تیوال گردشگری | اخبار | کودکان در ارومیه صاحب موزه می‌شوند
S2 : 01:02:53
کودکان در ارومیه صاحب موزه می‌شوند | عکس

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی از افتتاح موزه تخصصی کودک در ارومیه همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب خبر داد.

جواد زاهدی در جمع خبرنگاران طی دیداری با مدیر کل میراث فرهنگی استان با اشاره به راه‌اندازی موزه تخصصی کودک در استان افزود: راه‌اندازی اینگونه فضاها برای کودکان و نوجوانان استان ضروری است و با توجه به وجود تاریخ بلند و ظرفیت‌های گردشگری در استان باید فضاهای این چنینی را برای کودکان فراهم کنیم تا نسل جدید را به هویت و تاریخ خود آشنا سازیم.

وی اضافه کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده قصد داریم علاوه بر موزه کودک اقدام به راه‌اندازی رصدخانه و پژوهشکده‌ای برای کودکان و نوجوانان نیز در این مکان کنیم و امیدواریم هرچه سریعتر این امر نیز تحقق یابد

زاهدی با اعلام زمان راه‌اندازی موزه کودک در ارومیه اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد کارهای اجرایی محل موزه به اتمام رسیده و سعی داریم همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی این موزه را افتتاح کنیم. همچنین جباری مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اذربایجان غربی با بیان اینکه ایجاد موزه تخصصی کودک در استان ضروری است، اظهار کرد: امروزه موزه‌ها تخصصی تر شده اند و هر موزه‌ای مخاطب خاص خود را دارد و بنابراین لزوم راه‌اندازی موزه کودک با توجه به فعالیت خوب کانون در استان ضروری بود.

وی افزود: این اداره کل آمادگی کامل دارد تا به لحاظ محتوایی، صدور مجوزهای لازم، بهره‌مندی از تجارب موزه‌داری از طریق استان و سازمان متبوع همکاریهای لازم را ارائه داده و نسبت به راه‌اندازی موزه کودک در ارومیه با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تعاملات لازم را داشته باشد.

موزه کودک ارومیه در زیربنایی به مساحت حدود ۵۰۰ متر مربع در قالب سالنهای تاریخ، نجوم، پیش از تاریخ و مردم شناسی در محل پارک شهرچایی این شهرستان در حال اتمام و آماده سازی بوده و در مجاورت آن سالن آمفی تئاتر، کتابخانه و غرفه نمایشگاه و فروش محصولات کانون نیز برای کودکان و نوجوانان دایر خواهد شد.

منبع: ایسنا

۱۰ دی ۱۳۹۷