تیوال آریان رضائی | دیوار
S3 : 16:19:31
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
شب گذشته اجراهای نمایش دروغ در سالن ناظرزاده تمام شد و از پنجشنبه سوم مرداد اجراها در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر ادامه خواهد داشت...
منتظرتون هستیم
خدا قوت
در ادامه امید که بهترین ها رو تجربه کنید❤️⁩
۰۱ مرداد
آقای رضایی کار مشارکتی و تعاملی ندارید دیگه؟
۰۱ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به لطف حمایت و همراهی شما عزیزان نمایش دروغ یک هفته و در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر تمدید شد
دوستان تیوالی عزیز نمایش دروغ به هیچ وجه تمدید نمی شه و روزهای پیش رو آخرین روزهای اجرا خواهد بود
به امید دیدار
ناهید بابازاده و ندا این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان عزیز
بلیت های امروز تموم شده اما به بلیت های خارج از ظرفیت هم صندلی های تکی اختصاص داده می شه و مشکلی برای جای نشستن وجود نداره
مخلص
امشب بعضی از دوستان عزیز تیوالی رو بعد از اجرا دیدیم و باهم در کنار بازی گران گپ خوبی زدیم
خوش حال می شیم.شمارو بعد از اجرا می بینیم
مخلص همگی
متقابلا جناب رضایی گرامی
۰۵ تیر
جناب رضایی بزرگوار، انشاله سه شنبه آینده به همراه دوستان خدمت می رسیم
۰۵ تیر
بسیار عالی منتظرتون هستیم
۰۵ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام به دوستان تیوالی
خیلی خوش حالم که بازهم با یک نمایش قرار هست میزبان مخاطبانِ خوب تیوال باشم
پیش از این نمایش های گروه ما : برلین ، خداحافظ ، دیور و ... با استقبال بسیار خوب شما عزیزان به روی صحنه رفت
مشتاقم که با "نمایش دروغ" هم هر شب با شما دیدار کنیم و از کنار هم بودن در فضای نمایش جدیدمون لذت ببریم
ما همه ی تلاشمون رو کردیم تا نمایشی متفاوت و جذاب رو به روی صحنه بیاریم
پس : منتظرتون هستیم
مخلص همگی
اریان رضایی بی شک یکی از با اخلاق ترین و با شخصیت ترین و کار بلد ترین هنرمندهای تاتر هست
امیدوارم مثل کارهای دیگه ات بدرخشی ❤️❤️
۲۳ خرداد
اقا دستت درد نکنه لذت بهش بود با اینکه اجرا اول بود فقط با عرض پوزش اقای ارسطو خوش رزم ضعیف بودن mr.theater
۰۱ تیر
پیروز باشید
۰۲ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
| بفرمایید بازی کنید! |

✨یادداشت عباس یاری درباره اجرای نمایش دیور Dior در تئاتر شهر


علاقه مندان تئاترهای خوب، بویژه دوستدارانِ بازیگری را به تجربه دیدار، یا شاید حضور روی صحنه دعوت می کنم؛ در نمایشی که این روزها با استقبال بسیار در تئاتر شهر در حال اجراست... ویژگی نمایش دیور نوشته هاله مشتاقی نیا این است که تا لحظه های پایانی، بارها بازیگران اصلی و تماشاگران با هم جابجا می شوند و مسیر قصه هربار با دیالوگ های فی البداهه تماشاگرانی که داوطلبانه وارد صحنه شده اند، تغییر می کند. در این جابجایی ها بازیگر اصلی نمایش نیز ناچار است در پاسخ تماشاگر، دیالوگ هایی را ادا کند که در تکس نمایش اش نیست. جالب اینجاست که در پایانِ این بازیِ پر هیجان، که با اجراگردانیِ آریان رضایی و با تسلط بسیار طراحی شده، اینستاگرام هم به شکلِ زنده وارد نقش آفرینی می شود. ... دیدن ادامه » دیور قطعا تجربه ای تازه و نو در نمایش های روی صحنه است. این بده بستان دراماتیک، تماشاگر را تا پایان با خود همراه می کند و با او از صحنه نمایش وارد دنیای واقعی می شود. ایده نمایش آنجا کامل می شود که در پایانِ اجرا، کارگردان و بازیگران برای تشویق شدن از طرف تماشاگران روی صحنه حضور پیدا نمی کنند و مانند سایرین صحنه را ترک می کنند تا وارد صحنه بزرگی از زندگی شوند که شبیه این نمایش، سرشار از سوتفاهم است. در این تجربه تازه که اگر از آغاز اجرا تا روز پایانی، تصویربرداری هم شده بود، قطعا مجموعه تصویری درخشانی از ایده های تماشاگران شکل گرفته بود که هم بار دراماتیک داشت، هم به لحاظِ روانشناسی قابل بررسی بود.

نمایش دیور هر شب ساعت 19:30 در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه می رود
عاطفه گندم آبادی و امیر این را خواندند
علی عبداله زاده، شاهین، شیدا احمدی و مریم سعیدی این را دوست دارند
نماینده گروه اجرایی خدمتان سوال داشتم که بعد ازچند کامنت پایین تر است..منتظر پاسختان هستم‌
۳۱ فروردین ۱۳۹۷
سوال شما رو متوجه نشدیم متاسفانه چه کسی به عنوان مهمان ؟
لطفن در تلگرام به این شما پیغام بدید
شماره ی روابط عمومی گروه هست
+989214985486
۳۱ فروردین ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نگاهی به نمایش دیور
(روزنامه اعتماد)
به گواه اظهارنظر فعالان و کارشناسان فرهنگی و اجتماعی، آنچه در سالیان متمادی عامل بسیاری از بحران‌های اجتماعی و البته خانوادگی بوده است، فقدان گفت‌وگو، نداشتن مدارا و به رسمیت نشناختن «دیگری» در رابطه است. اعتقاد به اینکه تمام افراد لزوما یک گونه نمی‌اندیشند و قرار نیست در باورها و سبک زندگی شبیه هم باشند. این نه به معنی خوب بودن یکی و نه به معنی بد بودن دیگری است. واقعیت، وجود تفاوت‌هاست و آنچه ضرورت انکارناپذیر است، به رسمیت شناختن این تفاوت‌های فرهنگی و تلاش برای یافتن راهی است که ضمن احترام به این تفاوت‌ها، صاحبان گونه‌های مختلف اندیشه و سبک زندگی بتوانند با هم و در کنار هم زندگی کنند.

در جوامع مدرن و همین‌طور جوامع در حال گذار، تئاتر به عنوان یکی از سرمایه‌ها‌ی فرهنگی جامعه ضمن تعامل با نهادهای ... دیدن ادامه » مختلف فرهنگی، به شناخت نیازهای جامعه در حال گذار اهتمام ویژه دارد و در بستر فراهم شده در نتیجه این تعامل، به شناخت بحران‌هایی که جامعه با آن درگیر است و آنچه در زیر پوست جامعه اتفاق می‌افتد، نائل می‌شود و به عنوان آیینه وضعیت فرهنگی جامعه به ویژگی ممتاز خود در روشنگری و تحول‌آفرینی و زمینه‌سازی ایجاد تغییرات فرهنگی در جامعه می‌رسد. این روزها در سالن سایه در مجموعه تئاتر شهر تهران، نمایش «دیور»، به نویسندگی هاله مشتاقی‌نیا و کارگردانی آریان رضایی روی صحنه است. گروه سازنده تلاش دارند با به کارگیری عملی نقشِ تئاتر در تحول فرهنگی جامعه، یکی از مهم‌ترین مسائل مبتلابه افراد در جامعه و خانواده را روی صحنه به نمایش درآورند، با این امید و انگیزه که تماشاگرِ این نمایش با نگاهی پرسشگر در پی یافتن راهی برای حل مساله باشد. «دیور» از ضرورت گفت‌وگو بین زن و مرد، اعضای خانواده و در مقیاس کلان‌تر اعضای جامعه می‌گوید. این نمایش از درگاهی به مسائل اجتماعی وارد می‌شود که اساس درگیری‌ها و بدفهمیدن‌های سالیان اخیرِ جامعه در حال گذار ما بوده است. نمایش از تفاوت فرهنگ‌ها و این می‌گوید که آیا امکان همزیستی بین صاحبان فرهنگ‌های متفاوت زیر یک سقف و در یک جامعه وجود دارد؟ آیا می‌توان «دیگری» را به رسمیت شناخت و بدون اینکه او را بد و خود را خوب، تصور کرد کنار «دیگری» زندگی کرد؟ راه‌حل بحران‌ها و درگیری‌های ناشی از اختلاف سلیقه‌های فرهنگی چیست؟ اینکه به پرخاشگری و تلاش غیرمنطقی برای اثبات برحق بودن خود بپردازیم؟ اینکه در هنگام بروز اختلاف به خشونت کلامی و حتی فیزیکی متوسل شویم؟ یا اینکه برای یافتن راه‌حل، گفت‌وگو کنیم و درصدد یافتن راهی از بین راه‌های مختلفِ موجود باشیم؟«دیور» از نقش اتفاق‌های غیرمنتظره، عشق و تردید در روابط میان فرهنگی می‌گوید.

اینکه آیا می‌توان عاشق یک «دیگری» از طبقه اجتماعی متفاوت شد؟ چقدر امکان تغییر در رفتار خود در این رابطه، دور شدن از «خود» و نزدیک شدن به «دیگری» داریم و آیا این تغییر امکان‌پذیر و حتی ضروری است، یا خیر؟اعضای گروه‌های فرهنگی مختلف هنگام گذر از مرزهای فرهنگی در ارتباط میان فرهنگی از «خود» و «دیگری» انتظاراتی دارند که وقتی در رابطه با مواردی که مغایر با انتظارات آنهاست مواجه می‌شوند، نتیجه، بروز تنش در رابطه می‌گردد. در تعامل دو نفر از دو طبقه فرهنگی متفاوت تلاش آنها در این جهت است تا به شیوه‌ای رفتار کنند که با یکدیگر منطبق باشند و تایید «دیگری» را به دست آورند. نتیجه این تعامل، واگرایی و همگرایی در رفتارها می‌تواند باشد. وقتی رفتارها بر هم منطبق شد، همگرایی رخ داده و وقتی تفاوت‌ها آشکار و غیرقابل انطباق شد، واگرایی بروز می‌کند که نقطه آغاز تنش‌های ارتباطی است. راه کاستن از این تنش‌های ارتباطی، گفت‌وگو است.

در گفت‌وگوست که «دیگری» را به رسمیت می‌شناسیم و در تعاملی دوسویه در تلاش هستیم که تا حد امکان روی نقاط اشتراک حداکثری تمرکز کنیم. در نتیجه گفت‌وگوست که می‌توان به این نتیجه رسید که در نظر گرفتن مصلحت برای حفظ رابطه بین دو نگاه متفاوت فرهنگی تا چه حد می‌تواند موضوعیت داشته باشد و آیا راه صحیح هنگام بالا گرفتن تنش و رسیدن آن به مرز بحران، حفظ رابطه است یا پایان دادن به رابطه؟آنچه گروه سازنده «دیور» در پی آن است طرح پرسش‌هایی از این دست، در جامعه‌ای است که بزرگ‌ترین فقدانش این سال‌ها، فقدان روحیه پرسشگری، ارتباط میان فرهنگی و گفت‌وگو است. هاله مشتاقی‌نیا و آریان رضایی در «دیور» چارچوب‌ها و پیش‌ساخته‌های ذهنی تماشاگر از یک رابطه را به چالش می‌کشند و نشان می‌دهند در دنیای چندفرهنگی امروز، مدارا و تعامل فرهنگی و تردید در باورهای فرهنگی و قطعی ندانستن آنها و کسب شناخت از «دیگری» یک ضرورت انکارناپذیر است. این ویژگی، آن چیزی است که «دیور» را در بین نمایش‌هایی که اخیرا روی صحنه رفته، متمایز و قابل تامل و بحث می‌کند.
عباس اقلامی
امیرمسعود فدائی این را خواند
الناز زالی، شاهین، شیدا احمدی، پردیس.68 و مه.زد.یار این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

آخرین اجرای نمایش خداحافظ به شیوه ی تئاتر ستمدیدگان توسط گروه مونو/شورایی شامگاه جمعه 31 شهریور به روی صحنه رفت
یادداشت گروه : ما از نگرانی ها و دغدغه های اجتماعی حرف می زنیم و با مخاطبانِ مان یکی می شویم.
ما در تئاتر درباره ی ستم های اجتماعی به گفت و گو می پردازیم.
و همواره مفهوم شهروندی خود را در این کنش گری تئاتری و گفت و گو تعریف می کنیم.
و بر این باوریم که تئاتر ستم دیدگان مهم ترین ابزار برای هر نوع توسعه یافتگی فرهنگی است این رویداد شعور و خرد جمعی را افزایش می دهد.
ما برای گوش فرا دادن به تماشاگران و تماشا_بازیگرانِ مان باید با آن ها حس وحدت و همبسته گی داشته باشیم. این سفری ست از درون ما به آن ها و از آن ها به ما برای دست یافتن به یک احساس جمعی.
ما در تئاتر ستم دیدگان رفتارها را جمع آوری می کنیم. و فضایی برای کشف استعدادهای ذهنی مان برای تغییر ... دیدن ادامه » فراهم می کنیم.
تلاش ما برای ترویج تئاتر ستمدیدگان ادامه خواهد داشت
|گروه مونو/شورایی|
www.mono-o.ir
farhad riazi، محمد رحمانی و رضا تهوری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

نمایش خداحافظ دیگر تمدید نخواهد شد
فقط فردا پنجشنبه و پس فردا جمعه
ساعت 18:30
خرید بلیت ها هم اکنون با 30 و 40 درصد تخفیف
فرزاد این را خواند
تمامی نمایش ها تا 5 مهر تمدید شدن که. شمام تمدید کنید
۳۱ شهریور ۱۳۹۶
متاسفانه امکان تمدید وجود نداره و امشب با آخرین روز اجرای نمایش خداخافظ از تابستان 96 هم خداحافظی می کنیم
۳۱ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خوش حالم که دو روز دیگه هم فرصت پیدا کردیم با شما دیدار و گفت و گو کنیم
نمایش خداحافظ پنجشنبه 30 و جمعه 31 شهریور ساعت 18:30 برای آخرین بار اجرا خواهد شد و دیگه امکان تمدید وجود نداره
منتظرتون در این دو روز هستم
امیرمسعود فدائی و زهره مقدم این را پاسخ داده‌اند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام به همه ی دوستان عزیز تیوالی
خوش حالم که به زودی (از دوم شهریور) با نمایش جدیدی (خداحافظ) میزبانِ گفت و گو و مشارکت شما می شیم
باز هم ممنونم که از نمایش قبلی ما (برلین ) استقبال کردین . این نمایش جدید چالش های تازه ای رو پیش روی ما قرار داده که امیدوارم برای شما هم تجربه ی لذت بخشی باشه
قبل از خرید بلیت این نمایش لطفن به این نکته مثل همه ی اجراهای ما توجه کنید : باید شهامت شاد بودن داشته باشید ... در اجرای نمایش خداحافظ صحنه در اختیار شماست!
منتظرتون هستیم
همبسته گی مان پایدار
آریان رضائی
وب سایت گروه : www.mono-o.ir
من یک مخاطب عادی بودم این کار از نظر من چند نقطعه بسیار جالب داشت اول اینکه احساس صمیمیت بین مخاطب و این نمایش خیلی قوی احساس میشد و مخاطب خودش رو جزئی از نتیجه نمایش میدونست ، و اینکه فرصت اجرا نمایش برای دوستان از جمله خود من فراهم شد و من برای اولین ... دیدن ادامه » بار تجریه حضور در مقابل بازیگر و صحنه نمایش فراهم شد ، نکته خوب سوم ارتباط خوب کارگردان با ما ها بود که میتونستیم مشکلات روزمره خودمون رو یک بار دیگه با دقت واکاوی کنیم اما در کنار این ها شما احساس یه گفتگو دوستانه رو داشتید و نه تماشای تئاتر این این در اواخر نمایش کمی کسل کننده بود و شاید در مجموع ما 15 دقیقه شاهد نمایش بودیم اما در کل تجربه جدیدی بود و برای یک بار جالب
۲۰ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام به همه ی دوستان تیوالی
ممنونم که از نمایش برلین استقبال کردین
متاسفانه چهارشنبه (13اردیبهشت) آخرین روز اجراست
دو سانس ویژه ی ساعت پنج عصر هم باز کردیم
در این آخرین فرصت مارو همراهی کنید
به امید دیدار و
همبستگی مان پایدار
احمد مسلک، صدف اسمعیل پور، مینا صفار، tata و میترا این را پاسخ داده‌اند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار خوش‌حالم که دوباره محمد یعقوبی در ایران اجرا دارد ...
آرزوی قلبی من پویایی و حضور فعال محمد یعقوبی با اجراهایش در تمام ماه‌های سال است
کسی که از همان ابتدای فعالیت حرفه‌ای خود (دهه‌ی هفتاد) بر تئاتر ایران تاثیرات فراموش نشدنی گذاشت ...
من و بی‌شک خیلی‌ها از او بسیار آموختیم
و مرد بالشی یکی از کارهای درخشان و چالش برانگیز ایشان در چند سال اخیر است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام به همه‌گی
این چهارمین سفر با جوکر، نشانه‌ی هم‌راهی و استقبال بی‌نظیر شما تیوالی‌های تکرار نشدنی است.
باز هم درخواست می‌کنم:
1. با شهامت شاد بودن در این سفر مشارکت کنید
2. این سفر مشارکتی است برای تمرین گفت و گو، آزادی و انسان دوستی

و بازی هایی برای تمرین شاد بودن

خوش‌حالم که دوباره با سفرهای شاد و هیجان انگیز تیوال هم‌راهِ شما هستم
همبسته‌‎گی‌مان پایدار
ذوق زده و کتایون روحانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام به همه ی تیوالی های عزیز


لطفن با شهامت شاد بودن در این سفر مشارکت کنید
مشارکتی برای تمرین گفت و گو و آزادی
و بازی هایی برای تمرین شاد بودن

خوش حالم که دوباره با سفرهای شاد و هیجان انگیز تیوال هم راه شما هستم
هم بستگی مان پایدار
Elaheh Eli این را خواند
مائده جوادی، امین مهدوی و جوکر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شروع اجراهای مونو/شورایی در جشنواره ی تئاتر فجر
فردا ( یک شنیه ) ساعت 18:30 در کافه تریای سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر ( چهار راه ولیعصر )

و این که ورود رایگان است
عباس الهی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تئاتر فجر ۳۴ در آینه مهر
رپرتواری که کمی مردانه شد/ ترویج گفتگو با «مونو/شورایی»

آریان رضایی طراح رپرتوار تئاتر «مونو/شورایی» با اشاره به ویژگی های این اجرا عنوان کرد در این رپرتوار مخاطب تبدیل به بازیگر می شود.

آرین رضایی طراح رپرتوار تئاتر «مونو/شورایی» که قرار است در بخش مهمان جشنواره تئاتر فجر اجرا شود در این باره به خبرنگار مهر گفت: این رپرتوار با نام رپرتوار تئاتر شورایی در چهارمین جشنواره تئاتر شهر اجرا شد که ماحصل یک کارگاه آموزشی به حساب می‌آمد اما قرار است این رپرتوار با تغییراتی با نام رپرتوار «مونو/شورایی» در بخش مهمان جشنواره تئاتر فجر در کافه تریای سالن اصلی تئاتر شهر اجرا شود.

وی ادامه داد: در اجرای جشنواره فجر رویکرد مردانه را هم به رپرتوار ضافه کردیم و براین اساس نمایشنامه ای از محمد یعقوبی جایگزین نمایشنامه بهار کاتوزی ... دیدن ادامه » شده است.

رضایی یادآور شد: این سه اجرا به شیوه مونو/شورایی اجرا می شوند. مونو/شورایی شیوه ای جدید در تئاتر شورایی است که از ترکیب مونولوگ با تئاتر شورایی شکل می گیرد. از آنجا که هر دو این شیوه های اجرایی فرم انتقادی در تئاتر هستند از ترکیب آنها می توان با جهان تک‌صدایی مبارزه کرد. در واقع ما در این رپرتوار یک نوع چالش فرمی داریم و در اجرای کار تمرینی برای رسیدن به گفتگو شکل می گیرد.

این کارگردان تئاتر در پایان صحبت هایش متذکر شد: در رپرتوار مونو/شورایی این مساله مدنظر قرار می گیرد که چرا آدم ها بیشتر به مونولوگ گرایش پیدا کرده و به برقراری گفتگو علاقه ای ندارند. همچنین در این اجرا مخاطب تبدیل به بازیگر می شود و نقش مهمی در این رپرتوار ایفا خواهد کرد.

رپرتوار مونو/شورایی از ۴ تا ۶ بهمن ماه ساعت ۱8:۳۰ در قالب جشنواره بین االمللی تئاتر فجر در کافه تریای تئاتر شهر اجرا خواهد شد.

روح الله کمانی، الهه پورجمشید، مهتاب باجلان، پرنیان گودرزی بازیگران این رپرتوار هستند
یــَــلدا معینی فر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با این شعار : شهامت شاد بودن داشته باش !
این سفر تمرینی ست برای شاد بودن و گفت وُ گو ...
بازی می کنیم :)
هم بسته گی مان پایدار
تو تصویری از رنج آفریدی و من اشک ریختم

آریان رضایی

(یادداشتی برای امیرکاوه آهنین جان به بهانه ی لشگر دربارانداز )

در جهانی که همه از تنهایی بیمارگونِ معاصر رنج می بریم و جهان، صدای تک صدایی ها شده است صدای تو چه ناخودآگاه هیجان انگیزی داشت.
در این روزهای غم زده ی تئاتر چه قدر قهرمانانه دست به آفرینش این تصویر زدی و خوشا به حالت که می دانم از این رنج چه لذتی می بری!
سر جای مان روی آن صندلی های ناهنجار تالار حافظ و غافل از ناخودآگاه پُرو پیمانت نشسته بودیم که غافلگیرمان کردی این لشگر دربارانداز تو چنان تکانه ای زد که همان آغازِ نور و روشنایی نوید آن دادی که سفری قهرمانانه و شورانگیز در پیش داریم.

اما من حیرانم از پس این تصویر با شکوهِ تو چه اندوهی بود که گریبانم را گرفت؟ و در راه برگشت اشک ریختم . . . نمی دانم شاید این تصاویر آینه ی همه ی رنج های ... دیدن ادامه » تو بود که این مدت از آن بی خبر نبودم.
در شهر حسرت به دل آنان می ماند که به دیدار لشگر دربارانداز تو نیایند...
شب چهارم اجرای نمایش دربارانداز