کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال گردشگری
S3 : 17:46:16 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
قحطی و بیماری‌های مرگبار در دوران قاجار
حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ سال پیش در دوران قاجار بیماری‌ها و قحطی‌های فاجعه‌باری رخ داد که شاید کمتر در تاریخ به آنها پرداخته شده است. در این ویدیو تلاش کرده‌ایم تا با استفاده از ...
دیدن اطلاعات ››
حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ سال پیش در دوران قاجار بیماری‌ها و قحطی‌های فاجعه‌باری رخ داد که شاید کمتر در تاریخ به آنها پرداخته شده است. در این ویدیو تلاش کرده‌ایم تا با استفاده از نوشته‌ها و سفرنامه‌های گوناگون، برخی از آنها را بازگو کنیم.
Samira این را دوست دارد
چقدر دردناک بود... :((
۵ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ایرانگردی کرونا در تعطیلات فطر! | عکس
ایرانگردی کرونا در تعطیلات فطر!
قبل از آن که ویروسی به نام کرونا وجود داشته باشد، هر سال تعطیلات عید فطر فرصتی بود برای سفرهای خارجی. حالا که مرزها بسته شده جمعیت مسافران برون مرزی به مسافران داخلی اضافه شده است. اینک نگرانی ...
دیدن ادامه ››

قبل از آن که ویروسی به نام کرونا وجود داشته باشد، هر سال تعطیلات عید فطر فرصتی بود برای سفرهای خارجی. حالا که مرزها بسته شده جمعیت مسافران برون مرزی به مسافران داخلی اضافه شده است. اینک نگرانی ها از این بابت که حجم سفرها به طغیان کرونا در ایران منجر شود، تشدید شده است.

به گزارش ایسنا، مسؤولان گردشگری، برخلاف مسؤولان بهداشت و سلامت، می گویند «توصیه خانه ماندن دیگر جواب نمی‌دهد». هرچند که برخی از مردم، خیلی وقت است سفر رفتن را شروع کرده‌اند؛  از همان تعطیلات نوروز! حالا پیش بینی‌ها بر این است که جمعیت مسافران در تعطیلات فطر بیشتر از نوروز شود، برای همین وزارت گردشگری به استان‌ها اعلام آماده باش داده و خواسته که به مسافران خدمات بدهند. با این وجود تمام نقاط کشور آماده پذیرش مسافر نیست، بعضی استان‌ها همچنان در وضعیت قرمز به سر می برند و بعضی‌ها لب مرز، در آستانه بحران کرونا قرار گرفته‌اند. ازسوی دیگر، آمار مبتلایان جدید به بیماری کووید19 سیر صعودی عجیبی تا حدود 2500 استلا در روز گرفته است.

بر این اساس، سعید نمکی ـ وزیر بهداشت ـ که چندی پیش  از مهار ویروس کرونا در برخی نقاط کشور و اعلام وضعیت سفید در ۲۱۸ شهر کشور سخن گفته بود، با راه افتادن موج سفر، نگران گسترش این ویروس در نقاط بیشتری از کشور و افزایش تعداد شهرهای قرمز شده است. او در این چندین روز بارها از مردم خواسته سفر نروند و همچنان در خانه بمانند.

 وزیر بهداشت وضعیت استان خوزستان را نگران کننده دانسته و این احتمال را داده که استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد به دلیل تردد زیاد از خوزستان، ممکن است در خطر شیوع بیشتر این ویروس باشند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در استان خوزستان هم با توجه به این شرایط اعلام کرده که محدودیت‌های رفت و آمد درون شهری و ممنوعیت هایی در مناطقی مثل اهواز به مناسبت تعطیلات عید فطر مثل تعطیلات نوروز اعمال می شود.

استان لرستان نیز اعلام کرده علاوه بر این که تردد از سمت استان خوزستان را محدود می‌کند، از ورود تورهای مسافرتی به این استان هم خودداری خواهد کرد. استاندار چهارمحال و بختیاری هم تاکید کرده که مراکز خدماتی گردشگری استان در این تعطیلات حق ارائه هیچ‌گونه خدمتی به مسافران را ندارند و شهرداران همه شهرهای استان باید از برپایی چادر مسافرتی در اماکن عمومی و اسکان گردشگران جلوگیری کنند.

او خیلی صریح گفته که چهارمحال و بختیاری این روزها از هیچ مسافر و گردشگری استقبال نمی کند.

گزارش‌های رسمی نشان می دهد که وضعیت کرونا در استان‌های لرستان، مرکزی، خراسان شمالی، کردستان، خوزستان، گیلان، هرمزگان و چهارمحال و بختیاری نگران کننده است و برخی استان ها مثل آذربایجان شرقی نزدیک به وضعیت بحرانی هستند. رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هم گفته که وضعیت این استان با توجه به روند صعودی تعداد مبتلایان، امیدوارکننده نیست.  

مهمترین عوامل شیوع این ویروس در این استان ها، افزایش تردد مردم در سطح شهر، رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و حضور در محافل مختلف بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ارزیابی شده است.

وزیر بهداشت از مردم خواسته به استان‌هایی که وضعیت قرمز دارند به هیچ وجه سفر نکنند.

در این میان مسؤولان استان های شمالی نگران بحرانی‌تر شدن وضعیت هستند. عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس گفته که مسؤولان شمال کشور از تشدید شیوع ویروس کرونا درپی ورود جمعیت گسترده‌ مسافران در تعطیلات عیدفطر نگران هستند و از رئیس‌جمهور خواسته اختیاراتی به استانداران بدهد که بتوانند محدودیت‌هایی در این زمینه اعمال کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی گفته که از ۱۶ شهرستان استان‌های شمالی کشور تنها ۲ شهرستان دارای وضعیت سفید بوده و ۴ شهرستان در حال بررسی است، بنابراین ۷۰ درصد شهرستان‌های شمالی دارای وضعیت سفید نیستند، به همین دلیل سفر به آنها به کام مرگ رفتن است.

فرماندار محمودآباد هم پیش‌بینی کرده در این تعطیلات، شهرهای ساحلی مازندران با موج گسترده مسافرت روبرو شوند، برای همین نسبت به افزایشی شدن شیوع کرونا در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان هشدار داده است.

در شهرهای دیگر که هر سال تعطیلات عید فطر مملو از مسافر می شدند نیز همین نگرانی حاکم است. فرماندار سمیرم ـ شهری که آبشاری پر مسافر دارد ـ اماکن گردشگری این شهرستان را تعطیل کرد و گفت که اعلام وضعیت سفید برای این شهرستان به این معنا نیست که مردم از سایر مناطق بار سفر ببندند و عازم این شهرستان شوند.

در مهدیشهر از توابع استان سمنان که اتفاقا الان فصل سفر به حیات وحش آن است، فرمانداری اعلام کرده وضعیت مهدیشهر قرمز شده، برای همین مسافر نمی پذیرند و به اماکن اقامتی هم اخطار داده شده که اگر به مسافر جا بدهند، حتما پلمب خواهند شد. شهرستان خلخال در استان اردبیل هم وضعیت مشابهی دارد؛ معاون دانشکده علوم پزشکی ورییس مرکز بهداشت خلخال اعلام کرده که مراکز اقامتی و هتل‌های این شهرستان برای این تعطیلات، مسافر نمی پذیرند.

در همدان که تعطیلات نوروز چالشی سختی بین مسافران و مدیران استانی در گرفت، رییس شورای شهر گفته که شهرداری و نیروی انتظامی در تعطیلات عید قطر مانع چادر زدن در پارک ها خواهند شد. کامران گردان، رییس شورای شهر همدان هم گفته: ترجیح می‌دهیم تصمیمات درباره کرونا استانی باشد اما متأسفانه تمام تصمیمات کشوری است و نمی‌توانیم همه مواردی که مد نظرمان است را انجام دهیم. از طرف دیگر جلوگیری از ورود مسافران به همدان نیاز به مصوبه دارد و با توجه به اینکه مصوبه قبلی رفع شده است، ممنوعیتی برای این کار وجود ندارد.

با وجود این نگرانی‌ها و هشدارها، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان متولی سفر برای هدایت و کنترل امن مسافران در شرایطی که وزارت بهداشت اعلام کرده، هیچ برنامه عملیاتی تا به حال ارائه نکرده است. فقط وزیر این وزارتخانه به تاسیسات گردشگری در مناطق سفید اعلام آماده باش داد و خواست که مطابق پروتکل‌های بهداشتی به مسافران خدمات بدهند. ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر هم عصر چهارشنبه (۳۱ اردیبهشت ماه) درحالی که گزارش های پلیس راهور، ترافیک سنگین در محورهای شمالی کشور را گزارش می‌داد، در اطلاعیه ای از مردم خواست هنگام سفر پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از تاسیسات مورد تایید مثل هتل، آژانس مسافرتی، رستوران های دارای مجوز استفاده کنند و دستگاه ها و نهادهای خدمات رسان هم تمهیدات را در ارائه خدمات ایمن و استاندارد فراهم کنند.

هرچند متولیان گردشگری به حسب مسؤولیت نمی خواهند مانع سفر مردم شوند و ترجیح داده اند از این مجال، برای حمایت از تاسیسات گردشگری که پس از سه ماه تعطیلی و زیان صد درصد، استفاده کنند و برای همین از مردم خواسته اند دست کم به شهرهایی با وضعیت سفید سفر کنند و توصیه کرده اند در هتل بخواببند و برپایی چادر مسافرتی و اقامت در خانه های اجاره ای را ممنوع کرده‌اند، اما کیانوش جهانپور ـ رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفته که اعلام  وضعیت سفید در شهرها، به معنی عادی بودن شرایط نیست. حتی مشاغلی که بازگشایی می‌شوند هم پروتکل دارند. بازگشایی مشاغل و صنف‌ها با پروتکل، به معنی وجود محدودیت است و این‌که همچنان در وضعیت عادی قرار نداریم.

او اضافه کرده که «وضعیت سفید» از نظر شیوع کرونا حداکثر ۵ روز اعتبار دارد و ظرف ۵ روز اسامی آن شهرها بازنگری می‌شوند و ممکن است وضعیت شهرها از سفید به زرد یا قرمز تغییر پیدا کند.

وزارت بهداشت معتقد است زمان رفتن به سفرهای تفریحی هنوز فرا نرسیده است اما از آن طرف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دستور بازگشایی سایت های طبیعت گردی و کمپ های روباز را صادر کرده است. مدیر گروه مبارزه با بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در همین راستا گفته که طبیعت گردی یکی از عوامل احتمال ابتلا به ویروس کرونا در این استان بوده است.

فیض الله برزگر به مردمی اشاره کرده که در این فصل به انگیزه چیدن گیاهان دارویی به طبیعت روی آورده اند و در این باره گفته است: برخی از افراد تصور می کنند که در فضای آزاد ویروس کرونا وجود ندارد و یا در فضای آزاد راحت تر از بین می رود اما این تصور، اشتباه است.

استان‌ها برای اعمال محدودیت و یا ممنوعیت ورود مسافر مخیر نیستند و این تصمیم باید در رأس دولت گرفته شود. ستاد ملی مبارزه با کرونا هم که در این رابطه حد و مرزها را تعیین می کند، تا حالا هیچ محدودیتی در ارتباط با سفر در تعطیلات عید فطر معین نکرده است. با وجود تشکیل جلسه های ستاد خدمات سفر در بیشتر استان ها، سیاست گذاری مشخصی برای مواجهه درست با مسافر ترسیم نشده است. در بیرون شهرها به ویژه مناطق توریستی در شمال کشور نیز هیچ طرح غربالگری و یا کنترل مسافران همانند تعطیلات نوروز، اجرا نمی شود و نحوه درست نظارت بر اجرای پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی در مراکز پر ازدحام مخصوصا سواحل، فروشگاه ها و مجتمع های بین راهی، جایگاه های سوخت و رستوران ها نیز جای سوال دارد.

هرچند که وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفته باشد: از هفته گذشته نظارت‌ها و بازدیدهای میدانی در سطح استان‌ها و کشور شروع شده است و مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری به شکل مرتب کنترل می‌شوند، وزارت بهداشت نیز در این زمینه اعلام آمادگی کرده، به‌طوری‌که ابلاغیه‌ای را به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ارسال کرده و تمام بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای خود را برای این نظارت بسیج کرده است.

به هر روی، به حرکت در آمدن مسافران بعد از سه ماه محدودیت و قرنطینه در تعطیلات عید فطر قابل گمانه زنی بوده است، همانطور که بسیاری از مسؤولان گردشگری این پیش بینی را کرده بودند. اما اینکه از تجربه سفرها در تعطیلات نوروز استفاده نشود و برنامه منسجمی مطابق آسیب شناسی از قبل صورت گرفته، برای کنترل و هدایت مسافران به نقاط امن و یا اصطلاحا «سفید» تنظیم و اجرا نشود و تنها چند روز مانده به آغاز تعطیلات، با ابلاغ یک دستورالعمل کلی به تاسیسات گردشگری در مناطق «سفید» اعلام آماده باش داده شود و یا اطلاعیه ای کلی مشابه سایر مواقع بحرانی در دقیقه ۹۰ صادر شود، یا از این حجم سفر و طغیان کرونا فقط ابراز نگرانی شود و مردم را همچنان دعوت به خانه نشینی کنند، بدون آن که شرایط اوقات فراغت آن ها در این مدت فراهم شده باشد، همگی جای بحث دارد.

#خونه_بمونیم

امیر مسعود این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
موزه‌های ایالات‌ متحده بازگشایی می‌شوند | عکس
موزه‌های ایالات‌ متحده بازگشایی می‌شوند
همچنان که موزه‌های سراسر ایالات‌متحده برای بازگشایی برنامه‌ریزی می‌کنند، موزه‌ هنرهای زیبا «هیوستون»‌ به عنوان نخستین موزه‌ بزرگ ایالات متحده با ...
دیدن ادامه ››

همچنان که موزه‌های سراسر ایالات‌متحده برای بازگشایی برنامه‌ریزی می‌کنند، موزه‌ هنرهای زیبا «هیوستون»‌ به عنوان نخستین موزه‌ بزرگ ایالات متحده با در نظر گرفتن پروتوکل‌های بهداشتی و امنیتی آغاز به کار می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت‌نت نیوز، همچنان که قوانین قرنطینه در بسیاری از ایالات‌های ایالات‌متحده کاهش ‌پیدا می‌کند، موزه‌های واقع در این ایالات‌ نیز برنامه‌ها و زمان‌بندی‌هایی برای بازگشایی اعلام کرده‌اند. برای مثال موزه هنر سن آنتونیو در تاریخ بیست و هشتم مارس، موزه هنر بوکا ریتون در سوم ژوئن، موزه هنر ویچیتا در بیست و سوم ژوئن و موزه هنر کلیولند در سی‌ام ژوئن بازگشایی خواهند شد.

درهای موزه کودک هیوستون نیز از اول ژوئن و با محدودیت پذیرش فقط ۵۶۰ نفر در هر روز، دوباره باز خواهد شد. بازدید روزانه از این موزه در شرایط عادی به ۵ هزار الی ۶ هزار نفر می‌رسید.

با آغاز فعالیت مجدد موزه هنرهای زیبا «هیوستون» از امروز، استفاده از ماسک برای بازدیدکنندگان الزامی و به همراه داشتن غذا،‌نوشیدنی و یا کیف‌های بزرگ ممنوع خواهد بود.

همچنین دمای بدن بازدیدکنندگان پیش از ورود به موزه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. رعایت فاصله گذاری اجتماعی الزامی خواهد بود و فقط از ۲۵ درصد از ظرفیت  اتاق‌های مختلف این موزه استفاده خواهد شد.

مسوولان این موزه به بازدیدکنندگان توصیه کرده‌اند بلیت‌های خود را به صورت اینترنتی خریداری کنند.

«گرگ ابوت»‌، فرماندار تگزاس اواخر ماه آوریل  اعلام کرد،  موزه‌ها و سایر مراکز فرهنگی این ایالت اجازه دارند از یکم ماه «می»‌ فعالیت خود را از سر بگیرند، با این حال در زمان انتشار  این خبر موسسات و موزه‌های این ایالت ترجیح داده‌اند به دلیل خطر ویروس «کرونا» همچنان تعطیل باقی بمانند.

مسوولان موزه هنرهای زیبا «هیوستون» به دلیل عدم آمادگی کافی در کنار سایر موزه‌های این ایالت از بازگشایی این موزه در یکم ماه «می» خودداری کردند.

منبع: ایسنا

امیر مسعود این را خواند
میم سردلی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بَلَم داران بازفت
ایل راه‌های عشایری استان چهارمحال و بختیاری نه تنها از ارتفاعات صعب‌العبور و پرمخاطره گذر می‌کند بلکه با چالش عبور از رودخانه‌های خروشان نیز همراه هست. طبق سنت دیرینه عشایر ...
دیدن ادامه ››

ایل راه‌های عشایری استان چهارمحال و بختیاری نه تنها از ارتفاعات صعب‌العبور و پرمخاطره گذر می‌کند بلکه با چالش عبور از رودخانه‌های خروشان نیز همراه هست. طبق سنت دیرینه عشایر بختیاری، عبور از رودخانه با بَلَم (یا به گفته اهالی گزستان «سینی») انجام می‌شود. بلم از چندین مشک باد شده که با طناب و چوب‌هایی بهم متصل شده، ساخته می‌شود. یک نفر نیز مسئول هدایت آن است که با پا زدن در آب، بر جریان رودخانه غلبه می‌کند. در محدوده روستای گزستان بازفت، که عرض رودخانه بیشتر و جریان آب آرام تر است، بلم داری به یک شغل و منبع درآمد برای روستائیان تبدیل‌شده است. بلم داران، بار و بنه، زنان، کودکان، سالخوردگان ایل و چهارپایان بزرگ را که قادر به عبور از ایل راه صعب العبور خداآفرین نیستند، از عرض رودخانه عبور می‌دهند.

عکس:پانته آ نیکزاد چالش تری / مهر

#خونه_بمونیمبَلَم داران بازفت | عکس بَلَم داران بازفت | عکس بَلَم داران بازفت | عکس بَلَم داران بازفت | عکس ... دیدن همه عکس‌ها ››
هنرهای خیابانی با الهام از کرونا
هنرمندان خیابانی در سرتاسر جهان سعیمی‌کنندتا بحران شیوعکرونارا درپروژه‌هایخلاقانه خود به تصویر بکشند. نقاشی‌هایدیواری، نقاشی رویشن‌هایساحل،مجسمه‌هاییکهماسک‌هابر ...
دیدن ادامه ››

هنرمندان خیابانی در سرتاسر جهان سعیمی‌کنندتا بحران شیوعکرونارا درپروژه‌هایخلاقانه خود به تصویر بکشند.

نقاشی‌هایدیواری، نقاشی رویشن‌هایساحل،مجسمه‌هاییکهماسک‌هابر روی آنگذاشتهشده‌اند، استادان هنرهای خیابانی حتی در زمان شیوعکرونانیز به خلق آثار زیبای خود ادامهمی‌دهند. در ادامه تصاویری از شهرهای مختلف جهان را مشاهده می‌کنید.

منبع:sputnik

#خونه_بمونیم هنرهای خیابانی با الهام از کرونا | بخارست، رومانی  هنرهای خیابانی با الهام از کرونا | بریستول، انگلستان  هنرهای خیابانی با الهام از کرونا | بنکسی، انگلستان  هنرهای خیابانی با الهام از کرونا | کالی، کلمبیا ... دیدن همه عکس‌ها ››
امیر مسعود و پرند محمدی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رستوران‌ها در کرونا
با شروع پاندمیک کرونا در سراسر جهان روش‌های زندگی و معاشرت و ... دچار تحولات بسیاری شده است. مهم‌ترین آنها فاصله‌گذاری اجتماعی است. رستوران‌ها در نقاطی از جهان که باز هستند ...
دیدن ادامه ››

با شروع پاندمیک کرونا در سراسر جهان روش‌های زندگی و معاشرت و ... دچار تحولات بسیاری شده است. مهم‌ترین آنها فاصله‌گذاری اجتماعی است. رستوران‌ها در نقاطی از جهان که باز هستند و خدمات ارائه می‌دهند هم سعی کرده‌اند خود را با شرایط جدید منطبق کنند در ادامه تصاویری از این رستوران‌ها در نقاط مختلف جهان مشاهده می‌کنید.

عکس: رویترزرستوران‌ها در کرونا | بانکوک رستوران‌ها در کرونا | آمستردام رستوران‌ها در کرونا | رانساتر، سوئد رستوران‌ها در کرونا | توکیو ... دیدن همه عکس‌ها ››
امیر مسعود این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هتل‌های ترکیه آماده پذیرش گردشگران می‎شوند | عکس
هتل‌های ترکیه آماده پذیرش گردشگران می‎شوند
با آغاز روند کاهش محدودیت‌های قرنطینه در ترکیه، هتل‌های شهر «آنتالیا» این کشور آماده پذیرش گردشگران می‎شوند. به گزارش دیلی صباح، ترکیه روند کاهش تدریجی محدودیت‌های ...
دیدن ادامه ››

با آغاز روند کاهش محدودیت‌های قرنطینه در ترکیه، هتل‌های شهر «آنتالیا» این کشور آماده پذیرش گردشگران می‎شوند.

به گزارش دیلی صباح، ترکیه روند کاهش تدریجی محدودیت‌های قرنطینه که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در ترکیه وضع شده بود را آغاز کرده است. «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه هفته گذشته از برنامه کاهش محدودیت‌ها رونمایی کرده بود.

به این ترتیب، مراکز خرید، سالن‌های زیبایی و کارخانه‌های اتوموبیل‌سازی سراسر ترکیه فعالیت خود را از روز دوشنبه پس از دوماه توقف آغاز کردند.

«محمد نوری ارسوی» وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه نیز بیان کرد انتظار می‎‌رود فصل گردشگری ترکیه از عید فطر آغاز شود.

به گفته‌ی «ارسوی»، از هفته گذشته اطلاعیه‌ای برای رعایت نکات بهداشتی از جمله لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به هتل‌های ترکیه ابلاغ شده است.

پس از دریافت این ابلاغیه، هتل‌های ترکیه روند آمادسازی و طراحی بخش‌های مختلف هتل برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را آغاز کردند.

هتل‌ها به دوربین‌های حرارتی در ورودی‌ها مجهز خواهند شد تا از دمای بدن کارکنان و مسافران اطمینان حاصل شود.

از این پس هنگام صرف وعده‌های غذایی فقط کارکنان غذا را برای مسافران سرو خواهند کرد و دسر، میوه و سالاد نیز در ظروف یک بار مصرف ارائه خواهد شد.

کلیدهای کارتی اتاق‌ها به وسیله نور فرابنفش ضدعفونی خواهد شد و در لابی‌ها خودکارهای یکبار مصرف استفاده خواهد شد.

اتاق‌ها پس از تسویه و خروج مسافران تا بیست و چهار ساعت بعد تحویل داده نمی‌شوند و در هر نوبت فقط یک نفر امکان استفاده از آسانسورها را خواهد داشت، البته این قانون شامل اعضای یک خانواده نمی‌شود.

شیوع ویروس کرونا حوزه‌های بسیاری را از جمله گردشگری با خسارات شدید مواجه کرده است.

گردشگری بخش مهمی از اقتصاد ترکیه محسوب می‌شود. مسوولان گردشگری ترکیه انتظار داشتند در سال جاری شاهد ورود  ۵۸ میلیون بازدیدکننده باشند.

وزیر گردشگری ترکیه اخیرا اعلام کرد اگر شیوع ویروس کرونا تحت کنترل دربیاید، می‌توان در سال ۲۰۲۱ انتظار ورود ۶۳ میلیون گردشگر به ترکیه را داشت.

شمار گردشگران خارجی در ترکیه در سه ماهه اول سال به ۴.۲۴ میلیون نفر گزارش شده که این آمار نسبت به سال گذشته با ۲۲.۱ درصد کاهش روبه رو بوده است.

ترکیه همچنین با کاهش  ۱۱.۴ درصدی درآمد حاصل از گردشگری در فاصله ژانویه تا فوریه مواجه شده است.

در سال ۲۰۱۹، بیش از ۴۵ میلیون گردشگر خارجی به ترکیه سفر کردند که این آمار در سال ۲۰۱۸، ۳۹.۵ میلیون نفر گزارش شده بود.

منبع: ایسنا

سارا صادقیان و امیر مسعود این را خواندند
محمد عمروابادی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محدودیت‌های مسافرتی در دنیا همچنان باقی است | عکس
محدودیت‌های مسافرتی در دنیا همچنان باقی است
با توجه به جدیدترین گزارش «سازمان جهانی گردشگری» محدودیت‌های مسافرتی در ۱۰۰ درصد از کشورها همچنان باقی است و ۷۲ درصد نیز مرزهایشان را به طور کامل به روی گردشگران بین‌المللی ...
دیدن ادامه ››

با توجه به جدیدترین گزارش «سازمان جهانی گردشگری» محدودیت‌های مسافرتی در ۱۰۰ درصد از کشورها همچنان باقی است و ۷۲ درصد نیز مرزهایشان را به طور کامل به روی گردشگران بین‌المللی بسته‌اند.

به گزارش فوربس، «‌سازمان جهانی گردشگری»  از زمان اعلام شیوع ویروس «کووید ۱۹»  به عنوان بحران سلامت جهانی توسط سازمان جهانی بهداشت، سازمان جهانی گردشگری(WHO) اقدامات کشورهای مختلف را پیگیری کرده است.

بر اساس این گزارش، از ۲۱۷ مقصد در جهان، ۱۵۶ مقصد به طور کامل پذیرش گردشگران بین‌المللی را متوقف کرده‌اند.

 مدت اجرای محدودیت‌های مسافرتی در یک چهارم از این تعداد مقصدهای جهانی به سه ماه و در ۴۰ درصد از این مقاصد به دست کم یک ماه رسیده است.

براساس این گزارش که در تاریخ یازدهم «می» منتشر شده است، تاکنون هیچ یک از کشورها محدودیت‌های مسافرتی که در ابتدا تعیین کرده‌ بودند کاهش نداده و یا به پایان نرسانده است.

۸۳ درصد از مقاصد گردشگری در اروپا به طور کامل مرزهایشان را به روی گردشگران بین‌المللی بسته‌اند. در قاره آمریکا، این آمار ۸۰ درصد، در آسیا و اقیانوسیه این آمار ۷۰ درصد، در خاورمیانه این آمار ۶۲ درصد و در آفریقا ۵۷ درصد اعلام شده است.

«زوراب پولولیکا شویلی» دبیر کل سازمان جهانی گردشگری بیان کرد :« حوزه گردشگری در دورانی که کشورها و مردم در قرنطینه به سر می‌بردند بیشترین خسارت را در بین حوزه‌های مختلف متحمل شد.»

به این ترتیب سازمان جهانی گردشگری از مقامات کشورهای مختلف می‌خواهد تا زمانی که کاهش محدودیت‌های مسافرتی بی‌خطر باشد، مدبرانه برای این هدف با یکدیگر همکاری کنند.

به گفته «زوراب پولولیکا شویلی»، گردشگری منبع درآمد میلیون‌ها نفر بخصوص در کشورهای درحال توسعه به شمار می‌رود. آغاز دوباره گردشگری در جهان می‌تواند شغل‌های بسیاری را نجات دهد، از زندگی بسیاری از افراد محافظت کند و به حوزه گردشگری امکان بقا دهد.

این سازمان پیش‌تر در گزارشی شمار گردشگران بین‌المللی در سال ۲۰۲۰ را با ۶۰ الی ۸۰ کاهش پیش‌بینی کرده بود.

منبع: ایسنا

امیر مسعود این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیابان‌های خالی نیویورک
نیویورک پرجمعیت‌ترین شهر ایالت نیویورک و ایالات متحده آمریکاست باجمعیتی بیش از هشت میلیون نفر که به سرزندگی و شب زنده داری معروف است. اما با شیوع ویروس کرونا این شهر همچنان خلوت وخیابان‌های ...
دیدن ادامه ››

نیویورک پرجمعیت‌ترین شهر ایالت نیویورک و ایالات متحده آمریکاست باجمعیتی بیش از هشت میلیون نفر که به سرزندگی و شب زنده داری معروف است. اما با شیوع ویروس کرونا این شهر همچنان خلوت وخیابان‌های آن نسبتا خالی از جمعیت است.

عکس: رویترز

#خانه_بمانیمخیابان‌های خالی نیویورک | عکس خیابان‌های خالی نیویورک | عکس خیابان‌های خالی نیویورک | عکس خیابان‌های خالی نیویورک | عکس ... دیدن همه عکس‌ها ››
امیر مسعود، فهیمه تردست، سحر لیلی ئیون، نورا احمدی، امیرمسعود فدائی و نیکا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
احیای دریاچه حوض سلطان
در حوالی ۴۰ کیلومتری شمال استان قم جایی در حاشیه بزرگراه تهران – قم، دریاچه نمک حوض سلطان قرار دارد که وسعت این دریاچه بسته به بارش‌های باران و ورودی آب در فصول مختلف سال متفاوت است. این ...
دیدن ادامه ››

در حوالی ۴۰ کیلومتری شمال استان قم جایی در حاشیه بزرگراه تهران – قم، دریاچه نمک حوض سلطان قرار دارد که وسعت این دریاچه بسته به بارش‌های باران و ورودی آب در فصول مختلف سال متفاوت است.

این روزها در پی بارش‌های مناسب فصل زمستان و همچنین فصل بهار امسال و به دنبال رهاسازیحقابهقمرود، این دریاچه که در سال‌های گذشته در مقاطعی به طور کامل خشک شده و کف نمکی آن با اشکال چند وجهی نمایان بود، مجدد احیا شد و هم اکنون پهنه این دریاچه حداکثر میزان آب را در خود جای داده است.

این دریاچه پتانسیل‌های بسیار مناسبی برای بخش گردشگری استان قم به همراه دارد که متأسفانه این بخش به دلیل نبود راه دسترسی مناسب مورد غفلت قرار گرفته و اولویت‌های بعدی ظرفیت دریاچه حوض سلطان، از جمله استخراج نمک از پهنه آن بیشتر مورد توجه قرار گرفته که اداره کل محیط زیست استان قم نیز بر ضرورت بازنگری در مجوزهای برداشت نمک از این تالاب تاکید دارد؛ چرا که این امر را سبب اختلالات اکوسیستمی و تنش‌های محیط زیستی از جمله بروز ریزگردها در اثر خشکی دریاچه می‌داند.

عکس:مهدی بخشی سورکی / مهر

#خونه_بمونیماحیای دریاچه حوض سلطان | عکس احیای دریاچه حوض سلطان | عکس احیای دریاچه حوض سلطان | عکس احیای دریاچه حوض سلطان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها ››
۱۰ نفر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در مسیرکوچ
این روزها باز همایلراه‌ها و جاده‌های استان چهارمحال و بختیاری مهمان عشایری هستند که به سرزمین‌های ییلاقی خود بازگشته‌اند. عشایری که هفتههاستاز خوزستانعازمییلاق شده‌اند ...
دیدن ادامه ››

این روزها باز همایلراه‌ها و جاده‌های استان چهارمحال و بختیاری مهمان عشایری هستند که به سرزمین‌های ییلاقی خود بازگشته‌اند.

عشایری که هفتههاستاز خوزستانعازمییلاق شده‌اند و به رسم دیرین خود همراه با دام‌ها و بار وبنهاز کمرکش کوه‌هایسربه فلک کشیده زاگرس عبور می‌کنند.
فرآیند کوچ درسال‌هایاخیرتغییراتی داشته است و برخی از عشایر دام‌ها و وسایل خود را با خودروجابهجا می‌کنند.

به همین سبب است که جاده‌های مواصلاتی استان چهارمحال و بختیاری در این روزها با کانتینرهای حمل داممواجههقابل توجهیدارند. برخی از عشایر نیز همچنان با شیوه سنتی و با پای پیادهمسیرکوچ را طی می‌کنند که درحدودیک ماه بهطولمی‌انجامد. درطولاینمسیرعشایر از مسیرهایصعبالعبورکوهستانی، دره‌هایعمیقو رودخانه‌های خروشان عبور می‌کنند که چالش‌های متفاوتی را برای آنها به همراه دارد. هر طایفه‌ای تنها مسیری را طی می‌کند و در منطقه‌ایاتراقمی‌کند که محدودهآباو اجدادی او محسوب می‌شود.

در ادامهتصاویری از شهرستان‌های «کوهرنگ»،«کیار»و«اردل»در استان چهارمحال و بختیاریرا مشاهده .می‌کنید.

عکس:پانته‌آ نیکزاد / مهر

#خونه_بمونیمدر مسیرکوچ | عکس در مسیرکوچ | عکس در مسیرکوچ | عکس در مسیرکوچ | عکس ... دیدن همه عکس‌ها ››
بازگشت لک لک‌ها به مریوان‎
لک لک‌ها از جمله پرندگان مهاجری هستند که همه ساله در اواسط بهار به مریوان مهاجرت می‌کنند. روستای «دره تفی»، میزبان حدود ۳۰۰ فرد، روستای بیلو میزبان حدود ۴۰۰ قطعه و روستای ...
دیدن ادامه ››

لک لک‌ها از جمله پرندگان مهاجری هستند که همه ساله در اواسط بهار به مریوان مهاجرت می‌کنند. روستای «دره تفی»، میزبان حدود ۳۰۰ فرد، روستای بیلو میزبان حدود ۴۰۰ قطعه و روستای قلقله نیز میزبان حدود ۷۰ فرد لک‌لک سفید است که پس از مهاجرت از مناطق جنوبی و گرم در روستاهای حاشیه دریاچه زیبار شروع به لانه گزینی و زادآوری می‌کنند.

عکس:دانا خورمهر / خبرنگاران

#خونه_بمونیمبازگشت لک لک‌ها به مریوان‎ | عکس بازگشت لک لک‌ها به مریوان‎ | عکس بازگشت لک لک‌ها به مریوان‎ | عکس بازگشت لک لک‌ها به مریوان‎ | عکس ... دیدن همه عکس‌ها ››
۱۱ نفر این را دوست دارند
برای شمارش پرندگان زنده عبارت "فرد" به کار می رود. عبارت "قطعه" معمولا توسط شکارچیان و برای پرندگان شکار شده کاربرد دارد.
۲۱ اردیبهشت
با درود و تشکر از تذکر شما، تصحیح شد.
۲۴ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
موزه‌های یونان دوباره گشوده می‌شوند | عکس
موزه‌های یونان دوباره گشوده می‌شوند
موزه‌های یونان که به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بودند از پانزدهم ماه «ژوئن» بازگشایی می‌شوند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر فرهنگ یونان روز پنجشنبه از بازگشایی ...
دیدن ادامه ››

موزه‌های یونان که به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بودند از پانزدهم ماه «ژوئن» بازگشایی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر فرهنگ یونان روز پنجشنبه از بازگشایی موزه‌های این کشور در اواسط ماه ژوئن خبر داد.

درحالی که شمار جانباختگان در اثر ابتلا به ویروس کرونا در یونان ۱۵۰ گزارش شده است، مقامات این کشور  پس از اعمال شش هفته قرنطینه، هفته گذشته روند بازگشایی تدریجی برخی از اماکن را آغاز کردند.  

همچنین قرار است محوطه‌های تاریخی فضای باز و رستوران‌های این کشور به ترتیب از هجدهم «می» و اول «جولای» آغاز به کار کنند. به این ترتیب «آکروپولیس» که پربازدیدترین مقصد گردشگری یونان محسوب می‌شود نیز از تاریخ اعلام شده میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

ممکن است روند فیلمبرداری پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی این کشور نیز از هجدهم ماه «می» از سر گرفته شود.

به گزارش یکی از روزنامه‌های محلی «آتن»، یونان به دنبال قرارداد دوجانبه‌ای برای دریافت گردشگر از کشورهایی با تعداد مبتلایان کم ویروس کرونا همچون قبرس است.

منبع: ایسنا

#خونه_بمونیم

امیر مسعود و نیلوفر ثانی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تالاب مره، بهشت پرندگان مهاجر
تالاب حوض مره در غرب منطقه حفاظت شده کویر دشت مسیله قم – گرمسار واقع شده است. مساحت تالاب مره که این روز‌ها به سبب بارش‌های خوب باران، پر آب است؛ به بیش از ۱۰ هزار هکتار می‌رسد ...
دیدن ادامه ››

تالاب حوض مره در غرب منطقه حفاظت شده کویر دشت مسیله قم – گرمسار واقع شده است. مساحت تالاب مره که این روز‌ها به سبب بارش‌های خوب باران، پر آب است؛ به بیش از ۱۰ هزار هکتار می‌رسد و در فصول مختلف سال میزبان انواع پرندگان مهاجر و نادر است. در این منطقه بیش از ۴۰ گونه گیاهی وجود دارد.

عکس:سجاد حیات پور / خبرنگارانتالاب مره، بهشت پرندگان مهاجر | عکس تالاب مره، بهشت پرندگان مهاجر | عکس تالاب مره، بهشت پرندگان مهاجر | عکس تالاب مره، بهشت پرندگان مهاجر | عکس ... دیدن همه عکس‌ها ››
طبیعت بهاری تبریز‎
شهر تاریخی تبریز در دومین ماه بهار امسال، سرشار از زیبایی و لطافت شده و خلوتی شهر در دوران فاصله گذاری هوشمند بعد از شیوع کرونا ویروس مشهود است. عکس: بهزاد عزیزپور / خبرنگاران
دیدن ادامه ››

شهر تاریخی تبریز در دومین ماه بهار امسال، سرشار از زیبایی و لطافت شده و خلوتی شهر در دوران فاصله گذاری هوشمند بعد از شیوع کرونا ویروس مشهود است.

عکس: بهزاد عزیزپور / خبرنگارانطبیعت بهاری تبریز‎ | عکس طبیعت بهاری تبریز‎ | عکس طبیعت بهاری تبریز‎ | عکس طبیعت بهاری تبریز‎ | عکس ... دیدن همه عکس‌ها ››
بهزاد هندی، امیر مسعود، پرند محمدی و علی ملکی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آبشار لاتون
آبشارلاتونبه شماره ثبت ملی ۶۴۵ که در لیست میراث طبیعی وزارت میراث فرهنگی،صنایع دستیو گردشگریجمهوری اسلامیایرانقرارگرفته است، با ۱۰۵ مترارتفاعدر ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان مرزی بندر آستارا در استان ...
دیدن ادامه ››

آبشارلاتونبه شماره ثبت ملی ۶۴۵ که در لیست میراث طبیعی وزارت میراث فرهنگی،صنایع دستیو گردشگریجمهوری اسلامیایرانقرارگرفته است، با ۱۰۵ مترارتفاعدر ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان مرزی بندر آستارا در استان گیلان و ۶ کیلومتری روستایکوتهکومهبخشلوندویلآستاراقراردارد. این آبشار زیبا و چهار فصل کشور از لحاظارتفاع، مرتفع‌ترین آبشار ایران است.مسیرآبشارلاتوناز روستای زیبایکوتهکومهآغاز می‌شود و ۵ ساعتکوهپیماییدارد. درمسیرآبشارلاتونتپه‌های جنگلی و رودخانه‌ای که منبع آن آبشارلاتوناستدیدهمی‌شود. انتهای مسیر منتهی به آبشار لاتون ما بین دو آبشار ۱۰۵ و ۶۵ متری دارای پرتگاه‌های خطرناک و مرگباری است.

دراطراف آبشار لاتون درختان آلو، به، گلابی، گردو، فندق، سیب وحشی و آلوچه در فصول مختلف سال دیده می‌شود. از تنوع جانوری اطراف آبشار لاتون نیز می‌توان به گرگ، خرس، جوجه تیغی وراکون اشاره کرد. این آبشار از دامنه‌های شرق کوه اسپیناس سرچشمه گرفته و به رودخانه لوندویل که باطول۱۷ کیلومتر، خود نیز از کوه اسپیناس سرچشمه گرفته سرازیر می‌شود و با شیب تندی به سمت روستای کوته کومه و شهر لوندویل حرکت کرده ودر آخر وارد دریای خزر می‌شود. حجم آب آبشارلاتون در فصول مختلف سال متفاوت است ولی در تمام فصول آب دارد. قلعه‌ای که بر روی آبشار لاتون قرار دارد همان قلعه اسپیناس است.

عکس:مهدی حسین نژادی / مهر

#خونه_بمونیمآبشار لاتون | عکس آبشار لاتون | عکس آبشار لاتون | عکس آبشار لاتون | عکس ... دیدن همه عکس‌ها ››
بهزاد هندی، امیرمسعود فدائی، امیر مسعود و علی ملکی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
طبیعت خراسان شمالی
استان خراسان شمالی در شمال شرق کشور با گنجینه‌ای از مناطق گردشگری و تاریخی همچون نگینی در میان دو قطب گردشگری شمال کشور و زیارتی مشهد مقدس می‌درخشد. خراسان شمالی عمدتاً از آب و هوای ...
دیدن ادامه ››

استان خراسان شمالی در شمال شرق کشور با گنجینه‌ای از مناطق گردشگری و تاریخی همچون نگینی در میان دو قطب گردشگری شمال کشور و زیارتی مشهد مقدس می‌درخشد. خراسان شمالی عمدتاً از آب و هوای معتدل کوهستانی برخوردار است، اما می‌توان انواع آب و هوا را در بخش‌های مختلف آن تجربه کرد. خراسان شمالی را سرزمین هزاران چشمه نیز می‌نامند، وجود چشمه‌های فراوان آب معدنی یکی از ظرفیت‌های گردشگری این استان به شمار می‌رود. تصاویری از طبیعت بکر و زیبای این استان را در ادامه می‌بینید.

عکس:مریم داورنیا / مهر

#خونه_بمونیمطبیعت خراسان شمالی | عکس طبیعت خراسان شمالی | عکس طبیعت خراسان شمالی | عکس طبیعت خراسان شمالی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها ››
کرونا ؛ آتش زیرخاکستر در شهرهای گردشگرپذیر مازندران | عکس
کرونا ؛ آتش زیرخاکستر در شهرهای گردشگرپذیر مازندران
اهش محدودیت‌های تردد بین استانی و افزایش حضور مسافران در شهرهای ساحلی و گردشگرپذیر مازندران منجر به افزایش نگرانی مسئولان و مردم این مناطق در باره احتمال افزایشی شدن دوباره شیوع بیماری کرونا ...
دیدن ادامه ››

اهش محدودیت‌های تردد بین استانی و افزایش حضور مسافران در شهرهای ساحلی و گردشگرپذیر مازندران منجر به افزایش نگرانی مسئولان و مردم این مناطق در باره احتمال افزایشی شدن دوباره شیوع بیماری کرونا شده است.

ویروس کرونا با ورود خود موجی از دلهره و نگرانی را در سطح جامعه ایجاد کرد و در استان مازندران به واسطه تردد مسافران این نگرانی بیش از هرجای کشور بود. ویروسی که جان صد ها نفر را گرفت و هفته های سختی و دردناکی را برای مردم مازندران و دیگر نقاط کشور ایجاد کرد.

دولت از هفته دوم نوروز برای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا طرح فاصله گذاری اجتماعی را وضع کرد که مهم ترین مولفه آن جلوگیری از تردد بین شهری و عدم اجازه ورود غیربومیان به استان ها بود. این طرح نه تنها تا حد زیادی مانع از انتقال ویروس کرونا شد ، بلکه در هفته های اخیر روند ابتلا موارد جدید در مازندران را که از استان های پر خطر بود ، کاهش داد.

این طرح درحالی که ویروس کرونا را کاهش می داد ، تنش های اقتصادی را به واسطه تعطیل شدن کسب و کار افزایش داد تا اینکه دولت برای جلوگیری از آسیب بیشتر، کاهش محدودیت های طرح فاصله گذاری اجتماعی را کلید زد . البته این به منظور رهاسازی نبود زیرا مشاغل کم خطر با رعایت نکات بهداشتی و اجرای فاصله گذاری هوشمند اجازه فعالیت یافتند. اما در یک هفته اخیر به دلیل برداشتن محدودیت تردد بین استانی شاهد افزایش تردد مسافران در مازندران و به خصوص شهرهای ساحلی هستیم که بیشترین مسافران و غیر بومیان را به خود جذب می کنند. در روزهای اخیر برخی از مسئولان و مدیران و حتی مردم شهرهای ساحلی نگران شیوع دوباره ویروس کرونا در این مناطق و تجربه سختی‌های اسفند ماه سال گذشته هستند.

مشاهدات عینی خبرنگار ایرنا از شهرهای گردشگر پذیر مازندران مانند بابلسر و فریدونکنار و محمودآباد نشان می دهد که با توجه به باز شدن جاده ها و برداشته شدن محدودیت های تردد در این شهرها ، ورود روزانه خودروهای غیربومی به این شهرستان ها افزایش چشمگیری یافته است.

البته این مسئله تنها به مسافران خارج از استان ختم نمی شود بلکه به دلیل وجود دریا این روزها تعداد زیادی از افراد از شهرهای همجوار نیز به شهرهای ساحلی می آیند ، در حالی که طبق گفته ستاد ملی کرونا باز شدن  جاده های استانی و خارج از استانی به دلیل مراودات کاری بوده است و به معنای عادی شدن شرایط کرونایی نیست. 

این اتفاق در حالیست که بارها از سوی مسئولان کشور و استان نسبت به تداوم خانه نشینی و عدم تردد غیر ضروری و همچنین نسبت به خستگی و فرسودگی کادر درمانی و بیمارستانی به دلیل عبور از پیک نخست هشدار داده شد. 

این در حالی است که در چند روز اخیر به واسطه طرح فاصله گذاری اجتماعی ، شناسایی موارد جدید ابتلا به کرونا نزولی بوده است به گونه ای که تعداد افراد بستری مشکوک مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان شهرستان محمودآباد به صفر رسیده و بیمارستان این شهرستان از حالت کرونایی خارج شد. همچنین بیمارستان امام ( ره) شهرستان فریدونکنار که برای پذیرش بیمارهای کرونایی ۲ شهر بابلسر و فریدونکنار تجهیز شد نیز تعداد بیمارانش به کمتر از انگشتان دست رسید.

ناطقی یکی از شهروندان شهرستان محمودآباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از وضعیت فعلی شهر ابراز نگرانی کرد و افزود : با برداشته شدن محدودیت ها، شاهد حضور پرشمار مسافران در محمود آباد به خصوص ساحل و داخل شهر هستیم.

وی با اشاره با اینکه هجوم و جولان پلاک های تهران و استان های دیگر در محمود آباد در حال افزایش است، افزود: بسته بودن گردشگری هم نتوانسته جلوی حضور مسافران را بگیرد زیرا به راحتی در شهر ویلا و خانه اجاره می کنند.

ناطقی اظهار داشت: در یک هفته اخیر افزایش تعداد مسافران منجر به ترس فرزندان و خانواده ام شده و حتی جرات نمی کنند از خانه خارج شوند و تحمل این شرایط سخت تر و سخت تر می شود.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی شاهد بازگشت آرامش و ایمنی به شهر بودیم، گفت: حتی خودم که باید برای کار به بیرون از خانه مراجعه کنم به دلیل ترس ابتلا به کرونا مردد هستم. 

قلی نژاد از شهروندان بابلسری نیز در باره افزایش حضور غیر بومیان در این شهر گردشگری و ساحلی گفت: اصلا نمی توانیم این وضعیت را باور کنیم و گویا برای مسافران اصلا ویروس کرونا معنایی ندارد و بیباکانه نه تنها به اینجا سفر کردند، بلکه راحت در سطح شهر پرسه می زنند.

وی افزود : این شرایط منجر به اخلال در زندگی عادی ما شده است  و الان سرگردان مانده ایم که آیا باید به رعایت نکات بهداشتی ادامه دهیم یا ما نیز همانند مسافران دیگر بی خیال همه چیز شویم و شرایط را عادی ببینیم.

نگرانی از موج دوم کرونا 

فرماندار شهرستان بابلسر در این باره به خبرنگار ایرنا  گفت: در صورت ورود مازندران به پیک دوم شیوع ویروس کرونا شهرهای ساحلی به دلیل مسافر پذیری و ازدیاد تردد بیش از هرجای دیگر آسیب پذیر خواهند بود. 

اسماعیل حسن‌زاده با اشاره به افزایش نگرانی ها در میان مدیران شهری و مردم شهر بابلسر ، افزود: در طرح فاصله گذاری اجتماعی و ۲ هفته اخیر شاهد ثبات در نرخ موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا بودیم. 

وی با پیش بینی این که در ایام ماه مبارک رمضان شرایط شیوع ویروس کرونا در مازندران و شهر بابلسر روند ثابتی را طی کند، گفت: نگرانی بیشتر ما از تعطیلات عید فطر  و همچنین پس از آن است که با توجه به تداوم تعطیلی مدارس پیش بینی می شود سفر به استان مازندران و به خصوص شهرهای گردشگری پذیر همچون بابلسر افزایش یابد. 

فرماندار شهرستان بابلسر با  بیان اینکه زیرساخت های بهداشت و درمان بابلسر همانند دیگر نقاط استان ظرفیت مشخصی دارد ، افزود: در صورت بازگشت دوباره پیک شیوع بیماری کرونا در شرایط سختی قرار خواهیم گرفت. 

رئیس اداره بهداشت و درمان شهرستان فریدونکنار نیز به خبرنگار ایرنا گفت: طی هفته های گذشته مراجعه بیماران کرونایی به شدت کاهش یافت و تعدا بستری بیماران نیز در بیمارستان این شهرستان کمتر از پنج نفر است و این نشان می دهد در حال حاضر این بیماری کنترل شده است  و شهر های بابلسر و فریدونکنار از وضعیت خوبی برخوردار هستند.

محمد ساتری با بیان اینکه نتیجه بازگشایی مراکز خرید و بازار ها و همچنین بازگشایی جاده ها در روز های آتی مشخص خواهد شد ، افزود: امیدواریم شاهد افزایش و سیر صعودی این بیماری  در  هفته های آتی نباشیم.

وی ادامه داد : با توجه به  ناشناخته بودن این ویروس و نحوه  انتقال سریع آن این  امکان وجود دارد که هر لحظه شاهد افزایش مبتلایان باشیم به همین دلیل لازم است مردم همچنان نکات ایمنی و فاصله گذاری را رعایت کرده و از تردد های غیر ضروری جلوگیری کنند.

بی‌ثباتی وضعیت سفید 

فرماندار شهرستان محمودآباد نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: اتفاق خوبی که برای شهرستان محمودآباد افتاده بود کنترل شیوع ویروس کرونا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی بوده است که امکان تداوم این وضعیت با توجه به باز گشایی راه ها و برداشته شدن گیت های شهرستانی و استانی کم است و ممکن است دوباره وضعیت قرمز شود.

وی ادامه داد: با توجه به فعال شدن بازارها و پاساژ ها،  این حجم بالای مراودات انسانی می تواند سبب انتقال و شیوع مجدد ویروس کرونا شود و از این حیث نگرانی ایجاد کرده است.

 علیرضا شریعت با بیان اینکه ممکن است در محمودآباد شهروندان شاهد پیک دوم ویروس کرونا باشند، گفت : اگر این اتفاق بیفتد فشار مضاعفی بر کادر درمان ایجاد خواهد شد  و کنترل شرایط برای شهرستان و در نهایت استان سخت خواهد شد.

وی افزود : حتی اگر مدتی وضعیت شهرستان سفید شود این قضیه تداوم پیدا نمی کند و هر آن احتمال درد با درگیری یک فرد با توجه به این حجم بالای مراودات انسانی ، کل شهر را درگیر کند و این یعنی اتصال و انتقال به جای انقطاع .

استان مازندران از گردشگر پذیر ترین استان های کشور است که همه ساله در ایام تعطیل میزبان  مسافر از اقصی و نقاط کشور است به طوری که حتی شیوع کرونا نیز نتوانسته است از ورود مسافران به این خطه سرسبز جلوگیری کند.

منبع: ایرنا

امیر مسعود این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دشت لاله‌های لِزور
دشت لاله‌های روستای کُندر در منطقه بوم گردی لِزور برای نخستین بار در فصل بهار به همت مردم روستا تعداد ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار پیاز گل لاله در مساحت ۳/۵ هکتار کاشته شده است. با توجه به شیوع ویروس ...
دیدن ادامه ››

دشت لاله‌های روستای کُندر در منطقه بوم گردی لِزور برای نخستین بار در فصل بهار به همت مردم روستا تعداد ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار پیاز گل لاله در مساحت ۳/۵ هکتار کاشته شده است. با توجه به شیوع ویروس کرونا این منطقه گردشگری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فعالیت خود را آغاز کرده است. این روستا در فاصله ۲۲ کیلومتری شمال شرق استان البرز واقع شده است.

عکس: مریم سادات هاشمی / خبرنگاران

#خونه_بمونیمدشت لاله‌های لِزور | عکس دشت لاله‌های لِزور | عکس دشت لاله‌های لِزور | عکس دشت لاله‌های لِزور | عکس ... دیدن همه عکس‌ها ››
بهزاد هندی، مصطفی آذرکمان، امیر مسعود، امیرمسعود فدائی، علی ملکی و صبا صالحیان این را دوست دارند
کیلومتر شش جاده چالوس خروجی کندور
پیج این مزرعه:
https://www.instagram.com/mazrae.lezoor/?hl=en
تلفن تماس
09120782871
09122600683
ورودی هر نفر 20000 تومان
۱۶ اردیبهشت
طبق اعلام پیج این مزرعه به علت ایجاد ازدحام و در راستای اجرای مصوبات ستاد مبارزه با کرونا، بازدید از این مزرعه متوقف شد.
۱۷ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دشت لاله‌های واژگون
لاله واژگون از گونه‌های منحصربفرد گل‌ها و گیاهان بومی و وحشی مناطق کوهستانی ایران است. لاله واژگون به گل سربه‌زیر، لاله سرنگون، اشک مریم و اشک سیاوش نیز معروف است، عمر این گیاه ...
دیدن ادامه ››

لاله واژگون از گونه‌های منحصربفرد گل‌ها و گیاهان بومی و وحشی مناطق کوهستانی ایران است. لاله واژگون به گل سربه‌زیر، لاله سرنگون، اشک مریم و اشک سیاوش نیز معروف است، عمر این گیاه بسیار زیاد است. گل‌دهی آن از اوایل اردیبهشت آغاز می‌شود. رویش این گیاه، شهرستان دهاقان را به عنوان محلی زیبا و دیدنی به دوستداران طبیعت معرفی می‌کند.

عکس: صادق بصیرت / خبرنگاران

#خونه_بمونیمدشت لاله‌های واژگون | عکس دشت لاله‌های واژگون | عکس دشت لاله‌های واژگون | عکس دشت لاله‌های واژگون | عکس ... دیدن همه عکس‌ها ››
پرند محمدی، امیرمسعود فدائی، بهزاد هندی، امیر مسعود و علی ملکی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید