تیوال آدنا | دیوار
S3 : 02:33:11
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
آدنا
درباره نمایش سکوت سفید i
به به. بدون شک کار دیدنی‌ای بر صحنه آمده است. جناب سلیمانی وقتی کاری را به اجرا می‌گذارند خیال آدم تا حد زیادی راحت است. از آن گذشته، چنان اصل احترام به مخاطبشان دربرابر هر نقدی در اینجا و قاعدتاُ در هر فضایی خارج از اینجا ـ همان‌طور که در گذشته شاهدش بوده‌ایم ـ برایم ارزشمند است که در اولین فرصتی که این زندگی شلوغ و دیوانه مجالم دهد به دیدن این کار خواهم آمد.
شما بزرگوارید ... به امید دیدار شما و سایر همراهان این سالها ...
۲ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آدنا
درباره نمایشگاه کنرو ایزو i
نمایشگاهی بسیار دیدنی که برای علاقه‌مندان و اهل فن نیازی به توصیه ندارد و قطعاً به تماشای کارهای دیدنی آن خواهند رفت. برخی از کارها، به خصوص از مجموعه «مکان‌های مقدس» شاهکار بودند. با تورقی که کتاب این نمایشگاه را کردم به ذهنم رسید (صرفاً براساس یک سلیقه شخصی) که ای کاش فضای بیشتری از گالری نبشی که معمولاً در طبقه بالای آن است به بخش «مکان‌های مقدس» اختصاص می‌یافت و کارهای بیشتری از این بخش به نمایش درمی‌آمد و دو بخش «طبیعت بی‌جان» و «آبی» در طبقه پایین. مجموعه اول پر بود از آثاری بی‌نهایت شگفت‌انگیز.
امیر مسعود این را خواند
رویا و امیرمسعود فدائی این را دوست دارند
موافقم کارهای خوبی بودند
۱۲ مهر
بله رویا جان. البته انتظار من قبل از دیدن کمی بالاتر بود ولی واقعا از کارهای مجموعه اول لذت بردم.
۱۳ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آدنا
درباره نمایش مشق شب i
مشق شب رو امشب دیدم و الحق که این همه تعریفی که از آن شده بود به‌جا بود. چقدر خوبه دیدن این دست کارهای شسته‌رفته و قوی اما بی‌ادعا و به‌اصطلاح دانشجویی که انگار روح اصلی تئاتر رو بیشتر میشه در اون حس کرد. بی‌هیاهو و بی‌تکلف اما تکان‌دهنده و میخکوب‌کننده و البته تفکربرانگیز. متن عالی (به خصوص پایان‌بندی شاهکار)، بازی‌ها تقریبا بی‌نقص (پدر و دختر و پسر کوچک عالی‌اند) ، دکوری که کمابیش بسنده است با نورپردازی خوب و در نهایت کارگردان و نویسنده‌ای باهوش و بااستعداد و قطعاً خوش‌آتیه که امید است در آینده باز هم کارهایی به همین خوبی از ایشان ببینیم.
* یک تشکر ویژه از تمام دوستانی که به تفصیل و با نگاهی موشکافانه و دقیق در اینجا نوشته‌اند. خواندنشان را واگذار کرده بودم به بعد از دیدن نمایش. بسیار بسیار سپاسگزارم. لذت و درک این نمایش را برای منی ... دیدن ادامه » که صرفاً یک تماشاگر علاقه‌مندم دوچندان کردید و از تک تک نوشته‌هایتان آموختم.
خب، دوستان منتظر نظرات مثبت مسلسل‌وار اعضای یک گروه که خودتان می‌دانید، ذیل نمایش سه کیلو ۲۵۰ گرم باشید. در ضمن چطوریه که یک نفر از سال ۹۲ عضو تیواله ولی تنها نمایشی که دیده و ۵ داده همین نمایشه! این دیگه خیلی عجیب شد!
منم با دیدن اوشون و همراهانش در حال گرفتن عکس یادگاری، همین فکر شما رو کردم! همونجا گفتم این نمایش میره تو لیست نمایشهای ندیدنی!
۰۸ مهر
بله، من با خانم آدنا موافقم
درمورد خانم طاهری و جناب آغاز که همین مطلبو رو در رو برای ما هم تعریف کردند.
درباره اعضا گروهشون هم، اتفاقا من و آقای جعفریان دیشب تو حیاط نوفل بودیم و از نزدیک زیارتشون کردیم، انسانهای فهمیده و موجهی بودن.
به هرحال ما کارمونو ... دیدن ادامه » انجام دادیم، بیش ازین کاری از ما برنمیاد و شاید در صلاحیت ماهم نباشه، ما روشنگریهامونو انجام دادیم
دیگه اینکه چه گروهی اینکارو میکنه یا نه، و یا چه دوستانی دنباله رو همچین جریانی هستند دیگه به خودشون مربوطه
۰۸ مهر
آدنا و سید مهدی بزرگوار کاملا متوجه هستم که این تیم چطور برخی گروه های اجرایی را قربانی کردند البته که من هم از اول (برای گروه اجرایی) شمشیر را از روو نبستم و تر و خشک را باهم نسوزاندم و دقیقا فکر شما رو کردم که در جریان اصل قضیه نبودند اما بنظرم الان دیگه ... دیدن ادامه » خیلی ها در جریان قرار گرفتند و من شک ندارم گروه هایی که دست کم در تیوال برگه مرتبط با نمایش خود را دارند با عضویت یا بدون عضویت به ماجرا پی بردند علاوه بر این ما هرجا که تونستیم حضوری و مجازی عوامل را در جریان گذاشتیم پس از این بعد اگر گروه های نمایشی باز هم همین روال را داشته باشند برام سخت باور کنم کارشون از روی ندونستن بوده و وقتی بدونی یک کار غیر اخلاقی است و باز آنرا انجام دهی اینجا دیگر هیچ توجیهی قابل پذیرش نیست...
۰۸ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آدنا
درباره نمایش مشق شب i
گروه محترم همیاری ممنون می‌شم اگر بگید که روزهای جدید رو برای هفتهٔ آینده کی باز می‌کنید.
میترا، شاهین و سپهر این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آدنا
درباره نمایش ساعت i
جل‌الخالق! تمام اطلاعات ریز نمایش معلومه، به جز دو مورد که از قضا از مهمترین‌هاست! یکی نام بازیگران، و دیگری توضیحی در مورد نمایش. تیوال جان، جدیداً عجیب و غریب شدی! یک اصولی داشته باش جانم. از نظر من تا زمانی که نام بازیگران مشخص نشده باشد نباید صفحهٔ این نمایش رونمایی شود. حتی گیریم فروش بلیط هنوز راه نیفتاده باشد. والله بالله همه چی پول نیست! (که البته انگار هست!)
mahaya و لیلا مظاهری این را دوست دارند
درود بر شما
لیست بازیگران هنوز از سوی گروه محترم اعلام نشده‌است و البته که تا این بخش مشخص نشود فروش نیز آغاز نمی‌شود... البته عبارت بازیگران به زودی اعلام میشود را در چنین شرایطی استفاده میکنیم که درباره این پروژه نیز انجام می‌شود.
۲۶ شهریور
ممنون ماهایا جان. خیلی خیلی خوب بود و کلی استفاده کردم. با این توصیف، باید کار خوبی باشه. هم به اعتبار نویسنده که شما معرفیش کردید و هم مترجم که جناب نوری هستند و ترجمه هاشون از ترجمه‌های به‌اصطلاح منقّح و پاکیزه است. خانم میرعلمی و خانم پرور هم که نیاز ... دیدن ادامه » به تعریف ندارند. البته متاسفانه جناب هدایتی رو نمی‌شناسم و کاری ازشون ندیدم (که البته من ملاک نیستم چون یک تماشاگر عادی هستم که گاهی فرصت می کنم و نمایش می‌بینم) ولی امیدوارم یکی از کارهای خوب و دیدنی روی صحنه رقم بخوره. پیشاپیش همه گروه خسته نباشند و بدرخشند روی صحنه.
۲۷ شهریور
آدنای نازنین ، منم هم نظرم با شما ، به نظر کار دیدنی میاد.
۲۷ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آدنا
درباره نمایش لانچر ۵ i
و نکاتی در مورد مدیریت سالن و دوستان تماشاگر (که یک گلایه کلی است و فقط نمایش خوب لانچر۵ رو نشانه نمی‌رود)
امان از این خنده‌های مستانه و آزاردهنده دوستان. چنان مصنوعی و بلند می‌خندیدند که من بخشی از دیالوگها رو نمی‌شنیدم. و سوالم اینجاست که بازیگران با این خنده‌های عجیب (خنده عادی منظورم نیست) مشکلی ندارند! درهرصورت کمی تمرکز رو به هم میزنه. از بس عجیب غیرعادیه!!!
و انقدر از این ماجرای خارج از ظرفیت نالیده‌ایم که والله خود من روم نمیشه دیگر غر بزنم. ولی واقعا آزاردهنده است. و نکته جالب اینکه صندلی های خالی هم تعدادی بودند که نصیب برخی دوستان خارج از ظرفیتی شدند!!!! حالا نمی‌دانم صاحبان صندلی از دیدن نمایش پشیمان شده بودند و نیامده بودند یا تحریم کرده بودند یا ... . دوستان هم که همه می‌خوان همون ردیف‌های جلو بشینند در حالیکه عقبتر سالن روی پله ... دیدن ادامه » ها جا بود (که در این سالن کوچک چندان دور از صحنه هم نیست) ولی همه همان جلو روی سروکله هم نشسته بودند. واقعا جای تاسف داره که حتی یکی از کامنت‌گذاران هم که ظاهرا دانشجوی تئاتره با افتخار گفتند که من برام خارج از ظرفیت نشستن جذابه چون به صحنه نزدیکم! والله اگر فردا بگن وسط صحنه بشینید لابد عده ای می گن وای من خارج از ظرفیت نشستن برام جذابه چون خیلی دوست دارم جزو آکسسوار صحنه باشم!!!!! من در میانه دهه پنجم زندگیم هستم. سالهای اوج دیدن نمایش برای من سالهای پایانی دهه ۶۰ و کل دهه ۷۰ بود که نوجوان و بعدتر جوان و دانشجو بودم و بی‌دغدغه. درست است جمعیت کم بود ولی مگر چند سالن در تهران بود؟ اینترنت و سایت فروش بلیط نبود که کمابیش راحت پشت میز بشه بلیط تهیه کرد. من و چند نفر از دوستانم که همه عاشق نمایش بودیم ساعت ها در صف فروش بلیط نمایش‌های اساتیدی مثل قطب‌الدین صادقی، بهرام بیضایی، علی رفیعی، حمید سمندریان و ... در سرما و گرما ایستاده‌ایم و آخر هم بلیط گیرمان نیامده! اون هم در زمانه ای که نه مترویی در کار بود و نه تاکسی اینترنتی و غیره. من نمی‌فهمم این داستان خارج از ظرفیت رو. نگویید کسانی هستند که از دیدن نمایش جامانده اند و مشتاقند. ظاهراً به هر دلیلی مثل ارزانتر بودن یا نزدیک بودن به صحنه عده ای فقط طالب این نوع بلیط ها هستند! این کار غیر استاندارده و متاسفانه انگار یکی دو حادثه باید رخ بدهد تا شاید! شاید! جمعش کنند.
چقدر زیاد موافق بودم با این متن
حرف دل همه مون بود
۰۲ شهریور
دقیقا سپهر جان. همه چیز در صرفهٔ اقتصادی خلاصه شده. کلاً همه چیز فقط به پول داره ختم میشه و هنری که هدفش فقط درامدزایی باشه سرنوشت خوبی نداره متاسفانه.
۰۲ شهریور
امان از این خنده هاى هیستریک اعصاب خرد کن که در همه نمایشها و سالنها هم هستند
امان از این خارج از ظرفیتها که حتى نفس کشیدن هم دشوار میشود، در نمایشى کسى که ردیفهاى اخر نشسته بود و به دلیلى میخواست اواسط نمایش سالن را ترک کند ، مجبور بود از سر و کله ملت ... دیدن ادامه » بالا برود و پاها و دستهایشان را له کند، تا راهى پیدا کند.
۰۴ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آدنا
درباره نمایش لانچر ۵ i
خب به قول معروف، «عیب می جمله چو گفتی هنرش نیز بگوی». از حاشیه‌های آزاردهندهٔ خرید بلیط و مدیریت ظرفیت سالن و ... شکایت کرده بودم ولی بدون هیچ شک و تردیدی و البته از نظر من، لانچر ۵ یکی از بهترین نمایش‌هایی بود که در سال‌های اخیر دیدم. دیشب به همراه دو نفر دیگر به تماشای کار آمدیم و واقعاً دلم می‌خواد یک خسته‌نباشید جانانه بگویم به تک تک گروه نمایش. جناب سعیدی و جناب صرامی برای نویسندگی و کارگردانی کار و امیر نوروزی بی‌نظیر برای ایفای نقش شایگان که حقیقتاً عالی بود و تک‌تک بازیگران که حتی در کوتاهترین نقششان هم عالی بودند. دمتون گرم و امیدوارم در آینده بیشتر بر روی صحنه ببینیمتان، البته با همین کیفیت، بلکه بهتر و خوشحالم که در اینجا و در خلال کامنت‌ها نوید اجرای مجدد کار در آینده‌ای نزدیک در سالنی بزرگتر را داده‌اند. امیدوارم کل این ماجراها ... دیدن ادامه » و حاشیه‌ها با اجرایی در سالنی بهتر و درخور این نمایش از یادمان برود.
با اجازه کمی از عیب می هم بگویم، حالا عیب که نه ولی چند نظر انتقادی (چون خود آقای سعیدی گفتند برایمان بنویسید). البته من تخصصی در زمینه نمایش ندارم و نظراتم را بگذارید به پای یک تماشاگر میانسال عادی و صرفاً علاقه‌مند! از نظر من بهتر بود که کار کمی شاید در حد یک ربع کوتاهتر می‌شد. البته انقدر کار من رو جذب کرده بود که این زمان اضافه آنقدر در برخی کارها اذیت شدم آزارم نداد. و دیگر اینکه صدای بازیگران گاهی خوب شنیده نمی‌شد. ما ردیف چهار بودیم ولی سالن که چندان بزرگ نیست و حتی ردیف آخر هم فاصله‌ای ندارد با صحنه ندارد. گاهی در شنیدن برخی دیالوگ‌ها حتی دیالوگ‌های آقای نوروزی من و همراهانم مشکل داشتیم (که دیدم یکی از دوستان هم اینجا اشاره ای به این موضوع کرده بودند). ریتم کار کمی در یک سوم پایانی کار افت داره. البته کمی. و انتهای نمایش به نظر من می‌تونست تکان‌دهنده‌تر باشه. وقتی آخرین سرباز میاد و اطلاعاتی رو عنوان می‌کنه که حقیقت ماجرا دوباره برای همه ما زیر سوال میره. الان که فکر می‌کنم حس می‌کنم می تونست سیلی محکم‌تری به همه ما بزنه.
ولی در نهایت عالی بود. یک گروه جوان و از دل یک کار دانشجویی جز تحسین و رضایت قابل توجه برای من چیزی به یادگار نمی‌ماند. پاینده باشید.
آدنا
درباره نمایش دریم لند i
سلام. احتمال تمدید شدن این نمایش وجود داره؟
آوا تدین این را خواند
سلام، احتمالا تا ۸ شهریور
۳۰ مرداد
ممنون خانم تدین.
۳۱ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آدنا
درباره نمایش لانچر ۵ i
بعدازظهر روز دوشنبه که تعطیل بود و جناب سعیدی نوید باز شدن فروش بلیط رو از روز قبلتر داده بودند، پشت کامپیوترم مشغول کار بودم و هر از گاهی هم یک ریفرشی از سر ناامیدی می کردم که بخت یارم شد و دیدم گزینه خرید بلیط فعال شده و ظاهراً اون روز دوستان که حق هم داشتند، از انتظار خسته شده بودند و طبعاً صفحه رو ترک کرده بودند. این شد که یک بار ما شانس آوردیم و توانستیم بلیط تهیه کنیم. حقیقتا با اینکه بلیط رو تهیه کردم ولی با دوستانی که انقدر برای تهیه اذیت شدند و احساس توهین شدن بهشون دست داده عمیقاً هم دردم. به رغم اینکه جناب سعیدی پوزش خواستند از نحوه باز شدن بلیط، ولی باز هم انگار آنکه در این باره دستی بر آتش دارد ، وقعی ننهاد و کار خودش را کرد!
حناب سعیدی من بشخصه به خاطر قولی که شما دادید که در اجراهای تمدیدی وضعیت تهویه سالن بهتر خواهد بود و خبری از بلیط ... دیدن ادامه » های خارج از ظرفیت نخواهد بود بلیط گرفتم. راستش با این وضعیتی که پیش آمده کمی نگران شدم و امیدوارم آن وضعیت ناراحت و عذاب آوری که ظاهرا برخی اجراها داشته رخ ندهد. با عرض احترام و ارادت به شما ولی جان هرکس که دوست می‌دارید حداقل سر این قولتان بمانید. البته در نیت قلبی شما شکی ندارم و میدانم که شما و همکارانتان نیز احتمالا به نوعی قربانی هستید. متاسفانه در این موقعیت‌ها عجیب یاد قانون آنتروپی می افتم:‌ آنتروپی موجود در یک سیستم بسته، همواره در حال افزایش خواهد بود!
شما باید یک بار هم خودتون رو بذارید جای ما
من روزی صدتا پیام دریافت می‌کنم که «ما بلیت نتونستیم تهیه کنیم و لطفا خارج از ظرفیت بفروشید»
ما باید چه تصمیمی بگیریم؟
همین‌جوریش هم در مظان اتهامیم که بلیت‌ها رو احتکار می‌کنیم
من واقعا دیگه نمی‌دونم به ... دیدن ادامه » چه شکلی و با چه واژگانی عذرخواهی کنم و توضیح بدم شرایط رو
اتفاقی که افتاده از کنترل ما خارج شده
۲۳ مرداد
کاملا باهاتون موافقم آنا جان من واقعا نمیتونم خودم رو جای جناب سعیدی بزارم چون من هم انتخابم با ایشون قطعا متفاوت بود!!!
۲۳ مرداد
فقط امیدوارم تمام این ماجراها حداقل برای ایشون که از اهالی تئاتر هستند یه تجربه بشه و بتونن منشأ اثری باشند در این وضعیت کلی بلیط فروشی ها و ... . ما که مخاطبیم و متاسفانه دستمان کوتاه و خرما بر نخیل. غر می‌زنیم، عصبانی می‌شیم و با هم بحث می‌کنیم ولی از ... دیدن ادامه » سر علاقه ای که داریم به دیدن نمایش، در نهایت این جوری که کشیدیم یادمون میره و چند وقت بعد سر یه نمایش دیگه روز از نو و روزی از نو. همین داستانها تکرار میشه! (دور از جان همه ولی) بیچاره این مخاطب! حکایت تماشاچی عاشق نمایش هم حکایت این شعره: رشته‌ای بر گردنم افکنده دوست / می‌برد هرجا که خاطرخواه اوست!
۲۳ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قطعا الزامی نیست که یک بازیگر تئاتر (خواه جوان و نوپا و خواه قدیمی و باتجربه) عضو قدیمی تیوال باشد، یا حتی اصلاً عضو باشد. حالا اگر باشد قطعاً خیلی بهتر است و اگر تعامل هم داشته باشد با مخاطبان که چه بهتر. ولی اینکه فقط و فقط به نمایشی که خودش درش بازی کرده امتیاز بدهد، آن هم حداکثر امتیاز به نظر من کمی عجیب است. تازه آن هم از نمایشی که برخلاف انتظار از نام کارگردان و بازیگرانش، انتقاد فراوانی به آن شده است. خب شکی نیست که به قول معروف هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه! (مثال بود و در مثل نیز مناقشه نیست). ولی به نظرم بهتر است امتیاز رو دیگران بدهند، حتی اگر ممنوعیتی برای امتیاز دادن صاحب اثر یا مشارکت‌کنندگان آن نباشد. ولی اینکه ما خیلی خوبیم را علناً جایی ثبت کنیم، آن هم با تمام انتقادات وارده، امیدوارم که از سر جوانی و بی‌تجربگی باشد (که خوشبختانه این ... دیدن ادامه » را می‌شود امید به اصلاحش داشت) وگرنه... !
آدنا
درباره نمایش این یک اعتراف است i
شکی نیست که کار خوبی روی صحنه است. فرزین محدث کسیه که به اعتبارش میشه رفت و با خیال نسبتا راحتی انتظار نمایش خوبی رو داشت و خیلی خوشحال کننده است این اتفاقات در دنیای نمایش این روزهای ما. ولی باز سوالی که این چند وقت ذهنم رو درگیر کرده که چرا قیمت کار بلیط ردیف جلو باید ۴۵ تومن باشه. این رو من باب اعتراض نمی پرسم. داستان چیه؟ کاری که یک بازیگر داره و دکور و طراحی لباس و ... هم پرخرج نیست و سالن هم نوفل لوشاتوئه، نه مثلا وحدت. حدود یک ساعت هم بیشتر نیست! حقیقتا برای من کمی عجیبه.
درود بر شما
بحث مربوط به بهای بلیت قبلا در برگه نمایش مطرح شده است و از سوی گروه محترم اجرایی توضیحات کاملی ارائه شده است.
نوشته مورد نظر: https://www.tiwall.com/wall/post/211163
با سپاس از همراهی شما
۱۲ مرداد
ممنون از لینک توضیحاتی که گذاشتید. البته ای کاش لینک توضیحاتی که جناب رزمجو ذیل نظر خانم حدیث ارائه دادند رو می گذاشتید. اون توضیحات با جزئیات بیشتر و به‌تبع راه‌گشاتر و کمک‌کننده‌تر و البته خواندنش توام با آرامش بیشتری بود. سعی می کنم حتما این نمایش ... دیدن ادامه » رو از دست ندهم. آرزوی موفقیت دارم برای تک تک عوامل این نمایش.
۱۳ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آدنا
درباره نمایش مارلون براندو i
۵۰ تومن؟ چرا اونوقت؟
آدنا
درباره فیلم سرخپوست i
فیلم سرخپوست به معنای واقعی کلمه «دیدنی» است. منظورم از دیدنی معنایی که ابتدا در ذهن همه متبادر می‌شود نیست. بلکه مراد من از این واژه این است که تصاویر فیلم از بیشتر ویژگی های دیگر فیلم یک سر و گردن بالاتر است. ضعف در فیلمنامه (متاسفانه مشکل اصلی اغلب فیلم های این سالها) ، شخصیت پردازی، و منطق داستان، جدی و قابل اعتناست اما تصاویر زیبا با جزئیات و قاب‌بندی های استثنایی آن، اتفاقی است که کمتر در پرده سینمایمان این روزها شاهدش هستیم، از این رو، با تمام مشکلاتی که دارد دیدنش بر پرده سینما فرصتی است مغتنم که برای نوازش چشمانتان به‌شدت توصیه می‌شود.
دوستان کسی نویسنده این نمایش رو می شناسه؟ من اسم ایشون رو با همون عنوانی که در شناسنامه کار اومده (دکتر محسن اسماعیلی) جستجو می کنم به یکی از حقوق دان‌های عضو شورای نگهبان می رسم! نوشته‌اند که کار یک سایکودرام است، با توجه به اینکه ترجمه نیست و در ادبیات نمایشی ما، چندان این ژانر نمایش رو نداریم دوست دارم اطلاعات بیشتری از نویسنده این کار داشته باشم.
روزی که من برای اجرا رفتم نویسنده کار هم اومده بودن که البته کارگردان اعلام کردند که کمی متن ایشون رو تغییر دادند.من هم ایشون رو نمی شناختم.اما این نمایش ارزش دیدن رو داره.پیشنهاد می کنم.
۲۳ اردیبهشت
ممنون شیرین عزیز. :)))
۲۴ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان تئآتربین حرفه‌ای عزیز کسی این نمایش «داستان‌های پزشک محبوب من» رو دیده؟ چطوره؟ توصیه می کنید به دیدنش؟
فرزاد این را خواند
سلام دوست عزیز
البته نظرات ممکنه قطعا متفاوت باشه اما من اولین روز اجرا دیدم. بسیار بی نظم بود و احساس میکردم بیشتر تو جلسه تمرین نشستم. آقای کارگردان همش تو مسیر بیرون رفتن و داخل سالن شدن بودن و البته بماند که حدود بیست دقیقه از اجرا گذشته بود و هنوز ... دیدن ادامه » هم در سالن باز بود و همچنان افرادی در حال ورود به سالن بودن.... اما داستان ها جالب بودن.
۲۴ فروردین
ممنون زهره جان. متاسفم که در مجموع راضی نبودید. امان از این بی نظمی ها. هدف دیدن نمایش و یه اجرای قابل قبوله وگرنه که داستان ها رو میشه خوند. کاری هست روی صحنه که دیدنش رو توصیه کنید (البته به جز ملاقات)؟
۲۵ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان علاقه مندی که می خواهید شانستان برای خرید رو دوباره امتحان کنید، طبق خبرگزاری ایسنا، کنسرت برای روزهای ۲۵ و ۳۱ فروردین تمدید شده و ظاهراً امکان خرید بلیط روزهای جدید فردا چهارشنبه ۲۱ فروردین مهیا می شه. البته احتمالا گروه همیاری اطلاع دقیق میده اینجا. هرکس رفت جای من رو خالی کنه. :)
ملیکا یزدانی فرد و زهره مقدم این را خواندند
سپیده پورمرعشی، FARZIN و پیمان علیزاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آدنا
درباره نمایش ملاقات i
ای داد بیداد! بلیط خارج از ظرفیت به تئاتر شهر هم رسید!!!! دلمون خوش بود یکی دو تا سالن از این آفت مصون مونده! گروه‌های اجرایی، دمتون گرم که هرچه بیشتر اعتراض می کنیم، کمتر وقعی می‌نهید!!!!
تاسف تاسف تاسف
۱۸ اسفند ۱۳۹۷
ای داد بیداد
۱۸ اسفند ۱۳۹۷
چیز جدیدی نیست، قبلا هم بوده در تئاتر شهر. اما در کل اتفاق جالبی نیست.
۲۰ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پروردگارا، ما را از شر صدای شاتر دوربین عکاسان و خنده‌های مستانه تماشاگران مصون بدار! آمین!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آدنا
درباره نمایش خانه برناردا آلبا i
دیدن نمایشی مثل این نمایش با بازی‌های خوب بازیگرانی مثل خانم تیموریان و مریم سعادت و سارا رسول‌زاده و کارگردانی دکتر رفیعی و نمایشی از لورکا فرصت مغتتمی است که همیشه تکرار نمی‌شود و به قول معروف «بیش باد». اما چند نکته انتقادی به ذهنم رسید که نمی دونم چقدر وارده چون من هیچ تخصصی در زمینه تئاتر ندارم. صرفا گاهی که فرصتی دست به دهد نمایش می‌بینم:
۱. از نظر من ایراد اصلی همان ریتم کار بود که به نظرم یه جاهایی به شدت کند و کشدار بود. به خصوص قسمت‌هایی که خواهرها در اطاق‌هایشان هستند می توانست کوتاه تر باشد ولی در عوض پایان‌بندی آن بسیار شتابزده و سریع درآمده بود. از جایی که حادثه آخر رخ می‌دهد و دیالوگ‌های پایانی مادر خانواده ریتم بسیار تند می‌شود و به نظر من ناگهان نمایش تمام می‌شود. با پایان ناگهانی مشکلی ندارم ولی وقتی یه جاهایی انقدر ریتم ... دیدن ادامه » نمایش کند است که تماشاگر خسته می‌شود انتظار می‌رود قسمت پایانی کمی مفصل‌تر باشد.
۲. علت عمق صحنه را نفمیدم. اینکه تخت‌ها مدام به عقب و جلو می‌رفتند برای من روشن نبود. یکی از دوستان هم اشاره کرده بودند که نه تتها چندان کارکردی نداشت بلکه برخی تماشاگران را در شنیدن دیالوگ‌ها با مشکل هم روبه رو می‌کرد.
۳. و ایراد دیگر به دکور نمایش است. من از ردیف دوم کار را دیدم ولی کسانی که در همین ردیف جلو گوشه ها نشسته بودند ـ بسته به اینکه سمت چپ بودند یا راست ـ وقتی تخت‌ها در انتهای صحنه بود، دو تخت اول از هر طرف را نمی‌دیدند. و به تبع بازی بازیگران را . فکر می‌کنم وقتی دکور طراحی و اجرا می‌شود باید از تمام صندلی‌ها کنترل شود که صحنه کاملا دیده شود. حالا دور یا نزدیک بودن به سن و واضح دیدن آن داستان دیگری است که به دکور ربطی ندارد. اما اینکه از برخی صندلی ها ،آن هم ردیف‌ها جلویی ، کاملا قسمتی از صحنه دیده نشود و نقطه کور وجود داشته باشد ایراد اصلی دکور کار است.
و البته دم خانم تیموریان گرم که در فرصت عوض شدن یک صحنه با صحنه بعد که نور کم شد، به جلوی سن آمد و باصدای بلند و خاص خودش گفت: خانم! اون گوشیت رو خاموش کن! تذکرشون با اون صدای محکم و پرقدرت عجیب چسبید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید