تیوال گردشگری
T1 : 14:30:14
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
۲۲ ساعت پیش
بهراد بهاری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» حراج تور ایران در نوروز
... دیدن متن »

در شرایطی که تورهای ایران گران‌ترین نرخ را در میان کشورهای منطقه دارد، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصمیم گرفته برای تغییر این وضعیت و رونق بخشیدن به صنعت گردشگری کشور، «یک هفته تور ارزان قیمتِ ایران» به گردشگران خارجی عیدی بدهد.

آمارهایی که این سازمان داده نشان می‌دهد ورود گردشگران خارجی در یک سال گذشته روند ریزشی و منفی بویژه در حوزه کشورهای عرب و خاورمیانه داشته است. از سوی دیگر فعالان بخش خصوصی پیش بینی کرده‌اند؛ در صورت ادامه روند افزایشی نرخ خدمات در ایران، ورود گردشگران اروپایی در سال‌های ۱۹ ـ ۲۰۱۸ با کاهش روبرو شود. با توجه به این وضعیت، معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با برخی هتل‌ها و شرکت‌های هواپیمایی وارد رایزنی و تعامل شده تا تخفیف‌هایی را برای نوروز بگیرد و تور ایران را با قیمتی بی‌سابقه و استثنایی اجرا کند.این پروژه که در بازه‌ی زمانی ۲۵ اسفند ۹۶ تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ اجرا خواهد شد سه بازار ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان را هدف قرار داده و برای گردشگران آن‌ها تورهای یک هفته‌ تا هشت روز به مقصد تهران، کرج، تبریز و همدان به قیمت ۳۵۰ تا ۴۴۰ دلار برنامه‌ریزی کرده است. توری که سازمان متولی گردشگری ایران، طراحی و تنظیم آن را به عهده گرفته، بلیت هواپیما به مقصد ایران، هتل و ترانسفر و برای گردشگران عراقی چکاپ پزشکی را شامل می‌شود.

قرار است در جریان اجرای پروژه‌ی «تورهای ارزان قیمت ایران» که سازمان هواپیمایی کشوری، برخی ایرلاین‌ها، هتل‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی با معاونت گردشگری همکاری دارند، لِگ‌های خالی پروازها و همچنین ظرفیت خالی هتل‌ها در این چهار شهر که نوروز کم مسافری معمولا دارند، به خدمت گرفته شود.

حرمت‌الله رفیعی ـ رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ـ که در جریان این طرح معاونت گردشگری قرار دارد، گفت: ‌این طرح در شرایطی که نوسانات نرخ ارز در داخل، قیمت خدمات را به شدت تحت تاثیر قرار داده و تورهای ایران را گران کرده است، اتفاق خوبی به شمار می‌آید به شرط آن‌که بتوان در این مدت زمان کوتاه از این کشورها، گردشگر جذب کرد.

هرچند رفیعی از این طرح استقبال کرده، اما معتقد است؛ متقاعد و همراه کردن شرکت‌های هواپیمایی و چارترکننده‌ها برای در اختیار گذاشتن لگ‌های خالی پروازها به قیمت ارزان، تبلیغات گسترده در این مدت زمان محدود و البته توجه به سلیقه گردشگران کشور هدف در تنظیم برنامه سفر، مهم‌ترین شروط اجرای موفق این پروژه است. مانیلا مهاجر ـ عضو جامعه تورگردانان ایران ـ از جمله آژانس‌هایی است که با اجرای پروژه تورهای ارزان قیمتِ ایران همراه شده است به ایسنا نیز گفت: این طرح را مفید و موثر برای رونق صنعت گردشگری کشور می‌دانیم که در صورت اجرای بی‌نقص و ارائه ضمانت‌های اجرایی برای آن بویژه در بخش خدمات، آژانس‌های گردشگری یقینا از آن استقبال می‌کنند.

او اضافه کرد: این پروژه را معاونت گردشگری را مطرح کرده و قرار است پکیج سفر آن را در اختیار آژانس‌ها بگذارد که اجرا شود. آن‌ها قیمت‌های خیلی مناسبی برای تور ایران تعیین کرده‌اند و باور دارم خارجی‌ها با دیدن این قیمت شگفت‌زده می‌شوند. قیمت این تور به اندازه‌ی یک بلیت هواپیما است، درحالی که به ازای آن تور رایگان یک هفته‌ای دریافت می‌کنند. مهاجر همچنین اظهار کرد:‌ کشورهایی که برای جذب گردشگر در جریان این تور، هدف‌گذاری شده‌اند برای ورود به ایران مشکل ویزا ندارد و آن‌طور که معاون گردشگری هماهنگی و اعلام کردند، مشکل بلیت و هتل هم وجود ندارد، اما با توجه به زمان محدود تا اجرای این تورها که شاید کمتر از ۲۰ روز باشد، با چالش تبلیغات روبرو هستیم که لازم است سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در کنار آژانس‌ها که برای این تور تبلیغ می‌کنند، وارد رایزنی با اتحادیه‌ها و سازمان‌های گردشگری کشورهای مقابل شود تا اطمینان، اعتماد و حمایت آن‌ها بیشتر جلب شود.

منبع: ایسنا

۳ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۴ روز پیش، شنبه
محمد عسگری و امین مهدوی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
طبیعت زمستانی ارومیه... دیدن متن »

بارش برف در ارومیه،با سفید پوش کردن طبیعت این شهر مناظر زمستانی چشم نوازی را خلق کرده است .تصاویر این گزارش در مناطق نازلو ، گلمرز و روستای قالقاچی در حاشیه ارومیه ثبت شده است.

عکس:مجتبی اسماعیل زاده / تسنیمگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۴ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارناوال برزیل... دیدن متن »

جشن کارناوال برزیل یکی از بزرگ ترین و پرآوازه ترین جشن های ملی کشور برزیل است که در ماه فوریه هر سال در این کشور برگزار می شود. اصطلاح کارناوال اصطلاحی پرتغالی است و ریشه در فرهنگ عمیق پرتغالی ها در برزیل دارد.

جشن کارناوال برزیل یک جشن ملی برزیلی است که ۷ روز تمام در شهرهای برزیل برگزار می شود. این جشن از برخی جنبه ها در فرهنگ مذهبی و آداب و رسوم کاتولیک ها دارد. بر اساس منابع مذهبی کاتولیک این جشن برای خداحافظی با تمام بدهی ها و ناپاکی هایی است و آداب آن نیز گواهی بر این قضیه است.

جشن کارناوال برزیل مهمترین رویداد فرهنگی در برزیل است. این جشن در شهرهای مهم برزیل مهم مانند ریودوژانیرو و سائوپائولو شکوه و جلوه دیگری دارد. در این شهرها گروه های مختلف که از پیش خود را برای برنامه جشن و به ویژه رقص معروف سامبا آماده کرده اند به هنرنمایی مشغول می شوند. این گروه ها در دسته های مختلف در مرکز شهر و خیابان ها به راه می افتند و برنامه های نمایشی خود را انجام می دهند. مردم برزیل یک هفته تمام در تفریح و استراحت به سر می برند.

عکس: رویترزگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
مریم زارعی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بهزاد هندی، زهره مقدم و نیکا نصیری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره بازدید موزه عروسکی آران
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
تیوال پلاس
» ۳۰٪ تخفیف سایت نوار برای خرید آنلاین کتاب صوتی ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که میدونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه. پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو و اسنپ و دلیون و شهر کتاب آنلاین و اسنپ فود و مدیسه که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم خرید کتاب صوتی با ۳۰٪ تخفیف در طول دوره اشتراک تیوال‌پلاس (سه‌ماهه، شش ماهه و یکساله) از سایت نوار هست.

شاید خیلی وقت‌ها فرصت کافی و یا مکان آروم و مناسبی برای کتاب خوندن نداشته باشید و این موضوع ممکنه باعث دوریتون از کتاب بشه، سایت نوار فرصتی رو فراهم کرده که در بین این مشغله‌ها در هر زمان و مکانی کتاب‌های مورد علاقتون رو با صدای گوینده‌های حرفه‌ایی گوش کنید و لذت ببرید.

دیگر امکانات و ویژیگی‌های سایت کتاب صوتی نوار:

- خرید کتاب برای مخاطبان مقیم خارج از کشور
- هدیه کتاب صوتی به دوستان
- بهره‌مندی نابینایان از سایت
- گوش کردن رایگان برخی کتاب‌ها
- کوپن هدیه
- کد تخفیف
- طرح اشتراک

سایت نوار را می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
اپلیکیشن اندروید | اپلیکیشن آیفون | توئیتر | گوگل پلاس | کانال تلگرام | اینستاگرام

توجه داشته باشید که کد تخفیف در اپلیکیشن اندروید قابل استفاده نیست و برای استفاده از کد تخفیف ابتدا با نام کاربری وارد سایت نوار شده و کتاب مورد نظرتون رو انتخاب کنید و سپس کد تخفیف رو وارد و بعد از خریداری کتاب از طریق بخش کتابخانه اپلیکیشن اندروید، کتاب خود را دریافت نمایید.
همینطور در اپلیکیشن آیفون سایت نوار، امکان خرید کتاب وجود ندارد و همانطور که در بالا اشاره شد، ابتدا وارد سایت نوار شده و کتاب مورد نظرتون رو خریداری کنید و سپس از طریق بخش کتابخانه که در اپلیکیشن موجود است کتاب خود را دریافت نمایید.

علیرضا، نسیبه متاجی و حمید یاری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
افتتاحیه بازی های المپلک زمستانی؛ کره جنوبی... دیدن متن »

این اولین المپیک زمستانی است که در کره جنوبی برگزار می‌شود و سومین دوره که در آسیا برگزار می‌شود. دو دوره قبلی در ژاپن بوده است.

در این بازی‌ها ۲۹۰۰ ورزشکار از سراسر جهان حضور دارند.کاروان ورزشی ایران نیز با ۴ ورزشکار در این بازی‌ها حضور دارد.

عکس: رویترزگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
پایان مرمت سقف ایوان عالی قاپو پس از ۱۲ سال... دیدن متن »

داربست های عالی قاپو با پایان مرمت‌ها و عملیات استحکام‌بخشی شامگاه شنبه ۱۴ بهمن ماه باز شد، ایوانِ این عمارت تاریخی سال ها بود که در تصرف داربست ها بود. از این بعد مسافرانی که از اصفهان بازدید می کنند این بنای تاریخی را بدون داربست مشاهده می کنند.

عکس: علیرضا وثیق انصاری / تسنیمگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
بهزاد هندی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» افزایش ۷۰درصدی گردشگران در مسکو
... دیدن متن »

بازدید گردشگران خارجی از شهر مسکو در سال ۲۰۱۷ میلادی به بیش از ۲۱ میلیون نفر رسید. به ریامو، شهرداری مسکو اعلام کرد: رشد نزدیک به ۷۰درصدی گردشگران نشان از افزایش موقعیت توریستی مسکو نزد افکار عمومی دارد.

بر این اساس در سال گذشته میلادی رویدادهای مختلف فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و هنری در پایتخت روسیه برگزار شد که بیش از ۵۰ میلیون نفر در آن‌ها شرکت کردند. همچنین هر هفته جشنواره‌های مختلفی در مناطق گردشگری مرکز مسکو برگزار می‌شود که شامل طیف وسیعی از موضوعات مختلف از نحوه زندگی اسلاوها گرفته تا جشنواره‌های مربا، گل، بستی و عسل است.

براساس آمار سازمان جهانگردی، مسکو همچنان یکی از مقاصد ده‌گانه گردشگران خارجی به شمار می‌رود. متوسط هزینه یک روز اقامت در هتل‌های سه و چهارستاره مسکو برای دو نفر در حدود ۴۰ تا ۷۰ دلار است.

 

امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
بارش بی سابقه برف در مسکو... دیدن متن »

بارش برف در مسکو باعث بسته شدن راه‌ها، تاخیر پروازها و شکستن هزاران درخت در پایتخت روسیه شد. سی و شش ساعت مداوم بارش برف در پایتخت روسیه در پایان هفته گذشته، سنگین‌ترین برف طی ۶۰ سال گذشته در این کشور را در پی داشت.

سرگی سوبیانین، شهردار مسکو برف امسال را «بارش برف قرن» نامید. وی همچنین اعلام کرد که یک نفر در اثر سقوط درخت جان خود را از دست داده و پنج تن دیگر در حوادث مختلف زخمی شدند. شهرداری مسکو همچنین از شکسته شدن ۲ هزار اصله درخت بر اثر سنگینی برف خبر داد.

بدلیل بسته شدن خیابان‌های و مسیرهای رفت و آمد شهری ارتش روسیه نیز۱۰۰ سرباز، دو برف روب و چندین کامیون را برای کمک به پاک کردن خیابان‌های مسکو و مناطق مسکونی اعزام کرد.

روز دوشنبه با رسیدن سرمای هوا به ۱۲ درجه زیر صفر مدارس پایتخت روسیه تعطیل شد و از مردم خواسته شد تا از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند. این سنگین‌ترین بارش برف از سال ۱۹۵۷ در شهر مسکو است.

عکس: دیلی میل و CNNگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
دور دنیا در ۱۰ ماه با خودرو لادای روسی... دیدن متن »

دو جوان ۲۹ساله اهل جمهوری چک موفق شدند مسافرت دور دنیا را با خودرو لادا ۲۱۰۱،که ۴۲ سال از ساخت آن می‌گذرد، با موفقیت به پایان برسانند.

به گزارش ریانووستی، سفر فیلیپ ووگل و پیوتر یاووریک در ابتدا تنها با یک شوخی در سال نو میلادی با این ماشین قدیمی آغاز شد، اما به سرعت شکل واقعی به خود گرفت و این دو تصمیم گرفتند تا آن را انجام دهند.

به گفته آن‌ها، این سفر پرماجرا ۱۰ ماه به طول انجامید و آن‌ها وارد چهار قاره شدند و از ۳۰ کشور دیدن کردند. در کل مسافت پیموده‌شده که بیش از ۵۶ هزار کیلومتر بود آن‌ها تنها لاستیک‌های این خودرو روسی را تعویض کردند و اتفاق دیگری برای ماشین قدیمی‌شان نیفتاد.

این سفر برای دو جوان ماجراجوی چک بیش از ۲۷ هزار یورو هزینه داشته و قرار است این خودرو قدیمی به موزه لادا اهدا شود. خودرو لادا مدل ۲۱۰۱ از سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۸ میلادی در اتحاد جماهیر شوروی تولید می‌شد که جزو مدل‌های کلاسیک کارخانه خودروسازی ولگا به شمار می‌رفت.

منبع: ایسناگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
تیوال پلاس
» ۵۰.۰۰۰ تومان تخفیف خرید از مدیسه ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که میدونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال است به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه. پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو و اسنپ  و دلیون و شهر کتاب آنلاین و  اسنپ فود رو که یادتون هست؟ یک امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم اعتبار ۵۰.۰۰۰ تومانی خرید از فروشگاه اینترنتی مدیسه است.

برای آشنایی بیشتر با مدیسه، خلاصه‌ای از امکانات، ویژگی‌ها و محصولات این فروشگاه رو در ادامه براتون نوشتیم:
مدیسه یک سامانه خرید آنلاین هست که می‌تونید برند‌های مورد علاقتون رو در اون پیدا کنید. از پوشاک گرفته تا عطر و ادکلن و لوازم ارایشی و ... برخی از این برندها رو در تصویر زیر میبینم:

مدیسه به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی پوشاک ایران، ضمن تضمین اصالت تمامی کالاها، این اطمینان رو میده که با قیمتی مناسب، محصولی اصل از برترین برندهای جهان از قبیل GAP, H&M, Giordano, La Senza, Nike, Adidas, Oysho, Ray-Ban, Versace, Chanel, BVLGARI, Zara و ... رو به دست شما می‌رسونه تا تجربه‌ی خرید اینترنتی لذت‌بخشی داشته باشید.
علاوه بر این برندهای نام آشنا در ایران، مدیسه عرضه کننده‌ی برخی از معتبرترین برندهای جهانی است که پیش از این کمتر در ایران شناخته شده بودند. برندهایی نظیر TCP ,Nine West و یا برند فرانسوی Celio که هم‌زمان با فروش در فروشگاه‌‌های معتبر جهان، در مدیسه هم عرضه می‌شه.

کالای خریداری شده از مدیسه در روزهای هفته، ظرف ۲۴ ساعت بدون دریافت هیچ هزینه اضافی (برای خریدهای بالای یکصد هزار تومان) تحویل داده می‌شه، درضمن شما می‌تونید مبلغ خرید خودتون رو در محل و در لحظه‌ی دریافت کالا پرداخت کنید. مدیسه به شما این امکان رو میده که در صورت عدم رضایت از کالای خریداری شده، تا ۷ روز بدون کسر هزینه و دریافت کل مبلغ خریدتون کالا رو برگردونید. 

مدیسه رو می‌تونید از لینک‌های زیر دنبال کنید تا همیشه از تخفیف‌های هیجان انگیزش با خبر باشید:
کانال تلگرام | | اینستاگرام | گوگل پلاس | توئیتر

سید احمدرضا جوادپور این را خواند
لیلى شجاعى این را دوست دارد
چه جوری از تخفیفش استفاده کنیم؟
کد تخفیف داره؟
۱۸ بهمن
درود بر شما
با اشتراک تیوال+ در این‌باره خودکار راهنمایی می‌شوید.
۱۹ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» آزادی «عالی‌قاپو» از اسارت ۱۲ساله داربست‌ها
... دیدن متن »

به گفته مدیر پایگاه میراث جهانی نقش جهان اصفهان، با پایان مرمت‌ها و عملیات استحکام‌بخشی، داربست‌های عمارت «عالی‌قاپو» در میدان نقش جهان اصفهان، بعد از ۱۲ سال از ایوانِ این عمارت حذف شد.

 فریبا خطابخش افزود: «اگر نیاز به عملیات اضطراری نباشد، گردشگران نوروزی امسال می‌توانند این عمارت تاریخی را بدون داربست ببینند.» او انجام مرمت ستون‌ها و تزئینات نقاشی دیوار و سقف‌های این عمارت را از دیگر اقدامات پایان یافته در این عمارت تاریخی دانست و ادامه داد: «در حال حاضر تنها اقدامات مرمتی مورد نیاز در این عمارت تاریخی، انجام کف‌فرش است که این عملیات و نصب حفاظ‌های گره‌چینی‌شده، احتمالا تا یکی دو هفته دیگر انجام می‌شود.»

ین مقام مسوول با اشاره به اینکه ایوان عمارت عالی‌قاپو برای امنیت بیشتر گردشگران نیاز به یک حفاظ دیگر نیز دارد، خاطرنشان کرد: «برای انجام این کار یک حفاظ شیشه‌ای دیگر کنار حفاظ گره‌چینی‌شده قرار می‌گیرد.» خطابخش البته تاکید کرد: «در صورتی که شرایط اضطراری برای عمارت پیش آید، مسلما نیاز به نصب دوباره داربست‌ها در این منطقه داریم. اما اکنون وضعیت مرمت‌ها به‌گونه‌ای شده که در حال حاضر نیاز به نصب دوباره‌ داربست نیست.»

مدیر پایگاه میراث جهانی میدان نقش جهان اصفهان، هزینه‌مرمت عالی قاپو را اعتباری حدود ۵/ ۲ میلیارد تومان دانست که از سوی سازمان میراث فرهنگی تامین شده است. براساس این خبر، سال ۱۳۸۴ بود که در یکی از چند مرمت در این عمارت و به‌منظور عملیات مرمت و استحکام‌بخشی برخی ستون‌ها، داربست‌ها میهمان عالی قاپو شدند؛ میهمانی که طی دو روز گذشته رخت از این عمارت بربست.

منبع: ایسنا

هیچکس و بهزاد هندی این را دوست دارند
کلا من هر جا می رم داربست داره و در حال تعمیراته!
گنبد سلطانیه زنجان، بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی، موزه نادری مشهد و....
خدا رو شکر عالی قاپو رو سالها پیش دیدم و اون موقع داربست نداشت!
۱۶ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
البوم عکس
افتتاح هتل یخی بازی تاج و تخت در لاپلند فنلاند... دیدن متن »

طرفداران سریال محبوب بازی تاج و تخت که مدت‌هاست آرزو دارند سرزمین هفت پادشاهی را ببینند، حالا با ساخت هتل یخی آرزویشان برآورده می‌شود! برای دیدن وستروس می‌توانید به هتل جدیدی که در لاپلند افتتاح شده، بروید

این هتل در کیتیلا در فاصله ۲۰۰ کیلومتری از مدار قطب شمال واقع‌شده‌است و ۹۰ دقیقه از هلسینکی فاصله دارد.در اواخر اکتبر یا اوایل ماه نوامبر، کارآن آغاز شده است. زمانی که دمایهوا به منفی ده درجه می رسد.

هتل یخی ۲۴ اتاق دارد، که ۱۰ اتاق آن برای اقامت به مسافران اجاره داده‌می‌شود. مجسمه‌های یخی این هتل توسط مجسمه‌سازان قهار از سراسر دنیا طراحی شده‌است.

با این‌که توصیه می‌شود مهمانان فقط یک شب در هتل یخی اقامت کنند، اما برای مسافرانی که می‌خواهند اقامت طولانی‌تری داشته‌باشند، فضاهای گرمی در نظرگرفته‌شده‌است.

عکس:Aku Hayrynen / گاردینگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
فروغ یعقوبی و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشنواره تیراندازی سنتی در مالزی... دیدن متن »

صد‌ها کماندار از سراسر جهان در تعطیلات آخر هفته در مسابقات سنتی تیراندازی مالزی شرکت کردند. در این مسابقه ۵۰۰ شرکت کننده در طول ۲ روز در یک مزرعه با یکدیگر به رقابت پرداختند. حدود یک پنجم شرکت‌کنندگان این مسابقه غیر بومی و از کشور‌هایی مانند چین، ترکیه و اتریش بودند.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره بازدید موزه عروسکی آران
» موزه عروسک‌های اپرای عروسکی «آران»، آماده حضور گردشگران و هنردوستان؛
... دیدن متن »

موزه اپراهای عروسکی گروه «آران» به سرپرستی دکتر بهروز غریب‌پور، که فعالیت رسمی خود را از تاریخ ۱۳۹۶/۱/۷ آغاز کرده است، از آغاز بهمن ۹۶ پس از بررسی گزینه‌های مختلف، مجموعه تیوال را به عنوان تنها مجری بازدیدها برگزید و در حال حاضر آماده پذیرایی از هنردوستان و گردشگران فرهنگی‌ است.

اهداف این موزه و طراحی بازدید از آن عبارتند از:
- آشناسازی مخاطبان با شیوه ساخت عروسک‌های نخی حرفه‌ای
- دکورهای صحنه‌ای
- شیوه بازی‌دهندگی
- دیدن عروسک‌ها

بازدیدکنندگان با حضور در این موزه از صحنه، پشت صحنه و عملکرد بازی‌دهندگان و صحنه‌یاران آگاهی یافته و با پیچیدگی‌های تولید یک اپرای عروسکی آشنا می‌شوند.

این موزه همه روزه به جز جمعه‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ باز است.

علاقه‌مندان برای خرید بلیت و هماهنگی بازدید گروهی می‌توانند به سایت تیوال مراجعه و یا با شماره ۰۹۱۲۷۹۷۸۲۲۴ تماس حاصل نمایند.

بهزاد هندی و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
کارناوال ماسک؛ ونیز... دیدن متن »

پوشش ماسک‌های عجیب، آرایش رنگین و ردای بلند و شکیل در ونیز نشانگر شروع کارناوال مشهوری است که هر ساله حدود دو ماه قبل از عید پاک، به مدت دوازده روز در این شهر برگزار می‌شود. کانال‌های این شهر معروف ایتالیا برای دوازده روز نمایانگر جشن و شادمانی است. هرساله این جشنواره در ونیز توریست‌های زیادی را به طرف خود می‌کشاند. مردم با پوشیدن لباس‌های سنتی و زدن ماسک بر صورت شادمانی می‌کنند و در تمام خیابان‌های ونیز در این ایام نوازندگانی هنرنمایی می‌کنند.

عکس:Manuel Silvestri / رویترزگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
فروغ یعقوبی و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» کشف استودیو موسیقی ۲۲۰۰ ساله
... دیدن متن »

باستان‌شناسان چینی موفق به کشف بقایای ساختمانی شدند که ظاهرا دپارتمان یا استودیو موسیقی دودمان کین در حدود ۲۲۰۰ سال پیش بوده است. به گزارش خبرگزاری شینهوا، بقایای این ساختمان دولتی که در استان «شاآنشی» در شمال غربی چین واقع شده به دودمان کین (۲۲۱ تا ۲۰۷ قبل از میلاد) مربوط است و باستان‌شناسان اعلام کردند که این محوطه قدیمی که شامل چهار اتاق با مساحت مساوی است در مجموع ۱۱۰ متر طول، ۱۹.۵ متر عرض دارد و دیوارهای گلی اتاق نیز ضخامتی تا حدود سه متر دارند.

در میان بقایای این ساختمان قدیمی علاوه بر آجرها و کاشی‌ها، تکه‌های یکی از آلات موسیقی کوبه‌ای کهن چین نیز در میان کاوش‌ها کشف شده است. همچنین بر روی دیوارهای به جامانده از این ساختمان، حکاکی‌هایی یافت شده که حاکی از آن است که این بنا در واقع مختص دپارتمان موسیقی شهر کهن شیان‌یانگ در استان شاآنشی است.

باستانشناسان همچنین اعلام کردند که دو اتاق از مجموع چهار اتاق این ساختمان خالی بوده و نشانه‌هایی از آتش‌سوزی نیز در آن دیده شده که نشان می‌دهد این مکان پس از غارت به آتش کشیده شده است. غارت این ساختمان احتمالا به ناآرامی‌هایی مرتبط است که منجر به پایان دوران حکومت دودمان کین در چین شد. سوابق تاریخی نشان می‌دهد «ژیانگ یو» که در اواخر دوران دودمان کین یک چهره نظامی و سیاسی برجسته بوده پس از اشغال «یان‌یانگ» آن را به آتش کشیده است.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید