تیوال گردشگری | عکس‌ها
T30:05:02:36
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
آلبوم عکس
پارک ملی کروواسی... دیدن متن »

پارک ملی دریاچه پلیتوایس (Plitvice Lakes) که در کشور کرواسی و در مرز بوسنی و هرزگووین واقع شده اند از مشهورترین جاذبه های توریستی جهان بشمار می رود که در سال ۱۹۷۹ در لیست میراث جهانی یونسکو جای گرفت.

تماشای این دریاچه ها که تقریبا در بین شهر پایتختی Zagreb و شهر ساحلی Zadar واقع شده اند، دارای جلوه های بی نظیری است. زیبایی و شکوه این پارک دارای ۱۶ دریاچه ای است که توسط یک سری آبشار به یکدیگر متصل شده اند و در اعماق جنگلی مستقر شده اند که محل زندگی آهوهای کوهی، خرس ها، گرگ ها، گرازهای وحشی و گونه های نایابی از پرندگان می باشد.

مساحت این پارک حدود ۳۰۰ کیلومتر است و این درحالیست که زنجیره ی دریاچه ها به بیش از ۸ کیلومتر می رسد. اختلاف ارتفاع فراوانی نیز در زمین این پارک وجود دارد که در بلندترین نقطه به ۱۲۸۰ متر و در کوتاه ترین نقطه به ۳۸۰ متر می رسد. اما اختلاف ارتفاع بین دریاچه ها تنها ۱۳۵ متر است. بلندترین آبشار این پارک با ۷۰ متر ارتفاع، Veliki Slap نامیده می شود.

این پارک ملی یکی از مکانهای منحصربفردی است که با اینگونه مناظر شگفت انگیز، طبیعت اوج زیباییاش را به نوع بشر مینمایاند و شاید بتوان این مکانها را بهشت روی زمین نامید.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
وحید هوبخت و محمود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
عشایر منطقه «خان لیلی» در استان کرمانشاه... دیدن متن »

عشایر استان کرمانشاه با جمعیتی حدود ۸۰ هزار نفر در تولید پشم، گوشت و فراورده های لبنی نقش موثری دارند. تعدادی از این عشایر شامل ایلات گوران، قلخانی و سنجابی در مناطق صفر مرزی ایران و عراق در منطقه خان لیلی شهرستان قصرشیرین مستقر هستند که علاوه بر دامداری در حفظ امنیت مرزها نیز تأثیرگذار هستند.

عکس: بهمن زارعی / ایرناگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
مزارع کلزا،‌ مازندران... دیدن متن »

گیاه کلزا؛ که از آن روغن کلزا بدست می آید روغنی که دارای اسیدهای چرب اشباع نشده و فاقد کلسترول است از کیفیت تغذیه‌ای بالایی برخوردار می‌باشد.

کلزا که در فصل پاییز کاشته میشود بخش وسیعی از مزارع مازندران بخصوص شرق آن را در بر میگیرد.

روستای جامخانه در بخش میان درود ساری و در پایین ترین نقطه رشته کوهای البرز قرار گرفته است. بخش اعظمی از زمینهای آنجا پوشیده از کلزا است که مناظر بسیار زیبایی را ایجاد کرده است.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
لیلى شجاعى ، وحید هوبخت و پرند محمدی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
استقبال از نوروز در روستای «پالنگان»... دیدن متن »

جوانان روستای پالنگان مشعل به دست در بالای صخره های پشت روستا حضور دارند. مردم روستا در این جشن سنتی ، با ساز و آواز و پوشیدن لباسهای رنگی و حضور بر بامهای خانه ها به استقبال بهار می روند.روستای تاریخی پالنگان در ۵۷ کیلومتری کامیاران قرار دارد. این مراسم همه ساله از ۵ تا ۱۰ اسفند برگزار می شود که امسال به دلیل ایام فاطمیه دیرتر برگزار شد.

عکس: آریان نصراللهی /سید مصلح پیر خضرانیانگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
لیلى شجاعى ، وحید هوبخت و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشن هولی هندوستان... دیدن متن »

جشن هولی یا «جشن رنگ‌ها» نام مراسمی است که هرساله، در ماه مارس میلادی و هنگام شروع فصل بهار در کشور هندوستان برگزار می‌شود.

جشن هولی یا رنگ پاشی و آب بازی تعطیل رسمی در تمام هندوستان است. مردم در این زمان که مطابق تقویم هندی تعطیل رسمی است،

پایان زمستان و آغاز بهار طبیعت را جشن می‌گیرند. در این جشن بر اساس یک سنت قدیمی، اهالی هر منطقه با پاشیدن آب و رنگدانه‌های مخصوص به سوی یکدیگر و نیز اجرای موسیقی و رقص، به سرور و پای‌کوبی می‌پردازند.

در این آیین شاد، همهٔ افراد اعم از زن و مرد و پیر و جوان شرکت می‌کنند و باور دارند که با فرارسیدن بهار، بار دیگر روشنایی بر تاریکی و خوبی بر بدی پیروز شده‌است. «جشن هولی» از اعیاد مهم مردم هند و نقطهٔ مقابل «جشن دیوالی» است که در آغاز فصل سرما برگزار می‌گردد.

عکس: رویترزگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
پرند محمدی و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
خانه بروجردی ها... دیدن متن »

خانه بروجردی‌ها از آثار تاریخی شهر کاشان است. این بنا در محلهٔ سلطان میراحمد واقع است و در نیمهٔ دوم قرن ۱۳ هجری و در زمان قاجار ساخته شده و تحت شماره ۱۰۸۳ در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده‌است.

این خانه با بادگیرهای قرینه هلالی شکل زیبایی بر بام تالار و کلاه فرنگی روی آن یکی از زیباترین جلوه‌های معماری ایرانی را به معرض نمایش می‌گذارد.

به طوری که در کتیبه چهار طرف تالار آن آمده است، ساخت بنا به سال ۱۲۹۲ ه-ق بازمی‌گردد. نقاشی‌های ارزنده و گچ‌بری‌های این خانه، زیر نظر صنیع الملک، نقاش بزرگ ایران و عموی کمال الملک اجرا شده‌است.

عکس: علی خدایی / تسنیمگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
ساحل شیشه ای روسیه... دیدن متن »

ساحل خلیج اوسوری، نزدیکی شهر ولادی وستک روسیه که در زمان اتحاد جماهیر شوروی، محل دور ریختن بطری‌های قدیمی مشروبات الکلی بوده و حالا به کمک امواج دریا و دست طبیعت، این خرده شیشه ها صیقلی شده و مانند سنگ‌ریزه‌های رنگی هستند. رنگارنگی این خرده‌شیشه‌ها، جذابیت این ساحل را دو برابر کرده است. در ابتدا این منطقه از طرف دولت خطرناک تشخیص داده شده بود اما اکنون یک از جاذبه های گردشگری این منطقه است که مورد توجه مردم محلی و گردشگران خارجی قرار گرفته است. در کالیفرنیای آمریکا نیز چنین ساحلی وجود دارد.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
خانه تکانی در روستای«اسفیدان»... دیدن متن »

تصاویری از خانه تکانی در روستای اسفیدان واقع در استان خراسان شمالی در استقبال از بهار.

روستای اسفیدان از توابع شهرستان بجنورد و یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین روستاهای خراسان بزرگ می‌باشد.

روستای اسفیدان در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد واقع شده است. این روستا را ماسوله شمال شرق ایران نیز می نامند.

عکس: وحید خادمی / ایرناگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
خلیج گواتر چابهار... دیدن متن »

خلیج گواتر نام خلیج نسبتاً کوچکی در طول ساحل مکران در دریای عمان است. این خلیج در منتهی‌الیه جنوب شرقی ایران و منتهی‌الیه جنوب غربی پاکستان. نیمی از کرانهٔ این خلیج در ایران و نیمی دیگر در پاکستان قرار دارد در واقع نقطه صفر مرزی ایران محسوب میشود.

خلیج گواتر دارای جنگل‌های حرا است. این جنگل‌ها ۳۳ هکتار وسعت دارند و در ۱۵۰ کیلومتری شهر چابهار قرار گرفته‌اند. به واسطه این جنگل‌، گونه‌های مختلفی از پرندگان بومی و مهاجر، در این خلیج زندگی می‌کنند. جاده منتهی به این خلیج بسیار زیبا و دیدنی است.

عکس: میلاد رفعت / مهرگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
پارک مینیاتوری جیانگ سو... دیدن متن »

پارک مینیاتوری در استان جیانگ سو، چین قرار دارد و یکی از جاذبه های این کشور است در این پارک، بسیاری از جاذبه های معروف جهان مثل کلسئوم تا روستایی در انریش و برج ایفل و ... با جزئیات دقیق اما در ابعاد کوچکتری ساخته شده است.

در ادامه تصاویری از این پارک را مشاهده می کنید.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
کارناوال ریودوژانیور... دیدن متن »

کارناوال ریو کارناوال ریو مشهورترین فستیوال و مراسم پایکوبی در جهان است که در اسفند ماه هر سال در برزیل برگزار می شود.

در این فستیوال زندگی روزمره برزیلی ها با کشمکش ها و یکنواختی آن، به لذت و خوشگذرانی تبدیل می شود. ریو، پایتخت کارناوال دنیا و مرکز تجربه معروفترین فستیوال در جهان است. سالانه بیش از ۵۰۰۰۰۰ خارجی از کارناوال ریو بازدید می کنند که از جمله جذاب ترین رویدادهای هنری مجسوب می شود این تعداد، بیشترین تعداد افراد خارجی شرکت کننده در یک رویداد است.

حضور در این فستیوال نهایت تجربه برای دوستداران فستیوال های جهانی است. افراد محلی مشتاق و علاقمند، عنوان "بزرگترین نمایش روی زمین" را به این فستیوال داده اند. در ادامه عکس هایی از خبرگزاری های CNN و رویترز را مشاهده می کنید.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشنواره جنگ رنگ ها؛ یونان... دیدن متن »

گالاکسیدی شهری کوچک و بندری در جنوب یونان است . این شهر هر ساله با ۱/۵ تن رنگ پودری به استقبال این فستیوال دوست داشتنی و هیجان انگیز می رود. تاریخچه این فستیوال و دلیل برگزاری جنگ رنگ ها مشخص نیست. اما بر اساس گفته محلی ها، در قرن ۱۹ امپراتوری عثمانی بر یونان سلطنت می کردند و برگزاری فستیوال ها را غیر قانونی کرده بودند. مردم به نشانه اعتراض در این روز صورت های خود را با ذغال رنگ می کردند و در خیابان های شهر می رقصیدند. در گذشت زمان رنگ های پودری هم به این رقص و پایکوبی اضافه شد و فستیوال جنگ رنگ بازی شکل گرفت. مردم در این مراسم لباسهای پلاستیکی می پوشند ، صورت خود را با رنگ های پودری رنگ آمیزی می کنند و در حالی که برای حفاظت چشم ها ، عینک های مخصوص به چشم زده اند ، به سمت همدیگر رنگ می پاشند. این مراسم در شهر لازای یونان نیز برگزار می شود.

عکس: رویترزگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
سعید شیخ حسنی و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
هتل سلطنتی «منصور»؛ مراکش... دیدن متن »

هتل سلطنتی «منصور» در مراکش با معماری منحصر به فرد در یک قصر تاریخی راه‌اندازی شده با ۵۲ اتاق منحصر به فرد است، همچنین این هتل ۴رستوران بین المللی دارد که مهمانان می توانند غذاهای محلی و بین المللی را همراه با طیف وسیعی از نوشیدنی هایی از سراسر جهان سفارش دهند.

همچنین طراحی و تزئینات این هتل الهام گرفته از سنت و هنرهای کشور مراکش است. اتاق های این هتل از ۱۴۰متر شروع می شود و ویلاهای لوکس آن ۴۰۰متر است که دارای بالکن اختصاصی و استخر خصوصی است.

متوسط هزینه یک شب اقامت در سوئیت های مختلف این هتل از ۵ تا ۱۴میلیون تومان متغیر است و عنوان یکی از گرانقیمت ترین هتل های ‌جهان را به خود اختصاص داده است.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
لیلى شجاعى و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
مهاجرت درنا ها به تالاب های فارس... دیدن متن »

با آبگیری تالاب های فارس ، مهاجرت پرندگان به این تالاب ها آغاز شد.امسال چندین گونه از پرندگان مهاجر از جمله فلامینگو،حواصیل،انواع اردک و مرغابی،پلیکان پا خاکستری،درنا و انواع پرندگان کنار آبزی برای زاد و ولد به این تالاب ها مهاجرت کرده اند .

عکس: عرفان سامان فر / تسنیمگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
لیلى شجاعى و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفرنامه و گزارش تصویری
سفرنامه «یک سفر یک آسمان |اکوکمپ متین‌آباد|»... دیدن متن »

اواسط بهمن‌ماه بود که باخبر شدم قرار هست برای هفته اول اسفند برنامه‌ای از سری برنامه‌های یک سفر یک آسمان برگزار بشه، با همسفرهایی که تجربه سفری فوق‌العاده رو باهاشون داشتم. آقای دکتر پژمان نوروزی، آقای سیاوش صفاریان‌پور و خانم نازیلا ناظمی که تعریف زیادی از ایشون شنیده بودم.

در انتظار سفر، روزها رو به شب می رسوندم.

چهارم اسفند شد. لیدر تور (خانم سپیده مومن زاد) من رو در گروه یک سفر یک آسمان |متین آباد| عضو کرد. وقتی اسمت میاد تو این گروه یعنی بلند شو، کوله پشتیت رو بردار و وسیله هاتو جمع کن و آماده باش برای پیدا کردن دوستان خوب و برای سپری کردن لحضاتی خوش و ...

پنجم اسفند رسید. روزی که قرار بود ساعت ۹:۴۵صبح در محل قرار جمع بشیم و حرکت کنیم به سمت کویر با آسمان زیبای بالای سرش، با سکوت نابش.

زودتر رسیدم. چند قدمی بالا و پایین کردم و دوباره به محل قرارمان برگشتم. دوستان را دیدم، یکی از یکی بهتر و مهربانتر. مثل همه سفرها با لبخندی بهم فهماندیم که قرار است همسفر باشیم.

سوار بر اتوبوس منتظر دو دوست ماندیم و چه خوب که صبوری کردیم، رسیدند، با خنده هایی که از بین نفس نفس زدنهایشان گرمی خاصی به دلمان بخشید و آنجا بود که اولین شوخی ها و بگو بخندها شروع شد.

حرکت کردیم به سمت استان اصفهان. مدتی از شروع سفر نگذشته بود که معارفه با صحبتها و خاطره گویی های آقای نوروزی که به حق از بهترین های روزگارند آغاز شد و همه دوستان به معرفی خود پرداختند.

حدود ساعت ۴بعدازظهر رسیدم به متین آباد. همانطور که فکر می کردم بود، کویری زیبا، آرام و متین با همسفرانی شاد، اهل سفر و دوست داشتنی. بعد از ناهار محلهایی که قرار بود استراحت کنیم مشخص شد. تعدادی در چادر و تعدادی هم در اتاقها. همه چیز با برنامه پیش می رفت و چقدر این اتفاق دل من را آرام می‌کند.

ساعت ۶دور هم جمع شدیم تا خانم ناظمی عزیز با بیان شیرینشان ما را با اسطوره‌ها و نمادها آشنا کنند. در مورد آداب و رسوم بگویند تا بفهمیم ریشه همه آن چیزهایی که به باورمان تبدیل شده اند، از کجاست.

گفتند از میترا و اهورا مزدا، چهارشنبه سوری و عید نوروز، از زبانها و خطها، از تفاوتها و تشابه ها از گذشته های خیلی دور تا آن ما. چنان شیوا گفتند که گویی همگام بودیم با آن دوران. سپس آقای دکتر با درد فراوانی در کمر که گویا از شب قبل از سفر هم همراه ایشان بودند شروع کردند به صحبت کردن و چنان دلنشین با انرژی برایمان گفتند که گویا تمام دردها از ایشان دور شده بود. از نجوم گفتند و آسمان. از خاطرات گفتند و یادها، از اختلاقها و تشابهات مردمان دنیا.

مراسم شام شروع شد. یکی از دلایل انتخاب تیوال به عنوان همراه گردشگری من، این پذیرایی با کیفیت و بی نقص این مجموعه است. همه چیز خوب و عالی و به جا و با برنامه.

حالا نوبت شروع رصد است. قرار است به میهمانی آسمان برویم. وقتی قرار است آسمان میزبان باشد، طنازی را شروع می کند. ابر را روی ستاره ها می کشد. دلمان می لرزد، نکنه نشه، نکنه ابرها کنار نروند. یکسری از دوستان که نجومی‌تر بودند استرس بیشتری داشتند، انگاری با نگاهشان از آسمان خواهش می کردند که با ما همراه باش، بزرگی کن و صاف و رو راست بالای سرمان باش. آسمان صاف شد، خودمان را به بلندترین نقطه کمپ رساندیم. چقدر این کویر سرد دلمان را گرم می کند با سکوتش، چشمک ستارگانش و آسمان صافش.

وقت آن شد که به تماشای فیلمی مستند در خصوص نجوم به سفارش دکتر نوروزی بنشینیم. انتخاب خوبی بودیم. دلنشین بود. دوستانی هم چشم به صفحه موبایل و سایتهای هواشناسی داشتند تا دوباره به سراغ آسمان بروند. ساعت ۰۰:۳۰دقیقه بامداد بود و همه بیدار بودند و مشتاق. این بار رصد از حیاط کمپ شروع شد. پا محکم روی زمین و چشم بر آسمان دوختیم. گروهی از دوستان آتشی به پا کردند، زیبا و سرخ در دل کویر. بعد از مدتی همه دور آتش جمع شدیم، سیب زمینی ذغالی خوردیم و دل شیرین کردیم به بودنها.

فردا شد، بعد از صبحانه برنامه پیاده روی شنها شروع شد. یکی از جذابیتهای سفر کویر همین است. راه بروی روی شن، آسمان آبی بالای سرت، سکوت کویر در گوشت، نگاه به هر جا که می اندازی زیبایی باشد و آرامش، لذت بردیم و ثبت کردیم لحظات را در خاطرمان و مکتوب کردیم در حافظه دوربین هایمان این با هم بودنها و شاد بودنها را. برگشتیم به سمت ماشین.

طبق برنامه به سمت شهر زیبای نطنز به حرکت درآمدیم. بازدید کردیم از حسینیه تاریخی و قدیمی این شهر. حس غریبی داشت. این حس را برای خودم فال نیک گرفتم و آنجا بود که برای همه همراهانم خیر خواستم و برای خودم هم. سپس به سمت مسجد جامع نطنز رفتیم با قدمتی حدود ۷۰۰ - ۸۰۰سال. با آن معماری ناب ایرانی هدیه دوره ایلخانی و دیلمی. از آنجا که خارج شدیم رفتیم به سمت آتشکده ساسانی. باز هم خانم ناظمی ما را مهمان صحبتهای شیریشان کردند و گفتند از آن دوران و این آتشکده. چه خوب که بودند این اسطوره شناس و تاریخ دان که بدانیم از گذشته ایی که به ما رسیده بودند و مورد کم لطفی قرار گرفته بودند. با شنیدن صحبتهای خانم ناظمی دلم گرفت. افسوس خوردم وقتی از آتشکده ساسانی فقط چهار ستون باقی مانده است، وقتی دیدم روی دیوار مسجد جامع تاریخ ۱۳۹۵و با شماره و نام امیرارسلان به یادگاری نوشته شده است.این پس رفت دلم را می لرزاند و کامم را تلخ می‌کند.

در این فکر بودم که ما برای آیندگان چه به یادگار می گذاریم که وارد کوچه باغهای زیبای پشت مسجد جامع شدم. خانه¬های قدیمی، دیوارهای کاهگلی، درختهای قدیمی بی‌برگ، کلی حرف داشتند و یاد. با حال هوایی خوب رفتیم به سمت رستوران چهارسوق. شنیده بودم که این رستوران زورخانه بوده است از دوران قاجار و روزگاری پهلوانان بنامی در آنجا بودند.

آخرین جایی که قرار بود برویم بازدید از کارگاه سرامیک سازی آقای عبادی بود. وارد که شدیم مردی با جان و دل پذیرای ما بود. گفت در مورد این هنر زیبا. هنر ناب ایرانی که نسل به نسل از ۴۰۰سال پیش به این عزیز رسیده بود و حالا معلمی بود برای پسرانش.

آخر سفر بود. حرکت کردیم به سمت تهران. همه خسته بودند و استراحت شروع شد. مثل همه سفرها بین راه ایستادیم تا هوایی بخوریم. وقتی سوار اتوبوس شدیم، حرکت به سمت آخر سفر شروع شد. اتفاق نادری برایم افتاد، دلم شاد شد زیاد. شب تولدم بود، دوستانم کاری کردند کارستان، کیک و فشفه و بادکنک و سرامیک ماه تولدم! و آرزوی من برای شب تولدم این شد: خدایا باشند این دوستانم کنارم همیشه شاد، آرام و امیدوار.

آخر سفر نزدیک بود و هر کسی نزدیک ترین مسیر را انتخاب می‌کرد برای پیاده شدن. ولی همه مطمئن بودیم که این دوستیها پایدار می ماند و دوباره و دوباره می بینیم و می گوییم و خاطره می سازیم.

به امید دیدار
سفرها بی‌خطر

به روایت سولماز پرستاریگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
آمستردام برفی... دیدن متن »

معمولا کمتر پیش می آید که در آمستردام برف ببارد، اما دیدن تصاویر برفی این شهر خالی از لطف نیست.
در ادامه عکس هایی از زمستان برفی را مشاهده می کنید.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
کاپادوکیه... دیدن متن »

منطقه‌ی کاپادوکیه در مرکز ترکیه، امروزه در تمام جهان، به خاطر کلیساها، خانه‌ها و شهرهای زیرزمینی شناخته شده است. همچنین وجود اشکال متفاوت و شگفت‌انگیز صخره‌ها و دودکش‌های پریان، به زیبایی و جذابیت آن افزوده است. این منطقه یکی از بزرگترین مناطق زیرزمینی جهان را در اختیار دارد.

کاپادوکیه یکی از شناخته‌شده‌ترین مکان‌ها برای تجربه‌ی پرواز با بالون هوای گرم است چرا که چشم‌اندازهای بی‌نظیری دارد و شرایط پرواز در آن کاملا مساعد است.

چشم‌اندازهای دیدنی و جذاب این منطقه از غارها یا تونل‌های دست‌ساز متشکل از میادین، کلیساها و انبارها تشکیل شده است که از میان توف‌ها و صخره‌های آتش‌فشانی حفاری شده‌اند. این تونل‌ها، اقامت‌گاه‌های مختلفی را به هم پیوند داده و در تمام این منطقه یافت می‌شوند.

در ادامه عکس های یک گردشگر روس را از بالن ها ومناظر این منطقه مشاهده می کنید.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
عبدالرحمن عزیزی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
عروسی سنتی در قشم... دیدن متن »

در مراسم سنتی عروسی در عکس های زیر، دو تازه داماد پس از سوار شدن بر روی شتر در محله زندگی خود مورد استقبال خانواده و خویشاوندان خود قرار می گیرند.

در این مراسم پس از پوشاندن لباس نو به تازه دامادان، آنها را سوار برشتر کرده و با موسیقی محلی، تا منزلشان همراهی می‌کنند.

گروه موسیقی پس از خارج شدن دامادها از خانه آنها را تا محل اتمام این آیین همراهی می کنند .

در پایان این مراسم مبلمانی تزیین شده برای داماد ها در نظر گرفته شده تا اقوام در این مکان از آنها خداحافطی کنند.

عکس: محمد بایایی / ایرناگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
عکس از عروس ندارید؟ حتی از دور؟
:-)
۱۶ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
هتل آلکاتراز، زندانی که هتل شده است... دیدن متن »

در شهر «کایزرسلاترن» آلمان، هتلی غیر معمول به نام آلکاتراز قرار دارد کهدر حقیقت این مجموعه در ساختمان باز سازی شده زندان قدیم شهر برپا شده است و به مهمانان خدماتی همچون یک زندانی ارائه می دهند.

به عنوان مثال صبحانه خود را بر حسب درخواست می توانید از دریچه ای روی در اتاق تحویل بگیرید و یا از شلوغی شهر به سلول خود پناه ببرید. همچنین با کاهش تعداد زندانیان در کشور هلند در سالهای اخیر و خالی ماندن زندان ها، احتمالا در آینده در این کشور نیز شاهد چنین هتل هایی خواهیم بود.

هزینه اقامت در این هتل در اتاقهای مختلف متفاوت است اما شروع قیمت آن حدودا از شبی سیصد هزار تومان است.

در ادامه تصاویری از این هتل را مشاهده می کنید.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
گزارش اسپوتنیک روسیه از استان گلستان... دیدن متن »

باستان شناسان معتقدند استان گلستان ایران یکی از مهمترین مناطق ایران از نظر فرهنگی و تاریخی بوده است. عکاس خبرگزاری روسی اسپوتنیک در گزارشی زیبایی های طبیعی و مردم شناسی این استان را به تصویر کشده است.

عکس: وبسایت sputniknewsگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
فروغ یعقوبی ، شکوه حدادی و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید