تیوال | لیلا درباره نمایش دن کامیلو:
S2 : 02:54:21
لیلا
درباره نمایش دن کامیلو i
دوست نداشتم ، دوست نداشتم ، دوست نداشتم
hanieh kh، سیامک قلی زاده و وحید هوبخت این را خواندند
بهرنگ، صادق، علی وهابی و سعید قدیمی این را دوست دارند
موافقم
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
من نظرم و یادداشت کردم، بی زحمت مطالعه کنید
به نظر من اصلا خوب نبود
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
خانم هانیه متاسفانه من نظر شما رو در یادداشتها پیدا نمیکنم.
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
لیلا جان تو پروفایل خودم هست براتون کپی میکنم

من این تاتر و 5شنبه 11اردیبهشت دیدم

واقعا متاسفم که سطح خواسته های مردم انتقدر نزول یافته که به حرف های سخیف و توهین می خندن

موضوع کلی تاتر زیبا بود...سیاست و دیانتی که امیخته به ریا و دروغ و تزویر و کینه باشه هر دو ناپسند و تردد شده هست

این موضوع به نظر من به فجیع ترین حالت ممکن مطرح شد گویا یک تاتر مدرسه ای هست که 4تا دانش اموز دور هم جمع شدن و تصمیم گرفتن تاتری و اجرا کنن

واقعا ... دیدن ادامه » در حیرتم از اینکه چرا در سالن به "گه خورد" می خندیدن!!
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
ممنونم که نظرتون رو مجدد نوشتید
من فکر میکنم هر سال که میگذره روحیه طنزم هم تغییر میکنه شاید اگر این نمایش رو سال 84 می دیدم می تونستم باهاش شاد باشم ولی سال 93 نتونستم
از شما هم ممنونم و امیدوارم شاهد کارهای بهتری از گروه باشیم.
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
خواهش می کنم لیلا جان ،همچنین برای شما.
در قسمت هایی از تاتر سقراط هم شما شاهد طنازی های بازیگران بودی اما به نحوی بود که به شعور مخاطب توهین نمی شد و از دیدن این نمایش بسیار لذت می بردید و بسیار قوی بوداما متاسقانه تاتر دن کامیلو بسیار ضعیف بود.
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
هانیه خانم، در سقراط بخشی هست که در اون سقراط خطاب به میهمانان میگه: افلاطون اومد شعر بگه اما رید! فکر نمی کنم اون جا خیلی به شما برخورده باشه. اون روز تعجب نکردید که چرا سالن به این عبارت می خنده؟ :) حالا جدای از این، واقعا و عمیقا فکر می کنید این کار یه ... دیدن ادامه » تئاتر مدرسه ای بود؟! خیلی طبیعیه که کسی خوشش بیاد یا خوشش نیاد، ولی عبارت تئاتر مدرسه ای انصافا با هیچ منطقی به این کار نمی چسبه درسته که شما کار رو دوست نداشتید اما فکر می کنم این عبارت هم بی انصافی بود. موفق باشید.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
اقای شاهین
واقعا این دیالوگ تا به این لحظه ای که شما فرمودید در خاطرم نبود
چون سقراط پر بود از زیبائی تا حدی که این دیالوگ به هیچ وجه در ذهن من جایگاهی نداشت،اما در نمایش دن کامیلو به حدی دیالوگ ها با شوخی ها ی کوچه بازاری در امیخته بود که اگه نکته مثبتی ... دیدن ادامه » هم داشت (که بعید می دونم) در حاشیه بود

من نظرم گفتم و هنوز م معتقدم که تاتر ی سطحی با مضامین سطحی و باز های سطحی بود

والبته به همه ی عزیزانی که از این تاتر لذت بردن نیز احترام می گذارم

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
خانم هانیه اصولا به هر کاری میشه نقد وارد کرد. مسلما من هم به کسانی که از این کار یا هر کار دیگه ای لذت نمی برند احترام میگذارم. بدیهیه که بحث اصولا شخصی نیست. من تعجبم از اون عبارت تئاتر مدرسه ای بود. به نظرم مدرسه ای که شما در اون درس خوندید فوق العاده سطح ... دیدن ادامه » هنری بالایی داشته که در اجرا های دانش آموزیش چنین بازی هایی رو میشد دید :) چون به سقراط اشاره کردید من یه مطلب رو در مورد سقراط بگم: اتفاقا خیلی ها معتقدند برداشت آقای نعیمی از زندگی و شخصیت سقراط در سطح باقی مونده و شناخت سقراط به حاشیه رفته و جلوه های بصری بیشتر چشم مخاطب رو پر کرده. یعنی بر خلاف کلیت نمایش که کاملا پر و پیمان بود، خود شخصیت پردازی سقراط خالی و کم پرداخت بود یا دست کم به اندازه ی کافی به سقراط واقعی نزدیک نیست. سوای اون خود من فکر می کنم شعار اصلی و جان مایه ی نمایش سقراط یعنی «استبداد تو رو ساکت کرد اما دموکراسی تو رو کشت» در کنار صحنه ی فرو ریختن قوطی نوشابه «نماد مصرف گرایی غربی» بر سر سقراط باعث میشه این کار رو یک اثر شعار زده بدونم. حالا اساسا بحث ما سقراط نیست فقط خواستم بگم هر اثری قابلیت نقد شدن داره. من به شدت سقراط رو دوست داشتم دلیلش هم تصاویر پر شکوه و اجرای بی نظیری بود که می تونم بهش لقب یه تئاتر کامل و واقعی رو بدم. در مورد دن کامیلو هم انصافا من فکر می کنم پرده ی آخر تمامی اون چیزی رو که از مفهوم یک تئاتر انتظار داریم به ما میده. یه صحنه ای شبیه به یک صفحه ی آخر کتاب مزرعه ی حیوانات جرج اورول. وقتی سیاست و دیانت با هم آشتی کردند و سر یک میز نشسته اند و مسیح چمدانش رو بسته و دن کامیلو رو ترک می کنه. دن کامیلو حتی ابایی هم نداره که پپونه علنا ماجرای 40 نامه به بیوه زنان رو اعلام کنه. فقط به نجوا به او میگه: خیلی حرومزاده ای فرزند! ضمن این که من فکر نمی کنم استفاده از بعضی عبارت ها لزوما نمایشی رو سخیف کنه. بستگی به این داره که این شوخی ها رو به عنوان محور کار در نظر بگیریم (مثل تئاتر های گلریزی که محورشون شوخیه اونم هر نوع شوخی) یا این که به عنوان عامل پیش برنده ی داستان به حساب بیاریم. انصافا یه بار شوخی های کار رو بگذارید کنار و به روند داستان نگاه کنید. لینک متن نمایشنامه هم در تیوال هست. ببینید داستان به نظر شما منطق روایی داره یا نه. البته طبیعیه که اون حسی که بار اول با دیدن نمایش داشتید همیشه درست ترین و اصیل ترین حس شماست. اگه کاری رو دوست نداشتید دیگه نمیشه خوشتون بیاد. ولی امیدوارم یه کم نظرتون تعدیل بشه :)

دست آخر این که دن کامیلو هم ایراداتی داره ولی حرفه ای بودنش رو زیر سوال بردن یه کم برای من غیر قابل هضمه. از این که پر چانگی من رو تحمل کردید یه دنیا ممنونم.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
ممنون اقای شاهین
اینکه مدرسه ی من خوب بود در اون شکی نیست ;)

ممنون از نظر جامع و کاملتون،بزنم به تخته شما ادبیات زیبایی دارید:) و تجربه ی غنی تر از بنده و ترجیخ می دم گوش فرادهم و بعد از فروکش کردن خشمم که از دیدن این تاتر فعلا شعله ور;) یک بار دیگه نمایشنامه ... دیدن ادامه » رو بخونم

سپاسگزارم از تذکر دوستانتون
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
شما لطف دارید خانم هانیه. ولی بازم تاکید می کنم حس هر نمایش یه بار اتفاق می افته. کم پیش میاد یه نمایشی رو دوست نداشته باشید اما برای بار دوم ببینید و دوست داشته باشید. ممکنه بار اول من کاری رو نفهمم ولی به هر حال حس درونیم بهم دروغ نمیگه و متوجه میشم کار ... دیدن ادامه » رو دوست داشتم یا نداشتم. قصد من فقط اعاده حیثیت از کاری بود که دوستش داشتم نه این که سعی کنم موافق برای این نمایش جمع کنم :) در ضمن من یه برادرزاده کوچولو دارم بعدا اسم و آدرس مدرسه تون رو هم بفرمایید میخوام این دختر کوچولوی خونه آینده ی درخشانی داشته باشه :)
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
قطعا همینه!!
و من موافق این تاتر نیستم به کسی ام توصیه نمی کنم برای دیدنش وقت بذاره;)
اما صحبت های شما جای تامل داره!

حتما ،اگه تصمیمتون قطعی شد برای اینده ی برادرزاده ی کوچولوتون با کمال میل مدرسمو معرفی می کنم:)
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
سرکار خانم هانیه خ ! نام گرانبهای مدرسه تان را نزد خود نگهدارید و به این راحتی ها افشایش نکنید !
مدرسه ای که تا این حد عدم درک و نفهمیدن یک تئاتر را آموزش می دهد ، یک تکه جواهر است !!!
به برادرزاده ی آقای نصیری رحم کنید خانم ! او چه گناهی کرده که در آینده می ... دیدن ادامه » خواهد تئاتر ببیند و از مفهومش سر در بیاورد ؟!!!
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
خب خدا رو شکر نماینده ی تام الاختیار آقای نریمانی در تیوال نزول اجلال فرمودند :) به جرات میگم اگه آقای ماهان نبودند آقای نریمانی به خاطر رفتار و منش والاشون محبوب ترین کارگردان در تیوال محسوب می شدند. پشتکار شما در برخورد توهین آمیز با کسانی که به هر دلیل ... دیدن ادامه » کار آقای نریمانی رو دوست ندارند قابل ستایشه! نمی دونم چه اصراری دارید که با برخورد تند و بدتون دیگران رو از خودتون برانید و منزجر کنید. به هر حال شک ندارم شخصیت و مرام آقای نریمانی در حدیه که برخورد بد شما هم نمی تونه این دید رو در ذهن من خراب کنه.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
اقای ماهان
من به عنوان یک محاطب حق دارم نظر وحسم و بیان کنم
و شما هم حق دارید نظر مخالف یا موافقشو بیان نمائید اما حق توهین ندارید !!!
من با بزرگواری تمام صحبت های شما رو نادیده می گیرم باشد که نادم گردید.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
اقای شاهین از شما هم ممنونم.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
از این بزرگواری ها به خرج ندهید خانم هانیه خ ! شما ظاهراً فرق اظهار نظر و توهین را نمی دانید ! این شمائید که به ظاهر در قالب یک اظهار نظر غیر کارشناسانه به تک تک اعضای یک گروه نمایشی و دوستدارانشان توهین کرده اید . به نظر شما اصطلاح « فجیع ترین » و « تئاتر ... دیدن ادامه » مدرسه ای » و .... توهین محسوب نمی شود؟ اظهار نظر کردن قبل از هر چیز حد اقل دانش و احترام یک مخاطب تئاتر را می خواهد . شما حق دارید بنا به سلیقه و نوع انتخاب هایتان از کاری خوشتان بیاید یا نیاید ، اما حق ندارید به جمعی از بهترین هنرمندان تئاتر و تماشاگرانشان توهین کنید خانم !
شما با نوشته تان بزرگواری تان را نشان داده اید !!! نیازی به جار زدن بزرگواری تان نیست . او که باید نادم شود شمائید خانم . راهش هم تماشای چند سال نمایش های مختلف از گروه های محترم مختلف و البته کمی خویشتنداری و آموختن است !!!!
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
جناب نصیری ! تا مادامی که همه ی ما عادت نکنیم اندازه ی دهن و ذهن مان حرف بزنیم ، و تا وقتی برخوردی از جنس برخورد خودمان نصیب مان نشود ، این دیوار کج تا ثریا بالا خواهد رفت .

عجیب است که در این سایت محترم ، احترام و حرمت همه پاس نگاه داشته می شود به جز گروه ... دیدن ادامه » های نمایشی . هر کس با هر انگیزه و دریافتی این حق را پیدا می کند که به بازیگران و کارگردانان و نویسندگان و دست اندرکاران یک نمایش - در قالب اظهار نظر !!! - هر چه می خواهد بگوید . این وسط حقوق معنوی هنرمندان چه می شود ؟ .... به نظر شما ، نظر این خانم ، صرفاً یک نظر شخصی در مورد یک نمایش است ؟! یا بخشی از فرهنگ پنهان فحاشی محترمانه ؟!!!
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
ماهان عزیز من ندیدم شما در مقابل نقد های تندی که به محمد رحمانیان در این سایت شده باشه واکنشی نشون بدید. ندیدم در مورد انتقاد به محمد چرمشیر کامنتی بنویسید. خواهش می کنم جوری وانمود نکنید که انگار دغدغه ی گروه های نمایشی رو دارید. واکنش شخص شما صرفا نوعی ... دیدن ادامه » علاقه ی تعصب وار به کورش نریمانی عزیزه. همین! در ضمن بد نیست بدونید که هر کسی که هنر و کار خودش رو به تماشای عموم میذاره انتظار هر نوع (تاکید می کنم هر نوع) برخوردی رو باید داشته باشه. یه توصیه بهتون می کنم. کتاب ادبیات فارسی دوره پیش دانشگاهی رو یه نگاهی بندازید. یه درسی داره به اسم «من این همه نیستم» که بخشی است از کتاب کشف المحجوب اثر عثمان جلابی هجویری. اتفاقا چند وقت پیش یکی از بچه های تیوال این متن رو جایی کامنت گذاشت. بخونید بهتون کمک می کنه تا با اعصاب راحت تر تحمل کنید دیگران رو. موفق باشید.
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
جناب نصیری ! حقیقتاً من اون نقدهای تندی که می فرمایید در مورد محمد رحمانیان و چرمشیر نوشته شده رو نخوندم . اگر اینگونه بوده که شما می فرمایید ، پس معلومه خیلی ها به وظیفه شون عمل نکردن . یعنی نتونستن برای دیگران جا بندازن که که این دو عزیز جزو سرمایه های ... دیدن ادامه » ادبیات نمایشی این مملکت به حساب می آن . می شه آثارشون رو نقد کرد ولی با ذکر دلایل کارشناسانه . اینکه مثلاً بگیم رحمانیان کارش ضعیف بود یا چرمشیر بلد نیست بنویسه یا کارشون در حد بچه مدرسه ای هاست و و و .... این ها هیچکدوم شون نقد نیست . همه جای دنیا به این می گن فحاشی ! .... با عرض معذرت باید بگم ژست تحمل و نقد پذیری در این گونه موارد هم اصلاً صدق پیدا نمی کنه .
مثلاً در مورد این خانم یا یکی دو نفر دیگه ، اگه بنده بیام بگم اینها مطلقاً سواد هنری ندارند و امل و تازه به دوران رسیده اند ، خود شما اولین کسی هستی که معترض می شی !!! چطوره یه هنرمند که کارش رو در معرض تماشای عموم می ذاره محکومه که هر ناسزایی را تحمل کنه ، ولی یه آدمی که حقوق خونده بعدش کارشناس فروش فولاد شده و حالا علاقمند به تئاتر و ادبیات و موسیقییه !!! نباید حرفی از جنس خودش بشنوه ؟
از همه ی اینها گذشته ، از شما تعجب می کنم چطور جانبداری من از نریمانی اینهمه واسه شما مسئله شده ولی بد و بیراه و ناسزا و ناروا به ستون های ادبیات نمایشی شما را ناراحت نمی کند !
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
جناب اقای ماهان
ممونم از نظر و نقدهای صریح وقابل تاملتون

بنده هیچ ادعایی ندارم در رابطه با هنر و تاتر و... اما به عنوان یک مخاطب ودوستدار تاتر ، ترجیح می دهم نقدهای خودمو و نظراتمو در این سایت به راحتی مطرح کنم .

صحبت های شما رو با دیده ی منت پذیرا هستم و از دقت وتوجهتون سپاسگزارم اما دوست دارم نکته ای رو خدمتتون عرض کنم در مملکت ما "خود سانسوری" یک امر عادی و همه گیر شده و من به عنوان یک انسان آزاد به هیچ وجه نمی خواهم دچار این خودسانسوری شوم برای همین صریحا حسم و نظرمو بیان می کنم.

و به هیچ وجه قصد توهین به هیچ فرد یا گروهی رو نداشتم و نخواهم داشت اما از پیام هاتون اینگونه برداشت می شود که تاتر براتون اهمیت داره پس بنده از شما توقع دارم اگر نقد بنده به قول شما فاقد "دانش هنری "و عبارت جالب تر "فحاشی محترمانه "است، شما دنبال رو این فرهنگ نباشید(هر چند بنده فقط و فقط به عنوان یک مخاطب نظرمو بیان کردم) و به گونه ای باشید که بنده از شما و تجاربتون بیاموزم نه اینکه شمشیر از رو بسته و بنده رو مورد حمله قرار دهید

من ... دیدن ادامه » یک مخاطب بودم با یک حق نظر (نه یک کارشناس) و از این حقم استفاده کردم و نظرمو بیان کردم و این به معنای این نیست فرد دیگری از این کار لذت نبرده باشد

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
اقای شاهین

این صحبتتون درباره ی تاتر انتراکت بی انتراکت خلاصه و مفدیترین جمله ایی که میشه در مورد دیدن یک تاتر بیان کرد:
"...ازهمه ی این حرف ها گذشته به نظرم مهم ترین چیز در یک نمایش حال خوب بعد از دیدن اونه. من حال خوبی از کار نگرفتم و شما میگید دوست داشتید. ... دیدن ادامه » همین مهمه و باقی تحلیل های من خیلی اهمیتی نداره. همین که نمایشی به هر دلیلی حس خوبی به شما بده ارزشمنده."

دن کامیلو نه تنها اون حال خوب و به من نداد بلکه هنوزم دوسش ندارم
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
سرکار خانم هانیه خ ! بنده اساساً با نظر شما ( چه مثبت چه منفی ) مخالفتی نداشته ام . شما یک بار دیگر عبارات تان را بخوانید ... اینکه شما یا بنده چه حس و حالی از دیدن نمایشی نصیب مان می شود به خودمان و سلیقه مان و سطح توقعاتمان مربوط می شود . تا این حدش هیچکس - تاکید ... دیدن ادامه » می کنم - هیچکس حق ندارد راجع به نظرات شخصی کسی حرفی بزند . هر کسی حس و حال خاص خود را دارد .ولی شما هنوز هم بر حس و حال شخصی تان نام نقد می گذارید . سرکار خانم ! با احترام به حس و حال شخصی شما ، این نامش نقد نیست . از این گذشته ، وقتی اصرار دارید با کلماتی نظیر فجیع و سخیف و تئاتر مدرسه ای و ... همراهش کنید ، دیگر حتی از حوزه ی نظر شخصی خارج می شود و تبدیل می شود به ناسزا .

با توجه به اینکه احساس می کنم مسئله کمی برای شما غامض و پیچیده به نظر می رسد ، مثالی می زنم تا شاید مسئله را برای تان روشن تر کنم :

فکر کنید که بنده به عنوان یک تحصیلکرده ی تئاتر ، به شرکت یا سازمان شما مراجعه کنم برای خرید فولاد . بعد هم لوله ای پلاستیکی دستم بگیرم و بگویم حس و حال من به من می گوید این لوله ی پلاستیکی فولاد است و شمش های شما همه اسباب بازی های کودکانه ی دوران مدرسه است و به شکل فجیع و سخیفی شما وانمود می کنید که فولاد حقیقی اند ! بعد هم با اعتماد به نفس این نظرات خودم را تحت عنوان « نقدی بر بازار فجیع فولاد» با دیگران در میان بگذارم !!!

اولین توصیه ی شما این نخواهد بود که به بنده بفهمانید : « اول برو فرق فولاد و پلاستیک را بفهم ، بعد بیا روی حس شخصی ات راجع به فولاد نام نقد بگذار » ؟!
این حق مسلم من است که احساس و دریافتم از شمش های فولاد شما را بیان کنم ، اما این حق مسلم من نیست در جمع خریداران فولاد حاضر در شرکت شما ، جار بزنم : « این ها یک مشت اسباب بازی کودکانه و سخیف اند و نمی دانم شما چرا به این اجناس فجیع علاقه نشان می دهید !؟
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
آقای ماهان

حوزه ی هنر با صنعت دو چیز کاملا متفاوتی ست.

من هیچگاه درباره ی تخصص یک پزشک یا مهندس یا... نظر نمی دم و غالبا در تخصص یک پزشک و یک مهندس "حس" جاری نیست اما ذات هنر با "حس" معنا پیدا می کنه !!!

بگذارید بنده مثالی خدمتتان عرض کنم

فرض کنید بنده همراه شما وارد یک نمایشگاه عکاسی می شویم وقتی به تابلو ها نگاه می کنیم شما شیفته و مجذوب تابلوئی می شوید که از نظر شما یک اثر هنریه ی منحصر به فرده اما از نظر بنده یک عکس معمولیه ساده ی بی محتوا!!

این ... دیدن ادامه » تفاوت دیدگاه از طرف مخاطب نه یک کارشناس.
تاکید می کنم من یک مخاطبم نه یک کارشناس!!!

و من به عنوان مخاطب این حق و برای خودم قائلم که ازکلمات "ساده و بی محتوا و معمولی " برای بیان حسم استفاده کنم


اما یک کارشناس بر حسب تخصصی که دارند ازکلمات "ساده و بی محتوا و
معمولی "استفاده نمی کند و با نقد های تخصصی ارزش ان اثر را بیان می کند.

در رابطه با نظرم در رابطه با "دن کامیلو" من هنوزم نظرم بر این است که نمایشنامه ی ضعیفی داشت که این حس و به من انتقال داد که دانش اموزم و در دبیرستان به دیدن یک تاتر نشستم
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

به توصیه ی آقای شاهین این متن و خوندم :

آورده اند روزی شیخی و شاگردش در بازار میرفتند.

یکی آواز سر داد که این پیر زندیق آمد.

آن شاگرد و مرید بسیار عصبانی گشت وبر وی حمله ور شد.

شیخ ... دیدن ادامه » گفت اگر خاموش شوی، تو را چیزی اموزم.

و چون به منزل رسیدند، شاگردش را گفت : آن صندوق بیاور.

پس شیخ نامه هایی پیش وی بیافکند و فرمود :

نگاه کن . از همه کس بر من نامه فرستاده اند،

یکی مرا (شیخ امام) خطاب کرده ویکی (شیخ زاهد) ویکی (شیخ زکی) ودیگر
(شیخ الحرمین).

این همه القاب است نه اسم ، و من این همه نیستم.

هر کس بر حسب اعتقاد خود سخن گفته و مرا لقبی نهاده.

اگر آن بیچاره نیز بر حسب عقیدت خود سخنی گفت ومرا لقبی نهاد ؛ این همه خصومت چرا انگیختی؟
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
ماهان عزیز مساله رو خیلی ساده براتون بیان می کنم. من عادت به انگیزه خوانی ندارم اما در مورد شخص شما مساله کاملا واضحه. آیا به عنوان نمونه هم که شده، تا به حال در مورد یک اثر نمایشی به جز کار های آقای نریمانی صحبت کردید؟ تعجبی نمی کنم که شما نقد های تند به ... دیدن ادامه » محمد چرمشیر و رحمانیان رو ندیده باشید چون اصولا روش وب گردی شما به این صورته که واژه ی کورش نریمانی رو در تیوال سرچ می کنید و به تمام کامنت هایی که در مورد این کلمه باشه به صورت مثبت یا منفی پاسخ میدید. خوشحالم که این بخش کتاب کشف المحجوب رو خانم هانیه گذاشتند. بخونید و به محتواش فکر کنید و سعی کنید نفرت دیگران رو نسبت به آدم دوست داشتنی و با شخصیتی مثل آقای نریمانی عزیز تحریک نکنید. با سپاس فراوان.
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
شاهین عزیز ! هیچ نسبتی میان صحبت ما با کشف المحجوب پیشنهادی حضرتعالی وجود ندارد . شما در مقام یک مدعی العموم تمام توان تان را گذاشته اید که بگویید بنده فقط راجع به آقای نریمانی حساسیت به خرج می دهم . به فرض که چنین باشد . ولی بنده هم ندیده ام شما حساسیتی ... دیدن ادامه » نسبت به هجمه به اکبر رادی و محمد چرمشیر و محمد رحمانیان از خود نشان بدهید . گاهی به نعل می کوبید گاهی به میخ . هر وقت مصلحت اقتضا کند از نظر شما دری وری گفتن به نمایشنامه نویسان مباح است و هر وقت پایش بیفتد طرفدار پروپاقرص نمایشنامه نویسان می شوید !! شما اصل مسئله را رها کرده اید و مفتش دیگران شده اید عزیز من ؟ همه ی حرف من این است نقد با نظر شخصی دو مقوله ی کاملاً متفاوت است . نظر شخصی هم - در هر جای دنیا - چنانچه حاوی توهین به شخص ثالثی باشد ، مذموم است . شما اصلاً فکر کنید من دشمن درجه ی یک نریمانی ام . شما که دوستدار او و محمد چرمشیر و رحمانیان و کشف المحجوب هستید چرا واکنش تان در قبال این بزرگان تا این حد مصلحت اندیشانه است ؟
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
سرکار خانم هانیه خ ! در همین حد که شما حداقل متوجه زشتی کلمات قبلی تان در بیان حس محترم تان شده اید - تا حدی که جایشان را با کلماتی چون ساده و بی محتوا عوض کرده اید - باز جای شکرش باقی است !!!
هر کدام ما به اندازه ی فهم مان با یک مقوله ی هنری ارتباط می گیریم ... دیدن ادامه » . در این مورد شکی نیست .
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
اقای ماهان
شما اگر دوست دارید نقش یک معلم رو برای من داشته باشید بنده پذیرا هستم اما نقش فردی که دلسوز تاتر هست و ازتون نمی پذیرم!!!

من چیزی و عوض نکردم !!!
هنوزم نظرم همونی بوده که یادداشت کردم.
اما گویا شما تند خویی و پرخاشگری بر مخاطبین تاتر رو برگزیدید ... دیدن ادامه » !!

امیدورام انتخابتون بهترین انتخاب باشه.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
ماهان عزیز:

1. کاملا نسبت وجود داره! یکی به کورش نریمانی میگه «شیخ امام» یکی هم میگه پیر زندیق! شما چرا خصومت انگیختی :)

2. من در مقام مدعی العموم! تمام توانم رو گذاشتم که بگم شما فقط در مورد آقای نریمانی حساسیت به خرج می دهید. درسته! من فرض نمی کنم ماهان جان شک ندارم این حساسیت فقط در مورد ایشون وجود داره.

3. من حساسیتی نسبت به هجمه به هیچ نویسنده ای ندارم. هر کسی بر اساس درک و سواد و تفکر خودش در مورد یک کار نظر میده. در ضمن اون چیزی که برای من مهمه شخصیت فردی آدم هاست نه شخصیت حرفه ای شون. اگه کسی بیاد به کورش نریمانی القاب شخصی بده مطمئن باش من هم حساسیت به خرج میدم مثل شما که طرف مقابل خودتون رو نفهم خطاب می کنید و من با شما برخورد می کنم! ولی یه نفر به کورش نریمانی میگه کار نابلد! بهش میگه متن شما در حد بچه دبیرستانی هاست! منم میرم باهاش بحث می کنم. بهش میگم حرف شما برای من غیر قابل قبوله. میام نمایش رو دوباره براش تحلیل می کنم. از نمایش مورد علاقه ی خودش براش مثال میارم و در تمام این مدت (بر خلاف شما) محدوده ی ادب و احترام رو حفظ می کنم. برید تمام اون کامنت هایی رو که بهشون تندی کردید رو یه نگاه بندازید ببینید کدومش به شخصیت حقیقی آقای نریمانی توهین کرده؟ با قاطعیت میگم حتی یک مورد هم وجود نداره. چه ایرادی داره اگه کسی بیاد بگه نریمانی کوچه بازاری و با ادبیات لمپنی می نویسه؟ بگن اکبر رادی فحش نامه می نویسه و داستان هاش سطحیه! بگن چرمشیر دیالوگ نویسی بلد نیست! جایگاه هر کسی مشخصه. اکبر رادی چه ما بخواهیم چه نخواهیم یه درام نویس مهم جهانیه. چرمشیر در حال تبدیل شدن به یک چهره ی بین المللیه، و کورش نریمانی هم موفقیتش به کسی پوشیده نیست و جایگاه تثبیت شده ای تو تئاتر این مملکت داره. اگه کسی نظر فنی میده و صلاحیت اون نظر فنی رو نداره شما می تونید غلط بودن نظر فنیش رو با توضیح آروم و منطقی بهش گوشزد کنید. اگه کسی حمله ی شخصی به کورش نریمانی می کنه، مثلا بهش میگه باند باز، یا هر صفتی که ربطی به ویژگی کاری او نداره، شما هم حمله ی شخصی بفرمایید مختارید.

4. من به نعل و به میخ نزدم. همیشه مدل فکری من همین بوده. اون چیزی که شما بهش میگید دری وری من اسمشو می ذارم نقد غلط. نقدی که میشه با یه نقد درست جایگزینش کرد. مصلحتی رو رعایت نمی کنم من فقط حیطه ی ادب رو نگه میدارم همین. اون بزرگانی هم که شما می فرمایید اولا نیاز به من مدعی العموم ندارند، و در صورت لزوم بیانیه میدن و از خودشون دفاع می کنند مثل آقای یعقوبی. شما رو دعوت می کنم به توجه به تفاوت میان شخصیت حقیقی و شخصیت حرفه ای افراد. توهین به شخصیت حقیقی افراد امری زشت محسوب میشه اما توهین به شخصیت حرفه ای افراد مساله ای است که یا باید برای فرد از دیدگاه فنی توضیح داده بشه یا این که به قول پسر ملا نصر الدین: اگر حرفی یادمون نیومد، حرف نزدن رو به یاد بیاریم :)

بیانیه ... دیدن ادامه » ی مدعی العموم همین جا تموم شد :) ببخشید وقت تون رو گرفتم.
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
:)
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
آقای شاهین

بنده یک مسئله ای و متوجه نمیشم چرا آقای ماهان اصرار دارند که حرف های خودشون درسته و سایرین درکی از کار ندارن!؟

اقای شاهین ،شما به من فرمودید "خطاب تاتر مدرسه ای " بی انصافی در مورد این تاتر هست بنده گوش فرا دادم گفتم :چشم وقتی خشمم فروکش کرد ... دیدن ادامه » از دیدن این تاتر مجددا نمایشنامه را می خونم اما اقای ماهان از همون پیغام اولشون شروع به بی احترامی کردن!!

اینو درک نمی کنم!!؟

شما کمکم کنید لطفا!!؟
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
آقای ماهان پیشهناد میکنم جو دوستانه رو متشنج نکنید و نظرات مبسوط اتون رو برای خودتون نگه دارید که امیدوارم به کارتون بیاد ، ضمنا شما اگر به جز عضو تیوال سمت دیگه ای هم دارید اعلام کنید تا دوستان هم در جریان قرار بگیرند ،
برای شخصی که حتی حتی اگر با قسمتی ... دیدن ادامه » از صحبتهای شما موافق باشه این مدل جانبداری و انتقاد ایجاد انزجار میکنه ، به عنوان یک دوست پیشنهاد میکنم نظراتتون رو با صبر و شکیبایی بیشتری بیان کنید باااشد که به دل دوستان هم بنشیند ، البته انتظار دارم شما در پاسخ نوشته های من هم عکس العمل نشون بدید :)


من روزی که دن کامیلو رو دیدم اصلا حالم خوب نبود و شاید علاوه بر طنزی که برای من شادی آور نبود این حال بد هم موثر بوده ، به هر حال کسی منکر زحمات گروه های هنری نیست و این رو هم به یاد داشته باشید در صورت بی تفاوتی افراد به دیدن یک اثر هرگز شاهد کارهای بهتری نخواهیم بود.

محمدی هاش صلوات:):)
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
آقای ماهان پیشهناد میکنم جو دوستانه رو متشنج نکنید و نظرات مبسوط اتون رو برای خودتون نگه دارید که امیدوارم به کارتون بیاد ، ضمنا شما اگر به جز عضو تیوال سمت دیگه ای هم دارید اعلام کنید تا دوستان هم در جریان قرار بگیرند ،
برای شخصی که حتی حتی اگر با قسمتی ... دیدن ادامه » از صحبتهای شما موافق باشه این مدل جانبداری و انتقاد ایجاد انزجار میکنه ، به عنوان یک دوست پیشنهاد میکنم نظراتتون رو با صبر و شکیبایی بیشتری بیان کنید باااشد که به دل دوستان هم بنشیند ، البته انتظار دارم شما در پاسخ نوشته های من هم عکس العمل نشون بدید :)


من روزی که دن کامیلو رو دیدم اصلا حالم خوب نبود و شاید علاوه بر طنزی که برای من شادی آور نبود این حال بد هم موثر بوده ، به هر حال کسی منکر زحمات گروه های هنری نیست و این رو هم به یاد داشته باشید در صورت بی تفاوتی افراد به دیدن یک اثر هرگز شاهد کارهای بهتری نخواهیم بود.

محمدی هاش صلوات:):)
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
سلام لیلا جان
اتفاقا امروز به شما فکر می کردم که نظر شما و صحبت های دوستانمون اقای ماهان و برنتاببد :)
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
سلام دوستان

من در یک عمل حیرت انگیر در یک وعده تمام پست های این مطلب رو از 4 روز پیش تا 3 ساعت پیش در 30 دقیقه مطالعه کردم.

برخورد آقای ماهان تعجب بر انگیزه. من فکر می کنم یک توصیه دوستانه هم کار برخوردهای حتی تا چندبرابر بدتر شمارو انجام می داد.

من خیلی آدم مذهبی نیستم اما اینکه بدی رو با بدی جواب نده جمله بدی نیست والا...

تازه اگه بدی باشه. آقای شاهین جایی نوشته بود نقد بد به جای دری وری!!! همین جا از راه دور احسنت میفرستم :دی آقا ماهان به نظر من خانم هانیه که البته با نظرشون در مورد دن کامیلو مخالفم می خواست نظرشو بگه و فکر نکنم موقع نوشتن اون کلمه مدرسه ای عمدی برای توهین به کسی هم داشته بوده.
حقیقتا ... دیدن ادامه » من دن کامیلو رو دوست داشتم اما اگر هم دوست نداشتم ممکن بود از کلمه مدرسه ای استفاده کنم بدون اینکه فکر کنم ممکنه تا این حد به شما بر بخوره.

ضمنا اگر شما با این رفتار قصد به اصلاح کسی رو دارین باید بگم با این برخورد کسی از طرف شما قطعا اصلاح نمیشه...
البته انصافا این برخوردتون یه نکته مثبتم داره
که دیگران یاد بگیران اینجور حرف زدن چقدر بده

به شخصه به عنوان کسی که اصلا حرفه ای در هنر و تئاتر نیستم بسیار بسیار بسیار بسیار انتظار برخورد محترمانه تری از یک حرفه ای هنر و تئاتر داشتم.

این دغدغه شما برای اصلاح یکی از امور مربوط به رشته حرفه ای تون قابل تقدیره...
اما دوستانه عرض می کنم که با بازخوانی نظراتتون و شکل برخوردتون باید نسبت به اصلاح بعضی امور اجتماعی در خودتون هم دغدغه داشته باشید.

فکر کنم پیام هنر بیشتر دوستی و محبت و احترام رو با یاد آدم میاره تا تندی و خشم و ... رو.

با تقدیم احترام
دوست علاقه مند به هنر شما
تحریری
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
1-ابتدا از نظرات جناب آقای تحریری ممنونم و سعی می کنم در حد توان به کار ببندم که هر چه از دوست رسد نیکوست .
2 - سرکار خانم لیلا ، بنده با نظر اولیه ی شما هیج مشکلی نداشته ام و طرف صحبت بنده اساساً شما نبوده اید که حالا منتظر پاسخ من نشسته اید .ضمناً اصلاً نگران ... دیدن ادامه » جو دوستانه شما هم نیستم ، نیازی به خوش رقصی درچنین جوی ندارم که لازمه اش توهین کردن به هنرمندان باشد .
3 - آقای شاهین خان ! بنده هیچ نیازی ندارم بچه خوبه به نظر بیایم ، ترجیح می دهم بد به نظر بیایم و حقیقت را بگویم . شما اصرار دارید با چسباندن بنده به نریمانی ، صورت مسئله را پاک کنید . خب این مشکلی را حل می کند ؟ الفاظ توهین آمیز را تبدیل به نقد می کند ؟ نقد غلط ؟!!! این دیگر چه لفظی است ؟ فرق بنده و شما این است که شما به فحاشی می گویید نقد غلط و بنده رک و راست می گویم توهین و فحاشی ! ....
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
ماهان جان ادامه ی این بحث که تکرار مکرراته فقط یه نکته ی کوچک میگم: به فرض که حرف دیگران نسبت به هر هنرمندی توهین باشه، اولا وظیفه من و شما جواب دادن به این توهین نیست، ثانیا شما هم فرقی با توهین کنندگان ندارید. یکی کار کورش نریمانی رو بچه مدرسه ای و ضعیف ... دیدن ادامه » و بی محتوا می دونه، شما هم طرف مقابلتون رو نفهم، حسود و بیسواد صدا می کنید. به نظر شما من دارم ادای آدم خوب ها رو در میارم؟! دقیقا همین طوره! اصولا ترجیح میدم ادای خوب ها رو در بیارم تا ادای لمپن ها رو. به نبرد مقدس تون با دشمنان کورش نریمانی بپردازید دن کیشوت عزیز! من در این مسیر سانچوی شما نخواهم بود. فقط دقت کنید که آسیاب بادی ها نزدیک است!
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
آقای نصیری ! مدعی العموم شدن وقدیس بودن شما هم چندان بی انگیزه و هدف نمی نماید دوست عزیز !
جلب مشتری و تعدد کاربران ظاهراً برای تیوال ، مهم تر و حیاتی تر از حفظ احترام هنرمندان این مرز و بوم است . این ایده ی ماکیاولیستی که هدف وسیله را توجیه می کند ، گاهی ... دیدن ادامه » بعضی را به آنجایی می کشاند که بر خیلی از حقایق چشم ببندد و آسوده خیال ناظر هر کلام ناروایی نسبت به آثار هنری و هنرمندانش باشد . دن کیشوت بسیار شرف دارد بر اسدلله میرزای دایی جان ناپلئون ! دن کیشوت ، دست کم آسیاب بادی ها را به عنوان غول باور داشت و با باورش زندگی می کرد . اسدلله میرزای دایی جان ناپلئون ....؟


۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
چه خوب اتفاقا من اسدالله میرزا رو خیلی دوست دارم :) بر خلاف شما من فکر می کنم اسدالله میرزا خیلی م شخصیت مثبتی داشت :) هیچ وقت از توهمات دایی جان سو استفاده نکرد، زندگی خودش رو داشت و همه هم دوستش داشتند :) هیچ کس هیچ کاری رو بی انگیزه انجام نمیده ماهان جان ... دیدن ادامه » من حقوق می گیرم که برای تیوال مشتری جمع کنم :)) متاسفانه حقوق این ماه من رو آقای عمروآبادی پرداخت نکرده که به شدت از ایشون گلایه دارم و امیدوارم زود تر پرداخت ها انجام بشن :))
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
منم اگه بخوام حقوق بگیرم باید کجا ثبت نام کنم؟:-(((
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
سیامک جان اینجا در ملا عام نمیشه خیلی صحبت کرد قرارمون فردا کافی شاپ سالن سایه! با فرم استخدامی میام پیشت :D
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
همچین کسی هم شک نکنه؛((
پیش پرداخت یاد نره، منم واسن یه خرابکار میارم!
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
اقای شاهین
فردا برنامه ی خاصی هست؟

منم می تونم بیام؟البته اگه امکانش هست؟
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
تشریف بیارید اتفاقا بخش بانوان سایت خیلی کم کار بوده و نیروی جدید می پذیرد :)
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
ساعت چند؟ واینکه جلسه موضوع خاصی داره؟
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
اقای شاهین لطف بفرمایید ایمیلتونم و برام یادداشت نمایید
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
به روی چشم :)

nasiri.shaahin66@hotmail.com

برای اطلاعات بیشتر با تیوال تماس گرفته و به بخش کار گزینی وصل شوید :D
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
شما به راندووی تان برسید خانم هانیه خدابخش !!!!! ظاهراً خیلی زود ایده ی اسدلله میرزایی کار خودشو کرد . این نتیجه ی همه ی آن قر و قمیش هایی که اینجا بعضی ها تحت عنوان نوشتن نقدهای موشکافانه و نظرهای مشعشعانه دنبال می کنند !!!!!
کل حرف منم همین بود . می گفتم ... دیدن ادامه » انگیزه و هدف دم دستی شما چیز دیگری است خانم ! چرا به حرفه و اعتبار هنرمندان بیچاره حمله می کنید .
ای میل را یادداشت کنید و هر چه سریع تر به قرارتان برسید سرکار خانم ! به نظرم دعایی هم به جان نریمانی و دن کامیلو بکنید !
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
من ماهی یکی دو بار میرم روانکاو..........
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
چی شد آقای نصیری ؟ شما حتی یک برداشت ناقص خودتان از حرف من را برنتافتید دوست عزیز ! من نگفتم شما از تیوال حقوق می گیرید ، نگفتم کسی را استخدام می کنید و .... گفتم نشان دادن فضای گل و بلبل و فرهنگی و ادبی ، خیلی بیشتر به کار تیوال می آید تا شکافتن حقیقت .
کتاب ... دیدن ادامه » کشف المحجوب تان گم شد ؟!!!
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
اختیار دارید ماهان جان چه طور بر نتافتم :) دارم به وظایف اداریم عمل می کنم دوست عزیز :) کتاب کشف المحجوب هم سر جاشه. اساسا اسدالله میرزا بعد از اون رسوایی که زنش سرش در آورد چیزی رو در این دنیا جدی نگرفت! خیالتون راحت الان هم نمی گیره. دور هم با دوستان نشستیم ... دیدن ادامه » و شوخی می کنیم دوست من :) شما هم میخوای در این شوخی باشی بسم الله :)بیا به شما هم یه حقوق خوبی میدیم اتفاقا شما بیشتر به کار سایت می خورید. چون اینقدر زمان آزاد داشتید که تحقیق کنید فامیلی خانم هانیه چیه، و با رو کردن این فامیلی و کلی علامت تعجب پشت سرش همه رو تحت تاثیر قرار بدید :) یادش بخیر بچه که بودیم شرلوک هلمز وقتی معمایی رو کشف می کرد همه همین جوری تعجب می کردند :)

قر و قمیش هایی که من تحت عنوان نقد موشکافانه و نظرات مشعشعانه دنبال می کنم، و به زعم شما هدف اون نشون دادن فضای گل و بلبل فرهنگیه، در واقع طرز فکر منه. اگر مطابق با سلیقه ی شما نیست ازتون عذرخواهی می کنم. شما قبل از این فرمودید: «آقای نصیری ! مدعی العموم شدن وقدیس بودن شما هم چندان بی انگیزه و هدف نمی نماید دوست عزیز! جلب مشتری و تعدد کاربران ظاهراً برای تیوال ، مهم تر و حیاتی تر از حفظ احترام هنرمندان این مرز و بوم است» و طبعا من هم برداشت کردم که شما بنده رو عاملی از تیوال فرض کردید که سعی می کنه مشتری های این سایت رو نگه داره. شما که ماشالا زمان کافی برای تحقیق و آشنایان بسیار در ثبت احوال دارید یه وقتی هم بذارید و یه تحقیقی در مورد من بکنید. ببینید همیشه وضع تئاتر مملکت رو گل و بلبل نشون دادم؟ حالا از این ها گذشته چه کسی به شما این اطمینان رو داده که حقیقت رو شما در اختیار دارید و مجوز شکافتنش رو دارید؟ بعد این شکافت حقیقت چرا شامل هنرمندان دیگه نمیشه؟ بله دفاع متعصبانه و خنده دار شما از کورش نریمانی یه چیزی مثل لیدر های تیم های قرمز و آبیه! ماهان عزیز جای شما در استادیوم ها خالیه :) مبادله ی عادلانه ای به حساب میاد: پارسال یه فوتبالی (پژمان جمشیدی) وارد تئاتر شد حالا شما رو به جای یک تئاتری به جامعه ی فوتبال قالب می کنیم :) بد هم نمیشه :)
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
جناب اقای ماهان
حد خودتان را بدانیید!!!
شما انقدر کوته فکر و سطحی بین هستید که مانند مردان دهه ی 30-40 برایتان ارتباط با افراد معنای خاص می دهد!!!
اقای ماهان اگر شما اینگونه زندگی می کنید و ارتباط با دیگران برای شما قر و قمیش محسوب می شود
حالتان معلوم است هدف شما چیزه دیگری است !!!

لطف بفرمایید دیگران را همانند خود قضاوت نفرمایید(کافر همه را به کیش خود پندارد)

گاهی برای صحبت کردن درنگی بفرمایید، شاید شاید شاید متوجه معنای کلامتان بشوید .

موظف ... دیدن ادامه » هستید در همین صفحه بابت توهین و افترایی که مکتوب نمودید عذر خواهی نمایید.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
فرمودید توهین خانم هانیه خ ؟!!! کدام توهین ؟!!! من هم مثل شما نظرم را گفتم !!!! یا بهتر بگویم به قول شما نقدی نوشتم اندر باب رفتار و کردار و گفتار شما !
فرمودید توهین ؟!!! یعنی می خواهید بگویید معنای توهین را درک می کنید ؟ می خواهید بگویید سرانجام فرق میان نظر ... دیدن ادامه » شخصی و نقد ، تفاوت میان ناسزا و نظر شخصی در مورد یک شخص یا یک گروه یا یک اثر هنری را دریافته اید ؟!!! من که باور نمی کنم ، اما اگر اینگونه است به خودم تبریک می گویم که سرانجام با روشی که مورد پسند دون ژوان های عصر جدید واقع نمی شود ( شاید همان روش مردان دهه ی 30-40 که شما اشاره کرده اید ) اندکی شما را ملتفت رفتار و گفتار عقب مانده تان کنم . آینه ای در مقابل تان گرفتم تا بفهمید دیگران از گفتار و کردار ننه قمری شما ، برداشت تمدن و پیشرفت نخواهند کرد .
این شمایید که بایستی بابت توهین به یک گروه و تماشاگران شان عذرخواهی کنید . کاری که همان ابتدا باید می کردید و به عقل تان نرسید یا فرهنگ اش را نداشتید !!
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
راحت باشید شاهین نصیری عزیز ! من فقط نگران کتاب کشف المحجوب تان بودم که فکر کردم گم کرده اید !! ولی متوجه شدم که کشف المحجوب شما فقط به درد سفارش دادن به دیگران می خورد و خیلی به کار خودتان نخواهد آمد !!!! فقط زمانی به کارتان می آید که در مقام مدعی العموم و ... دیدن ادامه » قدیس و بچه خوبه ظاهر شوید ، نه در مقامی که اکنون به سر می برید ! شان نزول کردید دوست من ! چی شد ؟
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
اقای ماهان

گویا شما فراموش نمودید این جا سایت تیوال هست !

یادداشت نمودید "نقدی نوشتم اندر باب رفتار و کردار و گفتار شما ":D
مبنای تیوال نقد بر تاتر هست نه شخص!!!

یادداشت نمودید "اگر اینگونه است به خودم تبریک می گویم"
شما شبیه این مثل ایرانی هستید "خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی"

یادداشت ... دیدن ادامه » نمودید "اندکی شما را ملتفت رفتار و گفتار عقب مانده تان کنم"
واقعا اگر نماد تجدد شمائید من به عقب مانده گی خویش افتخار می کنم :)!!

یادداشت نمودید"تا بفهمید دیگران از گفتار و کردار ننه قمری شما ، برداشت تمدن و پیشرفت نخواهند کرد "

گویا شما نیازمند توجه و تایید گرفتن از دیگران هستید بنده برای خود زندگی میکنم نه دیگران.

یادداشت نمودید"به عقل تان نرسید یا فرهنگ اش را نداشتید"
اگر نماد عقل و فرهنگ شما و امثال شمائید خوشا به حالتان!!

خداوند را شاکرم که شما بوی از هنر نبر ده اید.


۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳
:)
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید