تیوال | نفیسه نوری درباره نمایش کالاندولا: اخیرا از یک روانشناس خوب که به صورت تخصصی روی فرزندپروری
S2 : 19:33:50
نفیسه نوری
درباره نمایش کالاندولا i
اخیرا از یک روانشناس خوب که به صورت تخصصی روی فرزندپروری مطالعه و فعالیت میکنن شنیدم که هیچوقت بچه ای رو بدون اجازه ش حتی درآغوش نگیرید. یعنی مثلا ازش بپرسید میای بغلم؟ میای بوست کنم؟ و اگر گفت نه، بغلش نکنید. حتی اگر مادرش هستید و یک هفته اجازه نمیده بغلش کنید. نکنید... و با روش های دیگه تلاش کنید اعتماد و علاقه ش رو به دست بیارید دوباره... تا بگه آره...
یا مثلا هیچوقت مجبورش نکنید بره فلان عمو رو ببوسه چون زشته اگر بچه ی شما رئیستون رو تحویل نگیره...

مسئله ی بعدی...
وقتی یک کودک ۵ ساله رو تهدید میکنید... مثلا: "اگه بابات بفهمه میکشدت." هورمون حاصل از این استرس تا ۱۳ روز در بدن بچه باقی میمونه... ینی تا ۱۳ روز هنوز حالش بده و منتظره اون تهدید عملی بشه...
و البته با بالا رفتن سن تا نوجوانی تعداد روزهایی که این هورمون ماندگاری داره کم میشه.


+ امیدوارم ... دیدن ادامه » که مطالب و مخصوصا اعداد در ذهنم درست مونده باشن. اگر که دوستان اطلاعات دقیق تری دارن خوشحال میشم اصلاح کنن این نوشته رو.
من وقتی اینا رو شنیدم یه دور نصف شدم، الانم که داشتم مینوشتمشون دوباره نصف شدم...
الان چارقاچ، در خدمت شمام.
۲۴ اسفند ۱۳۹۷
یکى از ناراحتى هاى بچگى من روبوسى کردن با آقایون بود، منظورم دایى و عمو و ایناست. واقعاً عذاب میکشیدم و چندشم میشد ولى زمان ما رسم نبود بچه بخواد نظرى بده ، تنها کارى که از دستم بر میومد این بود که بعدش سریع صورتمو با صابون بشورم.
۲۴ اسفند ۱۳۹۷
آخ آخ
میتونم تصور کنم میزان چندشیش رو...
من اما چیز زیادی یادم نمیاد از بچگیم...
قاعدتا باید یه عالمه خاطره ی بد داشته باشم.ولی هیچی یادم نیست... سلف کلین اش فعال بوده مغزم :)))))) دستش درد نکنه.
۲۴ اسفند ۱۳۹۷
یک بحث مهم هست همونطور که فرمودید فرزند پروری و یک بحث خیلی مهم تر و در واقع مقدم بر فرزند پروری هست با عنوان والد پروری ، آموزگار پروری ، مربی پروری و اصولا هر کسی که تحت هر عنوانی با بچه ها سرکار داره پروری !
فکر میکنم در این بخش ضعف های بسیار اساسی و بنیادینی ... دیدن ادامه » وجود داره ، منظورم الانه نه دهه شصتی ها یا قبل تر از اونها !
۲۴ اسفند ۱۳۹۷
متاسفانه من بچگیمو مثل روزِ روشن یادمه :)))
واو به واو :)))
۲۴ اسفند ۱۳۹۷
موافقم کاملا
و در این مباحث فرزندپروری که دنبال میکنم اکثر داستان برمیگرده به آدم بزرگا...ینی درمورد اینه که چگونه بچه ها را دیوانه نکنیم و اجازه بدیم زندگیشونو بکنن... چون اونا که درستن... نرمال آفریده شدن... میان ما شبیه خودمون داغونشون میکنیم.
۲۴ اسفند ۱۳۹۷
بهارجان احسنت:))))) فتبارک الله، درستشم همینه اصلا:)))))
۲۴ اسفند ۱۳۹۷
آقا ! این قرتی گیری ها چیه دیگه ! بچه باید کتک بخوره تا تربیت شه ، از قدیم گفتن چوب معلم گله ، جمعه به مکتب آورد طفل گریز پای را ، جمع کنید این روانشناسی گیری ها رو ، اجازه بگیریم بعد بغل کنیم ؟؟! خدایا خودت ظهور کن :))))
(شوخی :)))) )

جدا از شوخی یه چیز دیگه ای ... دیدن ادامه » که من شنیدم این خالجی ها رعایت میکنن اینه که بچه بهیچ عنوان تا سه چهار سالگی نباید تلوزیون ببینه انگاری چرا ش و اینها رم نمیدونم :)))

سرچ دادم این اومده :)))

https://www.khabaronline.ir/news/179343/%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D9%88-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A8-%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%AF
۲۴ اسفند ۱۳۹۷
بعله بعله... من البته دارم روی یک نظریه ی فرزندپروری خیلی آوانگارد کار میکنم با این مضمون که انسان باید از بدو تولد خودش بارها با تانک از روی بچه ش رد بشه تا بچه سفت بار بیاد و آسیب پذیریش دربرابر جامعه به حداقل برسه.

اوف رسانه که اصلا داستان عجیب و سختیه ... دیدن ادامه » واقعا... اصلا بچه سخته آقا.
گلدون چشه مگه...کاکتوس :|
۲۴ اسفند ۱۳۹۷
خانم نوری جان بحث تربیت جنسی کودک خیلی پیچیده است و متاسفانه والدین اطلاعات کمی دارند در جلسه ای که با والدین در محوریت این موضوع داشتم از شدت ابتدایی بودن سوالات اونها دلم میخواست خون گریه کنم موضوعاتی ساده مثل جدا خوابیدن فرزند،حمام رفتن ،تعویض لباس ... دیدن ادامه » و...ما حالا حالاها راهی دراز برای رسیدن به مطلوب داریم.
۲۵ اسفند ۱۳۹۷
خدا شما رو خیر بده که فرصتی ایجاد کردید جواب همین سوالات ابتدایی رو بدونن...
راه که خیلی درازه...
۲۵ اسفند ۱۳۹۷
من جرات خریدن کاکتوس رو هم ندارم
۲۵ اسفند ۱۳۹۷
آقای الهی :)))))))))
۲۵ اسفند ۱۳۹۷
محمد جواد
جدی گفتم والا
۲۵ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید