تیوال | علی عبداللهی درباره نمایش وحشی: هار 2 تشابه این نمایش با نمایش هار، از مضمون و تم
S3 : 16:47:03
هار 2

تشابه این نمایش با نمایش هار، از مضمون و تم اصلی کار، تا بازیگرها، تقریبا بی‌استیج بودن، موسیقی خوب و مهیج، مشاورهای کار و حتی سالن اجرا حداقل برای بنده خیلی مشخص بود. نمی‌گم این موضوع قطعا نکته منفی‌ای بود ولی یکم می‌تونست به کار در جاهایی ضربه بزنه.
جای‌جای نمایش اثرات آقای پوریانی‌فر دیده می‌شد و حتی بدون بروشور و اطلاعات صفحه هم مشخص بود که ایشون دست‌اندرکار مستقیم هستند.

اما شاید علی‌رغم موضوع و دغدغه خوبی که کار داشت، طراحی و کارگردانی آقای ساعتچی به وضوح سطح پایین‌تری از همین موارد در هار داشت و شاید نیاز به کار بیشتری روی ایده‌هایی که به ذهنشون برای این دو اجرا رسیده بود، دارند. کاملا پتانسیل در کار وجود داشت و حس می‌شد.

---------
یه سؤالم دارم که نمی‌دونم این دیالوگا توی خود متن بود یا اضافات بازیگر توسط کارگردان بود ... دیدن ادامه » یا چی؟! چون به نظر بنده اصلا به این حد و مقدار نیازی بش نبود! باز وارد اینکه این همه فحش و حرف‌های رکیک آیا واقعا نیازه نمی‌شم چون ممکنه مجددا وارد بحث "شما بیرون یه جوری هستید سر نمایشا چیزی دیگه رو می‌خواید یا ادا درمیارید" یا تقدس و این حرفا بشیم :)
اما به نظر بنده، فارغ از درست و غلط بودن این مقوله، این حجم از فحش و غیره علی‌رغم اینکه یه جاهایی حتما باید در کار وجود می‌داشت و تأیید کننده حرف نمایش بود، اما در عمده بخشای کار، کار رو از ریتم می‌نداخت و این یه مشکل جدی بود..چون حرف‌های دیگه به حاشیه می‌رفت و افسار کار از دست مخاطب خارج می‌شد.
به لحاظ روانشناسی هم اگر تیکه‌های میانی کار لازم بود، تا سطح اضطراب شخصیت‌ها و مخاطب رو پایین بیاره، اما بازم به نظرم میزانش زیاد بود و از مسیر خارج می‌شد.
علی جان، این دیالوگهای متن بود و هیچ بداهه ای در کار نبود
۰۹ اردیبهشت
مرسی مریم خانم، تقریبا مطمین بودم ولی گفتم باز بپرسم :)
۰۹ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید