آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نسترن عاملی | دیوار
S3 : 03:31:57 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
مردم نان ندارند بخورند. کلمه گوشت به کلماتی از سنه مستشرقین کهن میماند. مردم مهمیز چرمی سق میزنند. کسی جرات ندارد فرزندش را به شارع عام بفرستد. کار خلق از اکل میت گذشته است، توله آدمیزاد را دزدیده، آبپز نموده و خورده اند از فرط جوع. آفتاب که زد و برفها که آب شد، مردم به مراتع رفته اند و دارند ِمثل گاو میچرند. عده ای هم در حین چرا میمیرند.هربار گندمی که میخریم، قیمت باالاتر میرود.مغول این قدر خون نریخت که قحطی دارد آدم میکشد. انگلیسها میبرند و هیچ کس حرفی نمیزند. میگوییم از هند بیاوریم، میگویند غذای ایرانی نباید از خارج بیاید. ولله ترسشان این است که قیمت بشکند. انگلیسیها هم در خرید ملاحظه قیمت نمیکنند. هر شاهی که نرخ نان گران میشود، یک کرور تلفات دارد.چه میشود اگر از انبار شاهی قدری مرحمت نمایید؟!
ولا یکون مومن الی سخیا ، در ایمان
شاه شکی نیست، پس سخاوت را شما یاد ما بدهید

پ.ن .دو روز دنبال این مونولوگ درخشان محمدحسن میرزا بودم. :))))
درود بر شما، الحق که ارزش دو روز گشتن رو داره.
کار خیلی دل انگیزی بود
۰۹ آذر ۱۳۹۸
درودها فراوان
۰۹ آذر ۱۳۹۸
به نظرم شاهکاره این دیالوگ
⭐⭐⭐⭐⭐
۰۹ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بالاخره موفق شدم امشب این اجرا را دیدم. اجرا راس ساعت شروع شد . بسیار منظم. رورانس خیلی مختصر و محترمانه.و سنگلج دوستداشتنی پر از عکس های نوستالژیک و یک فضای دلنشین و تنها نکته آزار دهنده موبایل خانم روسری کرم بود که از لحظه ورود روشن بود تا انتهای اجرا (امیدوارم ببینن این نوشته رو ) .اما لباس جدید پادشاه. مطلقا قصد مقایسه ندارم.اما چون این سبک را تنها در شاهکار دیده بودم مجبورم بگویم راستش برای من به شخصه اجرای شاهکار یک چیز دیگر بود. نه اینکه بهتر باشد . اما شاهکار زبان دلنشین و شاعرانه تری داشت دیدنش خیلی لذت بخش بود. از کودک تا پیر کیف میکرد. حال آنکه لباس جدید پادشاه شوخی نداشت . جدی بود و جدی حرفش را می زد. حتی طنزش هم جدی بود . حتی اتمسفر جادویی اش هم جدی بود. هر چند لایه هایی از کودکانه گی و روح لطیف زنانه درش موج می زد.
فکر میکنم مشکل صداها حل شده بود.چون من کامل متوجه دیالوگها شدم . البته صدای تابلوی زن کمی مبهم به گوش میرسید.بازی بازیگران را دوست داشتم. به خصوص احمد شاه را. چقدر ایمان سلگی شبیه احمد شاهه. اول فکر کردم گریم باعث این تشابه شده اما بعد که در لابی ایشان رو بدون گریم دیدم متوجه شدم واقعا شبیه به احمد شاه هستن. فصل بندی ها را دوست داشتم.چه صدایی دارد محمدرضا علی مردانی. دلم برای شاه کباب شد که دامن مادر رو گرفت و ازش جدا شد . ویدئوی سفر احمدشاه را هم خیلی دوست داشتم و سینک بودن آن با صدای ایمان سلگی. هر بندی که ایمان سلگی می خواند در فیلم(یک مستند واقعی ) برعکسش را میدیدم. مثلا میگفت انگلیسیها دستش را ببوسند و او به کسی دست ندهد اما در فیلم برعکس آن پخش میشد. یا مثلا میگفت شخص شاه انگلستان بیاید به حضورش و نامه نفرستد بعد در ویدئو میدیدم کاملا برعکس احمدشاه نامه را دارد میخواند. این برایم خیلی بانمک بود.هر چند تلخ. و چه تلخ بود تنهایی و انزوای نهایی آخرین شاه قاجار و من چقدر اشک ریختم. راستی چقدر خانم باربی چهارمتری را دوست داشتم و آن بچه کوچکش را. صحنه رقص هم دیدنی بود.چه خلاقیت جالبی یک زن عروسکی که پاهایش با پاهای شاه یکی بود در اغوش شاه هماهنگ با او میرقصید. برای من امشب صحنه سنگلج شبیه به سنگلج همیشگی نبود. انگار رنگ و بو گرفته بود . انگار سنگلج را فوت کرده اند و غبارش به هوا رفته. در این هوای سرد و آلودگی هوای تهران شب خوبی را گذراندم. راستی خانم نازی دوست داشتم بعد از یک سال ببینمتون اما نبودین. خواستم بگم خیلی برام محترم و دوستداشتنی هستین. همین
خیلی خیلی ممنونیم که اجرای مارو تماشا کردید و انقدر انرژی مثبت به گروه دادید
۰۶ آذر ۱۳۹۸
سرکار خانم عاملی، جواب این همه لطف چی می تونه باشه؟
...
چقدر بنده کم سعادت بودم که نشد شما رو زیارت کنم.
...
خوشحال می شم یک شب دیگر به دعوت بنده به تماشای این نمایش بنشینید.
.....
:*
۱۲ آذر ۱۳۹۸
ممنون که به تماشای ما نشستید و انرژی خوبتون
۱۳ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
چه خوب سوده شرحی !
زندگی بدون گوگل :(((
۲۸ آبان ۱۳۹۸
سپاس مینا خانم⁦♥️⁩⁦♥️⁩
۰۸ آذر ۱۳۹۸
خواهش میکنم. .جناب فدایی.
۰۸ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
چه خوب خانم نازی ، دوباره تاریخ و ادبیات و عروسک .
مشتاق دیدار .
فقط اجرای این کار قطعیه؟ و آیا کسی رفته ببینه؟
خانم عاملی عزیز اجرای کار از پنجشنبه سی ام آبانماه شروع شده
۰۱ آذر ۱۳۹۸
سپاس. می تونم بپرسم از چند سال به بالا می تونن بیان برای اجرا؟
۰۱ آذر ۱۳۹۸
خانم عاملی عزیز
اگر چه ما محدودیت سنی برای ورود نداریم اما
سن ورود تماشاگر به سالن تئاتر سنگلج ۱۰ سال هست
۰۲ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
روز مامان ها بر مامانای گلتون و بر شما مامانای تیوالی از جمله خودم مبارک .
بعد از نیم ساعت تاخیر عذاب آور و ناراحت کننده ی امشب . شاهد یک تئاتر دبستانی بودیم . با متنی بی مایه و بازی هایی به شدت ناهماهنگ.
واقعا از مسئولین عاجزانه خواهشمند هستم بجای اینکه به کلاه گیس و چهارتا دیالوگ گیر بدن و جلوی تئاترها رو بگیرن. جلوی تیاترهایی رو بگیرن که به سختی میشه حتی نام تئاتر بر اونها گذاشت .کارگردان محترم گویی تابحالحتی یک تیاتر هم در زندگی خودش ندیده. میزانسن ها ها بشدت شلخته. تعویض صحنه ها شلم شولبا . نور میرن و یک عده میریختن توی صحنه و دکور جابجا میکردن آنهم به ابتدایی ترین شکل ممکن. همه چیز در ابتدایی ترین شکل ممکن بود . شلخته. بد سلیقه.
چرا زمین چارخونه سفید بود ؟ زمینی که قرار بود هم کف زمین جنگ باشه. هم کف زندان. هم کف دفتر عکاس . چرا اینقدر کثیف بود.
بازیگری که پیپ دستش بود چرا اینقدر بازی خوری میکرد و تکون میخورد ؟
چرا اینقدر صحنه ها کش دار بود ؟؟
اینهمه دیالوگ برای چی بود ؟
تو این نمایش رمزی وجود نداشت که بخواد رمز گشایی بشه .
خلاصه که یک ساعت و نیم عذاب
یکی از بهترین تئاترهای زندگیم رو بهمن 94 یعنی دقیقا 3 سال پیش همچین روزی در سالن وحدت دیدم و دیشب نسخه کپی و چینی درجه سه همان تئاتر یعنی "هملت" اوستر مایر و یکی از بدترین تئاترهای زندگیم .
پ. ن. دوستانی که اون تئاتر رو در جشنواره دیدن حتما با من موافقن
اون تئاتری که در سال ٩٤ دیدید چی بود ؟
۱۲ بهمن ۱۳۹۷
سلام. عرض کردم هملت اوسترمایر
۱۲ بهمن ۱۳۹۷
سلام از بنده ست
بله کم دقتی از طرف من بود
متشکرم
۱۲ بهمن ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با اینکه غالب نقد ها منفی بودن با یه عده از دوستان به تماشای کار نشستیم. خود بنده هم پیشنهاد دیدن کار رو دادم . علتش هم این بود که اعتقاد داشتم علی شمس آنقدر خوب مینویسه که حتی خودش هم از پس کارگردانی متنش بر نمیاد .پس شاید برای همین خیلی راضی کننده نبوده . حداقل مطمئن بودم هسته اصلی تئاتر علی شمس یعنی متن بسیار پخته و قوی هست . ولی باید بگم متاسفانه نه تنها متن قوی نبود بلکه همان متن نیم بند یا بهتر بگم همان ایده ابتر مانده بود. مطمئنا از علی شمس توقع زیادی داریم اما این نمایش حتی ابتدایی ترین توقعاتمون هم برآورده نکرد.
یه بازیگر معرکه داشت این کار که متاسفانه اسمشون رو نمیدونستم و الان متوجه شدم . خانم سوده شرحی !!!!
میترا، نیلوفر ابراهیمی، سپیده و الیسا مظاهری این را خواندند
زهره مقدم این را دوست دارد
موافقم
خانم حبیبى و اون خانم که چاقو میکشید هم عالى بودند
۲۳ آذر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
رسول کاهانی از اون دست کارگردان های خوش ذوقی هستش که ایده های خوب و خلاقانه ای داره ولی متاسفانه ابتر میمونن این ایده ها
یه نظری هم هست که بعضی ها مخصوصن تلاش به کمتر فهمیده شدن کارشون دارند حالا با کلاسی یه کار مفهومی یه هرچی که هست خودشون بهتر میدونن ..
۱۸ آذر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دوستان اگر این کار رو دیدین نظرتون رو بفرمایین
رضا غیوری این را خواند
من قرار بود فردا برم و کار رو ببینم.
ولی جشنواره حقیقت باعث شد کنسلش کنم متاسفانه
۱۸ آذر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دوستان اگر کسی دیده نظر بدید
من دیشب این نمایش رو دیدم. به نظرم نمایش خوبی بود از یه گروه جوان. و مهم تر از همه موضوع نمایش بود که به یه شکل دیگه و در واقع سبک جدیدی اعتیاد رو به چالش کشیده بود
۱۴ آذر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کمپین #دموتئاتریک

من نسترن عاملی به عنوان مخاطب تئاتر به روند غیرشفاف و فردمحور ارائه‌ی مجوز برای اجرای تئاتر و سیاست‌های غیرشفاف مدیریتیِ مسئولان تئاتری در کشورم اعتراض دارم و در کمپین #دموتئاتریک شرکت می‌کنم.

من معتقدم اِعمال‌ قدرت‌های مدیران سالن‌های دولتی، عمومی و خصوصی (که خود نیز پیرو نظرات هر مدیر به شکل سلیقه‌ای اجرا می‌شود)، عدم حمایت و تامین امنیت شغلی گروه‌های تئاتری به شکل قانونمند و عادلانه و نبود شورای حل اختلافی عادل که پاسخگوی اختلافات اعضای بازبین و گروه‌های تئاتری باشد، همه به عدم شفافیت و فضای غیرمسئولانه و سلیقه‌ای دامن زده‌اند. اینجاست که هر تعاملی میان مسئولان و هنرمندان فرصتی برای تسویه‌حساب‌های شخصی می‌شود و چشم‌انداز این حرفه را در جامعه تیره و تار می‌کند.
من معتقدم که هنر تئاتر در این فضا دیگر مجال نفس کشیدن ندارد و از آنجا که به اعتلای فرهنگ و هنر کشورم اهمیت می‌دهم، از معاونت امور هنری و اداره‌ی کل امور هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مسئولان مستقیم این حوزه تقاضا دارم در برابر این وضعیت ناامیدکننده و در مقابل مدیران اقتدارگرا و مداخله‌جویی که مسیر ... دیدن ادامه ›› را برای گروه‌های نمایشی و مخاطبان این هنر هر روز تنگ‌تر و ناهموارتر می‌کنند، پاسخ‌گو باشند.

تلاش برای شفافیت فضا و تصویب قوانین بازدارنده جهت محدود کردن سلایق شخصی بدون شک در مسیر اعتلای فرهنگی کشور است و تئاتر را از یک تفریح خودخواهانه و محدود به اقشاری خاص، به ذات خودش برمی‌گرداند: یعنی تئاتر به عنوان ضرورتی در تمام #جامعه و برای تمام اقشار و در اختیار تمام #مردم.

دموتئاتریک یک کمپین اعتراضی در برابر وضعیت و سیاست‌های کلان و خرد #تئاتر امروز است که شما هم می‌توانید به آن بپیوندید و متن آن را با نام و نحوه‌ی ارتباطتان با تئاتر منتشر کنید
دستمریزاد. دستمریزاد خانم صامتی. دستمریزاد خانم تبریزی و دوباره خانم تبریزی :)
به به رفتیم و دوباره کیف کردیم . بر خلاف سیزیف که اصلا دوست نداشتم. چقدر زندگی در تئاتر و میر سعید مولویان درخشان بود
ترو خدا بلند نشین، من فقط از این کنار رد میشم :)))
(شوخی)
۰۷ آذر ۱۳۹۷
:))))))))))))
۰۸ آذر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نا همجنس ترین بازی های عمرم رو دیدم. یکم هدایت میکردید کارگردان جان
چه عجیب . بازیگریها از نظر من خیلی خوب بودن
۲۰ آبان ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نه به اجرای سهیل ساعی جوان که اینقدر لذت‌بخش بود و مارو در جهان کلمات بیضایی غرق کرد نه به اجرای هادی مرزبان پیشکسوت که توقع میرود هیچکس چون او رادی را نشناسد اما افسوس.
سالن محترم سنگلج لطفا تو دیگه قاطی این بلبشوی سلبریتی پروری تئاتر نشو
درسته که اکثرا این کار رو دوست نداشتیم اما یک نکته خیلی دور از انصاف که گفته نشه. این گروه حتی یک کامنت تعریف و تمجید از خودش نگذاشته متوجه منظورم هستید که . با توجه به گاردی که چند روز اخیر راجع به کامنتهای منفی من باب نمایش های در حال اجرا توی صفحات تیوال میگیرن از این جهت واقعا این گروه حرفه ای و با اخلاقن
من به عنوان یک تماشاگر عام و فقط علاقمند، به غیر از طرح جالب اجرا و کمی تلفیق موسیقیایی اثر چیز دیگری جذبم نکرد.
۱۵ آبان ۱۳۹۷
من به اشتباه مخاطب رو برداشت کردم.بازم عذر این حقیر رو بپذیرید من شخصا مطالب شمارو دنبال میکنم حتی اگه بعضیاشو دوست نداشته باشم یا در حد فهمم نباشه .
بازم ممنون
۱۵ آبان ۱۳۹۷
شاید جمله بندی من کمی پر طمطراق بوده
در هر صورت بنده نوازی میفرمایید
۱۵ آبان ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نسترن عاملی
درباره نمایش پدرآن i
خیلییییی خوشحالم که روز آخر این نمایش رو دیدم. چقدر زیبا و با احساس و لطیف بود.چقدر خلاقانه شروع شد. چقدر صمیمانه روی صحنه رفت. ممنون آقای سپهر .
صدف اسمعیل پور، فرزاد جعفریان، رامین غفرانی، میترا و حسین این را خواندند
امیر این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سیزیف، مزا مزا ،آهسته با گل سرخ و نامبرده چهار اجرایی بودند که اصلا از دیدنشان راضی نیستم . من هیچوقت تنها تئاتر نمیرم. این نظر همراهان عزیز و محترم بنده هم در این سه شب بوده (سیزیف و نامبرده را در یک شب دیدیم ) . شاید یکی از دلایل ناراحتی من این باشد که بسیار عاشق تئاتر هستم و بهیچوجه برای تفریح و وقت گذراندنی به دیدن نمایشی نمیرم. در ثانی برای دیدن نمایش ها پول میدهم. در هر حال خوشحالم که این چهار نمایش به مذاق شما خوش آمده. بخصوص نمایش مزا مزا که رکورد تماشاچی در ایرانشهر را شکسته. :)
درود بر شما خانم عاملی
نقد کوتاه و سریعی بر سیزیف و ضعف های اساسی اون نوشتم ، متاسفانه من هم فریب ( فریب کامنت های رنگارنگی که غیر طبیعی برای جذب تماشاچی نوشته شده بود) خوردم.
از آنجایی که تیوال نازنین هیچ سرنخ یا تریلری از نمایش رو در صفحه ی خودش نمیگذاره زین پس باید به دنبال راه بهتری بود برای حرام نشدن زمان و پولی که پرداخت می کنیم.

۱۳ آبان ۱۳۹۷
سلام دوست عزیز ممنون . راستش من به اندازه کافی بازیهای خوب دیدم. متاسفانه اصلا اینکار رو دوست نداشتم . کارهای محبوبی که امسال دیدم پسران تاریخ، شاهکار جمالزاده و افرا بودن
۱۵ آبان ۱۳۹۷
با سلام مجدد ممنون از نظرتون اما فقط راجب به این جمله که به اندازه کافی بازی خوب دیده اید شکی نیست اما اگر بازیگرها هم به این جمله اعتقاد داشتن بعد از جک نیکلسون شاهکار در نقش جوکر هیچ وقت هیث لجر شاهکارتر به وجود نمیومد. بازیهای خوب تمام نشدنی هستند هیچ وقت اندازه ندارند . این نظر شخصیه منه با اینکه من نظراتتون رو دنبال میکنم و از خیلیاش بسیار لذت میبرم این نظر رو اصلاا قیول ندارم که یک نفر بگه به اندازه کافی فیلم خوب دیدم فاییده نداره دیگه ببینم . البته مثال بود .
۱۸ آبان ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید