تیوال گردشگری | عکس‌ها
T1 : 22:57:10
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
سفرنامه
سفرنامه «یک سفر یک کتاب |دشت لزور با حسن همایون|»... دیدن متن »

راهنمای گروه در همان ابتدای سفر به همسفران گفت که مطمئن باشید شما آدم های متفاوتی هستید؛ حاضر شده اید از خواب صبح روز جمعه بزنید برای اینکه به دامان طبیعت بروید تا هم از زیبایی هایش لذت ببرید و هم کتاب بخوانید.
شور و شوق لذت از هوا و مناظر خوش روستایی، حس خوب در کنار هم بودن و آشنایی با کتابی جدید ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه یک روز تعطیل همه ما را به سر قرار کشانده بود؛ مقصدمان روستای لزور بود؛ در مرز تهران و مازندارن. حسن همایون، شاعر کتاب آشویتس خصوصی من نیز گروه را همراهی می کرد؛ کسی که بسیاری از ما پیش از آن، با او به عنوان راهنما همراه بودیم اما این بار خودش مهمان برنامه بود.

اتوبوس به موقع حرکت به سمت مقصد زیبایمان را آغاز کرد. بعد از توقفی کوتاه برای صرف صبحانه، دوباره رهسپار روستای لزور شدیم.

زمانی که به مقصد رسیدیم باید ساعتی را از شیبی مشرف به مناظر چشم نواز بالا می رفتیم تا به مکان اتراق برسیم. مسیر را خوش خوشان طی کردیم تا به محل توقفمان، در کنار رودخانه ای و زیر سایه درختی رسیدیم. مدتی به خوش و بش و استراحت گذشت. دیگر نوبت به پرسش و پاسخ از شاعر همراهمان رسیده بود و شنیدن شعرهایش. همایون از تعریف خود از شعر سخن گفت و از نگاهی که در پس شعرهایش داشته است. تعدادی از آنها را نیز برایمان خواند تا به لذت سفر افزوده شود.

در ادامه، کسانی که مایل بودند همراه با راهنمایان گروه به سمت تنگه لاسک رفتند؛ با وجود آنکه مسیر کمی طولانی بود اما در پایان راه خنکای رود و آبشاری زبیا، انتظار همراهان را می کشید. فرو بردن سر به زیر آبشار، در گرمای ظهر یک روز میانه خرداد لذتی وصف نشدنی داشت.

زمانی که این گروه به محل اتراق بازگشت، وقت لذت از چای ذغالی و گرفتن عکس های یادگاری گروهی بود. پس از آن، مسیر رفت را بازگشتیم و به دل جاده زدیم تا برنامه ای دیگر از یک سفر، یک کتاب با خاطره های خوشش به پایان برسد.

به روایت سارا اسلامی



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۳ روز پیش، دوشنبه
وحید هوبخت ، پرند محمدی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
آلاسکا در تابستان... دیدن متن »

در فصل زمستان دمای هوا در آلاسکا تا منفی سی درجه کاهش می یابد، فصل تابستان و گرم شدن نسبی دما ، بهترین زمان برای سفر به این منطقه قطبی است.



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۳ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
تنگه هلت... دیدن متن »

تنگه هلت این تنگه در ۹۰ کیلومتری آزادراه زال به سمت اندیمشک در استان لرستان است، در گذشته یک دریاچه پشت سد بوده که با آمدن سیل، سد خراب و دریاچه به رودخانه تبدیل شده است. تنها فصل بازدید از تنگه هلت فصل تابستان است، در فصل های دیگر به دلیل بارندگی و افزایش عمق آب بازدید آن غیر ممکن است. طول تنگه ۴ کیلومتر است.



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۴ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
پخت طولانی ترین پیتزا جهان؛ کالیفرنیا... دیدن متن »

روز گذشته در کالیفرنیا و به کمک داوطلبان، طولانی ترین پیتزای جهان پخته شد، که طول آن دو کیلومتر بود.

عکس: خبرنگاران



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
پرند محمدی ، fns nazari و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
زیبایی های حیات وحش... دیدن متن »

خبرگزاری گاردین عکسهای زیبایی از دنیای حیات وحش منتشر کرده است که در ادامه می بینید.



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
دشت شقایق؛ همدان... دیدن متن »

در فصل بهار به تناسب آب و هوا همه ایران سرزمین گل و آبشار و سرسبزی میشود.

عکس: سجاد وثاق / خبرنگاران



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
Prudence ، پرند محمدی و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفرنامه
سفرنامه «یک سفر یک آسمان |حسن آباد اصفهان|»... دیدن متن »

رویای یک بهشت کویری!
رفتن، دیدن، دور شدن، تجربه‌های نو، مردمان نو و در یک کلام سفر!

آغاز راه میدان ونک بود. جمعی مشتاق به دیدن کویری جذاب از قبل از ساعت ۵ صبح دور هم جمع شده بودند تا خود را آماده تجربه‌ای جدید کنند. برخی همدیگر ار از قبل می‌شناسند و برخی برای هم جدید هستند. لبخند و حال خوش، راه و رسم مسافران طبیعت است. با لبخندی و سلامی سر صحبت باز می‌شود و اتوبوس کوچکی که در مسیر قم به راه می‌افتد. قراولان سفر می‌گویند بخوابید در خنکای صبح و تا زمان صبحانه و دکتر نوروزی عزیز می‌گوید بیدار باشید و لذت ببرید که بعد از صبحانه در راهی کویری و گرم بهترین کار خواب است! کمی خواب و کمی بیداری ما را به مجتمع توریستی مارال می‌رساند. صبحانه‌ای رنگی و جذاب و گپ و گفتی دوستانه ساعتی زیبا را برای ما رقم می‌زند و بعد از آن ادامه مسیر، مسیری که صحرایی است. کویر هم عظیم و زیباست و هم ترسناک، مسیر ما در دل مرکز ایران و به سمت کویری است که حدود ۱۱۰ کیلومتر جنوب اصفهان است. در طی مسیر افراد گروه به معارفه و آشنایی می‌پردازند، قراولان خوب گروهمان برایمان از داستان‌ها و برنامه‌های سفر بیشتر می‌گویند و مرد خوش سخن و خوش اخلاق سفر، دکتر نوروزی عزیز با بیان جذاب خود طی کردن مسیری طولانی را شیرین می‌کند. هر سفر آغاز و پیمودن یک قصه و داستان تازه است پر از تجربه‌های ناب و ارزشمند. سفر روح انسان را تازه می‌کند و زنگار از روح و جان انسان پاک می‌نماید. سفر تجربه ارزشمند زندگی در طبیعت و دیدن تاریخ است. سفر تجربه ارزشمند آشنایی با همسفرانی است که دل به جاده زده‌اند.

در طی راه گپ و گفت می‌کنیم، گاهی میان وعده‌هایی می‌خوریم و گاهی توقفی کوتاه را تجربه می‌کنیم. موسیقی گوش می‌دهیم، عکس می‌گیریم و گاهی از آفتاب سوزان و خشکی هوای کویر به سایه‌ای پناه می‌بریم. با این تجربه‌ها حدود ساعت یک ظهر به نزدیک مقصد می‌رسیم، شهری کویری به نام حسن آباد جرقویه یا منطقه حسن آباد می‌رسیم. در منطقه‌ای که به کویر خارا و منطقه گاوخونی اصفهان می‌رسد و دارای خانه‌هایی از کاهگل و البته بازسازی شده است که بافت کویری خود را حفظ کرده. با عبور از کوچه‌های تنگ و خاکی به خانه‌ای می‌رسیم، در که باز می‌شود وارد بهشتی در وسط کویر شده‌ایم، درخت‌های میوه، حیاط زیبا، حوض آب و فواره و مردمانی مهمان نواز و اتاق‌هایی زیبا که خستگی ما را از بین می‌برد و روحمان را تازه می‌کند. در این فضای زیبا هستیم که سینی پر از لیوان‌های شربت با سلیقه‌ای خاص و تزییناتی جذاب از راه می‌رسد و هوش از همه می‌برد، گل‌های محمدی و خاک شیر و عرقی جات گیاهی و در وسط سینی هم کاسه‌ای زیبا درست شده از یخ و شربت بهشت کویری را تکمیل می‌کند.

مستقر می‌شویم و وسایل را در گوشه‌ای قرار می‌دهیم و سفره‌ای ایرانی پهن می‌شود و آبگوشت و کوکو سبزی و نان محلی و دوغ و سبزی و غیره همه را دور هم و دور این سفره زیبا جمع می‌کند. بعد ناهار کمی خواب و حدود ساعت چهار عصر است که دوباره دور هم جمع می‌شویم و دکتر نوروزی برایمان قصه‌هایی می‌گوید از باورهای تاریخی انسان از زمین و زمان و شکل جهان و مارا در رویا فرو می‌برد. بعد از آن چایی می‌نوشیم و لباسی عوض می‌کنم و وسیله برمیداریم و راهی کویر می‌شویم. مقصد ما کویر خارا و دریاچه‌ و معدن نمک اطراف منطقه گاوخونی است. بعد از مدت زمان کوتاهی رانندگی خود را در دل طبیعتی شگفت انگیز می-بینیم. از یک سو کوه‌های ماسه‌ای و رمل‌های عظیم و بسیار زیبا و کمی جلوتر حوضچه‌های نمکی و معدنی نمک که رویایی و باورنکردنی است. زمان کوتاهی توقف می‌کنیم و عکسی می‌گیریم و ادامه می‌دهیم. دوباره توقف می‌کنیم و مدت کوتاهی در حیرت فرو می‌رویم و به راه ادامه می‌دهیم تا به مقصد و توقف بلند مدت اول در دریاچه نمک و معدن نمک می‌رسیم. قابل وصف نیست فقط باید رفت و دید، ترکیب آبی زلال با عمقی کم و خنک و زیر پا لایه‌های نرم نمک و آفتابی که کم کم رو به غروب می‌رود. با نزدیک شدن به غروب باز به سمت رمل‌ها بر می‌گردیم با رسیدن به بزرگترین رمل، ماشینمان در وسط جاده توقف می‌کند و ماییم که از سر شوق کفش‌ها را درآورده و روی خاک نرم به سمت رمل می‌دویم و با اشتیاق با قدم گذاشتن روی شن‌های خنک در مسیرهای مختلف از رمل بالا می‌رویم، هر قدمی که بالاتر می‌رویم وجودمان سراسر شوق می‌شود. عکس می‌گیریم، خاک را به باد می‌دهیم و گاهی می‌نشینیم در سکوت غرق تماشای کویر می-شویم. کویر رویاییست، رمل‌ها نظیر ندارند و آن شب در آسمان بالای سرمان هم شور عجیبی برپاست. ماه و مشتری انگار به دیدار هم رفته‌اند، نجومی‌ها به آن مقارنه می‌گویند، مقارنه ماه و مشتری بالای سر ما و ما برروی ماسه‌های در بالای رمل‌ها و خنکای شب کویر یک تابلوی رویایی شده است که روح و جان ما را از هر چه مشکل و خستگی شهرها و زندگی صنعتی است به دور می‌کند. باید رفت باید دید باید سفر کرد و با معجزه طبیعت همراه شد.

شب شده است به حسن آباد برمی‌گردیم و شامی می‌خوریم و بازهم قصه‌های انسان و آسمان و دکتر نوروزی عزیز، هندوانه خنک و چای شبانه و حدود ساعت ۱۲ شب خسته ولی شادیم که تلسکوپی برپا می‌شود و دکتر نوروزی برایمان از داستان صورت‌های فلکی و نقش‌های آسمانی میگوید، از ماه و زیبایی‌هایش می‌گوید و با تلسکوپ ماه و سیاره مشتری و زحل ارباب حلقه‌های منظومه شمسی را می‌بینیم و حدود ساعت ۲ صبح است که در اتاق‌های زیبا و سنتی کم کم به خواب می‌رویم و غرق در رویا می‌شویم تا صبح روز بعد.

صبح روز بعد ساعت هفت و نیم بیداریم، سفر یعنی استفاده از زمان و فرصت‌ها، خواب در خانه نیز هست ولی اینجا زمان کم است و دیدنی بسیار! صبحانه را می‌خوریم و راهی می‌شویم به سمت قلعه قدیمی قورتان با قدمتی ۱۱۰۰ ساله تنها قلعه خشتی زنده دنیا که هنوز در آن زندگی جریان دارد. در آنجا با آقای فاطمی آشنا می‌شویم، مردی از دیار قورتان و یک عاشق میراث فرهنگی که برایمان از تلاش‌های خود و دوستانش از جذب توریست به این منطقه جذاب می‌گوید از تاریخی عجیب از زبانی خاص که معروف به زبان ولایتی است و فرهنگی به قدمت چند هزار سال. با تلاش ایشان قورتان اکنون صاحب یک NGO سایت و... که میراثش حفظ شود. دیدن ایشان و نشستن پای صحبت‌های جذابشان و دیدن قلعه قدیمی و شنیدن قصه‌هایش یکی از بهترین تجربه‌های این سفر است. بعد از آن به سمت یک مکان قدیمی می‌رویم که در تامین آب محل بسیار مهم است مکانی به نام گاو چاه، تصور دقیقی از این اسم در ذهنمان نیست وقتی می‌رسیم، خانه و بنایی قدیمی ولی بازسازی شده روبرویمان قرار دارد. وقتی وارد حیاط میشویم گاوی عظیم و کوهاندار با شاخ‌هایی بزرگ در وسط حیاط ایستاده است. به او طنابی وصل است که سر دیگرش به چرخ چاه وصل شده، گاو با صدای آوازی محلی که توسط پیرمردی خوانده می‌شود به حرکت می‌افتد از شیبی پایین می‌رود و آبی از ته چاه با مشکی عظیم به بالا می‌آید و در راهی خاص به سمت مزارع جاری می‌شود. فقط میتوانم بگویم هیجان زده شده و لذت می‌بریم. بعد از آن به سمت برکه‌ای می‌رویم که پر از ماهی‌های بزرگ آکواریومی است. بعد از آن از کبوترخانه‌ای قدیمی و با معماری خاص و زیبا بازدید می‌کنیم و به سمت حسن آباد برمی‌گردیم. ناهاری می‌خوریم، به اطراف یک دل سیر نگاه می‌کنیم، اسباب سفر می‌بندیم و بعد از گرفتن چندین عکس و نوشیدن دمنوش و چای دوباره با خاطراتی ناب دل به جاده می‌سپاریم تا راهی دیار شویم. سفر رویاییست، سفر زندگیست، باید رفت، باید دید ...

به روایت بنفشه بهرام و آریا صبوری



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
لارستان فارس... دیدن متن »

آب و هوای استان فارس به سه منطقه کوهستانی، معتدل و گرم تقسیم می‌شود.این شرایط ویژه باعث چهار فصل شدن این استان شده به طوریکه برخی آنرا «ایران کوچک» می خوانند.تصاویر مربوط به شهرستان لارستان در جنوب استان فارس است.

عکس:امیر قیومی



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
رمضان در نقاط مختلف جهان... دیدن متن »

خبرگزاری رویترز گزارشی تصویری منتشر کرده است از ماه رمضان در نقاط مختلف جهان، از مسجدهای اندونزی و دهلی تا سفره های افطار در استانبول و پاکستان منهتن تا افطار در خیابان ... در ادامه تعدادی از این عکس ها را مشاهده می کنید.



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
هتل قصر سراب؛ ابوظبی... دیدن متن »

هتل قصر السراب Anantara قصری است در وسط بیابان و شن‌زارهای خشک ابوظبی در فاصله دوساعتی از شهر.

یکی از هتلهای بیابانی لوکس دنیا در مکانی آرام و دور از شلوغی، با دکور و امکانات مدرن. دارای یک استخر در فضای باز و سالن ورزشی و ... تمام اتاق ها دارای درهای شیشه ای سرتاسری رو به بیابان است.

از خدماتی که این هتل برای مسافران ارائه می کند: گشت با ماشین های آفرود، شتر سواری، تیراندازی با کمان و دوچرخه سواری در صحراست. همچنین این هتل دارای رستوران غذاهای عربی و فرانسوی است. قیمت این هتل برای یک شب اقامت از یک ونیم میلیون برای اتاق ها تا هفت و نیم میلیون تومان، برای ویلاهای دوخوابه است.

عکس: CNN



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
طبیعت بهاری نیشابور... دیدن متن »

دشت نیشابور از شمال و شرق به ارتفاعات بینالود، از جنوب به ارتفاعات کوه سرخ کاشمر و چهل تن تربت حیدریه و ازغرب به کویر سبزوار ختم می‌شود و از حاصلخیزی بسیار بالایی برخوردار است. سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور، نیشابور را به عنوان یکی از مناطق نمونه گردشگری ایران معرفی کرده است.

عکس:مرتضی امین الرعایائی / ایرنا



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
پرند محمدی ، فهیمه تردست و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
ناگهان ۸۴ سالگی... دیدن متن »

سن وسال آدم ها و جوانی شان را نباید با اعداد و ارقام ریاضی اندازه گرفت. شاخص اندازه گیری جوانی آدم ها حال استمراری روزهایی است که آن را سپری می کنند. «رافت صراف» با اعداد و ارقام شناسنامه های کاغذی این روزها در حال سپری کردن ایام ۸۶سالگی است؛ اما اگر بخواهیم با شاخص های اندازه گیری جوانی سن و سالش را اندازه بگیریم باید بگوییم که او یکی از جوان ترین ۸۶ ساله های روی زمین است؛ تا جایی که او از دو سال پیش به شگفتی رنگ ها و معجزه ای به نام نقاشی در زندگی اش رسیده و این روزها نمایشگاه نقاشی هایش با نام «ناگهان ۸۴ سالگی» در گالری گلستان در حال برگزاری است. نمایشگاهی که شاید بستر بیماری و خستگی های ایام کهنسالی به صاحب آثارش اجازه حضور را نمی دهد؛ ولی شما همین که نگاهی به کارهایش بیندازید خواهید فهمید که پشت همه این نقاشی ها مادربزرگ مهربانی نشسته که تمام خاطرات کودکانه اش را برداشته و به همه بی رمقی ها و خستگی های ۸۶ سالگی اش رنگ زده و نور پاشیده.

عکس: محمد خدابخش / مهر



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
پرند محمدی و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
بهار ژاپن... دیدن متن »

این عکس ها را یک عکاس روی به نام کریستینا مکیبا در سفری که به ژاپن داشته است ثبت کرده.

تصاویری زیبا، از فصل بهار در این کشور



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پرند محمدی ، فهیمه تردست و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
دریاچه نگین کشمیر ... دیدن متن »

یکی از شهرهای بسیار زیبا با جاذبه های طبیعی فراوان در هند، کشمیر است که شاید ار نظر گردشگری قدمت بسیار زیاد تری نسبت به سایر شهر ها دارد. جاذبه های طبیعی این شهر بسیار متنوع و متفاوت است. از جمله این جاذبه ها می توان به دریاچه نگین آن اشاره کرد.

عکس:سید ساجد حسن رضوی / مهر



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
از ایستگاه تله زنگ تا آبشار شِوی... دیدن متن »

آبشار شوی بزرگ‌ترین آبشار طبیعی خاورمیانه در رشته‌کوه‌های زاگرس در نزدیکی کوه «سالن» و در دهستانی به نام شوی در ۹۰کیلومتری مرکز شهرستان دزفول واقع شده است. برای دیدن این آبشار پیاده روی از ایستگاه تله زنگ شروع و پس از طی مسافتی طولانی و دشوار به روستای شوی محل آبشار خواهید رسید.

عکس: ایرنا / علی کریمی



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۳۱ ارديبهشت
پرند محمدی ، وحید هوبخت و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
آئین سنتی «پنجاه بدر» در قزوین... دیدن متن »

همزمان با نوزدهم اردیبهشت که برابر با پنجاهمین روز از سال است ،مردم قزوین روز سه شنبه بر طبق رسم هر ساله خود به باغ های سنتی این شهر رفتند و از خداوند طلب باران و سرسبزی کردند.

عکس: امین رحمانی / ایرنا



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۲۷ ارديبهشت
وحید هوبخت و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
زیبایی های ایرلند... دیدن متن »

ایرلند سومین جزیره بزرگ اروپا و بیستمین جزیره بزرگ جهان است و جمعیتی حدود چهار میلیون نفر دارد، این کشور طبیعت زیبای و دیدنی دارد. سفر جاده ای در جاده های ساحلی آن نیز، با مناظر خاصی همراه است، در ادامه تصاویری از این کشور را مشاهده می کنید.

عکس:Shutter stock



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۲۶ ارديبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
زیارتگاه خالد نبی... دیدن متن »

زیارتگاه خالد نبی در یک منطقه کوهستانی و در فاصله ۹۰ کیلو متری شمال شرق شهرستان گنبد کاووس و از توابع بخش مراوه تپه و بر فراز قله کوه گوگجه داغ واقع شده‌ است.

عکس: ابوطالب ندری / مهر



گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۲۵ ارديبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید