تیوال گردش کردستان و اورامانات |چشم‌انداز شاهو|
S1 : 03:55:34
  سه‌شنبه ۰۵ تا ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
 بها: ۶۰۰,۰۰۰ تومانخدمات: وسیله نقلیه توریستی، ۱ شب اقامت در کمپ و ۱ شب اقامت در خانه محلی، ۳ صبحانه، ۳ ناهار، ۲ شام، راهنما و بیمه

شب هنگام از تهران حرکت می کنیم تا صبح زود به قلب استان کردستان برسیم. هورامان (اورامان) منطقه ای کاملا کوهستانی واقع شده در بین شهرهای سنندج و مریوان است که هنوز که هنوز است راه رسیدن به آنجا طولانی و سخت است. جاده های باریک و پیچ در پیچ منطقه باعث می شود که رفت و آمد به کندی صورت بگیرد. منطقه اورامان (هورامان) بسیار بکر و دست نخورده باقی مانده است به همین علت مکان های غذا خوری آنجا اغلب کافه هایی محقر و کوچک اند اما صفایی بی نهایت دارند و خوشمزه ترین غذاها در آنجا یافت می شود. زمانی به حقیقت طبیعت بکر کردستان پی خواهید برد که  پیاده در لابه لای کوه ها و دشت های سرسبز آن به گشت و گذار بپردازید.

برنامه سفر
روز اول: حرکت از تهران ساعت ۲۱ و شروع تور کردستان و اورامانات 

روز دوم: صبح زود رسیدن به سنندج، حرکت به سمت روستای نگل و بازدید از قرآن تاریخی روستا، صرف صبحانه در طبیعت زیبای جاده مریوان، ادامه حرکت به سمت منطقه اورامانات شاهو، شروع راهپیمایی و دامنه نوردی به مدت سه ساعت در مسیر هموار و جنگلی، صرف ناهار و ملحق شدن به مینی بوس های محلی جهت ادامه حرکت به سمت روستاهای منطقه و بازدید از آنها، رفتن به محل کمپینگ و اقامت.

روز سوم: پس از صرف صبحانه شروع راهپیمایی و کوهپیمایی سبک در امتداد دره موسوم به قنگاوی به مدت سه ساعت، صرف ناهار در طبیعت زیابی دامنه کوه شاهو و در کنار رودخانه موسوم به چشمه کلور، پس از ناهار از روستاهای منطقه بازدید خواهیم داشت و در ادامه روانه روستای تاریخی دیوازناو خواهیم شد و شب را در خانه محلی به سر می بریم.

روز چهارم: پس از صبحانه به سمت روستای تاریخی و پلکانی پالنگان می رویم و گشتی در پالنگان خواهیم داشت، به سمت روستای تنگی ور ادامه مسیر داده تا از کتیبه تاریخی آن دیدن کنیم. صرف ناهار در چشم انداز زیبا و با شکوه کوهستان های اورامانات. حرکت به سمت تهران پس از صرف ناهار. رسیدن به تهران حدود ساعت ۲۳