تیوال اصغر میرمحرابی | دیوار
S3 : 02:20:12
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

سال دوم دانشکده من تازه‌ترین فیلم رسول صدرعاملی در مقام کارگردان بعد از ۹ سال پس از ساخت فیلم در انتظار معجزه است. این فیلم بر اساس فیلمنامه ای از پرویز شهبازی است و از ۹۰۰ نفر تست گرفته شد که در نهایت ۲۲ نفر بازیگر و ۲ چهره جدید به سینما معرفی شدند

هیچکاک بزرگترین و متعهد ترین کارگردانی است که از مفاهیم روانشناختی فروید استفاده کرده است و افرادی که با روانکاوی فروید آشنا هستند تاثیرش را در آثار هیچکاک همچون روانی، پنجره پشتی و.. مشاهده می کنند.

صدرعاملی هم مشخص است در تازه ترین اثرش از این نگاه بی بهره نبوده.

کشمکش بین تعهد، لغزش علاقه از جمله مفاهیمی است که در تازه ترین ساخته صدرعاملی قابل برداشت است.

داستان دو دوست به نام آوا و مهتاب که به صورت گروهی از دانشجویان از تهران به اصفهان سفر می کنند و در این بین اتفاقاتی را تجربه می کنند

مهتاب همانند همه انسان ها دختری است در چالش و تقابل بین سه ساخت شخصیتی انسان به نام فرامن، من،. نهاد...

نهاد و امیال ناخودآگاه (هوس) و تقابلش با فرامن (وجدان) در شخصیت مهتاب قصه اصلی فیلم مورد نظر ماست اما متاسفانه درین زمینه به خوبی پرداخته نشده به گونه ای که سیر تحول اخلاقی مهتاب گاها غیر منطقی است.

داستان ... دیدن ادامه » روایی منطقی ندارد اما از طرفی توجه به مفاهیم روانکاوی همچون (سکانس خواب دیدن بعد از درگیری بین هوس و وجدان مهتاب*) در این اثر قابل احترام است.

سینمای ایران نیازمند ویژه در زمینه شخصیت پردازی توسط روانشناس و شخصیت شناس است چرا که امریست بسیار تخصصی و یکی از مهم ترین ارکان یک فیلم در کنار فیلمبرداری، طراحی صحنه، گریم و.. شخصیت پردازی مناسب است و قطعا درین زمینه روانشناس شخصیت بهترین گزینه است.

امتیاز 2.7 از 5


*بنا به رویکرد فروید خواب و رویا یکی از راه های شناخت ناخودآگاه و افکار انسان است.
محمدرضا دانش، امیر، حمیدرضا مرادی، علی جباری و سپیده این را خواندند
جهان، imaral و منوچهر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من عاشقت شدم و تو در عشق دیگری
ای وای من که چه آسان خراب شد

رویای بافته شده در خیال من
آخر چرا به راحتی نقش بر آب شد

هر قطره ی سخنت اشک دیده ات
در باور من همچون سراب شد

در وصف تو چه بگویم تو ای عزیز
یک جمله ات در نظرم یک کتاب شد

من بیش می خواهمت اما نمی شود
اما نمی شود دل عالم کباب شد

با ... دیدن ادامه » آنکه مال من نبوده ای اما ببین...
با یک نگهت در دلم التهاب شد

ای کاش همه ات مال من شود
آنجا ببین که چه سان انقلاب شد

با من نبودی و از آن دیگری
حقا که این معامله بی حساب شد


✍ #اصغرمیرمحرابی
#شعر
۲ نفر این را امتیاز داده‌اند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همیشه وقتی اسم سینمای دفاع مقدس میاد صحنه های کشت و کشتار و خشونت ناخودآگاه تو ذهن تداعی میشه... سرو زیر آب با تصویربرداری زیبای زرین دست که صحنه های زیبایی رو از طبیعت به نمایش می‌ذاره که در اصل ارتباطی به جنگ و... نداره اما یک پارادوکس زیبا از مفهوم شهید و کشته شدن و لطافت طبیعت رو به رخ می کشه جذابیت فیلم رو بیشتر می کنه. نگاهی جالب به موضوع شهدا و خانواده هایشان به صورت کاملا واقعی و همچنین تناقضات اخلاقی شخصیت ها رو در موقعیت های متفاوت زندگی رو تو این فیلم میبینیم. من به شخصه پسندیدم .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید