همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق چت آنلاین و ایمیل در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال تئاتر | اخبار | شماره‌‌ی ۲۴۶ ـ ۲۴۷ ماهنامه‌‌ی نمایش منتشر شد
S3 : 15:15:36
شماره‌‌ی ۲۴۶ ـ ۲۴۷ ماهنامه‌‌ی نمایش منتشر شد | عکس

جدیدترین شماره‌‌ی ماهنامه‌ی‌ نمایش، ویژه‌ی‌ اسفندماه ۹۸ـ فروردین ۹۹ با نگاه ویژه‌ به مراسم آیینی منتشر شد.

به گزارش  تیوال به نقل از روابط عمومی پردیس تئاتر تهران، نگاه ویژه‌‌ی این دو شماره‌ی متوالی ماهنامه‌ی‌ نمایش به مراسم آیینی می‌پردازد که مقاله‌های «راز ماندگاری» از دکتر یدالله آقاعباسی، «چراغ آیین در شبستان فرهنگ» از علی رضایی، «مُهره ریزان (حلقه‌ای از آیین‌های شادی‌آفرین نوروزی در همدان)» از احمد بیگلریان و «آیین‌ها، سامانه‌های پیوند و همدلی» از عبدالرضا فریدزاده تألیف و منتشر شده‌اند. در گفت‌وگوی این بخش، دو مصاحبه‌ی «رازهای شکوفایی هنر شرقی، اپرای سنتی تایوان» ترجمه‌ی گفت‌وگو با ما بائو ـ شان و «اصالت کهن...» گفت‌وگو با استاد هوشنگ جاوید را می‌توانید بخوانید.

نقدهای نمایش‌های «ولپُن»، «شک»، «کلوچه‌ی دارچینی»، «بوقلمون» و «بیگانه در خانه» در بخش نقد تئاتر ماهنامه چاپ شده‌اند. مقاله‌ی «نقشینه، نقاش هنر و اخلاق بر صحنه‌ی تئاتر ایران» به قلم پیمان شیخی از دیگر مطالب این بخش است.

سرمقاله‌ی «نوروز، اسطوره مرگ و رستاخیز در ایده کیهانی» به قلم نصرالله قادری، گفت‌وگو با دکتر جمشید ملک‌پور با عنوان «تا روزگار در آینده چه قلم زند»، گفت‌وگو با مهدی رحمانی «فتحنامه‌ی کلات داستانی پر از رمز و راز» و گفت‌وگو با مهدی فرشیدی با نام «خدمت به نظام سرمایه‌داری و خیانت به نظام انسانی» از دیگر بخش‌های قابل خواندن این شماره هستند.

نکوداشت این دو شماره‌ی مسلسل، طبق روال سال‌های پیش به دو شخص، یعنی هواس پلوک و کمال‌الدین غراب اختصاص دارد که یادداشت‌ها و نیز مصاحبه‌هایی تحت عناوین «تئاتر، نیروی شگرف عاطفی» گفت‌وگو با هواس پلوک و «انگیزه‌ی من شهرت نبود» گفت‌وگو با کمال‌الدین غراب را در بر می‌گیرد.

شماره‌‌ی ۲۴۶ـ ۲۴۷ ماهنامه‌‌ی نمایش ویژه‌ی ویژه‌ی‌ اسفندماه ۱۳۹۸ ـ فروردین ۱۳۹۹ به مدیر مسئولی شهرام کرمی و سردبیری نصرالله قادری در ۲۰۰ صفحه و با بهای ده‌ هزار تومان برای عموم علاقه‌مندان حوزه‌ی تئا‌تر زیر نظرِ دفتر پژوهش و انتشارات نمایش چاپ و توزیع شده است.

۲۴ اسفند ۱۳۹۸