تیوال تئاتر | اخبار | قصد دارم در "برداشتن" جسارت روبه‌رو شدن بیابیم
S2 : 18:48:42

کارگردان جوان تئاتر در نمایش تازه خود با عنوان «برداشتن» به سراغ تعامل میان مخاطب و اجرا رفته است و می‌خواهد در او جسارت را زنده کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، شهاب آگاهی که سبک خاص خود را در تولید تئاتر دارد در تازه‌ترین تجربه تئاتریش با همراهی راهله تعبدی «برداشتن» را روی صحنه می‌برد. خودش می‌گوید: «این کار را یک سال پیش تمرینش را آغاز کرده بودیم. این کار به سبک و سیاق سابق نیست.»

  نمایش «برداشتن» که قرار است از ۲۷ مرداد در تماشاخانه سپند روی صحنه رود به گفته آگاهی کارش از چند سال پیش آغاز شده است. او گفت: «چند سال پیش در پروژه «جهش بزرگ» کار کردیم که تجربه دلچسب و عجیبی بود. این در ادامه همین تجربه در شکل و شمایل تازه‌تری است. داستان کلی آن درباره دو نفری است که یکی از دوستانشان خودکشی کرده است و دیگر موجود ندارد؛ اما تأثیری بر دو شخصیت نمایش می‌گذارد.  اجرا تلاش می‌کند به یک شباهت و رفتاری ختم شود که انجام نشده و اکنون آنان انجام می‌دهند. می‌خواهد یک کاستی را حل کند.»

آگاهی افزود: «این اجرا که از اسمش هم مشخص است که می‌گوید می‌خواهیم چیزی برداریم، با خودش کنش به همراه دارد و قصد دارد به ما بگوید که ما جسارت روبه‌رو شدن با چیزهایی نداریم که نمی‌توانیم آنها را از خود برداریم. فرصتی برای گروه اجرایی که این پدید می‌آورد که این را تمرین کند و مخاطب از ابتدای کار ت اانتها با اجرا وارد تعامل می‌شود و برای آن رویه‌های تعاملی طراحی شده است.»

شهاب آگاهی درباره بازه اجراش هم افزود: «ما از ۲۷ مرداد ماه شروع می‌کنیم تا قبل از ماه محرم اجرا می‌رویم. اگر کار ظرفیت مخاطب داشت بعد از این هم اجرا را ادامه می‌دهیم.»

وی که سال‌ها با وجود جوایز متعدد از جمله فجر موفق به اجرا در ایرانشهر نشده است، گفت: «درخواست اجرا به ایرانشهر و حافظ برای کار دیگری به نام «مکبث/جنایتی در سه رساله» داده‌ام که تلاش می‌کنم در دی ماه روی صحنه رود.»

قرار است راهله تعبدی به همراه آبان جهان دارپور بازیگران این نمایش باشند. آنان هر شب رأس ساعت ۲۲:۳۰ در سالن شماره دو سپند روی صحنه می‌روند.

درباره نمایش برداشتن
۱۹ مرداد ۱۳۹۸