تیوال گردش توران |جشنواره سفر به آفریقای ایران|
S1 : 03:54:43
خدمات این برنامه شامل اقامت، وعده‌های غذایی و حضور در مراسم است.
  پنجشنبه ۰۷ تا ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
 بها: ۸۶,۰۰۰ تومانجشنواره توران پس از این سال‌ها به خوبی شناخته شده و گردشگران بسیاری از ماهها قبل، برگزاری این جشنواره را انتظار می‌کشند.

توران قابلیت‌های متعددی دارد، بزرگترین منطقه تحت حفاظت سازمان محیط زیست کشور است، از نظر پوشش گیاهی تنوع بالایی دارد و در میان گونه‌های جانوری آن برخی از نادرترین گونه‌ها مانند یوزپلنگ آسیایی، گورخر ایرانی و پرندگانی همچون زاغ بور و هوبره دیده می‌شود.

در مجموعه روستاهای این منطقه نیز طوایف و ایلات مختلفی سکنی دارند و بافت گلیم، توبره، پلاس، سوزن دوزی و تهیه البسه محلی از جمله صنایع دستی مردم این منطقه است.

این منطقه در قسمت جنوبی جاده تهران - مشهد و در قسمت شمال شرقی دشت کویر قرار دارد.

توران، آفریقای ایران و یکی از وسیع‌ترین زیستکره‌های جهان
منطقه توران با یک میلیون و چهارصد هزار هکتار وسعت بزرگترین ذخیره‌گاه زیستکره کشور نام گرفته و گونه‌های نادر جانوری و گیاهی را در خود جای داده است. توران را آفریقای ایران لقب داده‌اند. این منطقه بعد از سرنگتی آفریقا واقع در کشور تانزانیا دومین منطقه بیوسفر جهان به شمار می‌رود. 
درشمال غربی خوار امروزی یعنی درسمت بادگیر، آثاری از شهر گذشته به چشم می خورد که قسمت اعظم آن زیر انبوهی از ماسه‌های روان فرورفته است.

*دوستداران طبیعت بکر کویر، جشنواره سفر به توران تنها فرصتی است که می‌توانید لذت تکرارنشدنی یک شب بیادماندنی در این کویر ناب و زیبا را در خاطر خود ثبت نمایید.*

برنامه‌های اجرایی جشنواره:
برگزاری برنامه‌های آیینی و سنتی، موسیقی محلی، رصد ستارگان در آسمان زیبای کویر، رقص محلی با چوب، شترسواری، برپایی نمایشگاه صنایع دستی، رمل نوردی، پیمایش در کویر، مسابقات عکاسی و اهدای جوایز، مراسم محلی آنشونی، حافظ خوانی در کویرشب توران، رانندگی آفرود و موتور چهارچرخ در رمل های کویری و...

شروع پذیرش میهمانان: ساعت ۱۰ پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۹۶
شروع جشنواره: از ساعت ۱۵ پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۹۶
پایان جشنواره: ساعت ۱۷ جمعه ۸ اردیبهشت ۹۶

جهت رفاه حال شرکت کنندگان محترم در جشنواره، اقامت‌گاه بومگردی کلوت کویر با امکانات کامل آماده میزبانی از عزیزان خواهد بود.

» اقامت به مدت یک شب به همراه یک وعده صبحانه، دو وعده ناهار و یک وعده شام در این اقامت‌گاه و در کویر زیبا و به یادماندنی توران واقع در روستای رضا آباد
منازل روستایی با شکل و شمایل قدیمی، آرامش خاصی را برای شما به ارمغان می‌آورند. گشت و گذار شبانه در این کویر زیبا، بی شک یکی از بهترین خاطرات کویرگردی شما خواهد بود.

پس از اختتامیه، شرکت کنندگان محترمی که قصد بازگشت دارند می‌توانند از پارک ملی توران و روستای گردشگری قلعه بالا بازدید فرمایند. همچنین امکان اسکان برای جمعه شب نیز مهیا گردیده است.

توجه: شرکت در جشنواره برای عموم مردم رایگان است و صرفا این هزینه‌ به منظور اسکان شرکت کنندگان محترم و وعده‌های غذایی می‌باشد.

با عنایت به برگزاری ملی این جشنواره، و محدودیت ظرفیت پذیرش در اقامت‌گاه، پس از رزرو و واریز وجه به صورت آنلاین، جهت هماهنگی نهایی با شماره تلفن‌های ۰۹۱۵۸۷۱۹۷۰۰ آقای روزپیکر و یا ۰۹۱۵۹۲۷۱۳۴۵ آقای ترابی تماس حاصل فرمایید.

» علاقمندان به حضور در جشنواره که بصورت انفرادی شرکت می‌نمایند، در نظر داشته باشند پس از پرداخت وجه و هماهنگی نهایی با شماره تلفن اعلامی، اطلاعات مربوط به زمان حرکت از شاهرود به سمت رضاآباد، طی تماس تلفنی به آنها اعلام می‌شود.

* ظرفیت هر اتاق در اقامت‌گاه کلوت کویر حداکثر ۶ نفر است. لذا عزیزانی که تعدادشان کمتر باشد، بایستی با مسافران دیگر هم‌اتاق شوند.