تیوال گردشگری
T1 : 16:58:38
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
آلبوم عکس
نخستین جشنواره لیمو ترش رودان... دیدن متن »

نخستین جشنواره لیموترش با حضور جمعی از مسئولان استانی در شهرستان رودان استان هرمزگان برگزار شد.

عکس: رهبر امامدادی / مهرگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۲ روز پیش، چهارشنبه
فروغ یعقوبی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» معرفی هیات داوران جشنواره عکاسی ماسار
... دیدن متن »

مجتبی آقایی،‌ سیف الله صمدیان و هدیه تهرانی به عنوان داوران جشنواره ملی عکاسی ماسار معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره؛ آثار منتخب اولین دوره از جشنواره ملی عکاسی ماسار با موضوع بوم گردی پایدار را مجتبی آقایی، سیف الله صمدیان و هدیه تهرانی داوری خواهند کرد.‌ جشنواره ملی ماسار با هدف حفظ منابع طبیعی و میراث تاریخی کشور و همچنین در راستای فرهنگ بوم گردی سبز؛ برگزار می شود.

مجتبی آقایی متولد ۱۳۴۴ و دبیر دوره های هفتم تا دهم جشنواره تجسمی فجر، عکاس و پژوهشگر، استاد دانشگاه و عضو هیات علمی دانشگاه علم و فرهنگ و دارای نشان درجه یک هنری است. وی دبیر و داور جشنواره های متعددی بوده و همچنین نمایشگاه های بسیاری در داخل و خارج کشور برگزار کرده است. 

سیف‌الله صمدیان متولد ۱۳۳۲ و موسس بانک عکس خبرگزاری جمهوری اسلامی، انتشار ماهنامه تصویر، مدرس عکاسی و فتوژورنالیسم در دانشگاه‌های تهران و آزاداسلامی، دبیر و عضوهیات انتخاب و داوری دوسالانه‌های عکاسی و … است.

هدیه تهرانی متولد ۱۳۵۱ و بازیگر سینما،عکاس، تهیه کننده و فعال محیط زیست است. وی با نقش آفرینی در بیش از ٣٥  فیلم سینمایی کاندید و برنده جوایز متعددی از جشنواره فیلم فجر، خانه سینما و جشنواره هاى بین اللملى شده است.وی همچنین از سال ۱۳۹۴ دارای نشان درجه یک هنری می باشد. تهرانى سابقه ای طولانی در بوم شناسى زندگى بومى، محیط زیست و حیات وحش داشته و تبلور و تمرکز آن را در  حوزه اکو توریسم، معماری و مرمت ، طراحی داخلی و عکاسى نمایان کرده است.

همچنین لازم به ذکر است که هیات انتخاب جشنواره متشکل از مجتبی آقایی به عنوان نماینده هیات داوران،‌ امین مختاری به عنوان نماینده دانشگاه تهران و مجید قهرودی عکاس جوان طبیعت و نجوم؛ از میان بیش از ۳۵۰۰ اثر رسیده به جشنواره اثار منتخب جشنواره را معرفی خواهند نمود. اسامی منتخبین جشنواره در نیمه اول شهریور ماه و همچنین برگزاری نمایشگاه و معرفی برگزیدگان نهایی جشنواره در آبان ماه صورت می پذیرد. 

این جشنواره در ۴ بخش، بوم‌گردی و طبیعت، میراث تاریخی ایران، نوروز و بخش ویژه جشنواره با موضوع روستای قهرود از مخاطبان خود اثر پذیرفته بود.

اولین جشنواره ملی «ماسار» به دبیری مسعود مکاری و با مشارکت کانون دایره آبی دانشگاه تهران و کانون دانشجویان و فارغ التحصیلان قهرود؛ و همچنین با حمایت سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می شود.

۳ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشنواره بالن ها؛ بریستول... دیدن متن »

جشنواره بین المللی بالن های هوای داغ در بریستول انگلیس در حال برگزاری است. بیش از ۱۳۰ بالون از کشورهای مختلف جهان در این جشنواره حضور دارند.

عکس:Hannah McKay / رویترزگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۳ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
برداشت گندم... دیدن متن »

شهرستان اهر یکی از قطب های کشاورزی آذربایجان شرقی است که دارای ۱۰۷ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی با تعداد بیش از ۱۳ هزار بهره بردار کشاورزی می باشد. این شهرستان دارای ۲۰ هزار هکتار مزارع گندم است که سال قبل ۵۵ هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان خریداری شد. امسال به علت کاهش ۶۰ میلیمتری بارندگی در سال جاری پیش بینی می شود برداشت گندم نیز تا ۳۰ درصد کاهش یابد.

عکس:مهدی دایلاری / تسنیمگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۴ روز پیش، دوشنبه
پرنده‌بازِ آلکاتراز و عباس الهی این را دوست دارند
ز خاک من اگر گندم برآید . . . از آن گر نان پزی مستی فزاید
خمیر و نانبا دیوانه گردد . . . تنورش بیت مستانه سراید
اگر بر گور من آیی زیارت . . .تو را خرپشته‌ام رقصان نماید
میا بی‌دف به گور من برادر . . . که در بزم خدا غمگین نشاید
زنخ بربسته و در گور خفته . . . دهان ... دیدن ادامه » افیون و نقل یار خاید
بدری زان کفن بر سینه بندی . . . خراباتی ز جانت درگشاید
ز هر سو بانگ جنگ و چنگ مستان . . . ز هر کاری به لابد کار زاید
مرا حق از می عشق آفریده‌ست . . .همان عشقم اگر مرگم بساید
۴ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تور کارگاه آشنایی با مشاغل |ویژه نوجوانان| - بسته مشاغل هنری
» گزارش تور کارگاه گرافیک - ۱۹ مرداد
... دیدن متن »

با هماهنگی کانون کودکان و نوجوانان باغ نگارستان، شرکت کنندگان در تورکارگاه گرافیک و استاد کارگاه، صبح روز ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۶ در تالار معین گرد هم آمدند. این کارگاه راس ساعت ۹ صبح آغاز شد و تا ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه ادامه داشت. در این قسمت بچه ها ضمن آشنایی با تعاریف و شاخه های مختلف گرافیک و تماشای فیلم و اسلایدهایی که سرکار خانم کرکه آبادی نمایش می دادند به پرسش و پاسخ و بحث پیرامون موضوع پرداختند.

قسمت بعدی بازدید از چاپخانه و آشنایی با نقش مهم چاپ در گرافیک بود (که بخاطر تعطیلی چاپخانه در بعدازظهر روزهای پنجشنبه، این بازدید برای صبح پنجشنبه برنامه ریزی شده بود). پس از باغ خارج شده و بعد از ۲۰ دقیقه با وسیله نقلیه به چاپخانه صنوبر واقع در چهار راه دماوند و سبلان جنوبی رسیدیم. بچه ها در چاپخانه با واحدهای پیش از چاپ (دفتر، لیتوگرافی و بخش دیجیتال) چاپ (دستگاه ها و اندازه های مختلف چاپ، کاغذ و برش)  و پس از چاپ (سلفون، یو وی، صحافی و بسته بندی) آشنا شدند.

سپس برای ادامه کارگاه در ساعت ۱۳ به باغ نگارستان بازگشتیم. با هماهنگی و همکاری مدیریت فرهیخته و کارکنان محترم باغ نگارستان، ناهار در سالنی با امکانات غذاخوری و غیر از کلاس درس صرف شد. 

راس ساعت ۱۴ کارگاه دوم با موضوع طراحی گرافیک آغاز شد. بچه ها مسیر طراحی یک لوگوتایپ یا نشانه نوشته (که غالبا نام خودشان بود) را با راهنمایی سرکار خانم کرکه آبادی تجربه کردند و با روند کار گرافیک و ایده پردازی در آن آشنا شدند. 

در پایان نیز تکمیل و اجرای تعدادی از اتودها توسط استاد انجام گرفت.

به روایت کوکب طاهباز

۵ روز پیش، یکشنبه
سین.میم و کیانا حسینی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» فلسطین در صدر کشورهای با سریع‌ترین رشد گردشگری
... دیدن متن »

سازمان جهانی گردشگری فهرستی از مقاصد توریستی جهان با سریع‌ترین رشد در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ منتشر کرد. به گزارش تلگراف، آنچه از فهرست جدید سازمان جهانی گردشگری درباره مقاصد گردشگری با سریع‌ترین رشد در سال جاری می‌توان دریافت این است که کشورهایی چون مصر و تونس توانسته‌اند پس از گذر در دوره بحران ناشی از حملات تروریستی بار دیگر به مدار گردشگری بازگردند و در این میان میل فزاینده‌ای در میان گردشگران بین‌المللی برای سفر به مقاصد کمتر دیده شده ایجاد شده است و حضور کشورهایی چون فلسطین، مغولستان و نیکاراگوئه در این فهرست گواهی بر این ادعاست.

فلسطین

اوایل سال «بنکسی»، نقاش معروف خیابانی یک هتل در کرانه باختری افتتاح کرد که حاکی از شروع رشد سریع گردشگری در این منطقه بود و حالا بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان جهانی گردشگری، این منطقه از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون شاهد رشد ۵۷.۸ درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل بوده است. ساخت این هتل که «Walled Off» نام دارد یکی از دلایل اصلی افزایش آگاهی گردشگران خارجی نسبت به فلسطین بوده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال بیش از ۶۳۰ هزار توریست به فلسطین سفر کنند.

مصر

در جایگاه دوم برترین کشورها از حیث رشد سریع گردشگری در نیمه نخست سال ۲۰۱۷، کشور تاریخی مصر قرار دارد. صنعت گردشگری مصر در چند سال اخیر اوضاع نابسامانی را به سبب ناآرامی‌های سیاسی، حملات تروریستی از جمله انهدام یک فروند هواپیمای حاوی گردشگران برفراز صحرای سینا تجربه کرد که موجب شد بسیاری از افراد از سفر به شمال آفریقا خودداری کنند. از بخت بد مصری‌ها، بریتانیایی‌ها همچنان از پرواز هواپیماها به مقصد شرم‌الشیخ جلوگیری می‌کند اما این موجب نشدکه در چند ماه اخیر گردشگران دیگر کشورها به سمت مصر هجوم نبرند تا این کشور امسال افزایش ۵۱ درصدی شمار گردشگران را تجربه کند و انتظار می‌رود تا پایان سال حدود ۸ میلیارد نفر به این کشور سفر کنند با این وجود این آمار هنوز بسیار کمتر از ۱۴ میلیونی است که در سال ۲۰۱۰ به این کشور سفر کردند.

 جزایر ماریانای شمالی

اکثر مردم نمی‌دانند محل این مجمع‌الجزایر روی نقشه کجاست، اما این مانع آن نشده است که جزایر ماریانای شمالی یکی از سریع‌ترین رشدها را در میان مقاصد گردشگری جهان به نام خود ثبت نکند. بر اساس اعلام سازمان جهانی گردشگری، شمار افرادی که امسال به این منطقه سفر کرده‌اند با ۳۷.۳ درصد رشد در مقایسه با دوره زمانی مشابه در سال گذشته همراه بوده است. این مجمع‌الجزایر که جزو مناطق خودمختار آمریکا محسوب می‌شود، در سال ۲۰۱۶ در مجموع پذیرای ۵۳۱ هزار گردشگر بوده است.

ایسلند

دیدن نام کشور ایسلند در این فهرست خیلی جای تعجب ندارد، چرا که این کشور چند سالی است که رشد قابل‌توجهی در گردشگری دارد که بسیاری این افزایش محبوبیت را به سریال معروف «بازی تاج و تخت» نسبت می‌دهند که در این کشور مقابل دوربین می‌رود. این روند همچنان ادامه دارد و شمار گردشگران ایسلند امسال ۳۴.۹ درصد رشد داشته و این بدان معناست که این کشور تا پایان سال نزدیک به ۲.۵ میلیون گردشگر را میزبانی خواهد کرد.

تونس

صنعت گردشگری تونس نیز بحران مشابهی را چون مصر پس از قتل‌عام سال ۲۰۱۵ گردشگران در ساحل شهر سوسه تجربه کرد که به کشته شدن ۳۸ نفر عمدتا بریتانیایی انجامید. هتلی که این قتل عام در آن روی داد امسال بازگشایی شد و وزارت امور خارجه بریتانیا نیز منع سفر به این کشور را کاهش داد و در نتیجه آن شمار گردشگران این کشور آفریقایی امسال ۳۵.۲ درصد رشد پیدا کرد. اگر این روند همچنان ادامه داشته باشد، امسال حدود ۷.۵ میلیون گردشگر به تونس سفر می‌کنندکه نزدیک به رقم ۷.۸ میلیون نفر گردشگر این کشور در سال ۲۰۱۰ خواهد بود.

ویتنام

ویتنام سریع‌ترین کشور آسیا در عرصه رشد گردشگری بر اساس اعلام سازمان جهانی گردشگری است و رشد ۳۱.۲ درصد توریست‌های خارجی در این کشور در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ می‌تواند مجموع گردشگران این کشور را به بیش از ۱۳ میلیون نفر برساند.

اروگوئه

سریع‌ترین کشور منطقه آمریکای جنوبی در عرصه گردشگری اروگوئه است که شاید برای خیلی‌ها تعجب‌برانگیز باشد، اما روی کاغذ دلایل این امر بسیار ساده است. اروگوئه میان دو قطب گردشگری منطقه یعنی برزیل و آرژانتین واقع شده و کشوری بسیار زیبا، رو به پیشرفت و با فرهنگ غنی است و همچنین میزبان یکی از عجیب‌ترین میراث‌های جهانی یونسکو یعنی شهر «فرای بنتوس» نیز است. همه این موارد می‌تواند امسال مجموع گردشگران اروگوئه را به بیش از ۴ میلیون نفر ارتقاء دهد.

نیکاراگوئه

این کشور با ثبت رشد ۲۸.۴ درصدی، سریع‌ترین رشد گردشگری را در میان همه مقاصد آمریکای مرکزی داشته است. علاوه‌بر سواحل زیبا، تاریخ انقلابی این کشور موجب شده که پیش‌بینی شود امسال حدود ۲ میلیون نفر به نیکاراگوئه سفر کنند.

مغولستان

شاید یکی از بزرگترین شگفتی‌های این لیست کشور مغولستان باشد که به سبب انزوای جغرافیایی‌اش در میان یک صحرای پست و بلند شنی روزگاری به عنوان یک مقصد بسیار دور در نظر گرفته می‌شد، اما به نظر می‌رسد این کشور واقع در آسیای مرکزی به تدریج نظر گردشگران را به خود جلب کرده و در شش ماه نخست سال ۲۰۱۷، رشد ۲۸.۳ درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته در جذب گردشگر خارجی داشته است.البته در این مدت تنها ۴۰۰ هزار نفر به این کشور سفر کرده اند اما در مقایسه با گذشته یک جهش بزرگ محسوب میشود.

.

پرند محمدی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشنواره نور در ادینبورگ... دیدن متن »

جشنواره بین المللی نور در ادینبورگ اسکاتلند با ترکیب موسیقی، زیبایی خاصی به این شهر داده و گردشگران زیادی را به این منطقه جذب کرده است.

عکس:Murdo Macleod / گاردینگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۶ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
برداشت خرمای استعمران... دیدن متن »

برداشت خرمای استعمران (سعمران) از نخلستانهای شادگان با آغاز اولین موج گرما و شرجی «خرماپزون» از اوایل شهریور ماه شروع می‌شود که امسال به دلیل گرمای زود هنگام هوا این برداشت در اوایل مرداد ماه انجام می شود.

شادگان یکی از مراکز عمده تولید انواع خرما با بیش از ۵۷هزار هکتار اراضی قابل کشت است. استان خوزستان جزو سه استان اول در تولید خرمای کشور است که بیشترین سهم تولید خرمای استعمران را به خود اختصاص داده است که ارزش صادراتی بالایی دارد.

عکس:مهدی پدرامخو / مهرگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
وحید هوبخت ، فهیمه تردست و نوبادی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
بازسازی شهر قدیمی حلب... دیدن متن »

یونسکو اعلام کرد، شهر قدیمی حلب که در جریان جنگ داخلی سوریه ویران شده، قابل بازسازی و ترمیم به شکلی قبلی خود است.

عکس: روبترزگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
وحید هوبخت این را دوست دارد
حلب در آتش زیاده‌خواهی و در سایه اتحادی متعفن سوخت و من منفعلانه رذالت‌هایم را دوره کردم . . .
۱۸ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
شهر کلمار؛ فرانسه... دیدن متن »

کلمار Colmar شهری زیبا و توریستی در نزدیکی آلمان و در فرانسه است. بناهای تاریخی متعدد و خیابان‌های قدیمی پر‌پیچ و‌خم گواه این مدعا است که این شهر جذابیت‌ها و پیشینه‌ی قرون وسطایی خود را به خوبی حفظ‌کرده‌است. عبور قایق‌های کوچک در کانال‌ها، قطاری که دور شهر را دور می‌زند و معماری زیبای فرانسوی و آلمانی از جلوه‌های بی نظیر کلمار است.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
فروغ یعقوبی ، امین مهدوی و سین.میم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با افزایش گردشگران در تابستان
» تظاهرات ضد گردشگری در اسپانیا
... دیدن متن »

فعالان چپ‌گرای اسپانیایی در چندین منطقه این کشور از جمله ایالت‌های کاتولانیا و باسک اقدام به برگزاری تظاهرات ضد گردشگری کردند. به گزارش ایسنا به نقل از بی‌بی‌سی، با حضور بی‌شمار گردشگران خارجی در فصل تعطیلات تابستانی در اسپانیا، تظاهرات ضدگردشگری در برخی مناطق این کشور با صدمه‌زدن به اموال شهری و نوشتن شعار "توریست‌ها به خانه بروید" همراه شد. خرابکاری‌های توسط خرابکارها در شهرهای کاتالان زبان بارسلون و مایورکا و همچنین مقصد گردشگری مهم سن‌سباستین در اعتراض به حضور گردشگران انجام شد و به عنوان نمونه افرادی نقاب‌دار به یک اتوبوس گردشگری در نزدیکی استادیوم شهر بارسلون حمله کردند و شعار "توریسم در حال کشتن محله‌هاست" را روی اتوبوس نوشتند و لاستیک‌های آن را پنچر کردند که البته به هیچ یک از داخل اتوبوس آسیبی نرسید.

سخنگوی بخش خودمختار کاتالان در این‌باره گفت: مدل گردشگری انبوه در این کشور در حال فقیرتر کردن مردم طبقه جامعه کارگر است و چپ‌گراها در منطقه باسک نیز قرار است یک تظاهرات بزرگ ضدگردشگری را در روز ۱۷ اوت و در جریان برگزاری جشنواه فیلم سن‌سباستین برگزار کنند. این حرکت‌های اعتراضی از سوی جنبش جوانان «آران» که حامی استقلال منطقه کاتالان است ترتیب داده شده است، با این وجود مقامات منطقه‌ای این اقدام را محکوم و اعلام کرده‌اند از حضور گردشگران استقبال می‌کنند، زیرا این یک صنعت حیاتی برای کشور اسپانیا محسوب می‌شود.

موسسه ملی آمار اسپانیا اعلام کرده که در حد فاصل ژانویه-ژوئن (نیمه نخست سال ۲۰۱۷) در مجموع ۳۶.۳ میلیون گردشگر وارد خاک این کشور شدند و در این میان بریتانیایی‌ها با ۸.۶ میلیون نفر پررنگ‌ترین حضور را داشته‌اند که در مقایسه با آمار مشابه در سال گذشته میلادی حاکی از رشد ۹.۱ درصدی است. آلمانی‌ها در مکان دوم پرشمارترین گردشگران خارجی در اسپانیا قرار دارند و طی ۶ ماه نخست امسال ۵.۵ میلیون آلمانی که ۱۰ درصد از بیشتر از سال گذشته است، اسپانیا را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده‌اند. سال گذشته در مجموع ۷۵.۶ میلیون گردشگر به کشور اسپانیا سفر کردند. صنعت گردشگری ۱۱.۴ درصد از تولید ناخالص ملی ۱.۴ میلیارد دلاری این کشور اروپایی را به خود اختصاص می‌دهد.

 

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
هتل ماندارین توکیو... دیدن متن »

این هتل در منطقه‌ای مرتفع قرار دارد و از منظره‌ی بی‌نظیر توکیو درزمینه‌ی افق برخوردار است. ماندارین اورینتال دارای ۱۵۷ اتاق و ۲۱ سوئیت با چشم‌اندازی وسیع و مبهوت‌کننده است و چندین محل مناسب برای صرف غذا ازجمله سه رستوران‌ توصیه‌شده در کتاب راهنمای میشلین دارد. علاوه بر این، هتل در فاصله‌ی کمی از شهر واقع شده و به‌راحتی می‌توان با پای پیاده برای خرید و گردش به توکیو رفت. کرایه‌ی اتاق در این هتل از دو و نیم میلیون تومان برای هر شب شروع می‌شود.

عکس: دیلی میلگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
پگاه عابدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تور کارگاه آشنایی با مشاغل |ویژه نوجوانان| - بسته مشاغل هنری
» گزارش تور کارگاه بازیگری - ۱۲ مرداد
... دیدن متن »

با هماهنگی جناب آقای عبدلی، کارکنان باغ موزه نگارستان از ساعت ۸:۳۰ پذیرای نوجوانان شرکت‌کننده و والدینشان در باغ بودند. این کارگاه به عنوان اولین برنامه با ۱۵ نفر و با موضوع بازیگری، راس ساعت ۹ صبح روز ۱۲ مرداد ماه آغاز شد.

بخش نظری برنامه در حدود ساعت ۱۰:۳۰ پایان یافت و از آنجا که فضای کلاس مناسب کارگاه عملی و تمرین نبود، با هماهنگی‌های انجام شده، ادامه کارگاه در سالن کتابخانه که فضای بسیار روشن‌تر و مناسب‌تری داشت تا ساعت ۱۳ ادامه یافت.

پس از صرف ناهار، بچه‌ها به گردش و عکاسی در باغ مشغول شدند و در ساعت ۱۳:۴۵ با اتومبیل به سمت تالار هنر به راه افتادند.

تور بازدید از قسمتهای مختلف تالار هنر و فضاهایی که یک بازیگر با آنها در ارتباط است، پرسش و پاسخ و همینطور اتودهایی از بازیگری روی صحنه، بخش پایانی تور کارگاه بازیگری بود.

سین.میم این را دوست دارد
تور بسیار خوب و جذابی بود چیزهای زیادی از بازیگزی رو یاد گرفتم خصوصا اجرای تاتر در سالن تاتر بسیار جذاب بود
۱۶ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشنواره بازیهای بومی محلی با اسب در سنندج ... دیدن متن »

​پانزدهمین جشنواره بازی های بومی محلی با اسب با حضور پر شور مردم و مسئولین در بخش های برداشتن پرچم از روی زمین، کردی سواری یا رقص کردی اسب، گرزان و برداشتن دستمال از روی زمین در دو رده بانوان و آقایان در سنندج برگزار شد.

عکس:مبین پیمانکار / مهرگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
فهیمه تردست این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» «شترسواری» خیلج فارس ثبت ملی می‌شود
... دیدن متن »

پیست شترسواری قشم در حاشیه خلیج فارس یکی از بزرگترین سایت‌های محصور اختصاص داده شده به این منظور در کشور است که قرار بود مدرن‌ترین پیست شترسواری خاورمیانه و رقیب امارات باشد که هنوز به این مرحله نرسیده، اما قرار شده تا آن زمان «شترسواری» به شیوه بومی این منطقه، ثبت ملی شود تا به یغما نرود. این پیست در حاشیه‌ی روستای گورزین از توابع بخش مرکزی جزیره قشم واقع شده که به تاریخ شترسواری مردمان این منطقه پیوست شده است.

یاسین ایمانی ـ دهیار روستای گورزین ـ که در تهیه‌ی پرونده ثبت ملی شترسواری به شیوه‌ی بومی سواحل خلیج فارس با دفتر میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم مشارکت دارد، در این‌باره به ایسنا، گفت: شترسواری از سنت‌های قدیمی محسوب می‌شود که همچنان در این روستا زنده نگه داشته شده. گورزین هم به این خاطر برای ایجاد سایت شترسواری درنظر گرفته شد که در گذشته محل نگهداری شترو حامی و حافظ سنت شترسواری در قشم بود. او ادامه داد:‌ قرار است شترسواری در زمره‌ی عجایب هفت‌گانه قشم مطرح و معرفی شود، چون در شرایطی که بسیاری از سنت‌ها درحال فراموشی و یا از یاد رفته است، این سنت همچنان و با قوت حفظ شده. در جریان این پرونده هم قرار است شترسواری، شترداری و همه فعالیت‌های وابسته و مشتقات آن، ثبت شود.

یمانی همچنین درباره‌ی پیست شترسواری قشم که قرار بود در زمره‌ی مدرن‌ترین پیست‌های خاورمیانه باشد، توضیح داد: دو سال پیش این پیست احداث شد، بخشی از دیوار آن را دیوار کشیده‌اند و جاده‌ی دسترسی به آن نیز ایجاد شده و در سر دَرِ ورودی آن نیز دوبادگیر نمادین که از شاخصه‌های معماری سنتی قشم است، ساخته شده.

برای این پیست نقشه‌ای طراحی کرده‌اند که بر آن اساس باید سکوی تماشگران، بخش VIP و سرویس‌های بهداشتی و مراکز خدمات دیگری ساخته شود که هنوز اقدامی برای آن‌ها نشده است. در واقع از تمام طرحی که برای پیست شترسواری جزیره قشم درنظر گرفته‌اند، تنها ۲۰ درصد آماده شده است. وی افزود: بخشی از فضای این پیست به سافاری و سوارکاری اسب اختصاص داده شده که هنوز جای کار دارد. برنامه این است که پیست شترسواری قشم به سبک پیست‌های کشورهای حاشیه خلیج فارس ایجاد شود، چرا که می‌خواهند شترسواری که سنتی بومی و دیرینه‌ی این سرزمین است در سطح بین‌المللی مطرح شود.

طرحی بزرگی برای این سایت در نظر گرفته‌اند. ایمانی درباره علت روند کند آماده سازی این پیست که قرار بوده رقیبی برای کشورهای حاشیه خلیج فارس باشد، گفت: اجرای این طرح با سازمان منطقه آزاد قشم است و من درباره‌ی جزییات آن اطلاع دقیقی ندارم، شاید تغییر مدیر میراث فرهنگی و گردشگری قشم و یا کمبود اعتبارات علت کندی روند باشد. به هر حال با مدیر جدید که درباره آن صحبت کرده‌ایم، دیدگاه مثبتی داشته‌اند و تمایل دارند این طرح را به سرانجام برسانند. او درباره‌ی تاثیر این سایت در جذب گردشگر به مقصدی که بیشتر با عنوان پایگاهی برای خرید مطرح شده است، اظهار کرد: اره‌اندازی پیست شترسواری گورزین در جذب گردشگر اثر زیادی داشته. برای همین هم قصد داریم به سرعت این پیست را توسعه و معرفی کنیم. قرار است زمین‌هایی در حاشیه این سایت به بومی‌ها واگذار شود تا برای نگهداری و بهره‌برداری از شتر نیز استفاده کنند تا مجموعه‌ی کاملی در اختیار گردشگران باشد.

ایمانی همچنین به جمعیت بیکار این روستای مرکزی در جزیره قشم که ۱۸۲۲ نفر سکنه دارد، اشاره کرد و درباره تاثیر اقتصادی توسعه‌ی سایت شترسواری در رفع معضل بیکاری، گفت:‌ پالایشگاه گازی گورزین که شعله‌های آن همواره روشن است تا کنون جمعیتی نزدیک به ۸۰ نفر را به کار گرفته و امیدواریم با راه‌اندازی فاز دیگر آن نیروی بیشتری از این روستا به کار گرفته شود تا از آن نفع بیشتری ببریم. در صورت راه‌اندازی کامل پیست شترسواری و زمین‌های حاشیه‌ای آن برای بهره‌برداری از دیگر محصولات شتر، به طور مستقیم ۵۰ نفر از جمعیت روستا به کار گرفته خواهند شد و سایت جنگل حرا هم که در نزدیکی روستا قرار دارند، درحال حاضر ۱۰۰ نفر را مشغول به کار کرده است که اگر سیکل گردشگری، گازی و دامداری در گورزین جمعیتی از ساکنان آن را به کار گیرند، بی‌شک شاهد روستای بدون بیکار در کشور خواهیم بود.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
شب های ۳۰ تیر... دیدن متن »

خیابان سی تیر که معبری تاریخی برای تهران است تا چندی قبل با تاریک شدن هوا سکوت سنگین و تلخی را تحمل میکرد، حتی یکی، دو کافه قدیمی و اغذیه فروشی معروف هم نمی‌توانستند سکوت سنگین شب‌های این خیابان را بشکنند اما حالا چند وقتی است شب‌های مرده سی تیر زنده است؛ پر از هیاهو، پر از اشتیاق و پر از حضور کافه‌روهایی که شب‌های سی تیر برایشان غریب بود.

عکس:سیدمحمدحسن میرعمادی / تسنیمگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
سین.میم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشنواره ملی سیر همدان... دیدن متن »

جشنواره سیر «سولان» برای نخستین بار در روستای سولان از توابع استان همدان برگزار شد. سالانه به طور میانگین ۱۵هزار تن سیر در شهرستان همدان تولید می‌شود که امسال در شهرستان همدان ۱۳ هزار تن سیر تولید شده و سهم روستای سولان در این تولیدات ۶۰ درصد است. جشنواره های مختلف یکی از راه های جذب گردشگر و معرفی جاذبه های گردشگری منطقه است.

عکس: ایمان حامی خواه / مهرگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
پرند محمدی و reza1355 این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به‌عنوان گنجینه زنده بشری در میراث خوراک
» نجف دریابندری ثبت ملی شد
... دیدن متن »

سازمان میراث فرهنگی روز چهارشنبه اعلام کرد که در جلسه کمیته ملی ثبت میراث ناملموس، با حضور مدیرکل ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی و کارشناسان ثبت سازمان میراث‌فرهنگی،حدود ۶۰ پرونده از استان‌های مختلف را در حوزه میراث ناملموس ارزیابی کرد و «کتاب مستطاب آشپزی، از سیر تا پیاز» اثر نجف دریابندری با همکاری همسر هنرمند فقیدش، فهیمه راستکار است.انتخاب شد.

در جلسه کمیته مذکور  ضمن تجلیل از مقام شامخ نجف دریابندری، نام این نویسنده و مترجم نامدار، به‌عنوان گنجینه زنده بشری در میراث خوراک در فهرست حاملان میراث ناملموس (نادره‌کاران) به‌ثبت رسید. نجف دریابندری، متولد ۱۳۰۸ در آبادان، از مترجمان و نویسندگان صلحب‌سبک معاصر ایرانی است که تمام آثارش از اقبال خاص و عام برخوردارند.

ماجرای نگارش کتاب «کتاب مستطاب آشپزی، از سیر تا پیاز» به سال‌ها پیش برمی‌گردد، به شبی که محمد زهرایی (مدیر فقید انتشارات کارنامه) در غیاب فهیمه راستکار، مهمان دریابندری بوده و دریابندری او را مهمان خوراکی مکزیکی، از دست‌پخت‌های خودش، کرده است و سر همین شام زهرایی به دریابندری پیشنهاد می‌کند که کتابی در حوزه آشپزی تألیف کند و برای همراهی با او در این راه اعلام آمادگی می‌کند. درنهایت، با تشویق‌های مرحوم زهرایی، نجف دریابندری و مرحوم فهیمه راستکار با کمک هم، بعد از حدود هشت سال تحقیق که گاه به‌صورت میدانی انجام گرفته است، «کتاب مستطاب آشپزی، از سیر تا پیاز» را به‌رشته تحریر درمی‌آورند.

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم
میانمار... دیدن متن »

میانمار ، که معمولا به عنوان "برمه" شناخته می شود، یک مقصد گردشگری جذاب برای مسافرانی می باشد که دوست دار معابد بودایی و سواحل زیبا هستند. این کشور شامل هزاران معابد بودایی شگفت انگیز و همچنین دارای سواحل بکر سفید در امتداد خلیج بنگال و دریای آندامان می‌باشد. در ادامه عکس‌هایی‌ از این کشور زیبا را مشاهده می کنید.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» ثبت عمارت مستوفی الممالک بابل در فهرست اثار ملی
... دیدن متن »

زهرا احمدی‌پور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با ارسال نامه ای خطاب به استاندار مازندران از ثبت باغ مستوفی الممالک روستای دونه‌سر گتاب جنوبی بابل به عنوان آثار ملی و اثر فرهنگی و تاریخی خبر داد.

عمارت مستوفی الممالک که تحت تملک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار دارد حدود ٢٠ هکتار است که در ١٠ کیلومتری جنوب بابل و در روستای دونه سر از توابع بخش گتاب واقع و در ١٧ تیرماه سال ٩٦ به شماره ٣١٧٧١ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. روستای دونه سر از زمان قاجاریه محل بیتوته خان‌ها بوده و علیرضاخان عضدالملک (نایب ‌السلطنه احمدشاه) فرزند موسی خان و از بستگان مهدعلیا، توجه ویژه به این روستا داشت و فرزندش امیر مصطفی امیرسلیمانی معروف به مشیرالسلطنه که در دربار احمدشاه سمت‌هایی احراز کرده بود عمارتی در این روستا بنا کرد که تاکنون باقی است.

این ملک و عمارت حدود ٢٠هکتاری بعد از مشیر السلطنه توسط فرزندانش علیرضاخان که جزء سناتورهای انتصابی زمان پهلوی دوم بوده و برادرش علی اکبر خان، به فردی به نام محمد مستوفی الممالک فرزند میرزا حسن خان مستوفی که از نخست وزیران مشهور عصر قاجار بود فروخته شد و به همین دلیل روستای دونه سربه لحاظ فرهنگی و آبادانی از گذشته تا کنون نسبت به نواحی اطراف پیشرفته تر بوده است به طوری که در زمان هایی که حتی بابل برق نداشت معابر این روستا دارای چراغ روشنایی بود و اولین اتومبیل‌های وارداتی به این روستا رفت‌وآمد می‌کردند.

معاون میراث اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:باغ مستوفی الممالک که در ١٠ کیلومتری جنوب شهر بابل و در روستای دونه سر واقع است به لحاظ مالکیت متعلق به وزارت علوم می باشد که طی فرایند قانونی به ثبت رسیده است. مهدی ایزدی افزود: این باغ که متعلق به اواخر دوره قاجاری و اوایل دوره پهلوی است دارای درختان سرو سر به فلک کشیده، پرتقال و نیز سنگ فرش است ،جاذبه های دیدنی خاصی دارد که بعد از نقشه برداری و تکمیل پرونده در شورای فنی و شورای ثبت استان مازندران به تائید رسیده و قبل از عید نوروز امسال برای ثبت نهایی به تهران ارسال شده که خوشبختانه این اثر زیبا ثبت و به صورت رسمی به استاندار مازندارن ابلاغ شده است. وی اظهارداشت: از این پس این اثر تحت حفاظت و نظارت میراث فرهنگی است و هرگونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود برابر قانون مجازات محسوب شده و پیگیرد قانونی دارد.

ایزدی ادامه داد: میراث فرهنگی آمادگی دارد که این اثر زیبا را به باغ موزه تبدیل کند و این طرح پیشنهادی ماست که اگر وزارت علوم علاقمند باشد که به تنهایی این کار را انجام دهد باید به صورت تفاهم نامه ای این کار را به میراث فرهنگی واگذار کند.

احمد داودی کارشناس ارشد میراث فرهنگی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این اتفاق بسیار مبارکی است که باغ مستوفی الممالک بابل به ثبت رسیده است و بدون اینکه تخریب و یا تغییر هویت داده شود می تواند در اختیار علاقمندان به آثار طبیعی و تاریخی قرار گیرد. وی اظهارداشت: خوشبختانه روند موج حاکم در جامعه به گونه ای است که روز به روز مردم به آثار طبیعی و تاریخی ابراز علاقه بیشتری نشان می دهند و از طرف دیگر کشور به این نتیجه رسیده که باید زمینه حضور گردشگران خارجی را در کشور فراهم کند. داودی ادامه داد: اگر ما خواهان این هستیم که گردشگران خارجی در ایران بازدید کنند باید تنوع آثار تاریخی و طبیعی در کشور وجود داشته باشد و از طرف دیگر در اختیار گردشگران قرار گیرد. وی اظهارداشت: اقدامی که میراث فرهنگی در ثبت این اثر انجام داده ارشمند است اما انتظار می رود که این باغ رها نشود و با بهره گیری از مشاوره های خوب بتواند به صورت حرفه ای از این اثر استفاده کند.

رضا زمانی از اهالی روستای دونه سر بابل نیز به خبرنگار ایرنا گفت: بسیاری از اهالی محل دونه سر نگران بودند که این اثر طبیعی زیبا تغییر کاربری یابد یا تخریب شود که خوشبختانه خبر بسیار مسرت بخشی است که این اثر به ثبت رسیده و کسی نمی تواند در آن دخل و تصرف کند. وی اظهارداشت: امیدواریم زمینه ثبت آثار تاریخی و طبیعی دیگر در استان مازندران به سرعت انجام گیرد تا این آثار در معرض تخریب قرار نگیرد. استان مازندران دارای ٢هزار و ٨٠٠اثر شناسایی شده است که تاکنون ٧٠٠ اثر تاریخی ، ٤٠اثر معنوی، ٢٠اثر طبیعی و یک اثر جهانی به ثبت رسیده است و بقیه در فهرست تشکیل پرونده و فرایند قانونی ثبت قرار دارد.

 

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید