تیوال گردشگری | اخبار | شب تاجیکستان
S2 : 09:12:58
شب تاجیکستان | عکس

برنامه شب تاجیکستان توسط بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران و با همکاری مؤسسه فرهنگی اکو و سفارت جمهوری تاجیکستان در تهران یکشنبه ۱۲ اسفند ماه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در این برنامه قرار است از کتاب «ساتم الغ‌زاده و فرهنگ ملّی»، نوشتة «سراج‌الدّین امامعلی»، دانشمند تاجیک رونمایی گردد که توسط شاه منصور شاه میرزا، کارشناس میز تاجیکستان در موسسه فرهنگی برگردان و از سوی خانم زهرا اصلانی ویرایش ادبی شده است. در برنامة مذکور شاعران ایرانی و تاجیک شعرخوانی خواهند نمود و سخنرانی‌هایی راجع به احوال و آثار ساتم الغ‌زاده، نویسنده شهیر تاجیک (۱۹۱۱-۱۹۹۷) انجام خواهد شد. ساتم الوغ زاده یکی از چهره‌های ماندگاری است که در ادبیات معاصر تاجکیستان خدمات ارزشمندی انجام داده است. گفتنی است در سال ۱۹۹۹ رمان «فردوسی» نوشته ساتم الوغ‌زاده برنده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شد.

همچنین علاقه‌مندان می‌توانند از نمایشگاه عکس «مشاهیر تاجیکستان» و صنایع دستی این کشور بازدید کنند و در پایان گروه موسیقی «نوای ملل» آهنگ‌های تاجیکی اجرا خواهد نمود.
این برنامه توسط بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران و با همکاری مؤسسه فرهنگی اکو و سفارت جمهوری تاجیکستان در تهران یکشنبه ۱۲ اسفند ماه ساعت ۱۶ در محل موسسه فرهنگی اکو برگزار می شود. حضور در این برنامه برای تمامی علاقمندان آزاد است.

 

۱۱ اسفند ۱۳۹۷