بودند به منظر اجرا برسونند
اجرا ها که پرفرمنس بودند با دغدغه های خود افراد شکل گرفته بود و ازدم درب ورودی اتفاق ها رقم میخورد
هر نفر یا هر دو نفر به خلق و تولید محتوای یک موضوع یا دغدغه اجتماعی پرداخته بودند
موضوعاتی مثل صلح ، فردیت ، تعامل ، فاصله ، روزمرگی، حقیقت درون ، زن و...
در بین همه آثار سه اجرا من رو جذب کرد اجرایی که پیرامون روزمرگی بود اجرایی ... دیدن ادامه ›› که من اسمش روگیس بریده گذاشتم و اجرایی بنام آینه
قطعا من بعنوان یک کارشناس حرفی برای گفتن ندارم چون کارشناس نیستم اما به زعم من بعنوان مخاطب تئاتر حاصل زیست اثر و مواجهه مخاطب با اثر همان حسی است که صاحب یک اثر برای انتقالش تلاش میکند
و اتفاقا این سه که عرض کردم بیان واضحی از مانیفست صاحب هر کدام از اجراها را برای من به همراه داشت
خوشحالم که خروجی دوره کارگردانی در این مقطع حاصلمند بوده و دانش به بینش و بینش به اجرا رسید امید که شاهد شکوفایی و درخشش دوستان باشم
خیلی ممنونم از حضورتون و انرژی خوبتون. همواره موفق باشید و تنتون سلامت❤️🌱
۵ روز پیش، پنجشنبه
محمد جان چقدر دلم برات تنگ شده...
۵ روز پیش، پنجشنبه
امیرمسعود فدائی
محمد جان چقدر دلم برات تنگ شده...
آقا جان ❤️ سلام و احترام و ارادت
اول قبل از هر چیز بسیار دوستتون دارم
بخدا که دلتنگتونم
امیدوارم شانس اینرو داشته باشم که همراهتون دوباره به تماشای تئاتر بشینم ❤️❤️❤️❤️
۴ روز پیش، جمعه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
Zaa Bahrami
درباره فیلم‌تئاتر دامپزشکی i
خوب بود
پویا این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
«خورشید کاروان» به صورت آنلاین دیده می شود | عکس «خورشید کاروان» به صورت آنلاین دیده می شود
مؤسسه فرهنگی فدک نمایش با مساعدت و همت بنیاد رودکی نمایش «خورشید کاروان» را روز جمعه ۲۵ مهر و در قالب اجراخوانی آنلاین روی صحنه می برد. به گزارش تیوال، نمایش «خورشید کاروان» با بازنویسی مهدی متوسلی و کارگردانی محمود فرهنگ در سی امین سال اجرای خود، در قالب یک اجراخوانی و به صورت آنلاین اجرا می شود.  این اجراخوانی ساعت ۱۹ روز جمعه ۲۵ مهر به صحنه می رود و به صورت آنلاین پخش می شود و مخاطبان وعلاقه مندان می توانند از طریق شبکه های اجتماعی تماشاگر این اثر باشند. در اجراخوانی «خورشید کاروان» که کاری از مؤسسه فرهنگی فدک است، جلیل فرجاد، کرامت رودساز، ...
دیدن ادامه ››

مؤسسه فرهنگی فدک نمایش با مساعدت و همت بنیاد رودکی نمایش «خورشید کاروان» را روز جمعه ۲۵ مهر و در قالب اجراخوانی آنلاین روی صحنه می برد.

به گزارش تیوال، نمایش «خورشید کاروان» با بازنویسی مهدی متوسلی و کارگردانی محمود فرهنگ در سی امین سال اجرای خود، در قالب یک اجراخوانی و به صورت آنلاین اجرا می شود. 

این اجراخوانی ساعت ۱۹ روز جمعه ۲۵ مهر به صحنه می رود و به صورت آنلاین پخش می شود و مخاطبان وعلاقه مندان می توانند از طریق شبکه های اجتماعی تماشاگر این اثر باشند.

در اجراخوانی «خورشید کاروان» که کاری از مؤسسه فرهنگی فدک است، جلیل فرجاد، کرامت رودساز، حسیین پارسایی، اسداالله بابایی، مهدی امینی، عبدالرضا کیهانی و گروهی از هنرمندان به ایفای نقش می پردازند.

نمایش «خورشید کاروان» طی ۳۰ سال گذشته در اکثر مراکز استان های کشور و همچنین کشورهای هلند، انگلستان و امارات اجرا شده است.

 

پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی برای درگذشت خسرو پایاب | عکس پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی برای درگذشت خسرو پایاب
مدیرکل هنرهای نمایشی درگذشت «خسرو پایاب» پیشکسوت تئاتر تبریز را تسلیت گفت. به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت «خسرو پایاب» چهره شناخته شده تئاتر تبریز را تسلیت گفت. متن پیام قادر آشنا به شرح زیر است: « دریغ و درد که این روزها گُهرهای گرانبهایی را از دست میدهم و این غم روز به روز بر دل مردم هنردوست ایران عزیز سنگین‌تر می‌شود. خبر درگذشت استاد «خسرو پایاب» پیر و بزرگِ هنرِ تئاترِ تبریز بسیار متاثرکننده بود‌. چه اینکه ویروس نامیمون این روزها بزرگانی که عمری به فرهنگ ...
دیدن ادامه ››

مدیرکل هنرهای نمایشی درگذشت «خسرو پایاب» پیشکسوت تئاتر تبریز را تسلیت گفت.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت «خسرو پایاب» چهره شناخته شده تئاتر تبریز را تسلیت گفت.

متن پیام قادر آشنا به شرح زیر است:

« دریغ و درد که این روزها گُهرهای گرانبهایی را از دست میدهم و این غم روز به روز بر دل مردم هنردوست ایران عزیز سنگین‌تر می‌شود.

خبر درگذشت استاد «خسرو پایاب» پیر و بزرگِ هنرِ تئاترِ تبریز بسیار متاثرکننده بود‌. چه اینکه ویروس نامیمون این روزها بزرگانی که عمری به فرهنگ و هنر این مرز وبوم غنا بخشیدن را به راحتی از ما می‌گیرد.

به غفران و رحمت پروردگار پناه می‌بریم و استاد «خسرو پایاب» را نیز با همین نگاه بدرقه می‌کنیم. مردی که دهه‌های متوالی را در مقام کارگردان، بازیگر، دکوراتور، گریمور، طراح صحنه و لباس به تئاتر آذربایجان خدمت کرد و در مقام یک معلمِ کاردان شاگردان زیادی را نیز پرورش داد.

این مصیبت را به خانواده محترم ایشان، دوستدارانشان و جامعه هنرمندان آذربایجان به خصوص شهر تبریز تسلیت می‌گویم.»

خسرو پایاب، متولد ۱۳۲۲ در تبریز بود که بیش از ۶ دهه از عمر خود را در حوزه فرهنگ و هنر تبریز به فعالیت پرداخت و روز گذشته بر اثر ابتلا به بیماری کرونا دارفانی را وداع گفت.

نیلوفر ثانی
درباره نمایش حاد i
« در سطح روایت »

حاد نمایشی بر پایه موقعیت‌سازی‎ست که قرارست وضعیت سه کاراکتر را در شرایط بحرانی ترسیم کند. وضعیتی متمرکز بر ویژگی‌های هر پرسوناژ که به شکل مونولوگ اجرا می‌شود. سه کاراکتر در برابر بازپرس و در اتاق بازجویی هستند و واقعه‌ای را از نگاه خود شرح می‌دهند. واقعه‌ای که در یک درگیری خانوادگی، به قتل غیرعمد منجر شده‌ است.
متن حاد در عین آنکه قرارست به ناهنجاری‌ها و معضلات زوج‌ها و روابط مخدوش بین آنها بپردازد، در صدد است به شکلی واقع‌بینانه مواردی را طرح کند که کمتر به آن پرداخته شده؛ به ویژه آنکه عرف اجتماعی نیز در برابر تابوها و بازگویی طرح این دست موارد که برخلاف کلیشه‌های رایج‌ست، همواره مقاومتی نشان می‌دهد که در سایه اختفا و پنهان کردن قرار گیرد.
اجرا به شیوه مونولوگ‌هایی‌ست که هر کاراکتر رو به بازپرس/مخاطب به شرح واقعه می‌پردازد. از پیش از ماجرا تا روز حادثه و چگونگی زمینه‌ی وقوع آن؛ و تلاش دارد با ورود به زیرلایه‌ی شخصیتی هر کاراکتر، هم‌راستا ابعاد روانشناسی و روانکاوی فردی را نیز در نظر داشته باشد. و تعمیم‌پذیری آن را تا سطح جامعه و رفتارهای اجتماعی نشان دهد. کدهای لازم در طی همین بازجویی‌ها، به مخاطب ارائه می‌شود تا در جریان موقعیت ... دیدن ادامه ›› قرار گیرد.
متن اگر چه تا حدودی روشن و خط روایی مشخصی دارد اما با این وجود قادر نیست توانمندی تاثیرگذاری ویژه‌ای داشته و فراتر از سایر اجراهایی با همین فرم که از معضلی مشابه در رنجند، برآید و هرچند حاوی دیالوگ‌های خوب و منطبق با گویش فرهنگی هر کاراکتر طراحی‌شده و برشی از واکنش‌های فردی واجتماعی‌ست با این‌حال در همان سطح روایت باقی می‌ماند و مخاطب را به درستی در موقعیت، گیر نمی‌اندازد و همواره تنها به عنوان یک ناظر بیرونی، جایگاه او را حفظ می‌کند.
مونولوگ‌، چه در متن و چه در اجرا، بر خلاف آنچه پنداشته می‌شود، بسیار سخت و لایه‌دارست. و بشدت متکی به فضاسازی متن و بازیگری دارد. به ویژه "بازیگری"، که آنچه قرارست از طریق اجرا منتقل شود، وابستگی اساسی به رویکرد بازیگر در ایفای نقش دارد. اینکه تا چه اندازه وارد نقش شود تا با حفظ تمایز مهارت ایفای نقش، کاراکترش را به خوبی و در لایه‌های معنایی به مخاطب نیز عرضه کند. و باید آنقدر چیره و ماهر باشد که با تاثیر بر متن و دیالوگ‌هایش، حرکت و جریان ممتدی از بدن، فیزیک و بیان خود تا بازیگران و تمام عناصر دخیل دیگر بسازد؛ و قادر باشد محتوای تراژیکی که اساس متن و اجرا نیز برآن استوارست، به خوبی در صحنه پدیدار و انتقال یابد . اما آنچه در حاد قابل مشاهده است، فقدان چنین فضاسازی لازم و درگیری مخاطب با آن‌ست. این ضعف‌ها تاجایی‌ست که اجرا قادر نیست خود را در صحنه کامل کند و از تمامی ظرفیت خود بهره ببرد. صحنه خالی بدون هیچ دکور یا اکسسواری، از عناصر مکمل محروم‌ست و تنها با چند نورپردازی سفید و آبی، تمام طراحی صحنه خود را تمام‌کرده. این میزان از کم‌کاری نه تنها توجیهی برای مینیمال یا ساده‌نگاری اجرا ندارد بلکه حتی خود را از یک طراحی مناسب که می‌تواند در خدمت اجرا و با چرخه انرژی از پرسوناژها، اشیاء و تماشاگر باشد، دریغ داشته است.
طراحی لباس و گریم نیز در حداقل‌ترین سطح قرار دارد و کمکی در روند اجرا نمی‌کند. بازی‌ها همانطور که پیشتر اشاره شد، فاقد تاثیرگذاری درون کاراکتری‌ست و تنها نقش کامبیز تیپ‌سازی قابل قبولی دارد که با گویش و فیزیک طراحی‌شده، منطبق‌ست. نقش سودابه که کلیدی‌ترین و محوری‌ترین نقش‌ست قابلیت میخکوب‌کردن و فضاسازی تراژیک موردنظر را نداشته و از قتلی که توسط او رخ داده، ملال و رنجی سرایت نمی‌کند و از این بابت در سطح باقی مانده و بیش از قصه‌گویی فراتر نمی‌رود.
با این وجود اجرا توانسته در زمان‌بندی درست و مناسب 40 دقیقه‌ی خود به پرگویی و اضافات تن ندهد. و حتی در ورطه‌ی فرجامی کلیشه‌ای از قصاص و غیره، نیفتد. و از پوستر با طراحیِ جذابش نیز نمی‌توان بدون اشاره گذشت.
"حاد" قصه‌ای از زیست انسان‌های امروزی‌ست که نیازمند استقلال در حق انتخاب و تصمیم هستند اما نگاه جامعه‌ای برساخته و قضاوتگر، همواره آنان را تا پرتگاهِ سقوط می‌راند و قربانی‌های اجتماعی تولید می‌کند.

نیلوفرثانی
گروه نقد هنرنت
11 مهر99

منتشرشده درسایت هنرنت
با سلام و احترام
این نظر کاملاً شخصی است و دلیلی ندارد که مواجهه شما هم با اثر همین حس از تجربه را داشته باشد

باعث
نمایشی زیر زمینی
تو این روزهای غمبار و تنهایی های اجتماعی تنها دلخوشی خیلی از ما دیدن تئاتر بوده و هست و خواهد بود
اما برای خیلی هامون ترس از آلوده شدن به این ویروس و برای خیلی های دیگه محتوا و اجراهای به هر قیمت خط قرمز حضور توی سالن ها شده
« باعث » که به زعم من یک تئاتر زیرزمینی اعتراضیست برای مخاطب فضایی رو طراحی کرده که بصورت اختصاصی و vip طور تنها تماشاگر اجرا باشیم
و اتفاقا خودش رو ... دیدن ادامه ›› آلوده به ادعا یا ...ناله های حمایت مالی نیاز داریم هم نکرده و با بلیط بهای ۲۰هزار تومنی میتونید شاهد تجربه ای باشید از زیست بازیگر بر صحنه
بصورت اختصاصی و در شرایطی مطلوب،
فضا تمام الزامات رو برای رعایت پروتکل های بهداشتی داره از تهویه تا فاصله از ضد عفونی کردن تا پرده ای بین تماشاگر و اجراگر
پیشنهاد میکنم این تجربه رو به تماشا بنشینید
امیدوارم کامتون از دیدن این اجرا شیرین بشه
استاد بهروز غریب پور به ویروس کرونا مبتلا شد | عکس استاد بهروز غریب پور به ویروس کرونا مبتلا شد
  به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر عروسکی آران ، استاد بهروز غریب پور نویسنده ، کارگردان ومدیرگروه تئاتر عروسکی آران به ویروس کرونا مبتلا شده اند و در حال حاضر وضعیت سلامتی ایشان رو به بهبودی است . گفتنی است ، ایشان یک هفته پیش بعد از بررسی وضعیت جسمی شان و مثبت اعلام شدن ابتلا به ویروس کرونا با تشخیص پزشکان در بیمارستان بستری شده اند . بر مبنای آخرین خبری که از خانواده ایشان به دست آمده ، ایشان در حال طی کردن روند بهبودی شان هستند و در دوران نقاهت به سر می برند .  
دیدن ادامه ››

 

به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر عروسکی آران ، استاد بهروز غریب پور نویسنده ، کارگردان ومدیرگروه تئاتر عروسکی آران به ویروس کرونا مبتلا شده اند و در حال حاضر وضعیت سلامتی ایشان رو به بهبودی است .

گفتنی است ، ایشان یک هفته پیش بعد از بررسی وضعیت جسمی شان و مثبت اعلام شدن ابتلا به ویروس کرونا با تشخیص پزشکان در بیمارستان بستری شده اند .

بر مبنای آخرین خبری که از خانواده ایشان به دست آمده ، ایشان در حال طی کردن روند بهبودی شان هستند و در دوران نقاهت به سر می برند .

 

پویا و celine این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مجموعه دوم تئاتر«آنسو» در تئاتر شهر رونمایی می شود | عکس مجموعه دوم تئاتر«آنسو» در تئاتر شهر رونمایی می شود
مجموعه دوم تئاتر «آنسو» مشتمل بر چند نمایشنامه از نویسندگان مطرح دنیا روز یکشنبه بیست و هفتم مهر در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، مجموعه دوم تئاتر «آنسو» از نشر «نیماژ» متشکل از چند نمایشنامه خارجی ساعت 17 روز یکشنبه 27 مهر ماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر رونمایی خواهد شد. «کاسپار» نوشته پیترهانتکه با ترجمه سودابه فضائلی، «پیرمرد کوتوله مضحک» اثر تادئوش کانتور با ترجمه صدرالدین زاهد، «عچق» به نویسندگی موری شیسکال با ترجمه شهرام زرگر، «حمام» اثر ...
دیدن ادامه ››

مجموعه دوم تئاتر «آنسو» مشتمل بر چند نمایشنامه از نویسندگان مطرح دنیا روز یکشنبه بیست و هفتم مهر در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، مجموعه دوم تئاتر «آنسو» از نشر «نیماژ» متشکل از چند نمایشنامه خارجی ساعت 17 روز یکشنبه 27 مهر ماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر رونمایی خواهد شد.

«کاسپار» نوشته پیترهانتکه با ترجمه سودابه فضائلی، «پیرمرد کوتوله مضحک» اثر تادئوش کانتور با ترجمه صدرالدین زاهد، «عچق» به نویسندگی موری شیسکال با ترجمه شهرام زرگر، «حمام» اثر مایاکوفسکی با ترجمه مرضیه موسوی، «آزادی تازه و دو نمایشنامه دیگر» نوشته ویتکیه ویچ با ترجمه علی شمس عنوان نمایشنامه هایی هستند که در این برنامه رونمایی می شوند.

مجموعه اول تئاتر «آنسو» بهمن ماه سال 1398 با ترجمه چهار نمایشنامه «خانه‌ عروسک ۲» نوشته لوکاس نث با ترجمه افسانه کمالی، «بئاتریچه‌ها»نوشته استفانو بنی با ترجمه هدا عربشاهی، «انقلاب در آمریکای جنوبی» نوشته آگوستو بوآل با ترجمه علی شمس و «تاوان زیستن» نوشته مارتینا مایوک با ترجمه شبنم موتابی در  مجموعه پیشخان نمایشی نشر نیماژ منتشر شده‌اند.

آیین رونمایی از مجموعه دوم تئاتر «آنسو» ساعت 17 یکشنبه بیست و هفتم مهر ماه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی روزهای کرونایی در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود و حضور علاقه مندان در این برنامه آزاد است.

برای آگاهی و اطلاع درباره تازه ترین برنامه ها و اجراهای مجموعه تئاتر شهر به سامانه اینترنتی  www.city.theater.ir  و صفحه اینستاگرام این مجموعه به آدرس @tehran.city.theater  مراجعه کنید. 

 

استاد اکبر عالمی "هم" درگذشت
حقیقتا خیلی غمگینم از این روزهای سیاه


تولد، ساده است
‏تو، تو‌ می‌شوی
‏مرگ، ساده است
‏تو‌، دیگر تو نیستی
‏شاید در جهانی دیگر نظم دیگری برقرار می‌بود
‏از مرگ زاده می‌شدی
‏و‌ زندگی خاموشت می‌کرد
‏فرقی هم نمی‌کند و اصلا شاید همین‌طور است
که ‏از مرگ است که بر‌می‌خیزی
‏و این زندگی است که آهسته آهسته محوت می‌کند.


گونار اکلوف
روحشون شاد .
بهزاد هندی
در دورانی که دسترسی به فیلم های مهم و کلاسیک سینما سخت بود و تلویزیون در هر هفته دو یا سه فیلم سینمایی بیشتر نمایش نمی داد، اکبر عالمی با برنامه هنر هفتم و نقد و بررسی فیلم ها، امید هفتگی سینما ...
دقیقن آقا بهزاد ، برای من بچه دبیرستانی هم اون موقع برنامه هنر هفتم پلی بود برای آشنایی با دنیای سینما ، اون هم در روزگاری که فکر کنم هنوز تلوزیون 2 شبکه ای بود و هفته ای دو سه تا فیلم سینمایی پیشتر پخش نمیشد ! خبری هم از اینترنت و دانلود و موبایل و اینها نبود ! و همون فیلم های فکسنی رو هم با اشتیاق میبلعیدیم ! من که بعضن یک کلام از تفسیرها و نقدهای برنامه هم سر در نمیاوردم ! ولی همون دیدن ها و آشنا شدن ها برام کرور کرور ارزش داشت شاهکارهایی مثل جاده ی فلینی ، ریش قرمز ، رم شهر بی دفاع ، دزد دوچرخه و ...
هنوز صداش تو گوشمه که میگفت : سینما ! این هزارتوی دیدنی و جذاب
براستی که روحش شاد و یادش گرامی
فرزاد جعفریان
دقیقن آقا بهزاد ، برای من بچه دبیرستانی هم اون موقع برنامه هنر هفتم پلی بود برای آشنایی با دنیای سینما ، اون هم در روزگاری که فکر کنم هنوز تلوزیون 2 شبکه ای بود و هفته ای دو سه تا فیلم سینمایی ...
آخ آخ جاده
جلسومینا
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
«حصار» راهی پردیس تئاتر شهرزاد می شود | عکس «حصار» راهی پردیس تئاتر شهرزاد می شود
به گزارش روابط عمومی نمایش، «یاسمن نصرتی» نویسنده و کارگردان تئاتر و سینما نمایش «حصار» را برای اجرا در پردیس تئاتر شهرزاد آماده می کند.  در خلاصه داستان نمایش «حصار» آمده است: نیمه های شب هنوز چشمهایم گرم نشده بود صدای بی قراری سگ ها و شیهه اسب ها را شنیدم گویی روح اوبود در درون سگها و اسب‌هایش هر بار جسم یکی از آنها به تسخیر خود در می آورد و من حیران و سرگردان در میان ایشان. بازیگران این نمایش به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: تارا ارژنگی، رضا جهانی، رها حاجی زینل، علیرضا حنیفی، تنان ساعد، کامران ساعد، شیرین عطاالهی، سارا غفاری، پیمان محسنی. در ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی نمایش، «یاسمن نصرتی» نویسنده و کارگردان تئاتر و سینما نمایش «حصار» را برای اجرا در پردیس تئاتر شهرزاد آماده می کند. 

در خلاصه داستان نمایش «حصار» آمده است: نیمه های شب هنوز چشمهایم گرم نشده بود صدای بی قراری سگ ها و شیهه اسب ها را شنیدم گویی روح اوبود در درون سگها و اسب‌هایش هر بار جسم یکی از آنها به تسخیر خود در می آورد و من حیران و سرگردان در میان ایشان.

بازیگران این نمایش به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: تارا ارژنگی، رضا جهانی، رها حاجی زینل، علیرضا حنیفی، تنان ساعد، کامران ساعد، شیرین عطاالهی، سارا غفاری، پیمان محسنی.

در این نمایش «شهاب شریفی» به عنوان مجری طرح و طراح صحنه و لباس، رها حاجی زینل به عنوان طراح گریم و علی صفری به عنوان طراح گرافیک با یاسمن نصرتی همکاری می کنند. 

«حصار» به زودی در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد رفت، نصرتی پیش از این در تئاتر و سینما فعالیت های گوناگونی داشته است، از جمله آثار سینمایی نصرتی می توان به «بازی دراز» و «روزگار مجنون» اشاره کرد. 

 

جعفر میراحمدی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
صبا نجاتی
درباره نمایش دریم لند i
این یک عذرخواهی است
به عنوان چند تن از اعضای خانواده تئاتر لازم دانستیم از مخاطبان معدود این روز های تئاتر عذرخواهی کنیم.
شما اعتماد کردید و حاضر شدید پا به سالن های تئاتر بگذارید. ما قول دادیم هر آن چه از ما بر می آید انجام دهیم تا امنیت سلامت تا حد ممکن برقرار شود. ظرفیت ها نصف شد، ماسک ها از صورت ها برداشته نشد و بر رعایت پروتکل ها نظارت شد. گفتیم هر آن چه از دستمان بر می آید انجام دهیم تا نگذاریم این محفل از دست برود. تا بتوانیم زمانی کم را دور از این همه اضطراب و اخبار بد در کنار هم پناه ببریم به جادوی تئاتر. اما گویا محافل کم جان تئاتر ما تنها مکان هایی بوده اند که زنده بودنشان تهدیدی است برای زندگی ها. عذر خواهی ما را بپذیرید که این چنین منحنی آمار ابتلا را شیب دار کرده ایم. تهران که نه، تئاتر ها و سینما های تهران یک هفته دیگر هم تعطیل شدند.
ما که بود و نبودمان برای آقایان تفاوتی نداشت و عمومشان هرگز پا در هیچ سالن تئاتری هم نگذاشته بودند. اما گویا اگر بشود نباشیم برایشان بهتر است.
ما هستیم. در خانه مانده ایم و منتظر روز های بهتریم. نگرانیم و مثل همه محتاجیم به شغلمان. اگرچه که شغل ما از نظر‌شان شغل هم نیست.
بعضی هایمان خودمان را از دیدار خانواده هایمان هم محروم کرده ایم مبادا زنجیره ای بسازیم که سلامت کسی ... دیدن ادامه ›› را تهدید کند.
تهران تعطیل نیست. نه رستوران و نه کافه و نه هر جایی که حضور درشان ممکن است آدم را بیمار کند. جز تئاتر و سینما که احتمالا از نظر این آقایان آدم را جور دیگری بیمار می کنند.
بیماری ای که می ترسند همه روزی به آن مبتلا شویم
ما هستیم. سردرگمیم اما منتظر صحنه ایم
و چشم به امید هر فرصتی که این محفل جان دوباره بگیرد.
گروه نمایش دریم لند
ما بیصبرانه منتظر میمونیم
دیدار شما ممکن بدون دلیل منطقی به تعویق بیفته
ولی برای ما تموم نمیشه
به بودنتون دلگرمیم.
من این روز ها این حرفا به عزیزان و دوستان تئاتری زیادی گفتم
دلم میخواد شما هم بدونین
مهم نیست قرنطینه چقدر طول بکشه
به محض تموم شدنش میام، میایم
میبینم، میبینیم کارتون رو و کیف میکنیم
بعدش هم از فرط حال خوب مون برای زحمت و هنر تک تک تون دست میزنیم
لطفا اینو به همه ی بچه های گروه تون بگین
ما عاشق تیاتریم
و شما تنها نیستین
ناامید نشین و به مسیر فوق العاده تون ادامه بدین❤
کم سعادتی ماست که هربار تا اومدیم بلیط بگیریم تئاتر تعطیل شد! امیدوارم خیلی زود برگردین چون مشتاقانه منتظر دیدن اجراتون هستم
۴ روز پیش، جمعه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آرمان شیرالی با «مختلفیم» به شهرزاد می‌رود | عکس آرمان شیرالی با «مختلفیم» به شهرزاد می‌رود
 نمایش «مختلفیم» به نویسندگی و کارگردانی آرمان شیرالی در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود به گزارش روابط عمومی، «مختلفیم» به نویسندگی و کارگردانی آرمان شیرالی پس از 7ماه تمرین آماده اجرا در پردیس تئاتر شهرزاد می‌شود تجربه پیشین شیرالی نمایش «گرگ ها در آشپزخانه» بود که در تئاتر سپند با استقبال تماشاگران مواجه شد نمایش «مختلفیم» از اواسط آبان ماه در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود. اطلاعات تکمیلی به زودی اعلام می‌شود  
دیدن ادامه ››

 نمایش «مختلفیم» به نویسندگی و کارگردانی آرمان شیرالی در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود

به گزارش روابط عمومی، «مختلفیم» به نویسندگی و کارگردانی آرمان شیرالی پس از 7ماه تمرین آماده اجرا در پردیس تئاتر شهرزاد می‌شود

تجربه پیشین شیرالی نمایش «گرگ ها در آشپزخانه» بود که در تئاتر سپند با استقبال تماشاگران مواجه شد

نمایش «مختلفیم» از اواسط آبان ماه در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود. اطلاعات تکمیلی به زودی اعلام می‌شود

 

نیلوفر ثانی این را خواند
جعفر میراحمدی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
«عناصر خودسر» راهی تماشاخانه سپند می‌شود | عکس «عناصر خودسر» راهی تماشاخانه سپند می‌شود
به گزارش روابط عمومی نمایش، «محمد میرعلی اکبری» نویسنده و کارگردان تئاتر «نمایش عناصر» خودسر را به تماشاخانه سپند می‌برد، نمایشنامه «عناصر خودسر» به قلم محمد میرعلی اکبری به تازگی از سوی انتشارات «نیو» به چاپ رسیده است. محمدرضا آزادفرد، علی نجفی، حسین کشفی اصل و امیر عدل پرور از جمله بازیگرانی هستند که در نمایش «عناصر خودسر» به ایفای نقش می‌پردازند. «عناصر خودسر» درامی اجتماعی است که به مقوله رانندگی‌های غیراصولی در سطح شهر و چالش‌هایی که این موضوع به وجود می‌آورد می‌پردازد. «شهاب ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی نمایش، «محمد میرعلی اکبری» نویسنده و کارگردان تئاتر «نمایش عناصر» خودسر را به تماشاخانه سپند می‌برد، نمایشنامه «عناصر خودسر» به قلم محمد میرعلی اکبری به تازگی از سوی انتشارات «نیو» به چاپ رسیده است.

محمدرضا آزادفرد، علی نجفی، حسین کشفی اصل و امیر عدل پرور از جمله بازیگرانی هستند که در نمایش «عناصر خودسر» به ایفای نقش می‌پردازند.

«عناصر خودسر» درامی اجتماعی است که به مقوله رانندگی‌های غیراصولی در سطح شهر و چالش‌هایی که این موضوع به وجود می‌آورد می‌پردازد.

«شهاب شریفی» تهیه کنندگی عناصر خودسر را بر عهده داشته و موسسه بهار امید به عنوان مجری طرح در این پروژه حضور دارد، همچنین بابک پرهام در نمایش «عناصر خودسر» به عنوان مشاور کارگردان حضور خواهد داشت.

 

 

شجریان؛ ابدیت و یک صدا
ما کدام مرگ را به یاد داریم که این چنین سرشار از زندگانی بوده باشد؟ مرگی که تسلیت نمی‌پذیرد. بلکه ما جشنِ اندوهی برگزار می‌کنیم برای صدایی که با آن بزرگ شدیم؛ صدایی که در جوانی همراه‌مان بود؛ با آن عاشق شدیم، برایمان از عشق و انسانیت خواند، در شادی‌هایمان بود؛ با آن به ظلم اعتراض کردیم، در خشم‌هایمان بود و برایمان از صلح گفت؛ با آن به خودمان افتخار کردیم و بر خودمان و سرزمین‌مان گریستیم، با آن به سوگ نشستیم و اندوه‌مان را هر بار ژرف‌تر کرد و پربارتر؛‌ صدایی که با آن زندگی کردیم و می‌کنیم. صدای همراهِ پدران و مادران‌مان، ما و فرزندان ...
دیدن اطلاعات ››

ما کدام مرگ را به یاد داریم که این چنین سرشار از زندگانی بوده باشد؟ مرگی که تسلیت نمی‌پذیرد. بلکه ما جشنِ اندوهی برگزار می‌کنیم برای صدایی که با آن بزرگ شدیم؛ صدایی که در جوانی همراه‌مان بود؛ با آن عاشق شدیم، برایمان از عشق و انسانیت خواند، در شادی‌هایمان بود؛ با آن به ظلم اعتراض کردیم، در خشم‌هایمان بود و برایمان از صلح گفت؛ با آن به خودمان افتخار کردیم و بر خودمان و سرزمین‌مان گریستیم، با آن به سوگ نشستیم و اندوه‌مان را هر بار ژرف‌تر کرد و پربارتر؛‌ صدایی که با آن زندگی کردیم و می‌کنیم. صدای همراهِ پدران و مادران‌مان، ما و فرزندان ما.

این ویدیو پیشکش ماست به محمدرضا شجریان؛ صدای ابدیِ ایران.

برادوی تا شش ماه اول ۲۰۲۱ تعطیل شده است
ولی حالا ما هفته به هفته
تمام نمیشود این تعلیق مسخره
این توهینِ فرهنگ
کهبد جان دوست داری تا آخر 1400 تعطیل کنن؟!؟
بعد مشکلات اقتصادی اهالی تئاتر رو کی می‌خواد جبران کنه؟!؟ کاری که از دستشون برمیاد همین کج‌دار و مریزه دیگه...
سروناز یکتا
اگر بحث قیاس رو هم بذاریم کنار،کسی که پست رو گذاشته داره راجع به کاری که خودش انجام میده صحبت میکنه،کاری که ما انجام نمیدیم و درک نمیکنیم. یعنی یک نفر که توی بطن کار هست خودش معتقده که بلاتکلیفی ...
کی از بلاتکلیفی خوشش میاد؟! هیچ‌کس!!
همه بلاتکلیفیم!! قبلش هم بودیم ولی هشت ماهه دیگه راست راستی بلاتکلیفیم!! اوضاع جهان بلاتکلیفه!! مگه کار و بار بقیه به هم نریخته؟! من کاملاً متوجه حرف و موضع کهبد تاراج هستم، فقط سؤالم اینه تکلیف چیه؟! چیکار میشه کرد؟!
امیرمسعود فدائی
کی از بلاتکلیفی خوشش میاد؟! هیچ‌کس!! همه بلاتکلیفیم!! قبلش هم بودیم ولی هشت ماهه دیگه راست راستی بلاتکلیفیم!! اوضاع جهان بلاتکلیفه!! مگه کار و بار بقیه به هم نریخته؟! من کاملاً متوجه حرف و موضع ...
یاد در انتظار گودو بکت افتام...
تکلیف همه مون مشخص ه...
ما همه بلاتکلیفیم.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
طبق اعلام انجمن هنرهای نمایشی، از تاریخ ۱۹ مهر تا ۲۵ مهر اجرای تمامی برنامه‌های نمایشی لغو شده است.
به تمامی خریداران با پیامک نحوه پشتیانی اطلاع رسانی خواهد شد.
تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری تهران یک هفته دیگر تمدید شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به گفته استاندار تهران تمام محدودیت‌های ابلاغی در هفته گذشته از روز یکشنبه ۲۷ مهرماه تا پایان هفته جاری در استان تهران به قوت خود باقی است.
با توجه به تصمیم ستاد مقابله با کرونای تهران تعطیلی سینماها، کتابخانه‌ها، سالن‌های نمایش، آموزشگاه‌های هنری و… برای یک هفته دیگر ... دیدن ادامه ›› تمدید شد.

بنا بر اعلام ستاد مقابله با کرونای تهران این مراکز تا پایان هفته جاری یعنی از ۲۷ مهرماه تا ۲ آبان‌ماه تعطیل خواهد بود.

@cinematicketorg
https://t.me/cinematicketorg/19139
۳ روز پیش، شنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام تیوالی های عزیز
گروه ما حدود یک ساله که داره رو نمایش نامه لبخند باشکوه آقای گیل به کارگردانی آقای شهرستانی کار می کنه و از اردیبهشت تا الان به صورت تمام وقت داریم برای اجرا آماده میشیم.
متاسفانه بیماری، گرونی و کلی مشکلات دیگه همه رو تحت فشار قرار داده و تئاتر و کالای فرهنگی اولین چیزیه که از سبد خونواده ها حذف میشه.
من به عنوان یکی از بازیگرای این کار و یکی از عاشقان هنر و مخصوصا تئاتر خوشحال میشم از تئاتر و تئاتریها حمایت کنید. منتظر دیدارتون تو تماشاخانه سنگلج هستیم. همه پروتکل های بهداشتی کاملا رعایت شده.
ممنون از مهرتون، ارادتمند.
فاطمه معصومی این را خواند
امپرسیونیست، دلارام زرگر، سروناز یکتا، محمد مجللی، آقامیلاد طیبی، شادی بهرامی و سارا_ز این را دوست دارند
شاهین، پویا و میرآ این را امتیاز داده‌اند
مهم نیست قرنطینه چقدر طول بکشه
به محض تموم شدنش میام، میایم
میبینم، میبینیم کارتون رو و کیف میکنیم
بعدش هم از فرط حال خوب مون برای زحمت و هنر تک تک تون دست میزنیم
لطفا اینو به همه ی بچه های گروه تون بگو
ما عاشق تیاتریم
و شما تنها نیستین
ناامید نشین و به مسیر فوق العاده تون ادامه بدین❤
محمد مجللی
مهم نیست قرنطینه چقدر طول بکشه به محض تموم شدنش میام، میایم میبینم، میبینیم کارتون رو و کیف میکنیم بعدش هم از فرط حال خوب مون برای زحمت و هنر تک تک تون دست میزنیم لطفا اینو به همه ی بچه های ...
قربونت برم محمدجان ک انقد پر انرژی و دوست داشتنی هستی🙏♥️ ممنونم از لطفت و با افتخار منتظرتم هستم دوست عزیزم💪♥️
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
درود و عرض ادب
گروه محترم همیاری
با توجه به تمدید تعطیلی استان تهران آیا تعطیلی سالن های نمایش ادامه دارد ؟
در صورت امکان اطلاع رسانی فرمایید
سپاس
به نکته ی خوبی اشاره کردید

من هم برای اجرایی که هفته ی بعد رزرو کردم باید بدونم که اجرا هست یا تعطیلی ادامه داره چون باید مرخصی بگیرم حداقل چندروز قبل

واقعا این بی برنامگی خیلی اذیت کننده ست..
گروه همیاری
درود بر شما طبق اعلام انجمن هنرهای نمایشی، از تاریخ ۱۹ مهر تا ۲۵ مهر اجرای تمامی برنامه‌های نمایشی لغو شده است. به تمامی خریداران با پیامک نحوه پشتیانی اطلاع رسانی خواهد شد. با سپاس
سپاس از اطلاع رسانی شما
فاطمه برادران
به نکته ی خوبی اشاره کردید من هم برای اجرایی که هفته ی بعد رزرو کردم باید بدونم که اجرا هست یا تعطیلی ادامه داره چون باید مرخصی بگیرم حداقل چندروز قبل واقعا این بی برنامگی خیلی اذیت کننده ست..
درود بر شما
طبق اعلام انجمن هنرهای نمایشی، از تاریخ ۱۹ مهر تا ۲۵ مهر اجرای تمامی برنامه‌های نمایشی لغو شده است.
به تمامی خریداران با پیامک نحوه پشتیانی اطلاع رسانی خواهد شد.
باسپاس
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سپهر
درباره نمایش شیهیدن i

می شه یه نقطه باشی
می تونی مرگ من رو تصویر کنی
تو الان کجا وایسادی
من توی حیاط دانشگاه توی نقاشی تو وایسادم
من اصلا کی کشیدم تو رو؟
وقتی جلوی تو مُردم
چقدر اینجا شلوغه
من تو همین شلوغی روی تو افتادم
این چه پرسپکتیویه؟
پرسپکتیو ما عمق میدان نداره
تو مردی ستاره
من راس ساعت ۴
من توی حیاط دانشگاه
( ... دیدن ادامه ›› صدای رگبار )
بچه ها
معلم: پرسپکتیو تک نقطه ای
جووووون
هههههههه
پرسپکتیو تک نقطه ای در سیستم ریاضی ... سه بعدی و سطوح دو بعدی است که به وسیله خطوط متقاطع و خط های افقی و عمودی به روی هم رسم می شوند و در یک نقطه در خط افقی مُ مُ مُ
ههههههه
ملحق می شوند
اگرچه در تعریف به نظر پیچیده می آید
اما مفهوم آن نسبتا ساده است
پرسپکتیو تک نقطه ای یک روش قدیمی طراحی
بینِ
هههههههه
طراحان و تصویرگران جهان است
به خصوص برای استفاده از طراحی داخلی
پرسپکتیو تک نقطه ای به ما نشان می دهد که چگونه اشیا همزمان که دورتر می شوند کوچکتر به نظر می رسند
چرا پرسپکتیو باید انقدر مهم باشه
چرا پرسپکتیو باید انقدر مهم باشه
چرا پرسپکتیو باید انقدر مهم باشه
پرسپکتیو چرا باید انقدر مهم باشه
چرا پرسپکتیو باید انقدر مهم باشه
.
ما نباید اجازه بدیم هر عنصر مزاحمی پرسپکتیو رو به هم بریزه
آسمان موسیقی ایران بی ستاره شد
نامت
سپیده دمی است
که بر پیشانی آسمان میگذرد...
متبرک باد نام تو.


اینو شاملو برای مرگ فروغ عزیز گفت...

ولی امشب دوباره پیشانی آسمان متبرک شد.....
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سال ۹۷ دومین شب اجرای این تئاتر رو در پردیس تئاتر شهرزاد دیدم و بعد از چند روز یادمه خبر توقیفش رو شنیدم به خاطر آواز خوندن خانوم نونهالی...
من از ابتدا مجذوب رنگ لباس ها ، رایحه ای که تو فضا بود و عطر ادویه ها و موسیقی و آواز ها و حرکات موزون شدم

مادربزرگم نظریه بسیار جالبی داشت. می‌گفت هر یک از ما با یک قوطی کبریت در وجودمان متولد می‌شویم اما خودمان قادر نیستیم کبریت‌ها را روشن کنیم؛ همانطوری که دیدی برای این کار محتاج اکسیژن و شمع هستیم. در این مورد، به عنوان مثال اکسیژن از نفس کسی می‌آید که دوستش داریم؛ شمع می‌تواند هر نوع موسیقی، نوازش، کلام یا صدایی باشد که یکی از چوب کبریت‌ها را مشتعل می‌کند… آدمی باید به این کشف و شهود برسد که چه عاملی آتش درونش را پیوسته شعله ور نگه می‌دارد… خلاصهٔ کلام، آن آتش غذای روح است. اگر کسی به موقع در نیابد که چه چیزی آتش درون را شعله ور می‌کند، قوطی کبریت وجودش نم بر می‌دارد و هیچ یک از چوب کبریت‌هایش هیچ وقت روشن نمی‌شود

لورا اسکوئیل _ مثل آب برای شکلات