تیوال گردشگری | عکس‌ها | معرفی عجایب هفتگانه جدید جهان
S2 : 08:57:47

معرفی عجایب هفتگانه جدید نخستین بار از طریق کمپین «new 7 wonders» صورت گرفت. این کمپین به صورت یک نظر سنجی برگزار شد که در نهایت ۷ اثر توسط مردم انتخاب شدند. این انتخاب اساس علمی ندارد و صرفا یک نظرسنجی همه‌جانبه است.

۱. دیوار چین: این دیوار از شرق به غرب چین کشیده شده و طول آن در حدود ۲۱ هزار کیلومتر است که بخش‌هایی از آن امروزه نابود شده است. هدف ساخت آن جلوگیری از حمله مهاجمین بود.

۲. تاج محل: این بنا در دوره مغول به دستور «شاه جهان» برای یادبود همسرش «ممتاز محل» ساخته شده که ترکیبی از معماری ایرانی و مغولی است. ساخت آن از سال ۱۶۳۱تا ۱۶۴۸ میلادیطول کشیده است.

۳. پترا: پایتخت حکومت نبطی‌ها (بین سال ۴۰۰ پیش از میلاد تا سال ۱۰۶ بعد از میلاد) بوده که بعدها توسط رومیان به تسخیر درآمد. همچنین فیلم «ایندیاناجونز و آخرین جنگ صلیبی» نیز در این مکان ساخته شده است.

۴. کولوسئوم: مهم‌ترین سازه تاریخی شهر رم که در حدود سال ۷۰ بعد از میلاد ساخته شده و آمفی‌تئاتری برای برگزاری نبرد گلادیاتورها و... بوده است.

۵. تندیس مسیح: نماد کشور برزیل است که در سال ۱۹۲۶ توسط «پائول لندوسکی» فرانسوی طراحی و توسط «هیترو داسیلوای» برزیلی ساخته شده است.

۶. چیچن اینتزا: بازمانده تمدن بزرگ مایاها در مکزیک که شامل یک زیارتگاه با بناهای متعدد بوده و مهم‌ترین سازه آن هرم «الکاستیلو» است.

۷. ماچوپیچو‌: شهر مربوط به تمدن اینکاها که در ارتفاعات کوهی در پرو ساخته شده و به نوعی یک مکان زیارتی برای آنها بوده است. از مشهورترین سازه‌های آن می‌توان به «معبد خورشید» اشاره کرد.

۲۱ بهمن ۱۳۹۷