کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال آریو راقب کیانی | درباره فیلم دربند
S3 : 21:55:24 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
پرویز شهبازی همچنان در نفس عمیق به سر میبرد. گویا میخواهد داستان را از منظر دیگر روایت کند. جاده چالوس و خوابگاه دختران آدرس نفس عمیق را می دهند. این بار میخواهد آیدا ( نازنین ) را مقابل کامران نفس عمیق ( فرید ) قرار دهد و مصاف این دو را نمایش میدهد. اینبار دیگر آیدا با منصور تا سد کرج همراه و همسفر نمیشود. زمان به عقب بر میگردد. آیدای نفس عمیق ( نازنین دربند ) در دانشگاه تهران قبول شده است و کامران ( فرید ) هنوز به پوچی نرسیده و زنده است. در جاده چالوس است و هنوز به سد کرج نرسیده و در طی تماسی به تهران بر میگردد.
فیلم دربند، تمام المان های فیلم نفس عمیق را دارد. جامعه ای که در آن همه میخواهند همدیگر را فریب دهند و به یکدیگر دروغ بگویند، فاقد هرگونه احساساتی گری است و نمایشگر نسلی است که از خانواده گریزان است. از دوربین روی دست استفاده میکند ولی مثل نفس عمق در به چالش کشاندن ذهن پرسشگر تماشاگر ناتوان است.
پرویز شهبازی دوست دارد حتی بعد از صحنه تصادف همچنان فیلمش را روایت کند و ادامه دهد. جائیکه انتظار هر تماشاگر با نگرش نفس عمیقی این است که حس تعلیق ایجاد شود که بر اورده نمیگردد.
عالی..
و کاش میدانستم لزوم صحنه تجمعات دانشجویی چه بوده؟!
۱۰ مهر ۱۳۹۲
@ مارال عظیمی : مرسی دوست :) ... به تصویر کشیدن یک جامعه سیاست زده ؟!؟!
@ رعنا جمالی : رعنای عزیز حتما ببین این فیلم رو ، یک استثناست در سینما ایران . ممنون از حضورت ;)
@ مازیار مجد : حیف مازیار جان
@ مهتاب هستی : شاید قصدش با نمایش اون سکانس ها این بود که دانشگاه رو با جامعه مرزبندی کنه و دغدغه مندی یک قشر اقلیت رو در کنار بی تفاوتی یک اکثریت به تصویر ... دیدن ادامه ›› بکشه .
@ بیتا نجاتی : با نظر شما موافقم . فرید هنوز به سر حد کامران نرسیده است. ولی مثل او در جامعه منفعل به نظر میرسه .
@ غزاله کهن دل : از ما که گذشت ولی ما هم تجمع نمیکردیم :|
۱۱ مهر ۱۳۹۲
آره :) این تصویرسازی میتونه باشه..ولی خب انگار از دور بود و سرسری.
به هر حال که دلم میخواست از شهبازی بیشتر ببینم.
۱۱ مهر ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید