آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال عطیه تقوی | دیوار
S3 : 13:18:44 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
خواهشمندم از دوستانی که در این برنامه شرکت کردند لطف کنن یه توضیحی بدن که برنامه چطور بود و چه مباحثی مطرح شد و منتقد و یا سخنران چه کسی/کسانی بودند؟
با تشکر!
الف. بای و ن.م این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به نظرم یکی از قابل تأمل ترین (یا شاید عمیق ترین) سکانس های فیلم، سکانس صحبت های وکیل خسرو و بازپرس (سعید چنگیزیان) بود! اون ساختمون در حال ساخت یا در حال تخریب (!) کجاست؟! چرا اینا اونجا همدیگه رو دیدن و دارن صحبت میکنن؟! راجع به روانی بودن یا نبودن خسرو و حنا صحبت میشه!! و در کمال تعجب وکیل خسرو اذعان داره که موکلش (با همه اون پرخاش ها و....) صرف نداشتن پرونده روانپزشکی "هیچ" مشکل روانی نداره ولی حنا فقط به دلیل یکی دو بار مراجعه به مشاور (اگر درست یادم مونده باشه) از طرف وکیل فردی با اختلال روانی خوانده میشه!! که البته پاسخ چنگیزیان به این موضوع یه جورایی دیدگاهش رو به حنا مشخص میکنه!! و در آخر هم میگه "ببین من باید برم سر کارم"....

به همون اندازه که درگیر پرونده شهلا جاهد شدم (و هستم!) درگیر این فیلم و نگاه و یا بهتر بگم قضاوت کارگردان این فیلم شدم و دوست دارم ناگفته هایش را بشنوم.... کاش میتونستم هومن سیدی رو ملاقات کنم و درباره این فیلم گفتگو کنیم....
هومن سیدی قبل از نوشتن فیلمنامه اش تمام جزییات اون موضوعی را میخواد فیلمنامه اش وارد کنه داره.که این توی سینمامون کم هست(یعنی بجز هومن مانی حقیقی این ویژگی را دارد)
نگاه هومن در این فیلم نگاه خیلی از خبرنگاران بود که سعی شد این نگاه نادیده گرفته بشه.ولی هومن با قاب های فوق العاده و همیشگی خاص خودش به این موضوع نگاه کرد.ای کاش قدر هومن بیشتر بدونند و سیر صعودی هومن سیدی در در فیلمسازی قابل توجه هستوخسرو معصومی دیشب راست گفت واقعا خشم و هیاهو قربانی باند بازی اکران شد.
بانو جان آمدنتون به تیوال خیلی خیلی تبریک میگم اولین دیوار نوشته شما پر از حس خوب بود
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
البته من تخصص و سر رشته ای در نقد ندارم و نوشته من نقد نبود! (و در بخش گفتگو هم نوشتم!) بیشتر درگیری ذهنیم و طرح سؤال بود! و اینکه بعداز دیدن فیلم نه تنها به سوالاتم جوابی داده نشد بلکه بیشترم شد! و خب فقط دلم میخواست یجا این همه سوال رو ابراز کنم و اینکه واقعا به این فکر کردم به طریقی سیدی رو پیدا کنم و باهاش یه گفتگوی هرچند کوتاه داشته باشم که قطعا سلبریتی های مملکت ما خیلی جالبن :)) (البته به همون میزان مردممون هم جالبن! که به جالب بودن سلبریتی ها منجر شده)
و شاید خیلی وقته به این فکر میکنم که تیوال چرا یه اجتماع کوچیک برای دیدن دسته جمعی فیلم ها و تئاترها راه نمیندازه. البته در گذشته چندباری دیدم که فراخوان داده بودن که دسته جمعه تئاتر برن ولی بنده سعادت نداشتم شرکت کنم، اما خوبه که همچین قرارهایی گذاشته بشه، خیلی مفید خواهد بود!
۰۲ خرداد ۱۳۹۵
منم نظرم همون نظر و حرفاتون بود که من کلا گفتم نقد.فیلم خیلی سوال ایجاد کزد به خصوص دو سکانس مرموز وکیل خسرو و بازجو و سکانس دیوار خسرو و حنا بعد ار خودکشی خسرو که به نظرم هوشمندی هومن رو نشون داد.
حرفاتون خیلی درست منم به دت دوست دارم با هومن خان صحبت کنم.
در رابطه با قرار منم به ذهنم رسی که چرا این کارو نمیکنه.ولی اگه خودت دوست داری قرار بگذار تیوال احتمالا پر رنگ میکنه.
راستش من از آشنای با شما واقعا ذوق زدهو خوشحالم
۰۲ خرداد ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید