تیوال alizam | دیوار
S3 : 00:44:28
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
alizam
درباره نمایش رفتم سیگار بخرم... i
نمیدونم مسئولین جدید مولوی همین یک مقدار کمکی که به عنوان تحفیف دانشجویی به تئاترها داده می شود رو چگونه و چرا برای بعضی نمایش ها حذف میکنند؟
و عحیب تر اینکه صدای دغدغه های اجتماعی و فرهنگی هم از سر و روی یادداشت های کارگردان می بارد. اگر این کار به تصمیم تیم کارگردانی بوده امیدوارم تناقض بوجود آمده را برای خودتان حل کنید. هم چنین از مسئولین اخیر دانشگاهی که آنها هم به طبع فضای پولی و بازاری که به تئاتر هم راه پیدا کرده، اقدام به حذف تخیف ها در محیطی دانشگاهی در سالنی متعلق به دانشگاه می زنند، متوجه می شویم اخرین سنگرهای دانشجویان هم به محیط های خصوصی تبدیل می شود.
ممنون از همراهی و سکوت تمام عزیزان دغدغه مند و هنرمند
سلام دوست عزیز
هیچ تخفیف از طرف گروه کارگردانی حذف نشده چه بسا در گزارشات فروش تخفیف های دانشجویی هم وجود دارد.
ممنون از عنوان این موضوع
حتما پیگیری خواهد شد.
۲۱ دی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
mohammad ali Zamanian
درباره نمایش رگ i
۱.در باب استفاده از یک واقعه تاریخی، روایت واقعه با تمرکز بر تعریف دراماتیک از رویداد و بازی حسی با مخاطبان آنهم در تله گریه کردن نشان از عدم توجه به مفاهیم مهمتر در پس رویداد تاریخی است.
۲. استفاده از زبان زیبای ترکی برای برقراری حس دلنشین با مخاطب و گفتن کلمات رکیک برای کسی که در تهران و ناآشنا به زبان ترکی می باشد خالی از هرگونه زیبایی است.
۳.متاسفانه بازیگران پر استعداد همچون وحید آقاپور که اجراهای درخشنده ای از او دیدم در اینجا بدلیل معلولیت متن در پرداخت عمیق به شخصیت ها مجبور به بازی با کلمات و افتادن در تله خنداندن مخاطب می شود‌.
تمرکز کل نمایش روی دو عنصر غیرت دفاع از وطن و حس دلسوزی برای سربازان است و مخاطب در هیچکجا توسط روایت دچار تفکر و تعمق نمی شد و تنها به دیدن یک داستان افاقه میکرد.
اما از بابت بازیها بازی مردان به طور کلی در نمایش ... دیدن ادامه » به خوبی درامده بود و بازی زنان کمی لنگ میزد که باز اشکال در تیپ بودن آنها بود.
ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که بگویم اگر نظر بر اجرای این نمایش با این دیالوگ های ترکی بود بهتر بود نمایش در تبریز اجرا میشد تا هم از لحاظ مکان وقوع حادثه تاریخی حس نزدیکی بهتر دنبال میشد و هم از بابت زبان نقدی بر کار صورت نمیگرفت.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در یک کلام خلاصه شود:
تئاتر تکنیک که محتوی لنگ می زند.
از هر بابت به نو آوری ها در میزانسن، نحوه روایت و نورپردازی اشاره کنیم که بسی دلنواز و زیباست، از بابت محتوی سمت و سوی دقیقی در روایت احساس نمی شد.
این تناقض و عدم تطبیق مناسب سبب سردرگمی و پیچیدگی تصنعی شده و در انتها مخاطب نمیداند در مورد چه باید فکر کند.
نویسنده اثر من را یاد فیلم ماهی و گربه از شهرام مکری می اندازد که در تکنیک فوق العاده ظاهر شده اما در داستان کمی ضعیف مانده. اما همین کارگردان در فیلم هجوم خود پیشرفت خوبی کرده. امیدوارم این نویسنده نیز در آثار بعدی خود بتواند این خلا را پر کند و شاهد نمایشی بی نظیر از او باشیم.
به تیم این نمایش خسته نباشید عرض می کنم.
میترا و ثمین مهاجرانی این را خواندند
NetHunter این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
mohammad ali Zamanian
درباره نمایش مشق شب i
قابی به زیبایی یک نقاشی
بازی های روان و عالی
متن قوی و پر تفسیر
من گوشه هایی از سریال بازی تاج و تخت، فضای داستان های کافکا، گوشه ای از ساموئل بکت رو در کار به چشمم اومد که به خوبی در خدمت متن و اجرا بودند.
به علاقمندان به تئاتر به شدت پیشنهاد میکنم و به تیم نمایش خسته نباشید میگم.
میترا و مسعود فکور این را خواندند
رویا، سپهر و فرزاد جعفریان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مثل‌ birdman زیبا و تاثیر گذار
خسته نباشید میگم
فرزاد جعفریان این را خواند
امیر مسعود این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نحوه حضور دو بازیگر در صحنه اصولا دچار مشکل بود به طوری که یکی از شخصیت ها تا انتهای نمایش غالبا به صورت نیمرخ دیده می شود.
اکت بازیگران زیر پوستی بوده و در رفتارشان مشخص و بارز نمی باشد.
مکث بین دیالوگ ها زیاد است.
نمایشنامه از اساس دارای مشکل است. (نوزاد چهارماهه بعد از سقط جنین در کف توالت به مدت کل نمایش زنده می ماند!)
از موسیقی در حین نمایش استفاده نشده.
mohammad ali Zamanian
درباره نمایش آوانتاژ i
کاری به شدت سطحی، داستان ها فرعی و حوصله سربر، تمرکز روی موضوعی کوچک و مانور دادن، گیر کردن در فرم و نپرداختن به محتوا، انرژی کم تیاتر که چندبار در طی اون خمیازه کشیدم.
بازیگران بازی خوبی داشتند ولی اثر از لحاظ عمق و محتوا ضعف داشته و ذهن مخاطب پس از پایان نمایش درگیر مطلبی نمیشه
فضای تیاتر با فضای استندآپ های تلویزیونی باید تفاوت داشته باشه
به نظر من نقطه قوت این نمایش عمق و محتوای نمایش هست. در طول مدت نمایش که زمان نسبتا طولانی هست با توجه به کیفیت بازی بازیگران محتوا وعمق نمایش در ذهن تماشاگر بصورت یک فرایند شکل می گیرد و در اواخر نمایش با تیزهوشی و خلاقیت بازیگران با شدتی باورنکردنی ذهن ... دیدن ادامه » تماشاگر را به اوج میرساند و لحظات جذابی را برای تماشاگر خلق میکند...
۰۲ آبان ۱۳۹۷
میشه عمق داستان رو از منظر خودتون بیشتر تشریح کنید ؟
اگر منظور روایت دیالوگ گونه هر شخصیت از یک حادثه تکراری بود بله موافق نظرتون هستم.
۰۴ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
mohammad ali Zamanian
درباره نمایش سوءتفاهم i
دو مورد از نظر بنده به نظر خالی از نقد نبود برای افزایش کیفیت کار عزیزان
یکی اینکه نمایش چرا به صورت فرانسه اجرا میشه و من بیشتر از نگاه کردن به اکت بازیگران مشغول خواندن متن نمایشنامه از روی پرده بودم
دوم اینکه در به نظر میاد تیاتر از جنبه بازی بازیگران به حالت روایی درومده و سعی کرده به مطالب نوشته آلبر کامو بیش از پیش تکیه کنه
بازیگران میتونن با تمرین بیشتر و پتانسیل خوبی که داشتن بیشتر از خواندن نمایشنامه به اجرای بهتر و جذاب تر تمرکز داشته باشند.
با این همه تشکر میکنم از زحماتشون
فرزاد، نیلوفر، میترا، امیر، جهان، علی عبداللهی و عاطفه گندم آبادی این را خواندند
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید