آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال | دیوار
S3 : 13:23:47 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
یک سوراخِ بزرگ روی دیوارِ زیر پله، توی چشم آن هایی می زد که می آمدند تا ژیلا توی همان زیرپله ابرویشان را بردارد، موهایشان را کوتاه کند، رنگ کند... .

عروس هفده ساله توی راهرو منتظر دامادش بود. عروسی که زن پسری بنا شده بود و ژیلایی که از داشتن یک اتاق شش متری برای آرایشگاه ذوق زده می شد، از آنها هیچ پولی نگرفته بود.
ژیلا یک لیوان شربت بیدمشک را دست عروس داد و گفت:« واسه چی هی ناخناتو می کنی تو موهات عزیزم؟، مدلش به هم می خوره، نکن..،». عروس گفت:« حالم به هم می خوره» و اشکش درآمد. ژیلا گفت:« عقد کرده ای؟نکنه بندو آب دادی؟ حامله ای؟» و عروس هنوز جواب ژیلا را نداده بیهوش شد و روی زمین غش کرد.

عقربِ زرد کوچکی از لای تاج و تور افتاده روی زمین، بیرون آمد. عقربی که از همان سوراخ دیوار زیرپله مهمان عروس شده بود.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
وبینار باشگاه پرنده‌نگری ایرانیان | عکس وبینار باشگاه پرنده‌نگری ایرانیان
  وبینار ویژه متخصصین و علاقه‌مندان به پرنده‌نگری با محوریت امید-تک درنای سیبری زمان: ۶ آذر ۹۹ از ساعت ۱۷ الی ۱۹ نحوه برگزاری: از طریق پلت فرم اسکای روم ثبت نام: جهت ثبت‌نام به آدرس زیر مراجعه کنید وبینار ویژه متخصصین و علاقمندان به پرنده نگری 99/09/06 | باشگاه پرنده نگری ایرانیان (iranianbirdingclub.com) توجه: نیازی به نصب هیچ برنامه ای ندارید. تنها از طریق این صفحه به طور رایگان ثبت نام نمایید و با لینکی که در روز برگزاری دریافت می‌نمایید وارد صفحه وبینار شوید.   کلیات برنامه روز ملی پرنده‌نگری: جناب آقای مهندس پرویز بختیاری درنای ...
دیدن ادامه ››

 

وبینار ویژه متخصصین و علاقه‌مندان به پرنده‌نگری

با محوریت امید-تک درنای سیبری

زمان: ۶ آذر ۹۹ از ساعت ۱۷ الی ۱۹

نحوه برگزاری: از طریق پلت فرم اسکای روم

ثبت نام: جهت ثبت‌نام به آدرس زیر مراجعه کنید

وبینار ویژه متخصصین و علاقمندان به پرنده نگری 99/09/06 | باشگاه پرنده نگری ایرانیان (iranianbirdingclub.com)

توجه: نیازی به نصب هیچ برنامه ای ندارید. تنها از طریق این صفحه به طور رایگان ثبت نام نمایید و با لینکی که در روز برگزاری دریافت می‌نمایید وارد صفحه وبینار شوید.

 

کلیات برنامه

  • روز ملی پرنده‌نگری: جناب آقای مهندس پرویز بختیاری
  • درنای سیبری و جوامع محلی: سرکار خانم الن توکلی
  • فعالیت های انجام شده در دنیا در خصوص درنای سیبری: آقای دکتر محمود قاسم‌پوری
  • گزارشی از پروژه سرشماری پرندگان شکاری: آقای مهندس احسان طالبی
  • باشگاه پرنده‌نگری ایرانیان، حال و آینده: آقای مهندس سید حامد موسوی

چرا درنای سیبری

یکی از مهم ترین پرندگان کشور مادرنای سیبری است. درنایی که نام آخرین بازمانده‌اش امید است اما امیدی به اینکه در آینده بتوانیم او را همچنان در کشورمان ببینیم نداریم. همه می‌دانیم این آمدن‌ها و رفتن‌ها و این مهاجرت طولانی هر ساله روزی به پایان خواهد رسید. شاید روزگاری که نام امید بر آن می‌گذاشتند امیدوار بودند بتوانند جمعیت او را احیا کنند. اما به هزار دلیل نشد. فکر کردیم شاید ارزشمند باشد اگر یک سال را به نام او نامگذاری کنیم و بتوانیم آن را بیشتر به مردم بشناسانیم تا شاید آگاهی‌ها و آموزه‌های به جا مانده از امید و هزاران پرنده دیگری که نفس آن را نآآگاهی‌ها تنگ کرده است، چراغ راهی باشد برای آینده آنها و آینده همه ما. 
 

روز ملی پرنده‌نگری:

نام‌گذاری یکروز در تقویم ملی به نام روز ملی پرنده‌نگری اولین بار در سال ۱۳۸۹ از طریق کمیته ملی طبیعت‌گردی پیشنهاد گردید. در ابتدا قرار بود یک روز در اردیبهشت ماه به این روز اختصاص یابد که به لحاظ مقارن بودن آن زمان با فصل زادآوری پرندگان نقدهایی به آن وارد شد. بنابرین، پس از تلاش‌های فراوان عده‌ای از دلسوزان و تلاشگران این عرصه، اولین پنجشنبه آذر ماه هر سال به عنوان روز ملی پرنده نگری آن سال در نظر گرفته شد. لذا این روز تاریخ مشخصی در تقویم ندارد. اولین روز ملی پرنده‌نگری ۳ آذر ۱۳۹۰ برگزار شد و اگرچه ثبت آن در روزشمار تقویم کشور همچنان تلاشهایی را می‌طلبد، اما از سال ۹۰ تا کنون برگزاری این رویداد با انجام سفرهای ترویجی پرنده نگری یا گردهمایی ها همچنان ادامه دارد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
« یاسه چای » روستای بدون کوچه
روستای یاسه چای (یاسه چاه) در ۵۲ کیلومتری شهرکرد استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد. قدمت این روستا به ۴۰۰ سال قبل برمی‌گردد. یاسهچای از ترکیب «یسه» و «چای» به وجود ...
دیدن ادامه ››

روستای یاسه چای (یاسه چاه) در ۵۲ کیلومتری شهرکرد استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد. قدمت این روستا به ۴۰۰ سال قبل برمی‌گردد.

یاسهچای از ترکیب «یسه» و «چای» به وجود آمده است.یاسهبه معنای پهن و چای به معنای رودخانه است. ویژگی منحصر به فرد روستاییاسهچای، بافت قدیمی مسکونی، متراکم است. این روستا در نگاه اول فاقد هر گونه خیابان و معبر به چشم می‌آید که باعث شده به این روستا لقب روستای بدون کوچه ایران داده شود. این روستا از توابع شهرستان سامان در استان چهارمحال و بختیاری می‌باشد کهدرحاشیهرودخانه زاینده رود قرار دارد.

عگس:مهرداد صفرپور دهکردی / مهر« یاسه چای » روستای بدون کوچه | عکس « یاسه چای » روستای بدون کوچه | عکس « یاسه چای » روستای بدون کوچه | عکس « یاسه چای » روستای بدون کوچه | عکس ... دیدن همه عکس‌ها ››
جعفر میراحمدی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
لحظه ای که معشوقِ امروزمون رو دیدیم . لحظه ای که فارغ التحصیل شدیم . لحظه ای که نوزادمون رو بغلمون دادن . لحظه ای که کارت پایان خدمت رو گرفتیم . لحظه ای که ...
این لحظات بسیارن . وقتی به گذشته نگاه میکنیم دلایلِ بسیااار زیادی برای سپاسگزاری از خداوند خواهیم داشت . خیلی از موقعیتها و شانسها و خوشیهایی که لایقش نبودیم . بابتِ زحمت و تلاشمون نبود ، اما دریافتش کردیم . و این یعنی محبتِ خدا . یعنی فیض .
برخی به گذشته نگاه میکنن و حسرت میخورن . به جایِ اینکه سپاسگزار و قدردانِ اون لحظاتِ شگفت انگیزی باشن که سپری کردن ، حسرت میخورن . و این حسرت دلیلش قصوره . هر وقت در لحظه زندگی نکنیم و " آن " ها ی زندگی رو از دست بدیم ، وقتی بهش برمیگردیم و یادش میکنیم حسرت میخوریم .
سپاسگزار بودن بهمون یاد میده تا در لحظه زندگی کنیم . سپاسگزار بودن بهمون یاد میده مثبت باشیم و جنبه های مثبتِ رویدادهای اکنون رو ببینیم . و این مثبت بودن آغازِ تغییر و تکثیرِ مثبتها و خوشیها و شانسها و لذتهاست . مثبت بودن راه رو بر بدشانسی میبنده . مثبت بودن راه رو بر استرس ، اضطراب و تنشهای عصبی میبنده .
شکرگزار بودن و مثبت بودن پیامدِ همن . وقتی شکرگزار هستی ، مثبت خواهی بود . و وقتی مثبت فکر کنی و نگاه کنی ، شکرگزار خواهی شد .
وقتی سپاسگزاری به عادتِ روزانه مون تبدیل میشه ، آروم آروم متوجه میشیم که زندگیمون هم داره بر وفق مرادمون پیش میره . " متوجه " میشیم . و این متوجه بودن یعنی در لحظه زیستن . متوجه بودن یعنی هشیار بودن . یعنی حساس به کوچکترین ارتعاشِ محیط .
این پنج شنبه ؛ روز شکرگزاریه .
بعد از کریسمس و سالِ نوی باستانی ... دیدن ادامه ›› ، روز شکرگزاری زیبا ترین روز در زندگیمه .
این روزها ، روزهای زیباییه . روزهاییه که همه آماده میشیم برای جشن گرفتنِ زندگی . برای سپاسگزاری از خدا ، از دوستان ، طبیعت و ...
سپاسگزاری از اینکه میتونم این کلمات رو روی کیبورد انتخاب و لمس کنم . سپاسگزاری برای اینکه میتونم ببینم . بشنوم . سپاسگزاری برای آتیشِ نابِ این شومینه . برای بوی قهوه ای که کنارمه . برای عطرِ خوشِ حیاط ، برای دبوسی و ...
روز شکرگزاری ، هر کسی بنا به وسعش بهترینِ خوراکیها و نوشیدنیها رو میخره . و در کنارِ عزیزانش جشن میگیره . و از خداوند عزیزتر مگه کسی رو داریم ؟ اگر تنها باشیم هم میتونیم در کنارِ خدا یه مهمونیِ مفصلِ دونفره برگزار کنیم . پر از شیرینی و شادی و موسیقی .
ولخرجی در این روزها زیباترین کارِ ممکنه :)
روزِ شکر گزاری و این روزهای زیبا و پر هیجانِ باقیمونده بهش مبارکِ تمامِ آدمهایی باشه که هشیارن ، حواسشون جمعه و قدر زندگیشونو میدونن . اونایی که شکرگزارِ موهبتها و محبتهای خداوندن . برکتِ خداوند با اونهاست . اونها برکت یافته ان .
شاه کلیدِ رسیدن به آرزوها ، سپاسگزاریه . سپاسگزاری ما رو در مودِ برکت و اقتدار قرار میده . سپاسگزاری از ما آدمهایی مثبت و هشیار میسازه . و برای کسی که مثبت و هشیاره همه چیز امکانپذیره .
وقتی به چیزی توجه کنید ، اون رو به زندگیتون جذب میکنید . و شکرگزاری راه خوبیه که تمام وقت ، روی خواسته ها و آرزوها و داشته هاتون توجه و تمرکز کنید . و اونها بیشتر و بیشتر به زندگیتون وارد خواهند شد :)
آمین :)
قرار بذاریم با خودمون . که این پنجشنبه ، تاااا میتونیم ولخرجی کنیم :) و خونه رو پر از قدرشناسی و شیرینی و خوشی و مرغِ بریون و موسیقی کنیم :)

سپهر، جعفر میراحمدی و محمد جواد این را دوست دارند
هوشنگ جان ابتهاج یه مصاحبه داره که خبرنگار ازش میپرسه راضین از زندگی ؟؟ میگه :
فوق العاده . ببین من این شانس رو پیدا کردم که یه چیزی به اسم سمفونی نهم بتهوون گوش کنم.کجا میتونستم گوش کنم ؟
این میز میتونه بگه من سمفونی نهم بتهوون گوش دادم ؟ یا بگه من آواز ابوعطا شجریان رو گوش دادم ؟ در نظر بازی ما بی خبران حیرانند...
کجا میتونستم بشنوم این ها رو جز در زندگی ؟؟

دیروز تولد کیهان جان کلهر بود.من امروز از صبح یاد کنسرت شهر خاموشش افتادم که توی بالکن اول ورودی 3 غربی نشسته بودم ، دستم رو ... دیدن ادامه ›› جک کرده بودم زیر چونم و با چشمهای خیس غرق در صدا و سوزی بودم که با اون دستهای گرانبهاش از کمانچه در میاورد.
آلبوم هنوز پاییز است رو دانلود کردم ، ترک " هنوز " رو توی این هوای بارونی گوش کردم و سراسر غرق در لذت شدم . و این رو برای کسانی هم که دوستشون داشتم و میخواستم مثل خودم لذت ببرن ، فرستادم.

الان من هم باید بگم کجا میتونستم توی هوای بارونی کلهر گوش بدم و لذت ببرم به جز در زندگی ؟؟؟

پس میتونم حداقل حداقل خدا رو شکر کنم که 2 تا گوش بهم داده که میتونم از صدای وانتی که صبحا توی کوچه داد میزنه و مزاحم خوابم میشه بشنوم تاااااااااااااااا شجریان و کلهر و لطفی و .....
۱۰ دقیقه پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
- راه‌بندان حنجره:

اگرچه،
در تصویرِ توی قاب-
لبخند می‌زنم اما،
این شعر؛
اِلِمانی‌ست از دلتنگی‌هایم
ادامه‌ی حُزنی که پایان ندارد
تو،
تنها مضمونِ
عاشقانه‌های جهان هستی
با دلیل رجعتِ خیالاتم
به تو،
تو!
بهارهای هر ساله‌ام فرق می‌کند
با ... دیدن ادامه ›› این روزهای لعنتی...
طراوتی نمی‌بینم
در آب،
آفتاب،
خاک!
زندگی،
لای انگشت‌هایِ ظریفِ تو
نفس می‌کِشد
و پرندگان عاشق،
بر شانه‌های تو آواز می‌خوانند
این جا،
هیچ چیز از آن من نیست

کاش
دلتنگی زبان داشت
تا دوری ی تو را فریاد بزنم
کاش
شعر مرا می‌خواندی!
می‌دانی؟
شعرم
بغض قافیه‌هایش،
راه‌بندانِ
گلوی من شده است!.


{#}سعید_فلاحی (زانا کوردستانی)
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
در دور جهان محنت آلود
از هیچ و عدم شدیم موجود

نه دل به خرابه ای توان بست
نه لحظه ای از زمانه آسود

صد عالم نو شود پدیدار
صد همچو زمین به لحظه ای دود

ما مثل حباب روی دریا
از موج دمی شویم نابود

راهیست جهان ما گذر کن
مانند خروش سرکش رود

در رفتن بی امان نماند
نه ... دیدن ادامه ›› بیم زیان نه غصۀ سود

با اینکه امید عمر جاوید
نزد خرد است دور و مردود

شاید که پس از هزار دنیا
وقتی که زمان فسرد و فرسود

در دفتر کائنات ادوار
حرفی ز نشان ما به جا بود
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گروه خوب وعالی
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
حرفی بزن تو ای درد آشنا حرفی بزن....{#}چارتار
alireza babaie این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گاهی دیدن یک فیلم آنچنان به وجدم می آورد یا آنچنان برای مدتی از اکنون جدایم میکند که در پایان فیلم وقتی به خود می آیم میبینم عرق کردم در حالی که هوا سرد است و باید بلند شوم و بروم در هوای آزاد نفسی تازه کنم و تا اطلاع ثانوی فیمی نبینم چون حالا حالاها باید ان فیلم رو هضم کنم اما فکر نمی کردم دیدن اجرای یک خواننده یا موزیسینی روی صحنه آن هم از پشت مانیتور با من چینین کند من البته آنچنان خوره موسیقی نیستم و در حالی کشف و شهودم کشف های چون دمین رایس واقعا لذت بخش بود آهنگ های عمیقا حزن انگیزش و پیش رونده که گویی که سر به عصیانی درونی دارد

همچنین بث هارت که صلابت و غرش صدایش به خصوص با گیتار جو باناماسا مسحورکننده است برایم دیدن ویدیوی اجرای ترانه i’d rather go blind
همان حال جدا شدن از زمان و مکان و حل شدن در آنچه را که میشنوی و تماشا میکنی را داشت پرفرمنس بث هارت جدای صدای پر قدرت و برنده اش شور برانگیزاننده ای دارد گویی از بند بند وجودش می خواند و در ادامه جو باناماسا با گیتارش جوری مینوازد که دیگر راهی برای اینکه مسخ نشوی وچود ندارد. وقی آهنگ تمام می شود بث هارت خیس عرق است و تو هم به خود می آیی و میبینی گر گرفته ای باز هم عرق کرده ای و باز باید بروی در هوای آزاد و باز نمی توانی مدتی به چیز دیگری گوش کنی تا آنچه که دیدی و شنیده ای هضم کنی.

https://www.youtube.com/watch?v=UEHwO_UEp7A
سپهر و پویا این را خواندند
نیلوفر، شاهین، جعفر میراحمدی، علی، سارا_ز و سمانه این را دوست دارند
بله علی جان خودشون هم روی صحنه حسابی عشق میکنن و اصلا اهمیتی به این که رفتارشون متشخص باشه یا چهره شون مرتب باشه نمیدن هنرمند اول باید خودش از چیزی که خلق میکنه لذت وافری ببره در این صورت قطعا مخاطب هم این حس روی می گیره و همون لذت رو میبره. یاد جنیس جاپلین فقید هم افتادم که همین شور و حال رو موقع اجرا رو صحنه داشت
۱۵ ساعت پیش
ایمان باقری
بله علی جان خودشون هم روی صحنه حسابی عشق میکنن و اصلا اهمیتی به این که رفتارشون متشخص باشه یا چهره شون مرتب باشه نمیدن هنرمند اول باید خودش از چیزی که خلق میکنه لذت وافری ببره در این صورت قطعا ...
چه توصیفای خوبی زیر این پست اومد
واقعا سرتا سر کلماتش و ویدیو هاش و موسیقی هاش یک شور عجیبی داشت
۱۵ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تلاش تیوال برای حفظ و پویایی وبسایت و محیطش خوبه ولی بنظرم بیشتر روی همون فیلم تئاتر ها تمرکز کنید، شخصن هیچ وقت فیلمی رو سانسور شده تماشا نمی‌کنم برای همین این امکان وبسایت شما دقیقن مثل فیلیمو و نماوا و... زیاد برای مخاطبان کاربردی نیست.
پویا، محمد میریحیی و سمانه این را خواندند
سپهر، جعفر میراحمدی و علی این را دوست دارند
گروه همیاری (support)
درود بر شما
متوجه دغدغه شما هستیم، هرچند تایید می‌فرمایید به عنوان یک سایت قانونی امکان ورود به ارایه فیلم‌های بدون سانسور نداریم و البته این نوع فیلم‌ها هم برای مخاطبان خود می‌تواند مفید باشد
۱۹ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
روایت کرونایی گروه خورشید تهران در«دنیای زیبای من»
«دنیای زیبای من» محصول جدید گروه هنری خورشید تهران در همکاری با سایت تیوال و استودیو صبا با فرمت متافورم در حال آماده سازی برای پخش است. متافورم ویدئویی است که به شکل فرم و بدون کلام اجرا شده و روی یک موسیقی با زمان بالای پنج دقیقه (زمان استاندارد برای کلیپ ها)تدوین می شود.این متافرم امپرسیونیستی سینمایی با مدت زمان نه دقیقه و با استفاده از موسیقی آداجیو اثر توماسو آلبینونی ساخته شده و اکنون حدود یک ماه و نیم است که مرحله تدوین و جلوه های ویژه آن در حال انجام است و از پیشرفته ترین تکنیکهای جلوه های ویژه برای آماده سازی بهره می برد گروه هنری خورشید تهران در ساخت «دنیای ...
دیدن اطلاعات ››

«دنیای زیبای من» محصول جدید گروه هنری خورشید تهران در همکاری با سایت تیوال و استودیو صبا با فرمت متافورم در حال آماده سازی برای پخش است.

متافورم ویدئویی است که به شکل فرم و بدون کلام اجرا شده و روی یک موسیقی با زمان بالای پنج دقیقه (زمان استاندارد برای کلیپ ها)تدوین می شود.این متافرم امپرسیونیستی سینمایی با مدت زمان نه دقیقه و با استفاده از موسیقی آداجیو اثر توماسو آلبینونی ساخته شده و اکنون حدود یک ماه و نیم است که مرحله تدوین و جلوه های ویژه آن در حال انجام است و از پیشرفته ترین تکنیکهای جلوه های ویژه برای آماده سازی بهره می برد

گروه هنری خورشید تهران در ساخت «دنیای زیبای من»دست به نوآوریهایی در زمینه روایت،فیلمبرداری،تدوین و عکاسی زده است تا بتواند به بهترین شکل روایت خود را از پاندمی جهانی کرونا روایت کند.

با اینکه تاکنون فقط چند عکس از این پروژه در صفحه اینستاگرام کارگردانان منتشر شده است اما با توجه به حال و هوای متفاوت این عکسها تاکنون دعوتهای متعددی از طرف دانشگاههای سینمایی بین المللی و بعضی از جشنواره های مطرح برای نمایش این اثر صورت گرفته است.تعداد زیادی از هنرمندان برجسته سینما و تئاتر ایران برای نمایش آسیب‌های اجتماعی دوران شیوع کرونا،همدلانه برای تولید و پخش این اثر با هم همکاری کرده اند که قرار است در سایت تیوال به شکل اختصاصی رونمایی شود.

عوامل تولید «دنیای زیبای من» عبارتند از:

طراح و کارگردان :الهام قره خانی _مهرتاش مهدوی موزیک: توماسو آلبینونی آداجیو در سل مینور نویسنده ، طراح صحنه و لباس :الهام قره خانی بازیگران: شهره سلطانی -اکرم محمدی_ عادل بزدوده_ ایلیا کیوان_ الهام قره خانی_ مهرتاش مهدوی_ لیلا اسبقی_ مریم سادات رضوی_ امیرعلی محمدی_ علی ظهوری راد_ مهربانو یونسی_ علی میرزایی_ امیرمانی شاهرخی_ تانیا جلیل پور_ گلبرگ محمدی_ درسا چایچی_ عرشیا فرشخواهی_ بنیامین قنبری_ ارمینا علی خانی_ سپیده رضاییان_ عطیه عابدی_ ریحانه عابدی عروسک گردان: بهرام بهبهانی مدیر فیلمبرداری: ایمان سرمستی تدوین و جلوه های ویژه: ساسان نداف خوب - سحر شجاعی (استودیو بلوفیش)عکاس: پیام صبادستیار اول کارگردان : لیلا اسبقی برنامه ریز: شیما جزنی دستیار کارگردان :مریم سادات رضوی مدیر تولید: لیلا رستگارروابط عمومی: الهام قبادی چهره پرداز: مژگان شرطی گرافیست :حسین زارعی عروسک ساز: داود بختیاری_ سمیه گلباز مشاور تهیه کننده: دکتر محمد رضا علی مشاور روانشناسی : دکتر ارش هیربد مشاور تولید: محمد عمروآبادی دستیار تدوین : فاطمه رضایی چله دستیار تصویربردار محمد مرادی _ سیامک کوسرمدار دستیاران تولید وصحنه : ماهبه پورصادق_ مبینا رستگار_ سحر رضاییان _ سپیده رضاییان

مریم رضوی و Golbarg Mohamadi این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
همراهی با گروه‌های ‌نمایشی که در شرایط موجود از اجرای عمومی بازمانده‌اند | عکس همراهی با گروه‌های ‌نمایشی که در شرایط موجود از اجرای عمومی بازمانده‌اند
تصمیم جدید دبیر با توجه به شیوع ویروس کرونا؛ همراهی با گروه‌های ‌نمایشی که در شرایط موجود از اجرای عمومی بازمانده‌اند دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر با توجه به شیوع ویروس کرونا برای آن دسته از کارگردان‌های متقاضی که به دلیل تعطیلی تئاتر در شرایط کرونایی از اجرا بازماندند، شرایط متفاوتی را در نظر گرفت. به گزارش روابط‌عمومی سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر، حسین مسافر‌آستانه با در نظر گرفتن تعطیلی تئاتر برای گروه‌های نمایشی که طبق فراخوان می‌توانستند تقاضای خود برای حضور در بخش صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر ارائه دهند، شرایط متفاوتی را ...
دیدن ادامه ››

تصمیم جدید دبیر با توجه به شیوع ویروس کرونا؛

همراهی با گروه‌های ‌نمایشی که در شرایط موجود از اجرای عمومی بازمانده‌اند

دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر با توجه به شیوع ویروس کرونا برای آن دسته از کارگردان‌های متقاضی که به دلیل تعطیلی تئاتر در شرایط کرونایی از اجرا بازماندند، شرایط متفاوتی را در نظر گرفت.

به گزارش روابط‌عمومی سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر، حسین مسافر‌آستانه با در نظر گرفتن تعطیلی تئاتر برای گروه‌های نمایشی که طبق فراخوان می‌توانستند تقاضای خود برای حضور در بخش صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر ارائه دهند، شرایط متفاوتی را در نظر گرفت.

طبق اعلام دبیر جشنواره سی‌و‌نهم تئاتر فجر گروههای نمایشی که در جدول برنامه‌های تماشاخانه‌های تهران و شهرستانها قرار داشتند ولی به اجرای عمومی نرسیده‌اند می‌توانند ضمن هماهنگی با شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی و دریافت مجوز، تا ۱۵ آذرماه فرایند ثبت نام در سایت را مطابق فراخوان اعلام شده انجام دهند.

در فراخوان اعلامی از سوی دبیرخانه سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر آثاری‌ که در فاصله‌ زمانی اول ‌آبان ۹۸ تا پایان شهریور ۹۹ اجرا شده باشند، می‌توانستند حداکثر تا تاریخ پایان مهر ۱۳۹۹ فرآیند ثبت‌نام در سایت جشنواره را انجام دهند.

همینطور آثاری که در فاصله‌ زمانی اول مهر ۹۹ تا ۳۰ آبان سال جاری قرار اجرا داشتند، می‌توانستند حداکثر تا تاریخ ۵ آذر ۱۳۹۹ فرآیند ثبت‌نام  در سایت جشنواره را  انجام دهند که بر اساس تصمیم دبیر جشنواره هر اثر نمایشی که در این دو بازه‌ی زمانی قرار اجرا داشته و به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا امکان اجرا پیدا نکرده است می‌تواند تا زمان در نظر گرفته شده (15 آذر) نسبت به ارائه درخواست خود و ثبت نام در سایت جشنواره مطابق با فراخوان اقدام کند.

این تصمیم با توجه به محدودیت‌های ستاد مقابله با کرونا برای فعالیت مراکز هنری در سال جاری در نظر گرفته شده است.

سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار می‌شود.

 

«سرایدار» طراحان خود را شناخت | عکس «سرایدار» طراحان خود را شناخت
طراحان بخش های مختلف نمایش «سرایدار» به کارگردانی مهدیس زارع نژاد معرفی شدند. به گزارش تیوال، نمایشنامه «سرایدار» نوشته هارولد پینتر توسط رضا دادویی ترجمه شده و قرار است بعد از پایان محدودیت های کرونایی تئاتر با کارگردانی مهدیس زارع نژاد روی صحنه برود. در این اثر نمایشی امیرحسین دوانی به عنوان طراح صحنه، ندا نصر به عنوان طراح لباس، فرشاد فزونی به عنوان طراح موسیقی و محمدصادق زرجویان به عنوان طراح گرافیک و عکس حضور دارند. نورالدین حیدری ماهر نیز مجری طرح نمایش «سرایدار» است. متعاقبا اطلاعات مربوط به دیگر عوامل، زمان و مکان اجرای نمایش «سرایدار» ...
دیدن ادامه ››

طراحان بخش های مختلف نمایش «سرایدار» به کارگردانی مهدیس زارع نژاد معرفی شدند.

به گزارش تیوال، نمایشنامه «سرایدار» نوشته هارولد پینتر توسط رضا دادویی ترجمه شده و قرار است بعد از پایان محدودیت های کرونایی تئاتر با کارگردانی مهدیس زارع نژاد روی صحنه برود.

در این اثر نمایشی امیرحسین دوانی به عنوان طراح صحنه، ندا نصر به عنوان طراح لباس، فرشاد فزونی به عنوان طراح موسیقی و محمدصادق زرجویان به عنوان طراح گرافیک و عکس حضور دارند.

نورالدین حیدری ماهر نیز مجری طرح نمایش «سرایدار» است.

متعاقبا اطلاعات مربوط به دیگر عوامل، زمان و مکان اجرای نمایش «سرایدار» اعلام می شود.

 

نمیدونم چه جوری بنویسم و چی بنویسم ولی خوب گیره دیگه تا ننویسم ول نمیکنه ...
مادر پدرِ گرامی ، ما بیشتر از هز چیز دیگر مسئولِ سلامت روانی و جسمانی فرزندانمون هستیم . عزیزان دل بچه سه چهار ساله رو که میفرسید کلاس موسیقی ( یا هر چیز دیگه )؛ نفرسید که موسیقدان بشه نفرستید که نمایشگاه بشه به خدا اگر به این نیت بفرستید موتزارت و جلیل شهنازم که بشه شاد نخواهد بود و از زندگی لذت نخواهد برد . به خودمون که رحم نکردیم و نکردند بیایید دست از سر این بچه ها برداریم . بذارید اگر میرن کلاس موسیقی بروند که خودشون و دنیای درون و بیرونشون بهتر بشناسند . بروند که نوعی دیگر ارتباط برقرار کردن با هستی رو بشناسند .بروند که شکوفا بشوند . بچه سه چهار ساله فقط و فقط باید غرق شادی و لذت باشه . اگر قرار چیزی یاد بگیره باید همراه با بازی باشه . اخه نکنید اینکار رو . انقدر به این بچه ها فشار نیارید که این کارو بکن اون کارو نکن ، چرا تمرین نمیکنی ؟ فلانی رو دیدی چه خوب میزنه ؟ و..‌‌. بچه نمایشکاه نیست که چپ و راست برای عمه و خاله و عمو و دایی و دوست و آشنا وادار به نمایشش میکنی .‌‌..
حداقل بزارید هفت هشت سالشون بشه بعد اینکارارو شروع کنید...
به خدا بچه ای که با شادی و لذت کاریو یاد بگیره کمی که بزرگ شه خودش میفهمه به چی علاقه داره در چی استعداد داره میره به سمتش و بزای همیشه احساس خرسندی میکنه هم از کودکیی که کرده و هم از فن و حرفه و هنر و دانشی که یاد گرفته ...
نمیدونم چه حسیه که ایرانی خارجی هم نداره ، اغلب پدر مادرا یا میخوان بچه ها برطرف کننده ی عقده های قدیمی و حسرتهای خودشون باشن ، یا ادامه دهنده ی راه و حرفه شون .
چند وقت پیش میدیدم مک گرگور بچشو برده بود باشگاه تا بچه ی دو ساله وزنه بزنه و شنا بره و مشت بزنه و ... یه چیزی شبیهِ این آرات ایرانیه . یا یه حدودن 6 ساله که مداح شده بود و کلی ناله میکردو به زور سعی میکرد گریه کنه تا بتونه احتمالن طبق سفارشِ پدر ، از مردم بیشتر گریه بگیره .
نمونه هاش خیلی زیاده . مدلِ اولیش هم الی ماشالا همه ی بچه های دهه 50 و 60 خاطره دارن احتمالن از انتخاب رشته و ورزش و ... :)
دغدغه ی خیلی خیلی مهم و درستیه ولی فکر نکنم اهمیتی برای پدر مادرا داشته باشه واقعن . اونا همونطور که اشاره کردی ، دقیقن بچه رو بعنوانِ یه نمایشگاه و یه ویترین برای پز دادن به دیگران میخوان .
یادم نیست چه شبکه‌ای بود، یه برنامه نشون میداد در مورد بچه‌هایی بود که کلاس باله میرفتن. همشون ۶،۷ ساله بودن. بعد به قدری این بچه‌ها استرس داشتن که حد نداشت. هم خودشون استرس داشتن هم مادرشون این استرسو بهشون وارد میکردن که حتما باید کارت خوب باشه و انتخاب بشی. این برنامه رو به عنوان سرگرمی نشون میدادن ولی به نظر من مصداق بارز کودک آزاری بود. هربار این بچه‌های گناهی خوب نمیرقصیدن، های‌های گریه میکردن! آخه این چه سرگرمی‌ایه؟🤦🏻‍♀️
بهار گراوندی
یادم نیست چه شبکه‌ای بود، یه برنامه نشون میداد در مورد بچه‌هایی بود که کلاس باله میرفتن. همشون ۶،۷ ساله بودن. بعد به قدری این بچه‌ها استرس داشتن که حد نداشت. هم خودشون استرس داشتن هم مادرشون ...
بله وافعا درست میفرمایید .
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
چشم نواز ، محتاط ، چابک اما خجالتی
نیلوفر ثانی این را دوست دارد
تکنیک آینه برام خیلی جالب بود.. پراز چشم بود تابلو ... پراز نور بود
نمیدونستم گالری ها بازهستند یا نه
اگه تونستی کار جواد مدرسی گالری اثر رو ببین "ناسازه" دارم مطلبی درموردش می نویسم که بزودی میذارم تیوال
نظرت برام ارزشمنده هرچند میدونم در جهت مخالف خواهی بود :)
۱۳ ساعت پیش
نیلوفر ثانی
درمورد یلداجمالی کاملا باهات موافقم ... اگه در آثار بعدیش نتونه این شیوه و تکنیک رو بسط بده و با محتوایی مناسبتر ارائه نده، درحد یک اثر تزئینی و یک زیباشناسی صرف باقی میمونه
یکی از وحشتهایی که خریدارا دارن همینه . اینکه کاری رو بخرن که هنرمندش نتونه اونو " توسعه " بده . و دستِ آخر مجبور شه مدام تغییرِ مسیر بده .
گاهی نقاش میفته توی یه چاله ی تنگ که امکانِ بسط و حرکت درِش وجود نداره . مثل حبیب فرج آبادی و الناز جوانی و ...
۹ ساعت پیش
غیوقی اوکاطاثا
میدونی ؟ در دو چیز کمی اختلافِ نظر داریم :) یکی اینه که اکنونیتِ جامعه وقتی در بستری رئالیستی قراره بازتاب پیدا کنه در نظرِ من لازمه که فراتر از " حس " بره . یعنی به صرفِ اینکه من یه ...
اینو یادم رفت بگم که یادمه نمایشگاهی بود توی آلمان ، یکی از منتقدینی که اونجا بود کارِ مهران رو کمالِ اروتیسم دونست . اینکه نقاش چقدر نابغه بوده که " تن " رو که سوالِ دختربچه ی اون سن و سالی هست رو در یک کشورِ بسته ، اینطور به پرسش کشیده . اروتیک ، زیبا ، پر حرف و انتقادی ، بدون ذره ای مظلوم نمایی .
یادِ نبوغِ کیارستمی افتادم که میگفت من که میدونم توو ایران نمیتونم حجاب رو از سرِ بازیگرم بردارم . برای همین هیچوقت بازیگرم رو موقعِ خواب نشون نمیدم که مجبور باشم با چادر و روسری و به اون شکلِ احمقانه در خونه ی خودش و موقعِ خوابِ شبانه تصویرش کنم .
میدونی ؟ منظورم از سکوت و سکونِ کارهای مدرسی همینه . مدرسی تن داده به خفقانِ موجود . و این شجاعانه نیست :)
۹ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
زنورکو : از وجود شما یک رایحه ای به مشام میرسه ،
بوی زننده ی زندگی یکنواخت . بوی دمپایی ، آبگوشت ،
زیرسیگاری تمیز ، چمن مرتب ، و ملافه های خوشبو ...
در شما نمیبینم که خطر کنید تا به خوشبختی متفاوتی از
خوشبختی سایرین برسید .
همه چیز طبق قاعده و عبوس است ... ( میزند زیر خنده )

لارسن : به نظر شما آدم مضحکی هستم ؟

زنورکو : بدتر از اون ؛ معمولی هستید


چنان این نمایشنامه رو دوست داشتم که بعد از چند قرار و رفت و آمدی که با ... دیدن ادامه ›› هم داشتیم ، براش خریدمو گفتم بخونش تا با هم اجراش کنیم .
آخه عادتم همیشه این بوده که دوستامو مجبور میکنم تا نمایشنامه ای که دوست دارم رو بخونن و بعد با هم اجراش کنیم .
نمیدونم چه حسیه ولی گمونم چیزی شبیه عادتهای قاتلهای سریالی یا آدمهای روانیه . که دنبالِ طعمه میگردن تا نقششون رو رووش اجرا کنن . و این هدفِ من از دوست شدن با آدمهاست .
به محضِ اینکه یه نمایشنامه ی خوب پیدا میکنمو میخونمو لذت میبرم . دنبالِ یه دوستِ جدید میگردم تا با هم اجراش کنیم .
این دوستم هم یه دخترِ بسیار ظریف و دوست داشتنی بود . معتقد بود که نمیمیره بلکه انقدر به مرور لاغر میشه که در نهایت محو میشه و دیگه کسی نمیتونه ببیندش .
یه دخترِ آروم و زیبا با موهای مجعد و یه کوله ی پارچه ایِ طرحِ گلیم . عادتای شیرینی داشت مثلن وقتی لبخند میزد به شکل بامزه ای سرشو خم میکرد . و این وقتا بود که دلت میخواست بغلش کنی و بچلونیش .
روز اجرا از راه رسید . و طبق معمولِ همیشه که من شخصیتی که دوست دارم رو انتخاب میکنم ؛ در این نمایش طبیعتن زنورکو بودم . و اون هم لارسن شد .
همه چیز تا اواسطِ کتاب درست ادامه پیدا کرد اما ناگهان دوستم گریه ش گرفت و کوله ش رو برداشت و از خونه زد بیرون .
باقیِ نمایشنامه رو مطابقِ اوقاتی که تنهام ، خودم اجرا کردم .
همیشه همینطوره . هیچ چیزی نمیتونه و نباید مانع اجرای نمایشنامه بشه . حتا قهر یا مرگِ بازیگرانِ نمایش . همینه که تعجب میکنم یکی بخاطرِ بیماریِ یه بازیگر ، اجرا رو لغو میکنه . اون آدم گیرم انسانیت سرش بشه اما مطلقن هیچی از تئاتر نمیفهمه .
هیچوقت نشد از دوستم بپرسم چرا ناراحت شده ( و البته که برام هم اهمیتی نداشت وگرنه میپرسیدم ) و بعد از اون روز هم دیگه سراغش رو نگرفتم و همونطور که در مورد مرگش میگفت ، رابطمون آروم آروم محو شد . ولی بعد از اینکه باز بابتِ همین نمایشنامه با یه دوستِ دیگه رابطم قطع شد . کنجکاو بودم بدونم چرا . برای همین سعی کردم با آدمهای بیشتری دوست بشم تا بکشونمشون به اجرا . تا علاوه بر لذتِ مضاعفِ زنورکو بودن ، ببینم بر اونها چه میگذره .

این نمایشنامه ، روحِ عجیبی در خودش داره .
با انتخاب ؛ بازی شروع میشه .
و رفتارِ اون روح با شما بسته به انتخابِ شخصیت ، تغییر خواهد کرد .
این نمایشنامه برای من یادآورِ کتابِ البلهانه . زمانی نیروهای درونش آزاد میشن که شما انتخاب کنید که هستید . زنورکو ؟ یا لارسن ؟
جالبه
من توی دنیای واقعی تجربش کردم ولی!!!!
شاید اگه انتخاب میکردی لارسن باشی الان باید بابت اشکات دلداریت میدادم😂
فقط میشه اسم نمایشنامه رو هم بنویسی
غیوقی اوکاطاثا
:))) دقییقن . باید سر میذاشتم روو شونه هات و های های گریه میکردم :)) واقعن زندگی همینه ، انتخاب . هر انتخابی ، عواقبی داره . فرجامی داره . مراتب و مراحلی داره . گاهی یادمون میره با یه تغییر ...
خرده جنایت ها و عشق لرزه رو قبلا خوندم
مشتاقم توی اولین فرصت این رو هم بخونم...
😊
۱۴ ساعت پیش
قاصدک
خرده جنایت ها و عشق لرزه رو قبلا خوندم مشتاقم توی اولین فرصت این رو هم بخونم... 😊
عشق لرزه هم خوبه . کلن این اشمیت آدم خاص و خوبیه .
خوندی بهم بگو حالتو
۱۱ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
می دونم اینجا جای مناسبی برای اینکار نیست اما هر کاری بتونه ثمربخش باشه، ارزشش رو داره.
الان متوجه شدم یکی از دوستای قدیمم دو هفته ایه گم شده. اگر می تونید هر جایی باز نشر بدید بلکه کمکی به حال خانواده عزیزش باشه.
Ali، سپهر، سیدمهدی، celine، محسن جوانی، جعفر میراحمدی و شاهین این را خواندند
پویا این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید

"قهرمان بودن همینه دیگه، آخر خط جزئی از مسیره"

با صدای دلچسبِ چنگیز جلیلوند شنیدمش...و درد تمام قلبم رو مُچاله کرد
بالاخره قراره این فیلم اکران آنلاین شه و ببینمش.😌
مهناز افشار حامله و اون دلبریاش واقعا بهم حال داد تو سینما اون سال
۲ روز پیش، یکشنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تو یک شراره ای ای دوست
که آن مشتعل کند
شبهای بی تلاطم سرد سیاه را
رخسار تو به شرم نشانده ست ماه را
با دیدنت چگونه از این پس به سر کنم
شب های بی طلوع پر از سوز آه را؟!
۲ روز پیش، یکشنبه
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
چرا آدم بدا میگیرن و خوب میشن؟
آدم خوبای قصه هامون، میگیرن و میرن!
کرونا چته؟
به یاد چنگیز جلیلوند عزیز...

_________
منظور این نیست که همه کسایی که خوب میشن، جزو بدای قصه ن.
امیدوارم همه خوب بشن و کسی دیگه دچارش نشه.
کووید ۱۹، ۲۱ رو نبینی...
🤞🏼🤞🏼🤞🏼
گروه همیاری (support)
درباره فیلم‌تئاتر سه گانه اورنگ i
خرید این فیلم‌تیاتر به کارگردانی محد حاتمی و با بازی گلاب آدینه، پیام دهکردی، مریم سعادت، عماد سالکی، آغاز شد.
پویا و سمانه این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
امیرخان که اومدن، ما افتادیم تو سرازیری. البت، آدم باس بگه: ضرر از مایه که نه، ضرر از نفع. من و این اصغر خدابیامرز، شوهر سابق این زیباخانوم، برا خودمون طرح‌و برنامه‌ای داشتیم خبر مرگ‌مون. حساب‌کتاب‌مونم، خداوکیلی، عین آیینه شفاف. یعنی جنس‌و، پشمو، من جور بکنم، اکبر، بافت و ریست‌شم دست اصغر. ماهم شیتیل‌مونو برمی‌داشتیم از رو جنس. تا اینکه اصغر خدابیامرز عمرشو داد به شما. هرچی خاک اونه باقی عمر شما باشه. امیرخان که اومدن ما یه شریک ونک به بالا پیدا کرده بودم. یه شریک ونک به بالا که کسرشأن‌شون بود نشست‌وبرخاست با ما. که دستک و دنبک و قل و منتقلو همه رو جیدیدتر کردن، خریدشونم حکایت شب جمعه و دادن غریبون. حکماً، دست خر کوتاه کرده بودن از اموال بیت‌المردم. اینجا بود که می‌گم افتادیم تو سرازیری.
-کلنل...تو هیچ وقت جوونم بودی؟
_ آره.... مثل تو بی کله هم بودم. تا یه روز اتفاقی افتاد و دنیا برام ارزشمند شد.....
- چه اتفافی؟؟
کلنل خیره نگاه میکنه و پیپش رو روشن میکنه
بلوندی میگه: این سوال....از احتیاط به دوره؟
کلنل میگه: سوال از احتیاط به دور نیست.این جوابشه که از احتیاط به دوره....
به خاطر چند دلار بیشتر

حالا که عزیزترینم توی بیمارستان داره میجنگه با کرونا.....
حالا حس میکنم...دنیا برام داره ارزشمندتر میشه
فقط با پای خودش بیاد بیرون
تا یاد بگیرم این تمام ابعاد زندگیمه که ارزشمنده. همش....
امیدوارم بزودی خبر سلامتی عزیزتون رو همینجا بخونیم
۲ روز پیش، یکشنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
- تکدّر:

دوستت دارم
و همین اصل،،،
غمگین ترم می کند!
وقتی که،
نمی توانم چهار فصل جهان را
در آغوش تو آواز بخوانم!


حسادت می کنم وقتی
نسیمی زیرک
مو هایت را به بازی می گیرد!

آه
نارون بالا بلند من!
باور کن
از این همه خواستن،
--غمگین ام...
مثل پرنده ای که
بادِ مهاجم
لانه اش را
به تاراج برده ست!

{#}سعید_فلاحی (زانا کوردستانی)

@mikhanehkolop3
۲ روز پیش، یکشنبه
۲ نفر این را امتیاز داده‌اند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید