همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق چت آنلاین و ایمیل در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال علیرضا اخوان | دیوار
S2 : 17:15:35
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
...
در یک کشور بدون اسم. شاهی بود که قدش خیلی کوتاه بود. او هم اسمی نداشت. چون قد شاه کوتاه بود نمی‌توانست تحمل کند که افراد تحت فرمانش از او بلند تر باشند. وقتی که شاه در شهر راه می‌رفت مردم مجبور بودند هنگام عبور از کنار او توی جوی های آب راه بروند. تا شاه بلند تر بنظر برسد.
فقط مشکل اینجا بود که شاه هر روز کوچکتر میشد هر روز قدش یک میلی متر آب می‌رفت. هرچند خیلی زیاد نبود ولی بازهم آزار دهنده بود. مردم مجبور بودند جوی های عمیق تری نسبت به قبل حفر کنند. تا با راه رفتن در آنها مانع از آن شوند که گردنشان زده شود.
بزودی شاه خیلی کوتاه شد و راه رفتن در جوی ها واقعا سخت شده بود. وقتی که شاه در شهر گردش میکرد به سختی می‌توانست اطرافیانش را ببیند. چون آنها تقریبا در جوی ها ناپدید میشدند. او خوشحال بود. از آنجایی که نمی‌توانست قد خودش را با اطرافیانش مقایسه ... دیدن ادامه » کند، نمی‌توانست بفهمد که چقدر کوچک شده است. یک روز قطره ای آب روی سرش افتاد و چون خیلی کوچک بود زیر فشار قطره له شد و مرد. دیگر شاهی وجود نداشت ولی ساکنان شهر به زندگی در جوی ها ادامه دادند.
و نکته ی بسیار جالبی که در آن زمان! وجود داشت این بود که مردم در مصاحبه های راه براه ، ببخشید گاه و بیگاه حکومتی ، طرح حفر جویها را بسیار مورد ستایش قرار می دادند و از بصیرت شاه کوتوله چه مدحها که نمی گفتند و تنها درخواستشان افزایش ماموران حفار بود تا بدلیل ... دیدن ادامه » کمبود جوی ها ، صفهای طولانی عبور و مرور تشکیل نشود و مسن ترها با دردهای مزمن کمر و پا و .... معطل نشوند.
۰۶ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
.
۱-کرونا دیکتاتوری ایدئولوگ است. قواعدی وضع کرده است: به محض خروج از خانه تورا تهدید به مرگ میکند. در خیابان ها حکومت نظامی اعلام کرده است. فاصله ی بدن ها را تعیین کرده است. مادر به فرزند و فرزند به مادر با یک عطسه مشکوک میشود...تو را با چیزی تهدید میکند که نمی‌بینی. هر جا ممکن است باشد. او دیکتاتوری است که حاضر است اما ظاهر نیست.
۲- تاکید زیادی بر کار گروهی دارد. کشور هایی که در کار گروهی موفق تر اند در شکست این بیماری هم موفق تر اند.
۳-بیماری کرونا بدون مرز است و دموکرات. از نگاه او همه باهم برابر اند. آمریکایی و ایرانی ندارد.
۴-تاکید زیادی بر خانه نشینی دارد. سکون. عدم پویایی. اما در خانه هم قواعدش رعایت میشود. مانند دیکتاتوری که در هر خانه مأمور های خودش را دارد.
۵-با کودکان مهربان است مانند همه ی دیکتاتور ها.
۶- بیماری کرونا با زور، داد، اسلحه، موشک، ... دیدن ادامه » تانک و... از بین نمی‌رود. شاید با علم تخصصی و کارگروهی.
۷-کارگروهی در ابعاد بزرگتر نیازمند همکاری دولت ها و حکومت هاست و از بین رفتن مرزها. کشور دیگری به مثابه کشور من است چراکه اگر او مبتلا شود من مبتلا هستم.
۸- کرونا با فرهنگ جامعه رابطه ی مستقیم دارد. شاید مشق همبستگی باشد تا در ادامه با تصادفات جاده ای، آلودگی هوا و... روزانه هزاران کشته ندهیم.
۹- به دلیل ناشناخته بودن...شاید بیماری مفیدی باشد، شاید به همین میزان که کشنده است مقوی هم باشد و خواصی هم داشته باشد. مانند: زهر مار.
۱۰-این ویروس برای افراد مسن و دارای بیماری های زمینه ای خطرناک تر است و برای بچه ها بی خطر است. و چون تقریبأ همه ی رهبر های جهان افراد مسن و مبتلا به بیماری های زمینه ای هستند و هیچ کودکی رهبر هیچ کشوری نیست پس خیالتان راحت دانشمندان شبانه روز در همه ی دنیا در حال کار اند تا هرچه زودتر به حالت استاندارد نزدیک شویم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با خبر جنگ یک هلی کوپتر در کابینت مستقر شد.
کانال را عوض کردم یک نفر تیر خورده از تلویزیون به پذیرایی پرت شد...قالی پر از خون شد. به اتاقم رفتم.
از موبایلم پنج نفر از کشته شدگان به داخل اتاقم افتادند آنها را در کشوی زیر تختم گذاشتم. یکی از آنها دائما دست هایش را میشست.
همراه هواپیما آتش گرفتم. دوش گرفتم.
جنازه هایشان در اتاقم تجمع کردند آنها را داخل کمد گذاشتم.
دانشجویان به اعتراض آمدند در اتاق را بستم.
از خانه بیرون زدم، در تاکسی سیل بود...پیاده شدم و تا سالن تئاتر شنا کردم. در ایستگاه مترو تیر خوردم. شب اجرا داشتم و همه چی خوب بود، فقط یک تپق زدم که باعث شد تا صبح نتوانم بخوابم.
عالی بود :))) فقط نگفتید قبل اجرا تو راه سالن یکی تو مترو دو تا عطسه کرد و از حال رفت و باعث شد تمرکزتون بهم بخوره و اون تپق رو بزنید :))
۱۵ اسفند ۱۳۹۸
:)))
۱۶ اسفند ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید