تیوال | علی عبداللهی درباره نمایش جنایات و مکافات: *نفس عمیق بکشید و پست را بخوانید* منهای یه سری از
S2 : 15:01:41
*نفس عمیق بکشید و پست را بخوانید*
منهای یه سری از دوستان (مثل بامداد عزیز) که رویکردشون به تیاترهای گرون یا محصولات فرهنگی گرون به صورت کلی رو تا حدی می‌دونم و کاملا نظر محترمیه و به نظر بنده حتی درست هم هست تا حد زیادی، اما این مدل برخوردی که چند روزه مخاطبان این نمایش پیش گرفتن اصلا جالب نیس
که به هر دلیلی (طرفدار آقای ثروتی ان، عاشق کارهای پر زرق و برق ان یا هر دلیل دیگه‌ای) اگر این کار رو دارن می‌رن می‌بینن و دوست دارن، تیکه انداختن به بقیه یا از بالا به پایین نگاه کردن رو دلیلشو واقعا متوجه نمی‌شم
می‌تونی بری ببینی کار رو و بیای و انتخاب و نظر خودته، اما اینجور برخوردا شاید واقعا ربط معناداری انگار با مدل رویکرد و صحبت کردن خود آقای ثروتی داره!
یعنی چی که چون پول دادی یه کاری رو دیدی باید بقیه رو تخریب کنی که یا پول ندادن یا پول ندارن، که ... دیدن ادامه » می‌تونم به جد به این دوستان بگم با قطعیت که اصلاااا مورد دوم برای 70 درصد کسانی که این نمایش رو نمی‌رن نیست! پس پز دادن و ادا در آوردن در مورد پول داشتن هم خیلی جایی نداره، کما اینکه دوستانی که این کار رو نمی‌رن برای محصولات فرهنگی شایسته از نظر خودشون، بسیار بیشتر از اینا خرج می‌کنن (مثال این دوستانم زیادن، به عنوان مثال دوست عزیز، آقای کارامد)
البته هستن دوستان بسیاری که در احترام کامل هم طرفدار آقای ثروتی‌ان و هم این کار رو می‌بینن یا دیدن و به تخریب کسی هم نمی‌پردازن (مثلا دوست عزیز آقای الهی)
پس زحمت بکشید احترام خودتون و بقیه رو نگه دارید
*نفس عمیق بکشید و کامنت بگذارید*
ممنون
علی آقاااااااااا کی خاطر منور شما رو مکدر کرده ؟؟؟؟
عکسی چیزی هم ازش داری ؟؟ :))
۲۹ خرداد
قربونت برم محمدجواد جان :)) هیچکی..کلی بود، کامنتای پیج رو بخونی می‌بینی
۲۹ خرداد
من هنوز بعد سه سال تجربه و لذتی که از دیدن کار " هویت پروانه های مرده " رو داشتم فراموش نمی کنم. کاری از یه سری دانشجو و تازه فارغ التحصیل شده که نه نامی توی دنیای تئاتر در کرده بودن و نه دکور و لباسی داشتن !! سراسر کار ،هنرمندی فوق العاده کارگردان و ... دیدن ادامه » بازیگران در تصویرسازی محشرشون بود با اون داستان پیچیده و عقبگرد ( فلاش بک ) ها و چند بعدی بودن نمایش که همه و همه در ذهن مخاطب اتفاق می افتاد. تاکید می کنم فقط فقط در ذهن مخاطب !! هدف مقایسه نیست ولی راستش نظر خانم نیلوفر به من هم که یه مخاطب هستم بر خورده !! تحلیل ایشون از هزینه های تئاتر و خاصا این نمایش پایه درستی نداره . همه ما که دستی در دیدن تئاترداریم می دونیم که وقتی چند تا اسم برند روی نمایش میاد هم قیمت بلیطها عجیب و هم مخاطب های غیرتئاتری رو جذب کار میکنه ! حالا فرض کن 4 یا 5 تا بازیگر برند رو برداری بیاری تو کار که شاید اصلا نیاز نباشه ( ثروتی توی دور اول اجرا فهرست ثابت کرد که می تونه از بازیگرایی که بار اوله که میای روی صحنه، بازی های عالی بگیره ). پس این رویه تئاتر میبره سمت تئاتر برژوایی !! نکته دیگه (البته این اینجا نباید بگم ولی به خاطر اشاره تون به کلیت کارای ثروتی هست ) ثروتی حسن ش (ویا شاید عیب) کاراش همین بازی های بصری هست که مخاطب خاص و غیر خاص واقعا تحت تاثیر قرار میده. یه جا مثل فهرست ، تن شوری ، ویتسک در راستای کار خوب ویه جام مثل اینکا فقط زرق و برقه که نتونسته به خوبی درخدمت کار باشه ! در مورد ترک یهویی کار هم ، خانم پناهی از بازیگران خیلی خوب و حرفه ای تئاتر هست ولی متاسفانه روش ثروتی روش جالبی نیست. توی نمایش تن شوری تا سه ردیف تماشاچی روی صحنه نشسته بود که به وضوح میدیدی که بازیگرا اصلا تمرکز ندارن ! و یا حتی دو اجرایی کردن کار !! این کار به نظر من فقط بهره کشی از عوامل و بیشتر از همه بازیگراست.

به هر حال کسی دنبال تخریب کسی نیست و اگر نظری و دغدغه ای هم هست همه به خاطر علاقه به این هنر اصیل ه ولو اینکه حتی درباره قیمت باشه ! متاسفانه یه جریان تئاتر پر زرق و برق راه افتاده که رگباری از تصاویر ، صداهای و ... روی سر مخاطب میگیره و مهلت فکرکردن رو ازش میگیره و من مخاطب وقتی از سالم خارج میشم فقط از خودم می پرسم : " خب ؟ که چی ؟ "
۲۹ خرداد
من علاوه بر نفس عمیق یه لیوان آب هم خوردم :))
۲۹ خرداد
علی جان نظرات رو که خووندم ، نمیدونم چرا بیشتر مشتاق شدم که اون عکس تیره و تار به صورت واضح به دستم برسه (ایموجی شیطونی)
۲۹ خرداد
ارادت دارم علی جان
طرفدار که هستم ولی شاید این کار رو نبینم

ولی شاید خبرهای بعدی از بهبود کیفیت اجرا بیاد وبرم

در کل خودت رو خیلی ناراحت نکن
۲۹ خرداد
من که نفس عمیقمو کشیدم ، شمام مکدر نباشید علی جان
من خودم روشم اینه وقتی یک کاری رو به هر دلیلی از لیستم کنار میگذارم ، کلا کنار میگذارم ، از متن و حاشیه کلهم اجمعین !
۲۹ خرداد
آقای عبداللهی عزیز بعد از دیدن اون چند تا کامنت "مشکوک" دو روز اخیر میخواستم امروز نوشته ای با همین مضمون اینجا بذارم که شما زحمتشو کشیدید مرسی :)
این نوشته های با بغض و توهین چند دلیل میتونه داشته باشه:
اول اینکه هوادارای آقای ثروتی عزیز از مورد توجه قرار نگرفتن کارشون غیرتی!! شدن و اومدن از کارشون دفاع کنن!بنده خدا آقای ثروتی اگه می دونست این طرفدارا چه ضد تبلیغی راه انداختن خودش زنگ میزد بهشون و میگفت مرسی لطفا زحمت نکشید!!
در قوی بودن کارهای قبلی آقای ثروتی شکی نیست ولی آخه چه ربطی داره به اینکه به خاطر کاستی های "این" کارشون( بنا به دلایل مختلف) دچار موج انتقاد نشن؟!
انگار برید رستوران یه غذای گرون بخورید بعد ببینید چقد افتضاح بوده و اعتراض کنید که این چیه؟! بعد صاحب رستوران بگه آقا این همه تا الان غذای خوب بهت دادم بی چشم و رو!!ااین بار رو به مزه غذاهای قبلی فکر کن و سرخوش برو خونت!!

این احتمال اول بود ولی چون یهو چند نفر به طور کاملا اتفاقی!! پشت سر هم و با مضامین کاملااا مشابه!!! (از جمله توهین بسیار زننده به افرادی که کار رو ندیدن، پز دادن به کسانی که از قیمت شکایت دارن!! و..) حمله کردن تو صفحه و بقیه رو به باد توهین گرفتن کاملا منتفیه!!چون تو تیاتر مثل فوتبال طرفدار متعصب نداریم حداقل من ندیدم تا الان!!
دوم اینکه ممکنه شخصی این ۱۶۰ تومن رو داده و کار رو دیده و بدجور خورده تو ذوقش و حس بدی بهش دست داده مبنی بر اینکه پول بی زبونم تلف شد!! ولی به جای اینکه بیاد حرصشو سر کسایی که کم کاری کردن خالی کنه سر بقیه خالی میکنه!!و از طرفی پیش خودش می گه چرا فقط من متضرر شم بذار تبلیغ کنم بقیه هم برن!!
این دسته از آدم ها فکر میکنن هرچی تعداد متضررین بیشتر بشه این حس بد بینشون سرشکن میشه و حالشون رو به بهبود میره!!
این ... دیدن ادامه » مورد هم احتمالش کمه ولی خب بعید هم نیست!

مورد محتمل آخر هم اینه که دیدن استفاده از کامنتهای چند ساعته برای تبلیغ نخ نما شده گفتن از کسایی که کاربر سابقه دار!!تیوالن کمک بگیریم!حالا نمیدونم به چه شکلی !!ته نمایش باز ملتو نگه داشتن و سفارش کردن یا ....
نمیدونم و گناه کسی رو نمیشورم..
ولی
برادر من خواهر من میخوای تبلیغ کنی بفرما!! از نکات مثبت محصول(اگه داره!!) تعریف کن !! شما به بقیه چیکار داری؟! بقیه "حق" دارن به قیمت محصولی که "براشون" ارایه شده اعتراض کنن!
شما کی هستی که میخوای این حقو ازشون بگیری؟!
اون هم با این استدلال خنده دار که چون از محصول استفاده نکردی حق نداری در موردش نظر بدی!!عجب!!
در جوابشون باید عرض کنم:
اولا به قیمت گزاف و "خارج از عرف"محصول اعتراض شده و کاملا هم برحقه!(جاهای دیگه درموردش بحث شده اینجا نمیگم دیگه!)
ثانیا قربونت یه سری محصولو استفاده کردن اومدن به کیفیتش اعتراض کردن به اونا دیگه چرا توهین کردی؟!!
این کار زشتتون فقط باعث میشه بقیه دیدشون نسبت کار منفی تر بشه!!

پ.ن۱:حداقل مضامین کامنتها رو تغییر میدادید انقد تابلو نشه!!
پ.ن۲:یکی از توهین کنندگان خیلی جالب بودن برام!!اومد گفت آقا من اینجا سابقه دار تیوالم هرکیو نشناسم و تایید نکنم حرفش بیخوده!!بین توهیناشون هم یه امتیاز "سه" به کار دادن و رفتن:))))
گویا خیلی بد موضوع رو به دوستمون انتقال داده بودن دوست و دشمن رو قاطی کرده بود همه رو فش داد رفت:)))))
پ.ن۲:از دوستانی که لطف می کنن و به طور مداوم روش استفاده از پولمون رو به ما یادآوری میکنن هم ممنونم!!جای چهار تا چهل تای بیخود دانشجویی!! بیا یه ۱۶۰ تای حرفه ای!! ببین تا مثل ما شاید یه بار تو عمرت حس لاکچری بودن بهت دست بده بیای حستو اینجا با بقیه شر کنی!:))
پ.ن۴:سابقه دار بودن تو یه سایت اصلا ارزش نیست!دوست عزیز تهش اینه که شما زودتر یه سایتو پیدا کردی یا حوصلت بیشتر بوده زودتر اومدی نوشتی همین!پس فاز خفن بودن برندار و سعی کن با سطح فکریت و احترام به بقیه اعتبار جمع کنی نه شمار سال و ماه عضویتت!!
۲۹ خرداد
:گلبرگ کامروز(گافکا)":
درود بر شما
۲۹ خرداد
گافکا جان چقدر خووووووووووووووب گفتی.
مرسی از حوصلت و درود بر قلمت :)
۲۹ خرداد
گلبرگ جان قلمت که خیلی شیرینه، من یکی که طرفدارتم :))
بدون تعارف و ادا اطوار مینویسی. و خیلی لذتبخشه خوندن نظراتت.
در مورد این نمایشم که دروغ نمیگم، دلم میخواست برم ببینم ولی چون بهای بلیطشو یه جور باج گیری میدونم و تن دادن به یه بی انصافی آشکار، نمیرم ... دیدن ادامه » ببینمش.
ولی به نظرم شما هم تو دو مورد یککمکی تند رفتی
علی آقا عبدالرحیم که چندبار توضیح دادند و عذرم خواستند از سو تفاهم ایجاد شده و حتی نوشتشونو ویرایش کردند.
نیلوفر بانو هم توضیح داد که به نظرشون درمورد کیفیت و محتوای نمایش بهتره که ببینیم بعد نظر بدیم.
چون تو اینجور نوشته ها و نظرات مجازی حس نویسنده منتقل نمیشه، سو تفاهمات خیلی بیشتر میشه.
بازم مرسی ازت که وقت گذاشتی انقد دقیق و کامل نوشتی.
۲۹ خرداد
آقای جوانی ارجمند عرض ادب و احترام :)
ممنون که خوندید

محمدجوان عزیز ارادت دارم :)
هر بار یه خط اضافه میشد سریع سیو میکردم اگه پرید آه از نهادم بلند نشه D:
مرسی که خوندی

شیرین جان خوشحالم که موافق بودید :)
ممنون که خوندید

سید ... دیدن ادامه » مهدی عزیز ارادت دارم :)
ممنون لطف داری شما D:
من فقط کامنت اول اون بزرگوار رو که پر از توهین بود خوندم و دیگه پیگیر عذرخواهی و ویرایش حرفهاشون نبودم و راستشو بخواید اصلا رغبت نکردم بقیه کامنتاشونو بخونم!
جوابیه من پاسخ به حرفهای اولیشونه( قبل از ویرایش)
همه ما مسیول حرف هایی که می زنیم هستیم مخصوصا وقتی جایی می نویسیم و خودمون همراه نوشته نیستیم که بخوایم هر کلمشو توضیح بدیم و رفع سو تفاهم احتمالی کنیم!
در مورد نیلوفر جان هم من اصلا نظری ندادم اتفاقا من هم موافق اینم که برای نظر دادن در مورد "کیفیت" اجرا حتما باید رفت و کار رو از نزدیک دید ..من روی صحبتم با دوستانی بود که توهین کرده بودن.. نیلوفر جان که اصلا توهینی نکرده بود بنده خدا:)
سیدمهدی عزیز ممنون که نوشته رو خوندید و ممنون که نقدش کردید و نظرتون رو گفتید :)
۲۹ خرداد
شما خودش و ناراحت نکن علی آقا:)
۲۹ خرداد
رویا جان من دیدم پای پست نیلوفر جان بحث شده نشد پاسخ شما رو بدم عذرخواهی میکنم :)
من اصلا مخالف نظرهای موافق نیستم عزیزم خودم هم کلی نظر موافق پای یه سری کارها که مخالف زیاد داشته گذاشتم چون دوس داشتم ورای نقطه نظر دیگران به نمایش فکر کنم و بدون تاثیرپذیری ... دیدن ادامه » نظرم رو بذارم
من فقط گفتم دلم میخواد بدونم چه اتفاقی افتاده که یهو بعد ازین همه شب اجرا و نظرهای منفی یهو تو یه شب همه نظرات موافق سرازیر شده..

چون دیدم نیلوفر جان منصفانه عمل کردن(برخلاف بقیه دوستان) و بدون توهین فقط نظر خودشونو گفتن و رفتن، زیر پست ایشون سوالم رو مطرح کرده بودم:)
۲۹ خرداد
:))کار خوبی کردی گافکا
خود منم بر اساس تجربه نمایش می سی سی پی نظر دادم. هنوز کار آقای ثروتی و ندیدم ولی حتمن خواهم دیدو خیلی با حرفهای نیلوفر عزیز موافقم
۲۹ خرداد
جالب تر از همه اونایی بودند که دلشون بحال بقیه سوخت و با دلسوزی و ترحم بالکن رو پیشنهاد دادن... :)))
۲۹ خرداد
حالا دیگه منهای من ؟؟ مگه من چمه ؟ اصن مرگ بر تآتر لاکچری :))

مهندس جان شما هر بگید حقیقتِ محضه ،
چون خوب تحلیل میکنی اونم از تمام جوانب .

یه ماچ گنده به خودتو نوشته ت :*
۲۹ خرداد
به احترام "تفاوت " که خالق "تنوع" و خاستگاه "تخیل خلاق" است
و امید که به پشت پا "تعصب" سرشکسته"تعارض" نشود
زمانه کم فروشی و بُنجُل اندازی کالای فرهنگی به حَمد قطع ید انحصار رسانه ، سرآمده
دهان بی دندان فرهنگ به آفت کِرم اقتصاد
به غیرت دندان مصنوعی طبیبان متعهدِ بی قبا ، گرسنه نمی ماند
و وعظ ایمپلنت فرهنگی اقساطی در گوش است
در این میانه، زُهد امساک و شوق تناول ، به جبر و اختیار
نه مایه تفاخر است و نه تاسف
مرثیـــــــــه خوانیست

نفــــــــ ... دیدن ادامه » ......ـس کـــ......ـم آوردیم
۲۹ خرداد
علی آقا یه سوال بعضی هارو منها کردی ما جز چی حساب میشیم بعلاوه یا ضرب و تقسیم:))
ولی من طرفدار تاتر لاکچری ام .پر زرق و برق و رنگی پنگی:)یا خودت جزعم و تعیین کن تکلیفمو بدونم:)
۲۹ خرداد
علی‌جان کاش این پاراگراف هم بود تو متنت:

"البته هستن دوستان بسیاری که در احترام کامل هم طرفدار تعدادی از آثار قبلی آقای ثروتی‌ان در عین حال این نمایش رو نمی‌بینن و از اینکه بقیه دوستاشون از اجرا خوش‌شون بیاد خرسند می‌شن (مثلا دوست عزیز آقای بولو)"


۲۹ خرداد
خانم تمیزی گرامی
مرسی از نظرتون :)
نوش جان لیوان آب :) خوب کاری کردین

محمدجواد جان :))) خداروشکر که حاصل شد دیدار با عکس تیره و تار :))

عه فکر نمی‌کردم نرید عباس جان..ایشالا که کار بهتر تر بشه و شمام برید و عششششق کنید :)
شما بدجوری عزیز مایی :)

مرسی ... دیدن ادامه » میثم جان مرسی..آفرین بهت
مکدر نکردن هم به روی چشم :)

مرسی شیرین خانم :)

چشم چشم رویا خانم..همششش زیر شماس :))))
۳۰ خرداد
دقیقاااا آذرنوش عزیز :)) ممنونشونیم یعنی

بامداد جانم، شما به‌علاوه‌ترینی، منها چیه :) :***
عزییییز منی سنگین و مبسوط..مرسی که اینطوری فکر می‌کنی راجع بهم، امیدوارم اینطوری باشم همیشه
:*

یه نفس بگیرید خانم اسدی :)) مام نوشته‌های شما رو می‌خونیم نفس کم میاریم :)) فقط عباس جان پا به پای شما میاد :)
مرسی از نظرتون :)

رویا ... دیدن ادامه » خانم، شما هرچیییی دوس دارید باشید، شما انقددد منعطف و خوبید که برید بیاید مسخره‌ام کنید ما رو اشکال نداره :))
چند تا استادز داریم مگه؟؟ :)
۳۰ خرداد
رضا جانم دقییییییقا اگر اون پیش شرط‌ها بود، مثالش خود خودت بودی
و اصن شما از عزیزترین مثال‌هایی :)
۳۰ خرداد
مرسی از شما خانم کامروز عزیز :)
به اندازه شما جامع و مفصل ننوشتم، چون نمی‌خواسم زیادی بحث باز بشه و کسی هم ناراحت نشه خیلی
اما دقیقا مواردی که فرمودید می‌تونه درست باشه، من خصوصا خیلی فرض دوم رو به لحاظ روانشناسی محتمل می‌دونم خودم
حس سرخوردگی با کلاس ... دیدن ادامه » گذاشتن و توهین به بقیه، می‌تونه طرف رو به لحاظ روانی جدا کنه از بقیه جمع معترضی که نرفتن ببین کار رو، اینطوری حالا منهای اون حسی که می‌گید سرشکن می‌شه، اصلی‌ترش به نظر من اینه که می‌تونه با فخر فروختن بگه برتری من ولو در مخاطب محصول چرت بودن، اینه که تو یه کتگوری با شما بیخودیا (دور از جون جمع دوستان عزیز) نیسم، اگه محصولم چرت هم می‌بینم اونی نیس که شما می‌بینید یا درست‌ترش می‌تونید ببینید
یه مثال خیلی شاید هارش‌ترش می‌شه کسانی که می‌رن خارج از ایران مشکلات اون کشورها رم می‌بینن اما برای اینکه جلوی کسی که نرفته کم نیارن، چشمشونو رو همههه اون مشکلات می‌بندن..اینطوری با حسرت به دل نگه داشتن بقیه‌ای که نرفتن یه دل‌خنک شدنی دارن که به دنیا نمیدنش..
الانم بحث برای من بیشتر اینه که حس می‌کنم لذت نبردنشون از کار عنوان نشه و به بقیه توهین و فخرفروشی کنن که همون دل‌خنک شدن برای کسی که ندیده به بالاترین حد برسه براشون
۳۰ خرداد
اختیار دارید آقای عبدالهی من چیکاره باشم خدای نکرده بخوام کسی و مسخره کنم!
۳۰ خرداد
گفتم "اگر" :) شما عزیزید
۳۰ خرداد
معیشت گوژپشت و علمای بد سرشت ، نَفَس بُر هنر شده اند
به اسپری سالبوتامول تعقل ، مجاری تعامل را فراااخ کنیم
نه سیخ جیب بسوزانیم و نه کباب هنر
به خوان و خانه تیوال ، گِرد هم باشیم

به چابک نفسان، طعنه بر تنگ نفس نزنید :)

سپااااااااااااس از حل المسائل ... دیدن ادامه » کاربردیتان :)
۳۰ خرداد
سرکار خانوم اسدی بنده شیفته قلم و ادبیات شما هستم و تمام کامنت هاتون رو دنبال میکنم به جهت حظ بصر و افزایش سواد
۳۰ خرداد

امیر هنزکی توانگر
سکه منسوخ ادب ما کجااااا و تراول رایج آداب دانی شما کجا
سپاس از خوانش پرعنایت شما
۳۰ خرداد
ارادتمندم گلستان ادب بانو
۳۰ خرداد
علی آقا عجب مثال ملموسی زدید کاملا با شما موافقم
حتی کسی که اومده از کار تعریف کرده با چنان ادبیات حرص آگینی! صحبت می کنه که به هیچ عنوان با حال روحی آدمی که از یه نمایش لذت برده جور درنمیاد!

پ.ن۱: هنوز "بیخودیا" رو نگفتن فعلا طبق آخرین توهین به دست ... دیدن ادامه » رسیده، همگی "سطحی نگریم":)))
پ.ن۲: البته از حق نگذریم منم اگه ۱۶۰ میدادم میرفتم کارو میدیدم و ناراضی برمی گشتم تیوالو به توپ میبستم:))
۳۰ خرداد
خانم اسدی عزیز کامنت اولتون رو بار اول که خوندم یه جاهاییش رو سر در نیاوردم ولی نحوه نگارشتون باعث شد یاد یه خاطره جالب بیفتم که گفتنش خالی از لطف نیست..
چند سال قبل یه مقاله در زمینه رشته خودم(عمران) برای یه نشریه علمی پژوهشی فارسی یکی از دانشگاههای دولتی ... دیدن ادامه » تهران (اسم نمی برم!) فرستاده یودم و بنا به عادت متنش رو کمی ادبی و شاید نسبتا سنگین نوشته بودم..
جوابیه داور رو که دیدم تا دو روز داشتیم میخندیدیم:))
ایشون گفته بودن:" از نظر علمی مورد تایید و منتخب برای چاپ است فقط حتما قبل از چاپ، متن مقاله رو برای تصحیح به یک "فارسی زبان" بدهید"!!!! :))))))
بنده خدا داور خودش متن رو متوجه نشده بود فک کرده بود ایراد از فرستندست در حالیکه باید گیرنده رو دستکاری می کرد!!D:
الانم شد حکایت خودم..
۳۰ خرداد
جناب هنزکی عالیقدر
ارادت پیشه ایم به میثم بوستان خِرَد
۳۰ خرداد
گلبرگ بیگُم کامروز
تقصیر تجدید خاطره به جُرم خدشه به خاطر مان نیفزاید
و به گیرنده های ‌« آپ تو دیت » خود دست نزنید،
که فرستنده «وانس آپون تایم » است :)
۳۰ خرداد
نه اینجوری نمیشه صبر کنید من برم قلم کاغذ بیارم یادداشت بردارم D:
۳۱ خرداد
قسمت نویس همه دوستان، شادی بی ملال
۳۱ خرداد
ارادتمند خانم اسدی عزیز
میثم جان و گلبرگ خانم، بخدا اگه هنوز فهمیده باشم از کامنتاشون که تو تیم مان یا تیم حریف :)))

گلبرگ خانم، دقیقا همینه..نظرات مثبت خودشونم بنظر حاکی از راضی بودنشون نیست
پی‌نوشت‌ها عالی..مثال مقالتون خداااا بود :)) فارسی‌زبان :)))))
۳۱ خرداد
جناب عبدالهی صدیق
معاشر و مخالف، گریه کُن ، سر یک گوریم
فتنه از زندگی دوگانه«هنر» است
که به وقت افلاس، عیال «ذوق» را در تماشاخانه به یک شاخه نبات ، مِهر می کند
و به وقت غنا، تنبان دو تا کرده و به تالار «شوکت» را مَحرم
ما اولاد «هنر » از پدر ، یکی ... دیدن ادامه » و از مادر، سوا هستیم
۳۱ خرداد
خانم اسدی بزرگوار آاااامییین :)

آقا علی من کِیلی فارسی ندانست نفهمید شما چه گفت:)))
۳۱ خرداد
خانم اسدی عزیز
عااالی

گلبرگ خانم :)) اوضاعی گرفتار شدم من این وسط :))))
۳۱ خرداد
علی آقا میتونم شما رو به عنوان چَلَنگَر با خودم ببرم پیش داورا:)))
۰۱ تیر
من یه چلنگر درون دارم اصن
خواستید بگید فقط باید یه روز باش صحبت کنم بیاد بیرون از اون اعماق
۰۱ تیر
حله میخوامش D:
۰۱ تیر
:)) نگهش می‌دارم پس :)
۰۱ تیر
علی جان عبداللهی
چقدر خوشحالم که دوباره در تیوال پست میذاری،اصن تیوال بدون علی عبداللهی مثل ساندویچ بدون خیارشوره ! یه چیزی کم داره :)))))))
۰۳ تیر
میثم جان جهت یادآوری :

علی عبداللهی :((((((((((
۰۳ تیر
:/ :/ :/
۰۳ تیر
قربون شما برم آقای رزمجوی عزیزم :) :*
مام که همشششش چشم انتظار شماییم یه لایک بزنید و کامنت بذارید برامون..شما نیسید که اصن انگار هییییچی نیس، باز ما یه خیارشوریم :)))
۰۴ تیر
میثم جان و محمدجواد جان :( می‌بینمتون ایشالا
۰۴ تیر
ما مخلصیم قربان ، نفرمایین :))))))))))))
۰۴ تیر
ایشالا علی جان
۰۴ تیر
علی جاااااان ( ایموجی قلب )
میثم جااااان ( ایموجی ماچ )
۰۴ تیر
آقا منم بازی :) همون ایموجی ها :)
۰۴ تیر
محمد جواد جانم
۰۴ تیر
جناب جعفریان برای شما چی بذارم جز ایموجی عشق و قلب ؟؟
۰۴ تیر
همه تون بیاین بغلم :))
۰۴ تیر
اول من :)))
۰۴ تیر
دوم من :)))))))
۰۴ تیر
واوووو چه خبره عجب پستی رو از دست داده بودم !!!
درود علی جان و ممنون که در حال تفکر و تحلیل و نوشتن به یاد منم بودی و چقدر عالی این موضوع رو برسی کردی و از صفر تا صدش باهات موافقم (چه عجیب)

دل به دل راه داره حتی اگر توفیق دیدار هنوز دست نداده باشه چون با اینکه ... دیدن ادامه » نمیدونستی اما دقیقا روز تولدم تو پستت اسم منو اوردی و لطفت رو نشون دادی
۱۱ تیر
ای جااان :)
قربووونت محمدجان، من همش به فکر شما هستم، اسم بیارم یا نیارم :) اون "چه عجیب" عالی بووود :))))
صد در صد همینه و کاملا عقیده دارم بهش من..قربااااانت، چقد خوشحال شدم از این همزمانی و با تاخیر، بازم تولدت مبارک باشه و پاینده و سالم و سرحال باشی
۱۱ تیر
بغل بوس طولانی و تشکر فراوان حفظ امید دیدار در قلب
۱۱ تیر
:*** به همچنین :)
۱۱ تیر
آقای عبدالهی امروز دروغ و تشریف دارید
۱۱ تیر
رویا خانم شرمنده نتونسیم برسیم خدمتتون بعد نمایش
نمایش رو که مطمین بودم نمی‌رسم و همون شب هفته پیش عرض کردم :)
۱۲ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید