تیوال | محمد جواد درباره نمایش کریملوژی: با تعریف و تمجید هایی که از این کار کرده بودم موفق
S3 : 04:35:46
با تعریف و تمجید هایی که از این کار کرده بودم موفق شدم 6 تا از دوستانم رو همراه خودم به تماشای این نمایش ببرم.
خودم برای بار دوم دیدم و لذت نبردم . یعنی نذاشتن که لذت ببرم.
از خنده های بد و آزار دهنده 2 خانمی که پشتم بودن که حتی در لحظات دراماتیک هم میخندیدن گرفته تا ......
توی ردیف سوم به فاصله 4 تا صندلی بانو گلاب آدینه دوست داشتنی نشسته بودن.یه پسر جوونی هم کنارشون بودن.در طول نمایش با توجه به رفتارها و حرکات من فکر کردم ایشون برادر زاده یا خواهر زاده ایشون هستن و اگر نمیدونستم که خانم آدینه پسر ندارن میگفتم حتما پسرشون هستن.
این آقای مثلا محترم در طول نمایش کلی حرف زد.خانمی که دقیقا جلوشون بودن برمیگشتن با نگاه بهشون تذکر میدادن ولی فایده ای نداشت. و حتی در لحظاتی که بازیگر دیالوگ رو کمی به صورت ریتمیک اجرا میکرد ایشون بِشکن میزدن.(فقط حال من رو توی ... دیدن ادامه » اون لحظات تصور کنید)
تا این که نمایش تموم شد ، چراغ ها روشن شد و دیدم که این آقای مثلا محترم کسی نیست جز نویسنده نمایش!!!!
جناب آقای مهران رنجبر(رنج بر) من برای جامعه هنر بسیار بسیار متاسف هستم که هنرمندانی چون شما درونش قرار دارین.من با کلی ذوق و شوق به دیدن دوباره این نمایش اومدم ولی شما شب من رو خراب کردین.نمیبخشمتون. ای کاش متوجه بودید که هنر و فرهنگ هنر خیلی گسترده تر از اون چیزی هست که شما فکر میکنید که در بازیگری و نویسندگی و کارگردانی خلاصش کردین.
مجید جان رحمتی من رو ببخش که دیگه به دیدن این نمایشت نمیام و شاید حتی برای دیده شدن کارت تعریف و تمجید قبل رو نمیکنم و کسی رو برای دیدن هنر زیبات تشویق نمیکنم ( شاید الان عصبی و ناراحتم اینطوری میگم )

از همینجا به گروه محترم عزیز #من_یک_تماشاگرم اعلام میکنم که : خانه از پای بست ویران است / خواجه در بند نقش ایوان است .
با خاک یکسان شدم یعنی !!!
۲۶ شهریور
میثم جان خودم دیشب نابود شدم.اصن یه وضی.
۲۶ شهریور
محمد جواد جان فکر کن شما کار رو دوست داشتی و این اتفاقات افتاده
من چی یگم که نپسندیدم و اتفاقات مشابهی رو تو سالن دیدم
۲۶ شهریور
سپهر جان با تمام وجود درکت میکنم و باهات ابراز همدردی میکنم.
بیا همو بغل کنیم یک دل سیر به حال خودمون گریه کنیم.
۲۶ شهریور
خانه از پای بست ویران است
بسیاری از بانیان فرهنگ و هنرمون بشدت با موارد غیر اخلاقی و سطحی و پز و اداهای دروغین درگیر شدن و خودشون چیزی جز تبل توخالی نیستن , نگاهی به صفحات اجتماعی و رفتارهاشون در مجامع عمومی و حرفهاشون تو برنامه های زرد اینترتی و اطرافیان ... دیدن ادامه » چاپلوس و مجیز گوی همراهشون به راحتی نشون میده اثار هنری از صاحبان اون جداشده و اصلا نمیشه این دو رو باهم جمع بست. :((
۲۶ شهریور
داریم به جایی می رسیم که با فریاد رسا اعلام کنیم دیدن تیاتر برای سلامتی خطرناک هست در جامعه ما که از صبح تا شب اعصاب و روان آدم تحت انواع فشار ها هست دیدن تیاتر در حضور این زامبی ها اونهم از نوع بی شعورشون جز افزایش تنش و ناراحتی فایده دیگری ندارد.
۲۶ شهریور
محمد جواد عزیز ما که داریم سعی می‌کنیم جوالدوز رو به خودمون بزنیم، کاش هنرمندان عزیزمون هم در این راه حالا سوزن هم نه سوزن ته گردی رو به خودشون بزنن و کمی رعایت کنن..
۲۶ شهریور
دقیقا جناب کارآمد . باهاتون موافقم.

جناب جباری عزیز یه ضرب المثل قدیمی هست که میگه : رفتم خونه خاله دلم باز شه .....

فرزاد خان جعفریان چی بگم بزرگوار که نگفتنم خوش تر است :(
۲۶ شهریور
عجب !!!
جدا یهو وقتی رسیدم به اسم اون شخصی که اینکارارو میکرد یهو شوکه شدم.
چقددد غم انگیزه
حال من که جداً بد شد از شنیدنش، ببین تو چی کشیدی از دیدنش
۲۶ شهریور
من هم دقت کردم که اغلب رفتارهای ناهنجار از طرف دوستان و مهمانان و نورچشمیهای عوامل اجرا سر میزنه. احتمالا فکر میکنن چون در این هنر دستی بر آتش دارند یا فامیل یا دوست آنها هستند پس مالک و فرمانروای این قلمرو هستند و هر کاری دوست داشته باشند میتونند انجام ... دیدن ادامه » بدند. و یا احتمالا فکر میکنند از همه بالاترند و چون خودشون رو تیاتری میدونند محق هستند به همه جور رفتاری.
۲۶ شهریور
اقای محمد جواد عزیز سپاس از اینکه لطف و محبت داشتی که دوبار به دیدن نمایش آمدید.ناراحتم از اینکه برای بار دوم احساس شما نسبت به اجرای نمایش تغیر کرده.و امیدوارم یک بار دیگر مهمان بنده تشریف بیارید و‌در خدمتتان باشم.هر چند برای من زیبایی تاتر به همین لحظات ... دیدن ادامه » و‌احساسات خلاصه میشود که گاهی خوشحال و گاهی ناراحت باشیم و حالا عکس العمل های بعدش چه اتفاقی است...
حتما دوست دارم بار دیگر شما و دوستان عزیزتان(شش نفر) مهمان بنده تشریف بیارید
۲۶ شهریور
خانم مظاهری عزیز اون عزیزان هنرمند خیلی اوقات قصدشون از خنده های بلند اینه که مراتب حضور و لذت احتمالی شون رو به دوستان روی صحنه نشون بدن که صد البته راه مناسبی نیست و حداقل برای سایر تماشاگران آزار دهنده س
۲۶ شهریور
جناب بهرامی عزیز اولن ممنون از حضور و پاسخگویی تون ولی فرمایش شما توسط تمام دوستان نمایشی که تماشاگرانشون توسط عکاس نابلد یا عوامل اینچنینی ناراحت شدن عنوان میشه، کاش شما که قدرت عمل بیشتری دارید یکبار هم که شده جلوی این پدیده بایستید و به فرض صحبت های ... دیدن ادامه » انجام شده رو به اطلاع اون هنرمند گرامی برسونید، هرچند یکبار که این مسئله رو به یکی از عزیزان گفتیم با پوزخند ایشون مواجه شدیم و یکبار هم تهیه کننده ی عزیزی! تذکر یکی از دوستان رو با الفاظ رکیک جواب دادن..!
۲۶ شهریور
اقای رضا بهرامی عزیز
در کمال تاسف برای بنده, نظرمون با هم یکدنیا تفاوت داره , اصلا زیبایی تاتر به همین لحظات و‌احساسات خلاصه نمیشود و گاهی خوشحالی و گاهی ناراحتی نامتعارف با جو نمایش و اتمسفر کار چیزی جز برهم خوردن تمرکز و دور شدن از حاصل زحمات نمایشگران ... دیدن ادامه » با خود ندارد و حیف که با عذر بدتر از گناه به استقبال انتقادی نرم و سازنده برویم .
۲۶ شهریور
سید جان برای اولین بار به جرات میگم که اصلا جاتون خالی نبود :)) هرچند که خیلی مشتاق دیدارتم :(

خانم مظاهری عزیز والا نمیدونم چی توی سرشون میگذره.فقط ای کاش حداقل به نمایش خودشون احترام میذاشتن.

۲۶ شهریور
چقدر افسوس خوردم محمدجواد عزیز!
نه بخاطر رفتارهای نابهنجار تماشاگران، که دیگه عادت کردیم به این وضعیت ...
نه بخاطر اینکه بعضی ها حرمت ما که هیچ، حرمت پیشکسوتی مثل گلاب خانوم رو هم نگه نمی دارند حتی...
نه بخاطر اینکه حتی نویسنده این اجرا هم، احترام نمایش خودش رو نگه نمیداره ....
تاسف اصلی من از این بابته که کسی مثل "مهران رنجبر" این رفتارها رو انجام داده!
آقای رنجبر عزیز،
من که به خاطر دارم شما از چه سنی کار تاتر رو شروع کردین!
یادمه با وجود سن کم و تجربه کم، چقدر مسلط و عاشقانه بازی میکردین
یادمه پرتلاش و عرق ریزان و عاشقانه مونولوگ منتشا رو برای هفت هشت نفر تماشاگر اجرا کردین و باعث شدین هرگز اجرای به اون خوبی رو فراموش نکنم
به ... دیدن ادامه » چشم خودم در طی سالیان دیدم چطور از سالن های کوچک و تماشاگران کم تعداد، پله پله گذشتین تا رسیدین به سالن های بزرگ، اجراهای پربازیگر و...
شما دیگه چرا؟؟!!
شما باید الگوی سایرین باشین!!
من الان چطوری به محمدجواد جوان که اون روزها رو بخاطر نداره، ثابت کنم که شما یک تاتری واقعی بودین؟!!
۲۶ شهریور
جناب بهرامی عزیز من با گفته های اساتیدم آقایان جعفریان و کارآمد موافق هستم.
ضمن این که حال خوب یا بد بعد از نمایش دو حالت داره.یک حالتش اینه که حال من به خاطر دیدن نمایش و موضوعش دگرگون میشه.(خواه خوب یا بد)
ولی یه حالتش اینه که حال من به خاطر عواملی مثل ... دیدن ادامه » عکاس و صحبت تماشاگرها و خوراکی خوردن و زنگ موبایل و این چیزها بد میشه و نمیتونم لذت کافی و وافی ببرم از نمایش.من بعید میدونم که زیبایی تئاتر در این حال و احوال خلاصه بشه.
ازتون هم ممنون هستم به خاطر پیشنهادتون ولی با توجه به زمان کوتاه باقی مونده تا اجرای پایانی و تعدد نمایش هایی که هنوز ندیدم بعید میدونم که بتونم پیشنهادتون رو قبول کنم.آروزی موفقیت روز افزون برای شما و مجید جان رحمتی دارم.
>> امیدوارم حرف هایی که اینجا زده شد رو به گوش نویسنده محترمون(!) برسونید <<
۲۶ شهریور
متاسفانه من هم شاهداین رفتارهای غریب و خنده های اغراق آمیز و عجیب (دلم نیومد بنویسم هیستریک چون واقعا اون بازیگر رو دوست دارم) از طرف یکی از بهترین بازیگرای زن در حین تماشای آواز قو بودم. جایی که کل سالن مبهوت هنر استاد پورصمیمی بودند.
۲۶ شهریور
مریم بانوی عزیز که قلب مهربونتون میتپه برای تئاتر این مرز و بوم با رفتارهایی که من دیشب دیدم بعید میدونم واقعا بتونید بهم ثابت کنید که ایشون یک تئاتری واقعی هستن.هرچند که حرف و کلام شما برای من حجته.
و با توجه به گفته های شما واقعا ایشون دیگه چرا ؟؟!!
۲۶ شهریور
خانم ناصری فقط میتونم باهاتون ابراز همدردی کنم ، همین :((
۲۶ شهریور
بله حتما من گفته های شما را انتقال میدهم.
ممنونم از این همه دلسوزی
فقط یک سوال دارم که گفته های شما دوستان عزیز را به صورت نظر و‌پیشنهاد انتقال بدهم یا به صورت نقد!؟
۲۶ شهریور
چه سوال عجیبی.. چه سوال بامزه ای..
جناب بهرامی فکر کنم جوابش بستگی به این داره که شما کجا ایستاده باشین..این طرف یا روبرو..که خب..میخواید صحبت هامون رو اسکرین بگیرید و با یه ایموجی از خنده ریسه رفته براشون بفرستید..
!!!!
۲۶ شهریور
والا جناب بهرامی عزیز شما خودتون در این زمینه آگاه تر از من هستین.
تا جایی که من میدونم نظر و پیشنهاد برای زمانی هستش که به یکی میگین فکر میکنم اگر این کار رو بکنی بهتر هستش(یعنی الان هم خوبه ولی باید بهتر بشه)
اما کار دیشب ایشون خوب نبود که بخواد بهتر ... دیدن ادامه » بشه ، فاجعه بود واقعا.مخصوصا بِشکن زدنشون.
پس فکر میکنم اگر در قالب نقد انتقال بدید بهشون بهتر باشه.و این که اگر عضو تیوال نیستن حداقل متن خانم مریم عزیز رو بدید مطالعه کنن بلکه با یادآوری گذشته کمی ایشون تغییر بدن رفتارشون رو.
ممنونم ازتون.
۲۶ شهریور
نیلوفر از وقتی که گزینه خواندم رو زدی منتظر بودم یه چیزی بنویسی.
مرسی که نوشتی و ترکوندی با این حرفت :)))
۲۶ شهریور
عزیزم ❤

:(((
۲۶ شهریور
جناب بهرامی عزیز معلومه دیگه برادر، حتمن باید به عنوان نظر و پیشنهاد انتقال بدید، چون به هر حال شاید بخوان حرکات جالبتر و پر سرو صداتریو اضافه کنن به قابلیتهاشون، نقد کدومه برادر؟؟!!! بشکن زدن و حرف زدن و تمرکز بقیه رو بهم زدن نقد داره؟؟! از شما بعید بود ... دیدن ادامه » همچین حرفی!!!
از دوستان متعجبم که دارن با چه اشتیاقی مسائلشونو مطرح میکنن!!!
همون جمله پایانی محمد جواد جان فصل الخطابه
خانه از پای بست ویران است....
۲۶ شهریور
@ رضا بهرامی
چون قوانین تیوال اجازه نمیده در حد شخصیت شما از تیکه های بامزه و متلکهای جذاب استفاده کنم با استعاره عرض میکنم پس تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل:
از کوزه همان برون تراود که در اوست و گویا در و تخته خوب با هم جورن در این نمایش و خوشحالم ... دیدن ادامه » که سخن اغاز کردید و عیب و هنرتان را به عالم و آدم نمایاندید و جای پاسخگویی و احیانا دلجویی بر بی ادبیتان صحه گذاشته و به ما ادب اموختید و قدر و شان هنر که بماند قدر و شان کاسبی خودتون رو هم از بین بردید.
مرسی که قبل از دیدن نمایشتون اظهار فضل و نمک پراکنی فرمودید و زحمت دیدارتان را از دوش بنده برداشتید.
لطفا شما به شغل شریفتون ادامه بدید و بجای انتقال نقدها و گفتگوهای ارزشمند و سازنده بالا مصداق مثل معروف زیر عمل کنید
خواهشی داریم از آن خر پسند
با خران شهر خود مجلس کنید
از طلا گشتن پشیمان گشته ایم
مرحمت فرموده ما را مس کنید.
۲۶ شهریور
آقای کار آمد
آقای بهرامی هولوشو بده لیموشو بده ؟؟( بی نمکم هم نیستم :)) )
۲۶ شهریور
کارآمد جان راستش این برخورد برای من یه نفر حداقل خاطرست.. معمولا همیشه اوایل اجرا، یکی به نمایندگی از گروه میاد با صعه صدر بالا، کامنت ها رو جواب میده و....ولی یه هفته پایانی، که خرشون از پل میگذره، ورق برمیگرده.. واسه همین هیچ وقت گول این رفتار به ظاهر "محترمانه ... دیدن ادامه » و پاسخگو" شون رو نمیخورم..!!!!
از این نگاه از بالا به پایینشون که حتی فکر میکنن مسخره بازی هاشون حاصل فهم بالا و سکوت ما ناشی از نفهمی مونه،حالم بهم میخوره..
۲۶ شهریور
کاملا درسته نیلوفر جان غالبا استقبالشون خوبه اما مدره شوره بدرقشون رو ببرن
۲۶ شهریور
دنیا عوض شده نیلوفر جان امروزه همه در دسترسن و دیگه نمیتونن بشینن تو خلوتشون و به مخاطب بخندن و اراجیف بارش کنن , اینروزا باید بفهمن که ما میدونیم هیچی نیستن بجز باد و ادعا که اونم از ماها دارن , این نمایششون حداقل تو هفته پایانی منو چند نفر از دوستام رو ... دیدن ادامه » از دست داد درسته براشون اینبار مهم نیست اما ما هستیم و اقای رنجبر و اقای بهرامی هم در آینده به امید تماشاگر باز هم نمایش میبرن اجرا و اون روز که دیر هم نیست باز همو میبینیم. وقت نمک ریختن و بامزگی ما هم میرسه
۲۶ شهریور
دقیقا همینه کارآمد جان..
من خودم چندین نفر رو در بلک لیست دارم و واقعا به دیدن نمایش هاشون نرفتم.. فقط هم به خاطر رفتار بی ادبانشون با مخاطب (نه صرفا شخص خودم)..حتی یکیشون از دوستان سابقمون بودن که دیگه نیستن..و حالا با کمال میل این دو عزیز رو هم بهشون اضافه ... دیدن ادامه » میکنم..
بذار تا هر وقت دوست دارن بخندن و بشکن بزنن..


حیف که تیوال دست و بال آدم رو میبنده..
۲۶ شهریور
عرض ادب خدمت همه عزیزان
چه کسانی که خود را قاضی گماشتند و‌چه کسانی شنیدند
بنده سالهاست در تاتر خدمت میکنم و به دنبال یک تماشاچی و‌ دو تماشاچی نبوده و نیستم که بخوام از یک صفحه مجازی که اسمش روش هست بخوام سو‌استفاده کنم
عرض کردم بنده با کمال میل تمام گفته های شما رو انتقال میدهم و حالا ذهن شما به کجا میرود خدا داند
اگر مخاطب هنر هستید اینگونه برخورد شایسته شما نیست
چون بنده نه ان شخصی هستم که بعد از حرفهای شما کینه گرفته باشم و یا ان شخصی که بعد از اتمام نمایش وقتی مطرح میکنید با پوزخند جواب شما را بدهد.
پس لطفا احترام هر شخص را نگه دارید که احترام به دیگران احترام شماست دوست عزیز
حالا من که از شما عزیزان خواستم که درخواستی از تیوال داشته باشید که دوستان در یک روز در یک فضایی نشستی باشه برای هر نمایش که تمام ذهنیتهای هم به صورت حقیقی بیان شود تا سو برداشت نشود
دوستان اگر سوالی مبهم از هر انچیزی که ذهنش را به سمت دیگری میبرد دارد یا تمام و کمال در خدمت هستم
ببخشید ... دیدن ادامه » در این دوساعتی که نبودم جواب بدهم در یک جلسه بودم که این هم بر من ببخشید که نبودم
سعی دارم تمام وقت در خدمت شما عزیزان باشم
۲۶ شهریور
جناب رضا بهرام عزیز شما چند وقت هست که به واسطه موزیک هایی که خوندین خیلی معروف شدین امیدوارم که این شهرت باعث نشه که به خودتون غره شید و با تیوالی های عزیز نا ملایمتی کنید .
۲۶ شهریور
اقای بهرامی
مرسی که با ادبیات جدید برگشتید
کل مسئله مطرح شده اینه که نمایش دیدن نیاز به آرامش و احترام متقابل نمایشگران و تماشاگران داره و ازتون خواهش کردیم این مطلب ساده رو به نویسنده کار انتقال بدید تا شان و احترام نمایش خودشون رو نگه دارن و پاسخ ... دیدن ادامه » شما با طنزی سبک و ناشیانه همراه شد که برداشتی جز تمسخر برای بنده نداشت. حال اگر منظور دیگری داشتید لطفا تقریر بفرمایید و سوتفاهم حاصله رو رفع نمایید. ( بنظرتون چنین مطلب ساده ای نیاز به نشست داره؟!)
۲۶ شهریور
خانم من رضا بهرامی هستم
شغلم تاتر هست نه موزیک
لطفا کمی ...
۲۶ شهریور
جناب بهرامی عزیز، اولا ممنون از پاسخگوییتون، چون میتونستین براحتی از همون اول نادیده بگیرین همچین انتقادیو
ولی خداییش به ما حق نمیدین که وقتی کسی ناراحته از همچون رفتاری که توضیحش داده شد، پاسخی به این مضمون بشنوه که "میخواین حرفاتونو در قالب پیشنهاد ... دیدن ادامه » انتقال بدم" ناراحت بشیم و حتی به قول جنابعالی دچار سوء برداشت؟
۲۶ شهریور
یکی پرسید از آن فرخنده ایام
که تو چه دوست داری؟ گفت: دشنام
که هر چیز دگر که می دهندم
به جز دشنام، منت می نهندم

" #عطار "
۲۶ شهریور
سپهر جان عالی هستی پسر (ماچ ماچ ماچ )
۲۶ شهریور
دوستان عزیز سلام فارغ از ماهیت تلخ اتفاق که نه جبران پذیر است و نه قابل اغماض اما در کمال احترام نوع ادبیات پاسخ برخی رفقا در شأن هنر و تئانر نیست
محمدجان کارآمد نازنین نقد به معنای توهین نیست
اینکه رسم توهین رو بعنوان نقد یا پاسخ کوبنده در رویه پاسخگویی قرار بدیم به زعم من کاملاً غیر اخلاقی است حالا بگذریم که اصلا در شأن هنر و هنرمند هم نیست
قبلاً در مورد هوس و هفت دقیقه هم من عرض کردم
شاید از دید شما آدمها با جوابهای کوبنده و توهین آمیز سرجاشون میشینند اما باید بگم در کمال احترام نتیجه منفیه
فکر میکنم بجای برداشت آنی و پاسخ اینچنینی یکم در شأن هنر و با ادبیات محترمانه تری نقد کنیم
اینکه یک نفر موبایلش زنگ میخوره یا با نفر کناری درد و دل می‌کنه تقصیر کارگردان نیست
مدرسه نیست که ناظم از صف بیرون بکشه و توبیخ کنه
عکاس البته داستان دیگری است که کارگردان محترم باید پاسخ بده


ادب ... دیدن ادامه » آمد درین ره اصل هر کار
همی گویم ادب زنهار زنهار
عطار
۲۷ شهریور
محمد جواد عزیزم⁦❤️⁩
باهات همدردی میکنم و کاملا درکت میکنم
متاسفانه هنرمندان زیادی رو دیدم که در طول اجرا موبایلشون زنگ میخوره با موبایل بازی میکنند در طول اجرا چرت میزنند
درد و دل میکنند با بازیگر حرف میزنند دیالوگ بازیگر رو تکرار میکنند بچه هاشون ... دیدن ادامه » رو میارند (زیر ۵سال حتی)
و دست آخر هم اگر بهشون بگی بالای چشمتون ابروست
صدای هل من ناصر..... سر میدن
و مردم رو بخاطر اینکه به هنرمند توهین شده جمع میکنن
۲۷ شهریور
آقای لهاک همه این اتفاقات می افته
ولی نه برای کسی که اثر خودش رو صحنه است
این یعنی برای کار خودش ارزش قائل نشده
اگر مهمان گروه بود خیلی فرق می کرد
۲۷ شهریور
جناب سپهر عزیزم ⁦❤️⁩
صد البته که هیچ توجیهی نداره این اتفاق
که البته باید بگم نویسنده ها صاحب اجرا نیستند ...
اما بحث من سر نوع ادبیات در پاسخگویی هستش
۲۷ شهریور
این رو قبول ندارم که چون مبلغی بابت متن دریافت کرده دیگه صاحب اثر نیست
در مورد ادبیات هم مشکل نوشتار همیشه همینه که لحن ممکنه به درستی منتقل نشه
۲۷ شهریور
آقا کاملا با انتقال فحوا در نوشتن موافقم
بارها پیش آمده که مهری قهر تفسیر شده
اما برخی کلمات آنقدر عریان فاش گفته شده که نیازی به تفسیر درشون نیست اشاره به کامنت جناب کارآمد میکنم
البته که همه در گفتار آزادیم
اما آیا اگر در تقابل با این آزادی ، آزادی ... دیدن ادامه » بیان دیدیم باز هم سکوت میکنیم؟
۲۷ شهریور
محمدجواد عزیز سپاس از اطلاع رسانیت و طرح این موارد که براستی نیازمند تعمق و توجه هست.. بارها شاهد بودم اساتیدی که هم تئاتر تولید می کنند و هم درمقام استاد، تئاتر تدریس دارند؛ بعنوان تماشاگر، گوشی های همراه شان را در آوردند و با نور زیاد شروع به چک کردن ... دیدن ادامه » آن کردند. این یعنی فاجعه... همراهانشان که بماند...
۲۷ شهریور
جناب لهاک ارجاع تون می دم به کامنت آخر آقای کارآمد که هنوز منتظر جواب هست

تو کامنت اولشون هم دلیل نوشتن شون رو کاملا توضیح دادن
۲۷ شهریور
نه با کسی بحث کن، نه از کسی انتقاد کن. 

هرکی هرچی گفت بگو حق با شماست و خودت را خلاص کن. 

آدم ها عقیده ات را که می پرسند نظرت را نمی خواهند. 
می خواهند با عقیده ی خودشان موافقت کنی. 
بحث کردن با آدمها بی فایده است.

زویا پیرزاد
چراغ ها را من خاموش می کنم
۲۷ شهریور
سپهر جان الان این جواب من بود پاسخ به خودت بود جواب کی بود برادر
من دارم درباره نوع ادبیات حرف میزنم شما میگی ارجاعت میدم به...
من میگم اگه الان یه کارگردان یه بازیگر بنویسه شما به شغل شریفت ..... ما براش حافظ میخونیم
انصاف شرط مروت
۲۷ شهریور
جواب شما نبود قطعا
کامنتم کلی بود خواستم چراغ های این پست رو خاموش کنم
۲۷ شهریور
سپهر جانم
چراغ های دلت روشن ، سرت سلامت
⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩
۲۷ شهریور
جناب لهاک
""محمدجان کارآمد نازنین نقد به معنای توهین نیست"" مرسی از تذکرتون اما مگر من اینجا نقد نوشتم که شما تصحیح فرمودید؟ کامنتی در جواب کامنتی ردو بدل شده حال اگر ایشون توهین کردند و تمسخر بنده هم به همچنین وگرنه کلا مسئله منتفی و سوتفاهمی ... دیدن ادامه » بوده که طبیعتا بخاطر ظرفیت پایین پیام نوشتاری پیش میآید !!! اگر منظورتون سایر نوشته های بنده است لطفا اگر توهین امیز هستند شما چشم پوشی کنید و از اسم بنده بگذرید و نقدهای بهتر سایر دوستان را بخوانید.
من زیر این مطلب چهار کامنت گذاشتم و هربار با توجه به ادبیات و طرف مقابل لحنم را تغییر دادم حال شما اگر ترجیحتون پاک کردن صورت مسئله و نرمش قهرمانانه در برابر هر عامل نمایشی است در کمال شرمندگی رویه بنده متفاوت است و طرف دیگر صورتم را به ضارب نشان نمیدهم.
اگر شما از کامنت جناب بهرامی برداشتی مثبت و بدور از تمسخر داشتید گویا مترجم مغزی ما با تنظیمات متفاوتی معانی را پرداخت میکند.
اگر من از شما بخواهم مطلب کاملا درست و خوب و سازنده ای را به دوست و همکارتون انتقال بدهید آیا شما از من میپرسید در چه قالبی به او بگویم!! تذکر کتبی یا شفاهی نقد یا پیشنهاد یا شوخی و خنده و جدی یا معمولی؟؟ ایا اگر شما از من این سوالات را بپرسید به شعور من توهین نکرده اید و منو دست نیانداخته اید؟!

تعریف ادب کلا در قاموس بنده چیز دیگری است و بر پایه احترام متقابل بنا شده است
۲۷ شهریور
در ضمن استاد لهاک مغلطه و سفسطه و گل الود کردن آب در اینجا کاربردی ندارد برادر چون هیچکس از موبایل و وظیفه گروه نمایشی در کنترل تماشاگران چیزی نگفت و بحث محمد جواد در مورد یک شخص خاص که صد در صد در این مورد مسولیت دارند بود و هرگز روی صحبت ما با کارگردان ... دیدن ادامه » نبود بلکه دلنوشته ای بود در ترسیم وضعیت پیش آمده که لطف جناب کارگردان شامل حال این مطلب و خوانشش شد و چون ایشان روی به تمسخر نظریات بنده و سایر دوستان اوردند , نتیجتا ادبیات سایرین از جمله بنده هم تغییر کرد.

"نوع ادبیات پاسخ برخی رفقا در شأن هنر و تئانر نیست "
جناب لهاک من بر خلاف بسیاری از دوستان هرگز با شخص شما زاویه ای نداشته ام و شما رو خودی در نظر میگرفتم اما گویا صلاح و منفعت شما در بند رفاقت نمیگنجد و با خطاب مستقیم بنده و بی ادب خواندن من جناح خود را مشخص فرمودید (در بحثی که به شخص شما حتی اشاره ای هم نشده بود) متاسفانه گاهی زمان چیزهایی را مشخص میکند که ای کاش اینگونه نبود.

بقول خانم نیلوفر در چند کامنت بالاتر ((بستگی داره که کدام طرف ایستاده باشیم))
۲۷ شهریور
جناب لهاک عزیز و سرکار خانم ثانی بزرگوار بسیار تشکر میکنم بابت خوانشتون و بسیار متاسفم که عزیزانی چون شما خاطراتی تلخ و مشابه من رو دارین.
به امید روزی که فرهنگمون انقدر درست بشه تا بتونیم با خیالی راحت و دلی آسوده به تماشای نمایش بشینیم و غرق لذت بشیم.
ارادتمند ... دیدن ادامه » هر دوی شما عزیزان .
۲۷ شهریور
محمد لهاک عزیز
شما که دغدغه ی ادب و اخلاق دارید چرا در برابر توهین‌ها و بی احترامی دوستتون آرش رزمجو سکوت کردید؟حافظه ی خوبی داری و قطعا کاملا بخاطر داری که در برابر چند خط نقد من در مورد نمایششون که کاملا محترمانه و مودبانه هم بیان کردم با حجم گسترده ... دیدن ادامه » ای از توهین،بی احترامی و ادبیات تحقیرآمیز از طرف ایشون مواجه شدم،اون موقع که ایشون من رو (یک مخاطب رو) زباله خطاب کرد چرا سکوت کردی؟اون موقع دغدغه ی ادب و اخلاق برات اولویت نبود؟محمد جان اون موقع چرا در مدح و ثنای ادب نیومدی حرف بزنی،چرا شعری از عطار نیاوردی و چرا دوستت رو سرزنش نکردی که این ادبیات و توهین‌ها به دور از اخلاقه و در شأن هنر نیست؟؟؟
محمد لهاک عزیز اینکه گزینشی و سلیقه ای در مقابله با پدیده ها واکنش نشون میدی اصلا خوب نیست،محافظه کار بودن همیشه هم خوب نیست چون باعث میشه صداقت،رفتار و منش انسان زیر سوال بره دوست من.
مهران رنجبر جدای از حرف زدن و ایجاد مزاحمت برای تماشاگران،بشکن هم زده که پدیده ی جدیدی محسوب میشه از ناهنجاری های این روزهایی که توی تاتر باهاش مواجه هستیم،بهت قول میدم اگر صندلیش کمی فراختر بود و مشکل ابعاد نداشت،یه قری هم میداد اون وسط که حضورش رو به همه اعلام کنه تو سالن،رضا بهرامی عزیز هم ظاهراً با این رفتارش مشکل نداشته هیچ تازه تأیید هم می‌کنه کار نویسنده ی نمایشش رو و به خودش اجازه میده با یک جمله ی دوپهلوی توهین آمیز،به شعور ما توهین کنه،اونوقت شما از ادب حرف میزنید و شعر از عطار میارید و فریاد وا اسفا سرمیدی که با آقای نویسنده و کارگردان درست برخورد کنید و مودب باشید؟لهاک عزیز تعریف من هم از ادب فرسنگ‌ها با تعریف شما فاصله داره،مطمین باش اگر عطار هم الان حضور داشت و شاهد این مکالمات و اتفاقات بود،شعرش رو جور دیگه ای می‌سرود.
۲۷ شهریور
محمد جواد نازنین درود
امیدوارم از اجرای ستاره شناس خوشت اومده باشه.
به دلیل هاید شدن کامنت "شبانه روز" مجبور شدم اینجا بگم که نظرت رو دیدم و ببخشید که نشد جواب بدم.
البته که در صورت عدم پاسخ‌گویی به پرسش‌های انجام شده توسط تیم همیاری، علی‌رقم ... دیدن ادامه » میل باطنی، چاره‌ای جز ترک این شبکه‌ی اجتماعی دوست داشتنی نخواهم داشت. :((
موفق و شاد باشی.
۲۷ شهریور
محسن جان چرا نیومدی دم سالن برادر؟؟؟
فوقش کتک میخوردی دیگه :)
ولی نه انصافا حدست درست بود . از اجرا راضی بودم.مخصوصا بازی احمد ساعتچیان دوست داشتنی .

میدونم که تو هم رنجیده خاطر شدی به خاطر سانسورها ، ولی نرو :((((
۲۷ شهریور
خب خداروشکر که خوشت اومده
هر آنچه از دوست رسد نیکوست ـــ کتک که اوج مراوده انسانیه :))
موضوع رنجیده‌گی خاطر نیست: موضوع نگاه غیرمنطقی و جانب‌دارانه است. چه‌کاریه خب؟ می‌ریم می‌بینم کارها رو و اونهایی که صرفاً دنبال تعریف و تمجدیدن هم می‌شینن برای ... دیدن ادامه » خودشون جیغ و دست و هورا می‌کنن به ماچه که سیخ تو اعصاب اونها و خودمون بکنیم؟ والا.
چون که تقدیر چنین است چه تدبیر کنم / چاره حتماً جز اینه که ناله‌ی شبگیر کنم*
ناله‌ی شبگیر: غرزدن
۲۷ شهریور
البته محسن جان از حق نگذریم تیوال همیشه دنبال تمجید نیست..زیر همین پستی که داریم مینویسیم، لحن همگی انتقادی هست :))
۲۷ شهریور
سلام
همه شما دوستان را در قالب "کاربر"ها می‌شناسم..
اینکه به تیوال خوش آمدم را خودم می‌دانم!
اینکه اکانت را فعال کردم تا جواب دهم را هم خودم می‌دانم!
پس عذاب تذکرات و تکرار همه را خودم یکجا کشیدم که خاطر کسی مکدر نشود.

اما موضوعی که مرا بر آن داشت ... دیدن ادامه » تا اعلام وجود کنم، این بود که همانطور که خانم نیلوفر بر جایگاه ما که کدام طرف بایستیم در پاسخ کارگردان به زیبایی استفاده کردند، همین موضوع در مورد آقای لهاک (آقای سوبژه) هم صدق می‌کند. منتها ایشان دیرگاهیست "انتخاب" کرده اند سمتی که بقیه تماشاگران هستند نباشند..سمت دیگر صفا و صمیمیت و مزایای بهتری دارد وگرنه آقای بهرامی را مورد لطف و هواخواهی خود قرار نمی‌دادند، مشابه کاربر دیگری که آقا/خانم دایه* به ایشان به درستی اشاره کردند و شاید دست بر قضا آقای لهاک (آقای سوبژه) هر دو نفر بالا و نفرهای بسیار دیگری را بعد از نمایش‌ها حمایت می‌کنند.
۲۷ شهریور
آقا/خانم دایه*
بدانید و آگاه باشید، که مردم همه اتفاقات را به خوبی به یاد دارند و از یاد نمی‌برند..
ممکن است از روی آنها گذر کنند اما هر آنچه گفته شد و شنیده شد و می ‌شود بر همگان عیان بود و هست.
به قول یک مجری مغضوب: مردم قاضی خوبی هستند!
۲۷ شهریور
محسن جان درک میکنم ناراحتیت رو.ولی نیلوفر هم راست میگه.
تیوال یا گروه همیاری هیچ دست آوردی نداشته باشه(که قطعا داشته) حداقل باعث شدن من محسن جان جوانی رو بشناسم و بفهمم یکی هست که هرچند ندیدمش ولی میدونم دغدغه تئاتر و نمایش داره و تا حدی سلیقمون به هم ... دیدن ادامه » نزدیکه.
برای تو فرقی نمیکرد که من ستاره شناس رو ببینم یا نبینم ، چیزی عایدت نمیشد اما دوست داشتی لذتی که از نمایش بردی نصیب منِ محمد جواد هم بشه.
تو هم منو ندیدی ولی از لذت بردن من لذت بردی.
یا مثلا همین نیلوفر.ندیدمش ولی خیلی وقت ها با حرفهاش و کامنت هاش خندیدم و حالم خوب شده.کافی نیست؟
نمیدونم موفق شدم قانعت کنم یا نه فقط میتونم باز هم بگم که نرو .
در آخر امیدوارم هرچی زودتر از خودت رونمایی کنی برامون و در یکی از این قرار های گروهیمون شرکت کنی.
۲۷ شهریور
محسن جان
منم درک میکنم گاهی آدم ناراحت یا کلافه می شه و دلش میخواد از فضایی که باعث رنجشش شده فاصله بگیره
ولی به دوستان دیگری هم که این تصمیم رو داشتند بارها گفتم بهتره همدیگرو تنها نگذاریم. بهرحال هر فضایی قواعد خودش رو داره. ممکنه یه سری شرایطش برامون ... دیدن ادامه » ایده آل نباشه ولی خب اینکه اینجا در کنار هم باشیم بنظرم اینقدر ارزش داره که بعضی ناملایمات رو تحمل کنیم و سعی کنیم که مشکلات رو کنار هم حل کنیم.
امیدوارم وقتی دلخوریت کمتر شد دوباره نوشته هات رو بخونیم :)
۲۷ شهریور
آقا محسن جان منم با رفقا موافقم
باشید و تمام قد از کامنت تون دفاع کنید و با صحبت و اعتراض و خبر رسانی برگردوندنش رو طلب کنید و از همیاری جان جواب پابلیک بخواید، این کار خیلی موثر تر از رفتنه برادر
۲۷ شهریور
البته محسن جان بمانید و بنویسید اما مثل بنده هم بی ادب نباشید که سیبل عنایت دوستان نشوید
۲۷ شهریور
جواد ❤❤❤❤❤❤❤

آقا گویا دوست تازه عضو شده ای باهامون صحبت‌هایی دارن که یه ساعت بعد صداش درمیاد..
خلاصه وینتر ایز کامینگ :))))


کارآمدِ بد دهن:))))
۲۷ شهریور
جناب کارآمد داشتیم ؟؟؟
لطفا بار آخرتون باشه به دوست عزیز ما آقای محمد کارآمد توهین میکنین .
ایشون روی چشم ما جا دارن.
۲۷ شهریور
محمد جان کار آمد عزیزم شما بسیار نازنین هستی و برای من همیشه دوست ⁦❤️⁩
بارها ، ساعتها باهم صحبت کردیم و لذت بردیم
اما موضع من اگر به آخرین هم‌صحبتی برگردی دم تئاتر مستقل
عین کلامی که بکار بردم دیکتاتور فالانژ بود
در مورد نوع توهین هم اگر یادت باشه باهم کلی صحبت کردیم
پس مصداق ایستادن که آوردی من هیچ تغییر نگرش یا جایگاه نکردم
و
صد البته نگاه ما متفاوت هستش ولی در نهایت همسان کما اینکه اگر بخاطر بیاری بعد کلی صحبت دلچسب مباحثه در نهایت به این رسیدیم که هر سه یک چیز رو میگیم ولی از نگاه خودمون
اما شما در نوشتارت از تلخ ترین نوع توهین استفاده کردی
و ... دیدن ادامه » این نه اینکه سلیقه من نباشه به نظرم کاملا خارج از آداب این محیطه
البته برای اینکه دچار سوءتفاهم در نوشتار نشیم اول دو صد خط برات در تلگرام نوشتم و پاک کرد
در نهایت به این رسیدم که یک قرار باهات بگذارم و حضوری گپ بزنیم و هم غبار بشوریم و هم رفع دلتنگی کنم⁦❤️⁩
۲۷ شهریور
دایه جان برادر
من واقعا تا امروز نه عکسش و نه اصل کامنت آقای رزمجو رو نخوندم و ندیدم
اما هم ایشون میتونن شهادت بدن و هم همسرشون که بعد از اینکه تعریف کردند من چه موضعی گرفتم
اصلاً در جریان اتفاق نبودم اما نسبت به توهین حتی به نگاه آقای رزمجو عرض میکنم ... دیدن ادامه » یک اکانت فیک هرگز موافق نیستم
من فکر میکنم رعایت احترام و گفتگو در شرایط محترمانه در هر حالی واجب هستش
در ضمن برادر من نسبت به آدمها پاسخ نمیدم اگر جایی چیزی ننوشتم و یا سکوت کردم اگر افراد مقابل برام قابل بحث بودن واقعا نخوندم و ندیدم
دایه جانم من همیشه فقط به دوستی و عشق و ادب و مهربانی فکر میکنم ما ادبیات نمایشی رو دنبال میکنیم تا انسان های بهتری باشیم
نه آقای رزمجو که اگر برادر من هم با کلام غلط پاسخ بده محکومه
⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩
۲۷ شهریور
استاد لهاک از این به بعد ترجیح میدهم کاربران مجازی باشیم و در حد و حدود چهارچوب قوانین و ادب مجاز و زیبنده دوستداران هنر واقعی (که باید در محضر دوستان انرا تلمذ کنم) از نظرات هم بدور از هرگونه چالش و مباحثه ای استفاده کنیم. چون شما به کار خطای جناب هنرمند ... دیدن ادامه » حتی اشاره ای نکرده اید و فقط در تخریب بنده کوشا هستید باشد که رستگار و موفق باشید
۲۷ شهریور
محمد جان انتخاب کاملاً حق شماست
اما در مورد این مسئله فکر میکنم باید بخاطر یکسری جملات که به هیچ وجه قابل توجیه نیست حتما تجدید نظر بکنی برادر
البته من به این نتیجه رسیدم بسیاری از رفقا از اینکه یک نفر به اسم نقد و آزادی بدترین توهین ها رو بکنه لذت میبرند ... دیدن ادامه » و براش کف هم میزنند اما خوب فکر میکنم انسان آزاده کسی هست که بخاطر طرد شدن یا تفکر و قضاوت ........ اطرافیان سکوت نمیکنه و جلوی تفاوت عقیده اش می ایسته
و اگر سکوت می‌کنه حتماً همسو هست
۲۷ شهریور
‎ما از ترس طرد شدن مدعی شدیم کسی هستیم که نبودیم. ترس از طرد شدن تبدیل به ترس از مطلوب نبودن شد. سرانجام ما به کسی تبدیل شدیم که در حقیقت نیستیم. تبدیل به رونوشتی شدیم از باورهای مادر، پدر، جامعه و مذهب

‎چهار میثاق
دون میگوئل روئیز
۲۷ شهریور
محمد لهاک عزیز قطعاً شما کامنتهای آقای رزمجو رو هم دیدید و هم خوندید،چون ایشون اون بحث رو حتی به پست مریم خانم که اتفاقاً شما هم اونجا هستید و نظر میدید کشوندند،پس نمیشه ندیده باشید،سکوتتون هم قابل درک بود،چون آقای رزمجو دوستتون بودند و نمیتونستید علیه ... دیدن ادامه » ایشون عکس العمل نشون بدید و خاطرشون رو مکدر کنید،عرض من همینه لهاک عزیز،زمانی می‌تونیم داعیه دار ادب و اخلاق باشیم و به این و اون بتازیم که خودمون اول از همه مقید و متعهد به صداقت در رفتار و گفتار باشیم،شما دارید صورت مسأله رو پاک میکنید و بخاطر ارادتی که به مهران رنجبر و یا احتمالاً رضا بهرامی دارید حتی حاضر نیستید اشتباه و رفتار هنجارشکنانه شون (مهران رنجبر) رو زیر سوال ببرید و آشکارا محکوم کنید این رفتارشون رو.
۲۷ شهریور
شما فقط جواب این سوال رو بدید لطفا:
اگر من از شما بخواهم مطلب کاملا درست و خوب و سازنده ای را به دوست و همکارتون انتقال بدهید آیا شما از من میپرسید در چه قالبی به او بگویم!! تذکر کتبی یا شفاهی نقد یا پیشنهاد یا شوخی و خنده و جدی یا معمولی؟؟ ایا اگر شما از ... دیدن ادامه » من این سوالات را بپرسید به شعور من توهین نکرده اید و منو دست نیانداخته اید؟!

بفرمایید چرا این پاسخ از نظر همه دوستان توهین آمیز بود اما از نظر شما خیر؟
۲۷ شهریور
دایه جان فکر میکنم یا شما واقعاً جملات من رو نخوندید یا دوست دارید جزو همون دسته غیر قابل بحث باشید
من توضیح دادم نخوندم دلیلی هم ندارد اثبات کنم
نه به شما نه به سایر اکانت های در تیوال
اما براتون رفرنس خود آقای رزمجو وهمسرشون رو آوردم که شاهد زنده ... دیدن ادامه » هستند
اتفاقا جناب رضا بهرامی و جناب مهران رنجبر برام به شدت قابل احترام هستند اما رفتار در سالن هر هنرمندی چون الگو هم هست بسیار باید حساب شده باشه واگر این اتفاق افتاده کاملا اشتباه بوده و شکی درش نیست که این اشتباه برای هنرمند با سابقه ای مثل آقای رنجبر غیر قابل بخشش هست
این ربطی به توهین نداره
۲۷ شهریور
عزیزم من کجا گفتم تمسخر آمیز نیست؟
من کامنت محمد جواد رو خوندم و پاسخ کارگردان تا رسیدم به پاسخ شما آنقدر برام عجیب بود که اسکرین گرفتم و فرستادم توی گروه تلگرامی تماشاگر
و سوال پرسیدم از دوستانی که توی این پست کامنت گذاشتن واقعاً این ادبیات در شأن ... دیدن ادامه » هنر هست یا نه که البته جوابم رو گرفتم آنقدر پاسخ شما به زعم من عجیب بود که جایی برای پرداختن به تمسخر طنزگونه کارگردان نگذاشت
در مقابل یک جمله شما همه چیز رو زیر و رو کردین
چون در کلمات سوءتفاهم وجود داره و برخلاف شما که تمایل به مجازی بودن دارید برای من شما بسیار بسیار دوست مهمی هستید اجازه بده که در هم‌صحبتی بجز نوشتن دربارش حرف بزنیم ⁦❤️⁩
۲۷ شهریور
در گروه تلگرامی "من یک تماشاگرم" به صراحت در جواب اقای فرزاد جعفریان فرمودید توهین امیز نیست
۲۷ شهریور
متوجه نشدم
منظورت رو برادر
سوال من در گروه تلگرامی این بود که به نظرتون این توهین آمیز نیست
۲۷ شهریور
لهاک عزیز،مطلبی که در مورد شاهد زنده گفتی من رو یاد ماجرای برادرمون سعید طوسی انداخت،وقتی همه منتظر علنی بودن محاکمه و انتشار اخبار اون تو رسانه ها بودن،یهو همه چیز خوابید و بحث سعید طوسی در خفقان خبری گم شد،همه گفتن پس چی شد؟حضرات گفتن هیچی دیگه محاکمه ... دیدن ادامه » ش کردیم و مجازات شد،مردم گفتن پس کو؟ما ندیدیم که،نخوندیم که...حضرات گفتن چرا ما در حضور خودمون ایشون رو محاکمه و ادب کردیم شاهد زنده ش هم قاضی فلانی.خلاصه حکایت شما شده لهاک جان،اینکه در خفا و خلوت خودتون چی بهم گفتید و الان به ما میگی شاهد زنده دارم دردی رو از ما دوا نمیکنه،بحث شخص من نیست،بحث اینه که شما وقتی داری توی فضای مجازی که کلی خواننده و بیننده داره ماها رو متهم به کج فهمی و نداشتن ادب صحبت کردن و ... می‌کنی و مستقیم و بی مهابا هم اینکارو می‌کنی،انتظار هست برای همه اینجوری واکنش نشون بدی،و بخاطر دوستان و افرادی که بهشون ارادت داری از خطاشون چشم پوشی نکنی و به همین صراحتی که الان داری ماهارو متهم می‌کنی،رفتارهای غیراخلاقی،نامحترمانه و خطاهای دوستانت(عوامل گروههای نمایشی) رو علنی بگی،لهاک عزیز باز هم تکرار میکنم شرط داعیه داری ادب و اخلاق اینه که اول از همه فرد خودش متعهد به صداقت در گفتار و رفتار باشه،مخلص کلام اینکه خودت رو مدیون نکن لهاک جان.میدونی که دوستانه دارم میگم.
۲۷ شهریور
آقا من یه چیزی بگم..
از دید من همین که آقای بهرامی عزیز خوندن و جواب دادن به نظر مخاطبان براشون اهمیت داشته از خیلی از دوستان پرمدعا رفتار و منش شون احترام برانگیز تره و من باز هم به این خاطر از ایشون متشکرم و تمام دوستان هم بر همین ادعا و نظر بودن
تا اینکه ... دیدن ادامه » ایشون کامنتی رو گذاشتن که برای تمام دوستان شبهه برانگیز بود، دلسوزی؟؟ بعنوان نقد بگم یا نظر؟؟ و این شبهه برای خیلی از دوستان بوجود اومد که مورد طعنه و خدای نکرده استهزا ی ایشون قرار گرفتن، اونجا بود که به درست یا غلط اونها هم جواب های مشابهی رو دادن و خودم هم راستش احساس طعنه دار بودن بهم دست داد ولی دیگه جوابی ندادم چون به نظرم مهم این بود که ایشون و دوستان دیگه از ناراحتی تماشاگران از این نوع برخوردها آگاه شن که شدن، حالا یا بین خودشون بهش می‌خندن یا اینکه به نظرشون منطقی میاد و دیگه انجامش نمیدن
حالا هم به نظرم ادامه این بحث ها فایده ای نداره شاید مقصود جناب بهرامی واقعن چیز دیگه ای بوده یا شاید از کلمات درستی برای انتقال مقصودشان استفاده نکردن که شامل سوتفاهم دنیای مجازی طوری شده بد نیست اگه صلاح بدونن خودشون قصد شون از اون کامنت رو بفرمایند، اگر نه هم که هیچ
ارادتمند دوستان
۲۷ شهریور
اقا فرزاد منم تو کامنتی بسیار مودبانه از کارگردان محترم همین روشنگری و رفع شبهه رو خواستار شدم و منتظر جوابم.
اما مغالطه دوستمون برای به انحراف کشیدن بحث رو درک نمیکنم و از توهین مستقیم به خودم توسط کسی که در هیچ کجای این بحث ذی نفع نبوده تعجب میکنم!!

بارها ... دیدن ادامه » و بارها کامنت خودم رو خوندم و اصلا اون رو توهین آمیزتر از کامنت کارگردان ندیدم , مگر اینکه ایشون به صراحت اعلام کنن که منظور دیگه ای داشتن و بنده هم پاسخ مناسب و در خور شخصیت هنردوستانه ای بهشون خواهم داد . اما توهین اشکار از طرف یک کاربر به کاربر دیگه در جهت تطهیر شخص سوم که خودشون توانا و عاقل و بالغ هستند و در جمع حضور دارند رو جز منفعت طلبی چیز دیگه ای نمیدونم.
۲۷ شهریور
خب نمیشه حراف باشی و اینجا سکوت کنی..:)))


من حرفای دوستان رو خوندم، به علامت سوال ها و تناقض های زیادی رسیدم..
لهاک جان چرا هروقت با گروه های نمایشی بحث میشه شما سمت گروه های نمایشی هستی؟؟ اشکالی در این قضیه نمیبینم ها،ولی مشکل اینجاست که اون سمتی بودنِ خودت رو کتمان میکنی و میگی "فقطططططط" با بی احترامی مشکل داری..

محمد حسن موسوی کیانی یه بار خییییلی مودبانه راجع به یه نمایش نقد نوشت سریع بهش توپیدی که:گر تو بهتر میزنی،بستان بزن!!!( انگار فقط هرکی که بتونه یه نمایش رو صحنه ببره مجاز به انتقاد هست)، و در پاسخ انتقاد من به ری اکشن خودت،فرمودی:"باید مودبانه نقد کرد"(نقل به مضمون)

اینجا کارگردان و نویسنده بی احترامی میکنن،بی اینکه کوچکترین اشاره ای کنی،میایی همه ما رو به باد انتقاد میگیری که آهای ادبتون کجا رفته؟؟؟

همه ... دیدن ادامه » این بحث و مشاجره های ما با گروههای نمایشی رو هم به سرعت متوجه میشین و میخونین اما این در حالی هست که وقتی به یه کاربر مثل دایه حتی زیر پستی که نوتیفیکیشن براتون میره، توهین میشه، میگید:" نه دیدید نه خوندید، ولی در خفا از ما دفاع کردید..!!!"


ادب خوبه ولی فقط واسه مخاطب؟؟؟

خلاصه که سرتون سلامت..ولی اکثر ما کاربران در سنی نیستیم که دیگه کسی بخواد نحوه حرف زدن با یه هنرمند یا هر فرد حقیقی و حقوقی دیگه ای رو یادمون بده..
۲۷ شهریور
نیلوفر جان کاملا باهات موافقم

برگی از تاریخ:
https://www.tiwall.com/wall/post/197093
اون موقع ها هنوز رضا غیوری رو داشتیم
۲۷ شهریور
محمد آقای کارآمد عزیز هر کدوم از دوستان حاضر در این بحث ممکنه گوشه ای از کلام دیگری بهشون گران آمده باشه و آنقدر دوطرف این بحث برام ثابت شده و عزیز هستن که ایمان دارم نقصی اگر هست از محدودیت این دنیای مجازی هستش و با رد و بدل شدن گفتار متقابل این ابهامات ... دیدن ادامه » برطرف شدنی یه و توهینی در این بین وجود نداشته :)
۲۷ شهریور
آخ که عجب یادآوری ای کردی سپهر.. ❤
۲۷ شهریور
نیلوفر و سپهر عزیز همینکه با شرافت و صداقت نظر قلبیتون رو ابراز میکنید و از حق جانبداری میکنید ازتون ممنونم

اکنون مسئله مهم کدام طرف بودن است
۲۷ شهریور
ببخشید وسط صحبت بزرگان، اما نمی‌شود یک بار به میخ زد و یک بار به نعل!

نمی‌شود
زمانی که آقای سپهر صحبتی می‌کنند و ارجاعاتی می آورند و شعر و مطلبی می‌نویسند، جوابش بشود "پاسخ به خودت بود جواب کی بود برادر" و "ما در جواب کارگردان حافظ بخوانیم" ... دیدن ادامه » اما خودمان همان روال را در جواب بقیه منطقی سازی کنیم! شاید هم حافظ و سعدی و عطار و غیره فقط در جواب کاربران قابل استفاده است!
آقای لهاک (آقای سوبژه)، سرانجام هر لحظه به گمانم روالتان این باشد بهتر است: هر آنچه به خود می‌پسندی به دیگران هم بپسند...
آقای محمد کارامد و رک و صادقانه صحبت کردن ایشان بر کسانی که بخواهند متوجه منظورشان شوند روشن است، حال دوره مظلوم‌نمایی، ادب و عشق سرشار به هر بنی بشری که هنوز نرسیده و شناخته نشده، احترام غلو شده به هر بنی بشری که پایش به صحنه رسیده در مقابل معمولی جلوه دادن بی احترامی به تماشاگر، و و و و اینها بر هر چشم بینا و عقل سلیمی عیان است.

اگر کلام تند است، بگوییم پستی و شعری و کلام آموزنده ای برایتان بگذارند، آقای بامداد موسیقی ای بسازند برایتان یا تعریف شوندگان ردیف شوند بلکه کمتر به اصل کلام بپردازیم!
۲۷ شهریور
آقای فرزاد جعفریان
به گمانم کمتر به میانجی گری و قلب ترکاندن و گل و بلبل‌های بی عمق و فیک بپردازیم، نتیجه بیشتر به درد همگان خواهد خورد!
۲۷ شهریور
دوستان ندیده دوست داشتنی تیوالی‌ام (نیلوفر/ محمد جوادمریم*/فرزاد جعفریان/محمد کارآمد/...) درود و سپاس از همراهی تک‌تک‌تون
1. بحث من تمجدید و تعریف صرف نیست: من عرضم اینه که تیوال تو این قضیه سعه صدر نداره، این نماینده گروهه که اجازه بازتر یا بسته شدن فضا ... دیدن ادامه » رو میده؛ مثال: آخرین نمایش اشکان خطیبی که به صراحت گفت که تصمیم‌گیر‌ی هاید و هاید نشدن، بخش اعظمش با صاحب اثره.
2. من منظورم مشخصاً برخورد سلیقه‌ای با مخاطبه: عملاً ممکن نیست که لحن رو و اساساً حالت روحی رو در کلام مکتوب منتقل کرد (اونم توی گذرگاهی که همه دارن صرفاً "کامنت" می‌خونن نه متن مکتوب ویراستاری شده) پس باید روی گشاده نسبت به این مورد داشت تا تماشاچی حرفش رو بیان کنه و اگر توضیحات متقابل قانع کننده نبود اقدام قهریه صورت بگیره.
3. اختلاف نظر من با تیوال سر این مورده که چرا نسبت به برخورد "بیننده" با "اثر" نه "صاحب اثر" باید ورود کنه؟ چرا منی که نشستم و یه تئاتر رو دیدم و احساس می‌کنم بهم توهین شده نباید بتونم حسم رو نسبت به اثر و نه صاحب اثر بیان کنم؟ توی نقد و دیدگاه انتقادی هیچ کلمه‌ای زشت و بی‌ادبانه نیست و اساساً مسخره است اگر بگیم نسبت به یک سوژه "ادب" به خرج دادن رو. توهین به صاحب اثر متفاوته و برخورد با شخص کارگران یا بازیگر موضوع دیگه‌ایه، ولی مثلاً به کار بردن واژه "استمناء" برای یک اثر به نظرم ابداً چیز توهین‌آمیزی نیست چه برسه به کلمه‌ای که من به کار بردم.
4. ماندن در جایی که شما رو اونطور که هستی نمی‌خواد و بهت احترام متقابل نمی‌ذاره به نظرم اشتباهه و چنانچه جوابی از طرف تیوال نیاد چاره‌ای جز ترک محیطی که یک حداقل‌هایی رو برای من نداره، نخواهد بود.
درنهایت اما این دلیل نمیشه که همچنان مسرّانه و مجدّانه پیگیر کامنت‌ها نباشم و ازشون، در حد خودم، یاد نگیرم.
۲۷ شهریور
اتفاقن برادر از دید من که نمیگم حتمن هم درسته و فقط دید شخصی منه چیزی که مهمه اصل داستان و اتفاقی یه که افتاده و هدفی یه که ما دنبال می‌کنیم حالا هر کدوم شاید یک روش، زبان سخن و عملکرد خاص خودمون رو داشته باشیم
از دید من معنی کدوم طرف بودن اینه :
اونهایی ... دیدن ادامه » که رفتار اینگونه هنرمندان رو نکوهیده میدونن و سعی در مطلع کردنشون دارن حالا با ادبیات مختلف
و اونهایی که تیاتر رو ملک شخصی خودشون میدونن و فکر میکنن هر رفتاری که بخوان رو میتونن رو صندلی تماشاگر ها هم داشته باشن و کسانی که صحبت های بالا براشون گزافه س
به نظرم اهمیت کدوم طرف بودن تو این دسته بندی معنا پیدا میکنه
موافقید؟
۲۷ شهریور
چه قدر سخت حرف میزنیم. اکانت می سازیم که با اسم دیگه ای همدیگه رو بکوبونیم. چه قدر عجیب!
۲۷ شهریور
بله قطعا موافقم آقای جعفریان

صحبت از دوست باشد و نباشد شاهدش ...؟؟ ملک شخصی خوش می‌گذرد خانم مقدم؟
۲۷ شهریور
حق با فرزاده مگر اینکه خلافش ثابت شه..:))


من هنوز چیزی نمیبینم از اکانت تازه..
۲۷ شهریور
اما تردید نفرمایید این قدر دوستان حاضر در این پست بی تدبیر و ترسو نیستند که بروند اکانت بسازند، جواب دیگری را بدهند
همگی عاقل و بالغ و جسور هستند

برسید به ادامه پروسه هاید نظرات
۲۷ شهریور
هی میخوام یه چیزی بگم میبینم که کوچکترینم در این جمع.(البته سن محسن جان رو نمیدونم ولی کوچیکتر از من مجللی بود که خدایش رحمت کند :)
جدا از توهین و هرچی که هست من هم با جناب جعفریان موافقم . میشه حضوری صحبت کرد و رفع دلخوری کرد.شاید همه چی سو برداشت باشه شاید هم دوستان روی حرف خود باقی بمونن.ولی قطعا حضوری صحبت کردن بهتره.

اما چیزی که میخواستم بگم همین نکته ای هستش که خانم مقدم اشاره کردن.
آقا یا خانم misthyrming برای من عجیب نیست که شما تازه اکانت درست کردین و تشریف آوردین چون حق هر شخص حقیقی هستش که عضو این فضای مجازی بشه و فعالیت داشته باشه.
اما چیزی که برای من عجیبه اینه که تا حالا هیچ نمایشی شما رو به وجد نیاورده که عضو بشین و نظرتون رو درباره نمایش بنویسید اما چرا بحث و گفتگوی چند نفر انقدر برای شما جذاب بوده که باعث عضویت شما و نظردهیتون شده.
و از این هم عجیب تر این که خود شما هم با مشخص کردن این که کدوم سمت ایستادین شروع به صحبت کردین.

کلا پست عجیبی شد. حس عذاب وجدان پیدا کردم :((

نیلوفر ... دیدن ادامه » جان کامنت دوست تازه عضو شده بالاتر مشخصه.میون کامنتها گم شد.
۲۷ شهریور
نیلوفر جان کامنتهای این دوست تازه واردمون لابه‌لای کامنتای دیگه ست،برای من که اینجوریه،باید کل کامنتها رو باز کنی تا ببینی،همه ی مارو هم میشناسه ظاهراً .:))
۲۷ شهریور
دایِه جان راستش رو بگو.میشناسیش ؟؟ همدست خودته ؟؟ :)))
۲۷ شهریور
محمد جواد جان به مرگ فرزاد اگه بشناسمش،ولی دوستش دارم چون از من حمایت کرد .:))
۲۷ شهریور
بنده خدا فرزاد خان چه گناهی دارن این وسط آخه ؟؟ :))
۲۷ شهریور
:))) لنتی بمن چه آخه :))))
۲۷ شهریور
آقای محمد جواد، به نکته خوبی اشاره فرمودید
هیچ نمایشی نیاز به نظر دادن من نداشت طوری که نتواند به حیات و فروشش ادامه دهد
و این سایت نیز نیازی به نظرات نداشته و ندارد، کما اینکه روال و برخودش مشخص بوده است

اما روال غلط صحبت کردن و نقاب هایی که همه ما ... دیدن ادامه » به صورتمان می زنیم که به همدیگر مبادا توهین کنیم یا منافعمان به خطر افتد، دردآور بود، حتی برای کسی که مخاطب اصلی نبود و مورد ظلم و توهین و تمسخر واقع نشد
این را دیگر نتوانستم تحمل کنم، و بیرون از ماجرا ایستادن و شاهد همه ماجراها بودن اذیت کننده بود اما در این پست وظیفه آور!
۲۷ شهریور
جناب mysفلان!
کاش با اکانت خودتون تشریف میاوردید و حرفتونو از زبون خودتون میزدید.
به نظر من میانجیگری جناب جعفریان بسیار ارزشمنده و گل و بلبل و اظهار محبتشون هم اصلا فیک نیست و بسیار هم کاربردیه و بسیاری رو هم اینگونه جذب کردند و صلح و صفا دادند
اینکه ... دیدن ادامه » اکانتی مثل شما از کلمه فیک استفاده میکنند برای من بسیار خنده داره راستش.
لطفا یا با اکانت خودتون تشریف بیارید، یا بحث رو به بیراهه نکشید.
جناب کارآمد و جناب لهاک من کمترین هم خواهش میکنم تو اولین دیدار حضوری در این مورد حرف بزنیم
هم حس و حالها بهتر منتقل میشه، هم میشه به نتیجه درستی رسید.
۲۷ شهریور
اقااا
یه ساعت چشامو رو هم گذاشتم هااا
این همه نوتیفیکیشن!!!
یکی با اسم تازه میاد، یکی بعده یه عمر میره اون پست قدیمی( معلوم نیست چرا) رو میخونه، یکی..
الان کی، کیه؟ کی به کیه؟!

آقا شبیه این پرونده های قتل سریالی شده که هنوز قاتل اولی پیدا نشده،یه قتل ... دیدن ادامه » مشابه دیگه رخ میده!!
ما هنوز دایه رو کشف نکردیم،یه اکانت دیگه اومد ؟؟؟ انصافه؟؟

کامنت هاشون برام با تاخیر یه ساعته (بعد از نوتیفیکیشن) قابله رویته، برای شما هم همین طوره؟؟
۲۷ شهریور
برای من هم همینطوری بود نیلوفر.خیلی دیر اومد.
۲۷ شهریور
هر چه کردم سکوت کنم راستش نشد
جناب مای فلان و جناب دایه اگر چه یکی ساعتی و دیگری چند وقتی است آذر ۹۷ می‌نویسید ولی با کمال احترام من اساسا فکر میکنم جسارت یا شهامت واژه ای است که از حقیقت می آید به نظرم چون شما کاملاً در نقاب نام دیگری نظر میدهید و واقعی نیستید و یا بهتر بگویم حقیقی ، صراحت لهجه یا تفکر برآمده از نقابتان در لفافه تزویر گنجانده شده و در مقابل یک نقاب دلیلی برای پاسخ نمیبینم و چنانچه با نام واقعی چه در فضای حقیقی و چه در رسانه اجتماعی هر زمان خواستید ظاهر شوید تمام قد بعد از اثبات وجود واقعیتان در خدمت هستم
نیلوفر خانم
مدتی پیش همراه با جناب دایه مسیر گفتمان از طریق شوخی های ... با من شروع و چند باری هم در اینستاگرام هم صحبت شدیم اگر چه در هر دو فضاشما هم خیال گونه هستید
اما به دلیل حضور مستمرتان پاسختان را میدهم
من نه وکیل الرعایا هستم و نه مدافع حقوق بشر که از شما در پشت یا پیش دفاع کنم خدا را هزار باره شکر که در گفتار قادرید و در توجیه عالم صرف گفتن آن جمله که به جناب رزمجو عرض کردم این حقیقت بود که مسیر مدنی و انسانی در مبادلات کلامی صرفا بر پایه گفتمان محترمانه و منطقی است و این مهم نه برای حمایت قداست فرد خاص یا تفکر مشخصی بود به صرف تاکید بر رویه همه انسانهای آزاده و معنای واقعی واژه آزادی بوده و هست
در مورد همنوایی با گروه های نمایشی بر خلاف تصویر ارائه شده اگر یک نفر از یک گروه بیاید و چیزی بنویسد لشکری از کاربران تیوال همسو چنان به قلع وقمع کردنش خواهند پرداخت که .....
اما غالبا من سعی میکنم به جای همسو شدن با جریان برانداز نگاهی با چند قدم فاصله داشته باشم
یعنی اول به ماهیت ماجرا و دلیل یورش فکر کنم
و ... دیدن ادامه » ماوای کلامم را بعد از حمله انتخاب کنم
انصاف شرط مروت است
باید به صراحت سوگند یاد کنم که باور گفته هایم از جانب هیچ فردی برای شخص من به هیچ عنوان مهم نیست چراکه هر کس به ذات خویش آگاه و در نزد وجدان خودش به قضاوت خودش خواهد نشست
۲۸ شهریور
جناب لهاک، من آدم خنگ و کم هوشی نیستم،اما میشه خواهش کنم اون نقطه چین ها رو زحمت بکشید و خودتون پُر کنید،بلکه متوجه بشم؟؟؟؟؟
"شوخی های ..." یعنی چی دقیقا؟؟؟؟؟؟
۲۸ شهریور
شوخی های اروتیک (چشمات قشنگه و لبات فلانه و سفیدی و توپولی و ....)
انشاالله سپهر عزیز رفرنس رو پیدا می‌کنه که البته بعیده در این مورد اما شاید انجام داد و تقدیمتون کرد
گرچه هم در اینستاگرام صحبت کردیم و هم در تیوال و تعجب میکنم شما که بزنگاه های تاریخی ... دیدن ادامه » رو با ریز جزئیات بخاطر دارید دلخوری و.. خودتون رو از عدم تمایل من به شوخی های این مدلی رو چطور فراموش کردید
۲۸ شهریور
سپهر نمیتونه رفرنس پیدا کنه چون شما مث همیشه حرفاتون رو پاک میکنید..
اما خدا رو شکر حافظه بدی ندارم و تا حد زیادی یادمه..
دایه """""""به شوخی""""""" قربون صدقه شما رفت و گفت چشمای زیبایی دارید،شما گفتید من زیبا نیستم و چاقم و همش سیگار میکشم..دایه گفت چاق نیستی و توپولی... منم گفتم مث اینکه دایه بهتون نظر داره
که شما سریع هم کامنت ها رو پاک کردید!!!!!
کسی از لبای شما تعریف کرد؟؟؟؟؟؟؟

من نمیدونم تعریف شما از شوخی جنسی چیه!!!!!! حتی نمیدونم تعریف شما از شوخی چیه؟؟؟؟؟اصن شک دارم همچین واژه ای در دایره لغاتتون داشته باشید!!!
ولی جناب لهاک شما حدود یه ساله منو میشناسید، من پیش از شما با خیلی ها توو همین فضا از این شوخی ها میکنم و خواهم کرد،از بامداد و بولو گرفته تا همین دایه..مدل حرف زدنم همین طوریه.. همین طور هم خواهد ماند..بابت هیچ چیز و هیچ حرفی هم شرمنده نیستم،خجالت هم نمیکشم، که اگر غیر از این بود اینها رو پنهانی میگفتم نه جلوی چشم همه توو تیوال..و مهمتر از همه اگه حرفام غیر اخلاقی بود،زودتر از شما،همیاری واکنش نشون میداد!!!!
حالا این وسط اگه واسه شما تحریک کننده بوده،فکر کنم مشکل از گیرنده باشه..اوووووووف..واقعا ... دیدن ادامه » هیچ وقت فکر نمیکردم همچین حرفایی بخوام توو تیوال بنویسم..


۲۸ شهریور
نیلوفر خانم
من نگفتم با حرفهای شما دچار تن کامگی میشم که شما برای خودتون نتیجه گیری کردید
در نوع انتخاب ادبیات هر کسی مختاره
اما نه با هر کسی هر ادبیاتی
اتفاقا در واژگانی که من میشناسم باید عرض کنم به لطف حضور آدمهای غلط در جاهای غلط (دور از شما و دوستان جامعه رو عرض میکنم) کودکان بالای دو سال که قادر به بیان کلمه بابا و مامان هستند یک لیست کاملی از واژگان دارند
حال بگذریم که متاسفانه من بیش از دو دهه با آدمهایی کار کردم لفاظ ، و متبحر در انواع شوخی ها و جملات ....
اینکه شما چگونه اید رو من بررسی نمیکنم اینکه با من چگونه بودید رو عرض کردم
اتفاقا گیرنده من بسیار معنا گراست
تخریب با تمایل تفاوت می‌کنه
اینکه ... دیدن ادامه » با چه هدفی چه چیزی رو بیان کنیم مهمه
خاطرم هست بعد از یک اجرا در ایرانشهر یکی از دوستان فرمودند فلانی آدم معقولی بود آنقدر برایش قلب فرستادید که ...
البته به ماهیت مطلب کاری ندارم تصور فرستادن قلب برای برخی ها سخیف و جلف گونه بود
گل وبلبلی به قول خانم ...
اما تاثیر جایگاه فرد بر اساس نوع ادبیات انتخابی رو عرض میکنم
۲۸ شهریور
ببخشید که شان شما رو رعایت نکردیم و متوجه نشدیم که طرف صحبتمون در چه جایگاهی هست..ولی شما که ما رو میشناختین و با ادبیاتمون آشنا بودین کاش وارد شوخی نمیشدین.. کاش جواب نمیدادین.. کاش هیچ وقت فاز صمیمیت با من که نه،با امثال دایه برنمیداشتین. ( که احتمالا ... دیدن ادامه » هم ما به اشتباه فکر میکردیم شما با ما صمیمی هستین، که واسه اینم معذرت میخوام)
به خدا زشته این رفتار...بگذریم..
۲۸ شهریور
از ادب دور بود اگر من سکوت میکردم
معنای صمیمیت با .... خیلی متفاوته
در جامعه متعالی امروز هر کسی ردیف به دیگری توهین می‌کنه معنی صمیمیت رو براش قائل میشن
شأن به معنای منزلت و احترام
با شأن به معنای جایگاه بالاتر و یا بزرگتر متفاوت هستش
شأنیت به معنای ... دیدن ادامه » جایگاه محترمانه هر فرد در جامعه است
شأن پدر یا شأن مادر بزرگی اونها رو یا برتری شوند رو تعریف نمیکنه منزلت انسانی اونها هستش که مورد نظره
در مورد صمیمیت من با شما یا جناب دایه که ندیدمتون یا نمی‌دونم اصلا چه تفکری دارید جای چرایی داره البته
و دقیقا نمی‌دونم از کی صمیمی شدیم
۲۸ شهریور
صمیمیت با......
با چی؟؟؟؟
شما خیلی روبراه نیستی انگار.. راست میگن هرکسی از ظن خود شد یار من..بازم میگم مشکل از گیرندتونه.. امیدوارم متوجه باشید که خیلی دارم خودم رو کنترل میکنم که جواب بی ادبی هاتون رو که در زرورق ادب میپیچید نمیدم....
متاسفم که این همه طول ... دیدن ادامه » کشید تا بشناسیمتون..ولی خب..خوبه حداقل مشخص شد "کجا ایستادید"...
امیدوارم کامنت هاتون رو پاک نکنید..
امیدوارم هیچ وقت پای پست هامون نبینمتون..
۲۸ شهریور
من فکر میکنم مسئله ما خیلی ریشه ای تر از قوانین در اجرا باشه
خانه از پای بست ویران است اینجا مصداق دارد
به موهبت خشم های در جامعه به لطف فقر های فرهنگی و کمبود های اجتماعی به مدد بدعت ها و جبر های جغرافیایی به نفس مدیران منفعت طلب و رذل تبار ما جامعه ای ... دیدن ادامه » شدیم که با یک گل خوردن ۴۸هزار کاربر ایرانی به مسی کامنت های عجیب و غریب میفرستند این اتفاق فارغ از نگاه سیاسی نماینده بخشی از فرهنگ مخفی و رفتار اجتماعی ماست ، پوپولیسم در سوشیال مدیا هر روز خشم سریان یافته ای است که شکوفا می‌شود
۲۸ شهریور
خطاب به سایر کاربران
در راستای آشنایی سایرین با چهرم باید بگم..
من نه تنها توو همین تیوال با بچه ها "شوخی جنسی و اروتیک!!!" میکنم،بلکه شوخی های غلیظ تری با یکی دو نفر در دایرکت دارم،چند نفر رو که اصلا حضوری میبینم،تازه برای تولد یکی دو نفر مثل همین ... دیدن ادامه » محمد کارآمد عزیز هدیه ناقابل تولد هم فرستادم...که خب کارآمد جان هم لابد پیش خودش باید بگه :چه لزومی داره من براش هدیه بفرستم؟! لابد نیتِ....
.
.
.

:|
۲۸ شهریور
نیلوفر خانم
خدا رو شکر که من رو شناختید
هرچند گمان میکردم زودتر از اینها شناخته باشید اما گویا ایراد از گیرنده شماست
در هر حال امید تنها نعمتی است که به زندگی بشر کیفیت میده
دلیل ناراحت شدنتون رو نمی‌دونم اما بهش احترام میگذارم
ممنونم که محترمانه ... دیدن ادامه » پاسخ میدید
و اگر هر کجا احساس توهین کردید صمیمانه عذر میخوام
۲۸ شهریور
در مورد کامنت آخرتون باید بگم کاملا اشتباه یا متوجه شدید یا من بد بیان کردم
قصدم اصلا این نبود که خدای ناکرده شما رو زیر سوال ببرم
من عرض کردم این نوع شوخی ها رو من دوست ندارم
و اصلا ازشون برداشتی نمیکنم
در مورد پاک کردن و یا ماندن کامنت اجازه بدید ... دیدن ادامه » خودم تصمیم بگیرم چون فکر میکنم این حیطه اختیارات مربوط به منه
۲۸ شهریور
شما همیشه همین طور هستین..
هر چی دلتون میخواد میگید،بعد سریع پاک میکنید که کسی نبینه، یا میگید ادامه بحث باشه حضورا..
یا مجازی وارد نشید،یا پاک نکنید و پای حرفاتون بایستید..البته اگر فکر میکنید حرف اشتباهی نزدید..
۲۸ شهریور
خانم نیلوفر عزیز
من می‌خوام ازتون دعوت کنم و خواهش کنم اگر امکانش براتون هست هر روزی که می‌فرمایید به اتفاق دوستان و یا ... یک نمایش ببینیم و بعد گپ بزنیم چرا که سوءتفاهم در نوشتن من شاید شما رو تا این حد برافروخته کرده
من کامنت های منفی رو معمولاً پاک ... دیدن ادامه » میکنم که البته به لطف دوستان از همه کامنتها در تیوال اسکرین گرفته میشه
و اگر هم جایی حس کنم اشتباه کردم آنقدر شجاعت دارم که بیام و با صدای بلند بگم اشتباه کردم و معذرت می‌خوام
برای رفع این سوءتفاهم پیشنهاد میکنم منت حضورتون و قدمتون رو به دیدگانم بگذارید

۲۸ شهریور
لهاک عزیز نمی‌دونم متوجه هستی یا نه که داری در قالب کلمات اتوکشیده و به قول نیلوفر زرورق پیچ توهین می‌کنی و آگاهانه و عامدانه داری بی احترامی می‌کنی،دوست عزیز تعریف و درک اشتباهی از ادب داری،لهاک جان به گمانم یک بازنگری کلی در ادبیات و رفتارت انجام ... دیدن ادامه » بده چون در کلیت حرفها و مطالبت چیزی جز تناقض و تزویر وجود نداره.
۲۸ شهریور
دایه جان
من عامدانه یا ناآگاهانه توهین نکردم
در پاسخ به سوالات مطروحه صریح جواب دادم
منظورت رو از تزویر نفهمیدم چیه اما مطمئن هستم که احتیاجی هم به خوب یا بد جلوه دادن ندارم اظهر من الشمس میشه من رو دید و شناخت یا گوگل کنید و یا میدانی تحقیق بفرمایید
شغلم ... دیدن ادامه » جاهایی که درس خواندم تمایلاتم خانوادم محل سکونتم نوع پوششم سایزم ظاهرم پس نیازی به ریاکاری نیست برادر
تفکرات و تعلقات من هم مشخصه بالاخره در این ۹ یا ده ماه باید من رو شناخته باشید
هر کجای کلام برات برادر ریاکارانه هستش بگو تا شفاف سازی کنم
حرمت همه کاربران بعنوان انسان که اشرف مخلوقات خداوند متعال هست برای من واجبه
مگر خلافش ثابت بشه
که اونهم باز در چهار چوب ادبیات و آداب انسانی باهاش برخورد میکنم ⁦❤️⁩
۲۸ شهریور
لهاک جان وقتی مطالبت رو می‌خونم،از روز اولی که مینوشتی تو تیوال(حتی اونایی رو که حذف کردی و من بخوبی بخاطر دارم) تا به امروز،متوجه ارتباط معناداری بین مطالبت نمیشم،معلوم نیست دنبال چی هستی،تکلیفت با خودت روشن نیست،کانفورمیست طور رفتار می‌کنی و کانفورمیست ... دیدن ادامه » طور می‌نویسی،جبهه ت مشخص نیست،هم چپی هم راست،هم مذهبی هستی هم لاییک،این محافظه کاری ها،برخوردهای سلیقه ای و گزینشی،مدح و ثناها....باعث میشه منش و رفتارت مشخص نباشه، باز هم میگم تناقض در رفتار،گفتار و نوشتار تنها چیزیه که من از کلیت مطالبت برداشت می‌کنم،کانفورمیست بودن خطرناکه محمد جان لهاک.دوستانه دارم میگم باید بازنگری اساسی داشته باشی و حداقل تکلیفت با خودت روشن باشه
۲۸ شهریور
دایه جان برادر
این تمامیت معنادار متر شماست من با متر خودم دنیا رو محک میزنم و معیار میدم
انسان جمع اضداد هستش از داشتن ها و نداشتن ها از خواستن ها و نخواستن ها اگر شما همه چیز رو یکسو و جهت دار نگاه می‌کنی من می‌خوام بهت بگم تجدید نظر کن
کجا شنیدی که من به بگم لاییک هستم یا مذهبی به معنایی که شما میگی کجا خوندی من راستی یا چپی باشم آدمهایی که مقلد هستند آزادی رو با تعصب عوض میکنند
زیر کدوم پرچم ایستادم که شما دیدی
ازت خواهش میکنم اگر امکان معاشرت داشتی افتخارش رو به من بده هم معیارهامون مشخص میشه و هم بهتر همدیگر رو میشناسیم
این تناقض در من تو نگاه شما معنا پیدا کرده ، چون شما منو با ترنسلیت خودت ترجمه میکنی
در مورد تعریف و تمجید و شور در لحظه هم مربوط به احوال منه
کودک درونم زنده فعال و سرحاله
بخاطر ... دیدن ادامه » همین نمیتونم سکوت کنم و چیزی نگم عزیز دلم⁦❤️⁩
۲۸ شهریور
لهاک عزیزم به احترام اون چند تا رب دو شامبری که بیشتر از شما پاره کردم و به احترام اون چنتا عکاس مزاحمی که بیشتر از شما تو سالن‌های نمایش دیدم،کمی بیشتر به حرفای دایه و دیگر دوستانی که زیر این پست با شما گفتگو کردند فکر کن.
این آخرین مکالمه‌ی من با شما ... دیدن ادامه » بود عزیز جان،خوش باشی
۲۸ شهریور
با سلام خدمت دوستان و دشمنان..
اولاً تبریک عرض می کنم خدمت شما عزیزان
رکورد کامنت در تیوال شکسته شد...
به نظرم تبلیغات هم پذیرفته شود چون دارد این پست به لایک های
اینستاگرام می رسد...
چند جمله:
بسیار خشنودم که نام مقدس حضرت خودمان در کامنت ((نیلوفر)) بود..
(( همیشه پای محمد کارآمد)) در میان است ...
بسیار خرسندم که جز به نقد نویسی در تیوال به کار دیگر مشغول نشدم..
البته ... دیدن ادامه » به نظرم نوشتن مطالبی مفصل برای محمد کارآمد هم اشتباه بود..
و اگر به گذشته برگردم چنین نمی کنم با اینکه با کارامد حضوری خیلی
دوست شدیم...
واما بعد:
درمورد پست محمد جواد نظرم را می گویم وبعد جواب اولیه رضا بهرامی
اول : هرچیزی که عمومیت پیدا کند طبقات مختلف اجتماعی از ان استقبال کنند
لاجرم اتفاقات بالا برایش می افتد.. چیزی که اسمش را فرهنگ می گذاریم.
در گذشته مد نظرم همان دهه 80 بود که حتی خیلی از الان حرفه ای بودم در
نمایش دیدن و جلسات نقدش.. کم می آمدند و شاید به ندرت شاهد چنین
مثالهایی می شدیم..
دوم: نه تنها کار مهران رنجبر اشتباه بوده.. بلکه مخاطبش که گلاب آدینه هم
اشتباه بوده .. تذکر می داد مهران رنجبر سکوت کن... ولی نکرده..
با اینکه گلاب آدینه (که من سه تئاتر پشت سر هم دیدمش) پیشکسوت
هست و باید تذکر می داد..
البته برداشت من این بود که با گلاب آدینه حرف می زده.. اگر با کس دیگری
حرف می زده خب گلاب ادینه را مبرا می کنیم..
یادم هست در مدرسه ناظم ها هروز تذکر می دادند که موقع قرآن خواندن
همه سکوت کنن و از گناهش می گفتن و غیره.. ولی بعضاً خودشان حرف
می زدند و رستگار نمی شدند.. البته ما هم حرف نزدیم و رستگار نشدیم..
مهران رنجبر کارگردان هم هست بازیگر هم بوده.. خب قطعاً استقبال
نمی کرده یکی سر نمایشش حرف بزند و بشکن بزند ...
البته مهران رنجبر هم مثل ما جزئی از این جامعه است.. و قطعاً رفتارهایش
مثل خودماست همچون اشتباهاتش.. //
سوم: واژه فرهنگ هم شده مثل واژه اسلامی..
فرهنگی -ورزشی ، فرهنگ و هنر.. این دو مقوله را جدا کنیم..
چهارم: از اینکه آقای بهرامی دعوت کردند محمد جواد را خب جای تشکر
دارد ولی بهرحال دلخوری که پیش می آید حال نمی ده آدم دوباره برود..
تازه میشه سه بار یک نمایش تکراری.. بهتره واسه نمایش های آتی دعوت بشه..
پنجم: من هم مثل کارآمد فکر کردم یکجوری داره متلک میگه و توجیه می کنه..
آخه برادر ! رضا بهرامی عزیز... معنی پیشنهاد می شود این:
بهرامی: آقای رنجبر من از شما خواهش می کنم منت بگذارید و بشکن نزنید و حرف نزنید
و نخندید. چون باعث شاید ناراحتی عزیزی شود و ایشان مکدر شوند..
البته باز هم میل شماست .. اگر برای تان امکان داره کمتر بخندید یا نیم ساعت نمایش
را حرف بزنید.. یا هر دو شب یکبار حرف بزنید.. البته باز اگر براتون امکان دارد..
کار غلطه.. غلطه..
آقای بهرامی ! من اثر هنری از شما ندیدم متاسفانه..
ولی علاوه بر نقد هنری حتماً تذکر محمد جواد را می دادم...
شما در مقابل دیگر تماشاچیان مسئولیتی ندارید ولی در مقابل تیم اجرایی تون مسئولید
بی برو برگرد..
کامنت دفاع از خودتون هم که بدتر شد.. دیگه آنجا باید عذر خواهی می کردید...
خودم من تجربه کارگردانی داشتم.. مجبور شدم از تماشاچی بابت یک حرف بازیگرم
روی صحنه عذرخواهی کنم.. و مجبور شدم 6 شب دیگه تحملش کنم و آخرین بار
بود باهاش کار کنم..
مهران رنجبر دوست گرمابه و گلستانت هم باشد.. باید ظاهر را حفظ کنید..
عذرخواهی و قول بدهید دیگر این اتفاق و اتفاقات نظیرش برایتان نمی افتد..
چون هیچ توجیهی از شما قابل قبول نیست .. عذر بدتر از گناه است..
امیدوارم برخلاف رفتار غیر حرفه ای تان در پاسخگویی، کارگردانی کاربلد و حرفه ای
باشید و ما نمایش هایتان را ببینیم و لذت ببریم ..
..................................................................................................
خب عذر خواهی می کنم.. تقصیر کارآمد است که گفت این پست را بخوانم و نظر بدهم
و ان جمله همیشگی.. که همه تقصیرها با محمد کارآمد هست..
چون نقد ننوشتم فقط نظرم را گفتم.. جوابیه هایش را نمی خوانم.. چه مثبت و چه منفی
پس اگر پاسخی ندادم ناراحت نشوید..
به امید اینکه شاهد اتفاقتی اینچنینی کمتر باشیم یا حداقل از گروه اجرایی نباشیم به خدا
می سپارتمان و به یاد مرحوم مهران دوستی عزیز که در انتهای برنامه رادیویی اش می گفت:
(( یارو رفیق و مونس یکیدیگر باشیم))
حق نگهدارتان..
۲۹ شهریور
خدا بیامرزتش حیف که چه زود رفت صدایی جذاب داشت مرحوم

فقط میخواستم با توجه به مباحث قبلیمون نظرت رو در جایگاه بی طرف بدونم و مقایسه ای داشته باشم از انچه گفته بودی در جایگاه ناظر نه عامل، متشکر و ممنونم که دعوتم را لبیک گفتی کیانی خان
۲۹ شهریور
کاملن با خانم عبدالصمد عزیز موافقم
اصلن کاربری این کامنت چیز دیگه ای بود که به لطف دوستان بکل تغییر کرد :(
۲۹ شهریور
خانم عبدالصمد عزیز تلاش کردم ولی نشد.گویا فقط خودتون میتونید انجام بدید.
همش تقصیر مهران رنجبره اصلا.چه غوغایی به پا کرد .
۳۰ شهریور
آقای سیدمهدی مرحمت فرمودند، برای اینکه کجا کامنت بگذاریم و کجا نگذاریم، ما را راهنمایی فرمودند//
خواستم عنوان کنم اگر کسی پاسخی یا اعتراضی در این پست به صحبتی داشت می توانست و می تواند صحبتش را انجام دهد..// کسی مانع چیزی نشده است//
و همینطور فرمودند در ... دیدن ادامه » گروههای مختلف و دورهمی هایشان همگی ما را ملامت فرمودند و در ذم ما یکدیگر را تأیید کردند// اگر آقای محمدجواد نیز اینجا اعتراضی به نوشتن ما دارند می توانند مرقوم بفرمایند..//
در مورد صحبتهای آقای لهاک (آقای سوبژه) هم نیازی به پاسخ دیده نشد، چون مطلب درخوری عنوان نفرمودند// و پاسخشان به باقی کاربران بسیار گویا و واضح است..// ضمنا اگر از شهامت ما یا آقا/خانم دایه* گلایه دارند، که پشت اکانتهای فیکمان قایم شده ایم، موارد شجاعتشان در همین سایت وزین را با ذکر مثال می توان آورد که البته حتی عنوان کردن آنها نیز شایسته نیست×!×
۰۸ مهر
جناب misthyrming اول از همه این که ای کاش اسم راحت تری انتخاب میکردین ، چون مخاطب قرار دادن شما کار سختیه :)
دوم هم این که منزل خودتونه.
سوم هم این که بحث و گفتگو خوبه هاااا ، ولی جدیدا تیوال پر از تنش شده ، با ترس و لرز بازش میکنم :((
چهارم این که مورد سوم رو با ... دیدن ادامه » شما نبودم ، کلی عرض کردم .
۰۸ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید