تیوال گردشگری | اخبار | افزایش شمار گردشگران مصر پس از ۸ سال رکود
S3 : 07:42:27
افزایش شمار گردشگران مصر پس از ۸ سال رکود | عکس

یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری جهان، بازدید کردند که پیش‌بینی می‌شود رکورد این رقم در سال ۲۰۱۹ شکسته شود و شمار گردشگران تا نیمه اول این سال به ۶ میلیون نفر برسد.

با اینکه رکورد گردشگران کشور مصر که در سال ۲۰۱۰ به رقم ۱۶ میلیون نفر رسید، همچنان شکسته نشده است اما افزایش صورت گرفته تغییری چشمگیر محسوب می‌شود. آمار اولیه نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۸ تعداد گردشگران در مصر به رقمی قریب به ۹ میلیون نفر رسید، این در حالی است که آمار گردشگران این کشور در سال ۲۰۱۶ تنها ۵.۴ میلیون بود و سود حاصل از گردشگری در سال ۲۰۱۸ نیز به رقم ۹ میلیارد دلار رسید.

هرچند برای ارائه اطلاعاتی در خصوص آمار و ارقام گردشگری سال ۲۰۱۹ این کشور هنوز زود است اما به نظر می‌رسد گردشگری این کشور شروع خوبی در سال جدید داشته است. صنعت گردشگری مصر که یکی از اصلی‌ترین منابع درآمد ارزی این کشور محسوب می‌شود، از سال ۲۰۱۱ با بروز ناآرامی‌هایی که به خلع قدرت از حُسنی مبارک انجامید، وارد بحران شد و بهبود این صنعت حیاتی در مصر هر بار با بحرانی جدید به تعویق افتاد. در ماه ژوئن یک حمله تروریستی در معبدی در شهر اقصر مصر که می‌توانست به قتل عام توریست‌ها منجر شود توسط نیروهای پلیس دفع شد اما پس از آن تروریست‌های داعش که در آن زمان شرق صحرای سینا را در دست داشتند، با بمب‌گذاری در یک هواپیمای روسی به مقصد مصر و کشتن ۲۲۴ نفر، گردشگری مصر را بیش از پیش با بحرانی عمیق رو به رو کردند.

پس از این بمب‌گذاری تروریستی، روسیه تمام پروازهای خود را به مقصد مصر به حالت تعلیق درآورد و بریتانیا نیز پرواز خطوط هوایی‌اش را به مقصد شرم‌الشیخ متوقف کرد. به گفته‌ی یکی از مقامات ارشد گردشگری کشور مصر پیش‌بینی می‌شود در نیمه اول امسال ۶ میلیون گردشگر از این کشور بازدید کنند که ممکن است با آغاز پروازهای روسی به آب‌های سرخ، رکورد سال ۲۰۱۰ نیز شکسته شود.

منبع: ایسنا

۰۸ اسفند ۱۳۹۷