تیوال گردشگری | عکس‌ها | گزارش تصویری از اولین مسابقه استارت‌آپ گردشگری گاسترونومی ایران (روز سوم)
S3 : 06:37:31

ششمین رویداد استارتاپ ویکند گردشگری پایدار و رویداد استارتاپ کاپ گردشگری گاسترونومی ایران در۱۱تا۱۳ اردیبهشت۱۳۹۸ به همت دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و شتابدهنده کارینوین، با هدف حمایت و سرمایه‌گذاری بر روی ایده‌های نوآورانه و افزایش مهارت خودباوری کارآفرینانه در بین نخبگان دانشگاهی و جوانان صاحب ایده و جویای کسب و کار برگزار شد. مراسم افتتاحیه این رویداد در تاریخ۱۱ اردیبهشت از ساعت ۱۶:۰۰ با حضور علاقه‌مندان این حوزه، اساتید، دانشجویان و مدیران، کارآفرینان و حامیان رویداد اعم از سازمان ملی یونسکو، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بنیاد غیر دولتی توسعه گردشگری، اتحادیه صنف رستوران و سلف‌داران سرویس تهران، طرح و ساخت پرسا، مجموعه تیوال و شهرداری رشت آغاز گردید.

در این مراسم که با سخنرانی جناب اقای دکتر حسینی‌نیا ریاست محترم دانشکده کارافرینی، آقای دکتر داوری دبیر اجرایی رویداد، آقای دکتر تیموری معاون صنایع دستی و گردشگری و میراث فرهنگی، آقای مهندس محمدرضا داوری مدیرعامل شرکت پرسا، آقایان مازیار عصام مدیر روابط عمومی اتحادیه رستوران و‌ سلف سرویس تهران، مدیر اجرایی سامانه رسابان (شکایات و نظرسنجی رستوران‌های تهران) و خانم فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهر رشت سخنرانی کردند.

پتانسیل بالای کشور ایران در وجود فرصت‌های کارآفرینانه به خصوص در صنعت غذایی و لزوم توجه به تجاری‌سازی ایده‌ها و فکر‌های جدید، اهمیت توجه به حوزه گردشگری، تیم‌سازی و استفاده از منابع و امکانات موجود در کشور برای کارآفرینی، اهمیت بحث گردشگری در اقتصاد کشور و رابطه گاسترونومی و گردشگری از جمله مواردی بود که سخنرانان بر آن تاکید کردند. در روز اول این رویداد ٤٨ ایده توسط شرکت‌کنندگان ارایه شد که از بین آنها ٨ ایده برتر، انتخاب شد. در روز دوم و سوم شرکت‌کنندگان در دانشکده با تشکیل ٨ تیم کسب و کاری بر اساس ایده‌های منتخب وحضور در کارگاههای مختلف در حوزه کسب و کار با هم به رقابت پرداختند.

مراسم اختتامیه با سخنرانی دکتر دکتر داوری دبیر اجرایی رویداد، دکتر شیدا رئیس کمیسیون یونسکو، دکتر کامران بدیعی مدیرعامل کلینیک طبقه‌بندی مشاغل و دکتر سلامی بای ادامه یافت. درعصر روز سوم این مراسم از حامیان برگزاری رویداد تقدیر شد. در ادامه بعد از تقدیر از تیم اجرایی، داوران و حامیان رویداد، تیم های برتر گردشگری پایدار بعد از ارائه نهایی، با نظر داوران رویداد به شرح زیر انتخاب و معرفی شدند.

تیم اول: ایت ات هوم (Eat At Home)
تیم دوم: پخت و پک
تیم سوم: کلادو

همچنین تیم رنتور، تیم منتخب قابل تقدیر توسط هیات داوران معرفی شد.

همچنین طرح‌های برگزیده استارتاپ کاپ گردشگری پایدار شیرین شورینا، طرح گاسترونومی ایران، تنورک و ایران تیستی توسط هیات داوران به ترتیب تیم‌های اول تا چهارم انتخاب شدند.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸