تیوال | الناز نجباء درباره نمایش تیاتر بد: سلام بر دوستان تیوالی خوب بعضی موقع ها آدم می مونه
S3 : 04:29:36
الناز نجباء
درباره نمایش تیاتر بد i
سلام بر دوستان تیوالی
خوب بعضی موقع ها آدم می مونه که واقعاً چی بنویسه؟!
من جمعه شب این کار رو دیدم. متأسفم که اولین تئاتر فصل پاییز رو با این کار شروع کردم. مبنای انتخاب من همیشه اول کارگردان و سابقه ی اجراهای قبلیش، موضوع، بازیگران و در نهایت نظر سایر کاربران تیوال می باشد. از جناب کوشکی پیش از این کارهای خوبی دیده بودم پس این کار جزو لیست انتخاب هایم قرار گرفت. متأسفانه این کار خلاصه داستان نداشت، شاید اگر داشت کمک کننده بود شاید.نظر اکثر کاربران نیز مثبت بود و این منجر به این شد که بلیط این کار را بخرم. اما متأسفانه آن طور که انتظار می رفت نبود. خیلی سخت است برام که جوری بنویسم که گروه کار خیلی دلخور نشن. اما فکر می کنم اسم کار توصیف دقیق این اجراست «تئاتر بد»
چند تا نکته:
از سایت تیوال می خوام که تیکت زیر 18 سال ممنوع رو حتماً برای این کار بزاره. ... دیدن ادامه » می دونم هفته ی پایانی است اما قطعاً این موضوع آنقدر اهمیت دارد که همین الان این کار را انجام دهید.
نمی دانم روند استفاده از الفاظ نازیبا و شوخی های جنسی تا کجا قرار است در نمایش، تئاتر و فیلم های کشور ادامه پیدا کند. به طور راسخ اعتقاد دارم که جای این ادبیات (الفاظ نازیبا و شوخی های جنسی) در این حجم، حداقل در تئاتر نیست.
در نهایت یک پیشنهاد هم دارم فکر می کنم مخاطب این حق را دارد که اگر قرار است با این حد از خشونت و الفاظ و ادبیات دوست نداشتنی مواجه شود از قبل بداند. می توان از قبل در برگه ی اطلاعات اجرا این موضوع را اعلام کرد.
فکر می کنم با توجه به شرایط فعلی جامعه و حد بالای نارضایتی و ناامیدی اگر قرار نیست کاری ببینیم که روحمان را شاد کند حداقل بهتر است کارهایی ببینیم که لطیف تر باشند.
درک‌تون می‌کنم. بعد از تماشای بعضی از آثار یه "عجز"ی دست‌وپای آدمو می‌گیره. از کجاش بگه، از چی بگه، چه‌جوری بگه، اصلا بگه یا نگه؟ چرا نگه؟
:::: ::::: ::::: :::::
با رده‌بندی سنی موافقم ولی با این گزاره که جای شوخی‌های جنسی تو تئاتر نیست، خیلی مخالفم. به ... دیدن ادامه » شرط دوری از ابتذال (که خیلی سخته ولی ناممکن نیست) و قید محدودیت سنی برای تماشا (و رعایت دقیق و سخت‌گیرانه اون) جای شوخی‌های جنسی اتفاقا تو تئاتر، سینما و ادبیات هست، در هر حجمی.
۱۵ مهر ۱۳۹۷
با درود
خیلی ممنونم از توضیحات خوبی که مرقوم فرمودید.
۱۵ مهر ۱۳۹۷
یادم نمیاد از کوشکی کار لطیف دیده باشم. شما دیدین دوستان؟
۱۵ مهر ۱۳۹۷
ولپن[؟]
البته من اجرای هفت سال پیش رو دیدم و یادمه که می‌خندیدم. خنده یه نسبت سببی یا نسبی با لطافت و اینا نداره خانم مقدم؟
۱۵ مهر ۱۳۹۷
اها راست میگین :) ولپن اثری از خشونت نداشت
۱۵ مهر ۱۳۹۷
بالاخره بعد از سال‌ها موفق شدم یه‌جا از آقای کوشکی دفاع کنم :))))
۱۵ مهر ۱۳۹۷
البته من دوست دارم کارهای کوشکی رو. با خشونت درون کارهاش هم مشکلی ندارم. و فکر میکردم انتخاب دیدن یک کار ازش به معنی اینه که خودمون رو اماده دیدن چاقو و خشونت و انفجار و اینها بکنیم که شما روشنم کردین:)
۱۵ مهر ۱۳۹۷
کوشکی دارد درجا میزند فقط فرم را تغییر می دهد اما داستان و محتوا تغییر ماهوی که نمی کند هیچ تازه دارد موکدا آنرا ترویج می کند ..
درکنار حاشیه های پیش پاافتاده ای که اصولا فقط برای جذب مخاطب ست و بس
۱۵ مهر ۱۳۹۷
خود کوشکی رو [یعنی شخص حقیقی‌شو] دوست دارم و آدم باذوق و مستعدی می‌دونم ولی کوشکی موجود [شخصیت حقوقی که ساخته از خودش یا دوس داره بسازه] چندان باب میل حقیر نیست اما برای همونم احترام قائلم.
۱۵ مهر ۱۳۹۷
تامدتها منهم همین نظرو داشتم حتی تاهمین اواخر ... اما زمان عنصر موزی ِ مهمیه ..
۱۵ مهر ۱۳۹۷
در مورد حقیقی‌ش یا حقوقی‌ش یا هردو؟
۱۵ مهر ۱۳۹۷
راستش خیلی نمیتونم این دوتارو تفکیک کنم اما به نظرمنم جزو افرادی بود که میشد روی خلاقیت های اجراهاش حساب کرد اما الان چیزی بجز سرهم بندی هایِ یک جهته .فقط برای درآمد چیزی ازش نمی بینم ..که بعضا مسیرو انحرافی میره
۱۵ مهر ۱۳۹۷
متوجه شدم. امیدوارم کارهای بعدیش برای علاقمنداش بهتر باشه و ما بشنویم و خوشحال شیم هم واسه خودش هم علاقمنداش.

۱۵ مهر ۱۳۹۷
آقای بولوی عزیز این همون سیستم غلط و مخربیه که هرکسی رو یک جور درگیر میکنه .. اما نتیجه ی آخر مشابهه ... نمیخوام زیر پست خانم نجباء عزیز که احساس خوشایندی رو تجربه نکردند از گروه مورد علاقه شون انتقاد کنم امیدوارم در فرصتی دیگه بیشتر دراین مورد باهم صحبت ... دیدن ادامه » کنیم .. ممنون که همیشه گفتگوهای خوبی رو مطرح میکنید
۱۵ مهر ۱۳۹۷
بله ممنون از شما و دوست‌مون خانم نجباء.
۱۵ مهر ۱۳۹۷
ممنون از اینکه خوندید و نظر دادید
۱۶ مهر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید