تیوال تئاتر | اخبار | "همه ما زیر نورماه زندگی می کنیم" در روسیه
S3 : 02:34:35

دکتر اردشیر صالح پور رئیس اتحادیه بین المللی نمایشگران عروسکی "یونیمای ایران" از برگزاری دوره آموزشی نمایش عروسکی در جشنواره ریازانسکی اسموترینی روسیه خبرداد.

اردشیر صالحپور گفت: برای دستیابی به تبادلی خلاقانه و حرفه ای میان نمایشگران عروسکی سراسر دنیا و برداشتن مرزهای جغرافیایی، سیاسی و زبانی و به منظور تبادل تجربه و اطلاعات بیشتر، مرکز یونیمای جهانی همزمان با برگزاری جشنواره نمایش عروسکی "ریازانسکی اسمو ترینی" اقدام به برگزاری دوره ای آموزشی خواهد نمود که در آن جوان ترین نمایشگران عروسکی سراسر جهان حضوری همدل و همراه خواهند داشت و پس از آموزش های لازم  اثری نمایشی را آماده ودر همان جشنواره اجرا خواهند نمود .
وی افزود: عنوان این نمایش "همه زیر نور یک ماه زندگی می کنیم" خواهد بود که تجلی  و نماد همبستگی هنرمندان عروسکی جهانی است .

این دوره آموزشی - هنری تحت نظر دو تن از اساتید عروسکی روسیه (کونتسا تتیف و ویکتورآنتونف) بوده واختصاص به نمایشگران جوان زیر ۳۵ سال  دارد. زمان برگزاری این دوره آموزشی نیز  از ۱۴ تا ۱۸ سپتامیر برابر با ۲۳ تا ۲۷ شهریور ماه سال ۱۳۹۸ خواهد بود.

وی با تشریح فراخوان این برنامه گفت: این دوره آموزشی زمینه مناسبی جهت جوانگرایی در نمایش عروسکی و یونیمای جهانی است و برآن است تا زمینه حضور نمایشگران جوان عروسکی را برای آموزش و فراگیری هر چه بیشتر، فراهم نماید.
خوشوقتانه جشنواره "ریازان روسیه" با همکاری یونیمای جهانی جهت تسهیل شرکت نمایشگران عروسکی امکانات مناسبی را فراهم نموده است.
صالحپور افزود: حضورو تلاش نمایشگران عروسکی و خانواده تئاتر عروسکی ایران در طی سالیان اخیر درصحنه های داخلی و جهانی فعالیت های درخشانی را از خود به نمایش گذاشته وعلاوه  بردر اختیارداشتن چهار کرسی  در مرکز یونیمای جهانی یکی از  کشورهایی است که بیشترین اعضاء را داشته و در زمینه ی برگزاری جشنواره های بین المللی و سمینارهای پژوهشی همکاری و تعاملاتی را نیز داشته است .  یونیمای ایران ضمن ترجمه ی طرح مذکور آمادگی خود را جهت مشارکت هر چه بیشتر نمایشگران ایرانی دراین جشنواره اعلام داشته و بر حسب وظیفه و مسئولیت  حمایتی خود آماده هر گونه همکاری می باشد .

 لازم به ذکر است که دوره آموزشی مذکور از ۶  تا ۹ سپتامبر برابر با ۱۵ تا ۲۸ شهریور در کنار جشنواره برگزار خواهد شد. بدیهی است زبان مورد استفاده دراین دوره انگلیسی خواهد بود.

علاقمندان و واجدین شرایط می بایست در ویدئویی کوتاه به این پرسش که از این رزیدانسی چه اهداف و انتظاری دارند؟ پاسخ داده و دلیل شرکت خود را به gouth@unuma.org  تا ۳۰ آوریل برابر با ۱۰ اردیبهشت ماه ارسال فرمایند.
متقاضیان همچنین می‌بایست فرم تقاضای شرکت دراین دوره آموزشی را از سایت https:google/forms/pu۴eGhbaiskfwi  اخذ کرده و به سایت بالا ارسال نمایند.

 

۲۴ فروردین ۱۳۹۸