تیوال علی حیدری | دیوار
S3 : 02:26:08
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
شب اول اجرا تونستم ببینم این نمایش رو
نمایشی تو یه سالن بسیار کوچیک که سالن انتظاری وجود نداشت و کافه پر از جمعیت بود و چاره ای جز بیرون موندن و یا قدم زدن بی هدف تو کوچه و خیابون تا رسیدن وقت نمایش نمیموند. در نهایت نمایش با حداقل نیم ساعت تاخیر شروع شد و یک ربعی طول کشید تا دوستان جای خودشون رو تو سالن پیدا کنن! من واقعا متوجه نمیشم رو چه مبنایی اونهمه بلیت فروخته شد! نتیجه ی این حجم از بی برنامه گی هم چیزی نبود جز اونهمه تماشاچی که جایی برای نشستن نداشت و جدا از تعداد مشخص بلیت های خارج از ظرفیتی که روی پله ها نشسته بودن، کلی تماشاچی جلوی ردیف اول و حتی کنار در تا نزدیکی صحنه ی اجرا نشسته بودند. واقعا باید از مسئول سالن که ظرفیت بلیت ها رو اعلام میکنه پرسید وقتی جایی برای نشستن تماشاچی وجود نداره، چه اصراریه برای فروختن بلیت های اضافی. این واقعا ... دیدن ادامه » بی احترامی به تماشاچی تئاتری که وقت و هزینه ش رو صرف میکنه و برای دیدن نمایش میاد نیست؟
تصور کنید میونه های اجرا به یکباره در باز می شه و باز هم تماشاچی وارد میشه، خیلی راحت اجازه ورود به اونها داده میشه و تمرکز بازیگر و تماشاچیای حاضر به همین سادگی بهم میریزه، بعد که یکم خسته میشدن پاها دراز میشد و کمرها تکیه به دیوار ...!

طراحی صحنه ی بسیار بد! یه میز چوبی ساده با چندتا چهارپایه که فکر میکنم پلاستیکی بودن! صدای بسیار بسیار ضعیف که با صدای کولرگازی ای که با حداکثر توان برای خنک کردن اون جمع بیش از ظرفیت سالن رو میخواست خنک کنه، ضعیف تر هم میشد، طوری که برای شنیدن مونولگ باید همزمان با صدای موتور کولر، گوش تیز میکردی تا متوجه جمله ها و مونولوگ ها بشی! کنار همه ی اینها گاهی تپق هایی زده میشد و ناهماهنگی هایی هم تو پخش صدا و موسیقی بود. و اینکه، با تموم توجه خانوم رهنما به طرفداران و تماشاچی هاشون و وقتی که برای اونها میگذاشتن، عجله ی ایشون برای رسیدن به فکر میکنم اکران خصوصی هزارپا، کاملا مشهود بود.

امیدوارم تو ادامه راه موفق تر باشن و این نقص ها محدود به اجرای اول بوده باشه.
امیدوارم صدای ما برسه به گوش اونایی که باید
و کاری کنند در جهت بهبود شرایط، شاید
۰۶ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعد از مدت ها خواستم یه نمایشی ببینم که اون هم درست افتاد وسط شلوغی های این هفته ی تهران ؛ عجیبه که روز یکشنبه مجموعه تئاتر شهر تعطیل بود و دوشنبه که که اوضاع بدتر بود همه نمایش ها اجرا شدن! وقتی هم به امید تعطیل بودن مجموعه تو اون شب های شلوع ،باهاشون تماس میگیری ، انگار تو باید بابت شلوغی ها و اومدن کارکنای تئاتر شهر سر کارشون ازشون تو اون شب ها معذرت بخوای !
من که از جونم سیر نشده بودم که برم وسط معرکه، اما واقعا فعالیت مجموعه تو اون شب بحرانی انقدر حیاتی و مهم بود ؟!
دوست داشتن اجرا برن...فکر کنم اجرا رفتن یا نرفتن گروه اجرایی به خودشون مربوط باشه
شما مختارید برید یا نرید
کسی زورتون نکرده
۱۴ دی ۱۳۹۶
آقای حیدری
اجرای یکشنبه به صلاحدید مسئولین تئاتر شهر تعطیل شد
در شب‌های بعد هم گروه بخاطر تعدادی از تماشاگران که بلیط خریده بودند و برای دیدن نمایش اومده بودند و به احترام اون عزیزان اجرا رو تعطیل نکرد و در ساعت مقرر اجرا رفت. طبیعتا دوستانی هم بودند ... دیدن ادامه » که نگران بودند و نیومدند و اتفاقی هم براشون نیفتاد، کما اینکه برای دوستانی که اومدن هم اتفاقی نیفتاد و بدون هیچ مشکلی اجرا رو تماشا کردن...
۱۶ دی ۱۳۹۶
ممنونم از توضیحات آقای حسینی و البته که من به عملکرد مجموعه ی تئاتر شهر نقد داشتم و دارم و نه گروه اجرا . و این مسئولیت پذیری گروه رو نشون می ده که تو اون شب های شلوغ کار رو روی صحنه ببرن .

واقعا عجیبه ، آقای ابراهیم عزیز ..! قبل از اینکه همینطور بی محابا ... دیدن ادامه » بتازید و بکوبید و رد شید ، کاش کمی روی متنی که معلومه نخوندید دقت می کردید ! نقد من به عملکرد مجموعه ی تئاتر شهر تو اون شب ها بود و نه گروه اجرا . کاش قبل از اینکه با ادبیات مسخره ی "دوست داشتن برن و به خودشون مربوطه" کمی بیشتر چشمتون رو باز می کردین روی متنی که دارید می خونید .
۲۸ دی ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید