آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال عادل دولتشاهی | دیوار
S3 : 13:52:54 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
گروه_هنری_استوا
انتشارت_مهیستان
عادل_دولتشاهی
محمد_طاهری
@adeldolatshahi
@adel_dolatshahi
@esteveartgroup
سلام
من عادل_دولتشاهی هستم نویسنده این نمایشنامه. ارشد نمایش گرایش کارگردانی دارم. سال ها در پی آموزش مراقبه و تمرکز ذهنی بودم و در این مدت متوجه شدم در جامعه ایران عده ای با فرهنگی خاص ، طبقه ای خاص را ایجاد نمودند و سعی دارند طرز فکری ،که به زعم خود ،درست است را به اطرافیانشان تزریق کنند. این افراد با خواندن چند کتاب که حتی نامشان را به یاد ندارند و تنها جملاتی از آن را که دوست داشتند به خاطر سپردند، احساس می کنند رسالتی خاص در این دنیا به آنها داده شده که باید انجامش دهند . جالب اینجاست که حتی با برخورد با اشتباهاتشان آنها را نمی پذیرند و همچنان در پی انجام این وظیفه (به گفته ی خودشان) هستند. این آسیب برای جامعه ی ایرانی خطرناک است و من تصمیم گرفتم آن را درقالب نمایشنامه ای به مخاطبان نشان دهم . چرا که اعتقاد دارم هیچ چیز مانند دنیا تئاتر نمی تواند افکار نادرست را نشان دهد و مخاطب را برای شناخت و احتمالا حل این آسیب ها به تفکر وادارد. متاسفانه قرار بود این نمایشنامه در مرداد ماه اجرا شود که اداره ارزشیابی و نظارت نمایش ها متن ما را به گفته ی خودشان ، چون سیاه نمایی جامعه و از فرهنگ ایرانی به دور است ، رد کردند و اجازه ی اجرا ندادند. در حالیکه این آسیب همین گوشه کنار شهر ها به طور کامل هویداست. امید است مخاطبان عزیز با خواندن آن ، تفکر کنند . این نمایشنامه محصول گروه هنری اِستِوا است . از دوست عزیزم محمد طاهری که کارگردانی این کار را بر عهده دارند تشکرمی کنم. اگر جشنواره ثمر که به علت اپیدمی به تعویق افتاده ، برگزار شود ، این نمایش جز منتخبین آن است و می توانید روی صحنه هم آن را ببینید. از حسن اعتماد انتشارات محترم مهیستان برای چاپ این نمایشنامه بسیار سپاسگزارم.
عادل دولتشاهی
درباره نمایش ایرانوآر i
با سلام
خوشحال می شویم به دیدار ما بیایید. #گروه_هنری _استوا #عادل_دولتشاهی #محمد_طاهری
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
عادل دولتشاهی
درباره نمایش ۳/۱۴ i
سلام. من دیشب اجرا رو دیدم. با شرایطی خاص که خودش لذت بخش بود. بازی ها و کارگردانی خیلی خوب بود. البته اینم بگم که من طرفدار اجراهای قصه دار و این سبک بازی ها هستم. شاید تنها مشکل کوچیک متن نمایش باشه که نقطه قوت خوبش تعلیق اول و آخر نمایش بود ولی ماجراهای بعد از تعلیق اول نمایش کاملا قابل حدس بود.که البته با ترفندهای کارگردانی و بازی های جذاب اصلا به چشم نمیومد. سپاس از خلق چنین اجرایی. و ممنونم از تماشاگران دیشب که همه حرفه ای به گروه کمک کردند.
ممنونم دوست عزیز. از شما و همه تماشاگرانی که در اجرای دیشب و بعد از قطع برق منطقه، با نور موبایل هایشان ما را در ادامه اجرا همراهی کردند سپاسگزارم. تجربه عجیب و در عین حال لذت بخشی بود. به امید دیدار دوباره.
۰۱ بهمن ۱۳۹۸
بسیار سپاس برای حضور و مطلبتون.و همچنین تشکرِ زیاد برای همراهیِ شما و البته همه تماشاگرانِ اجرای دیشب که واقعا برام فراموش نشدنی خواهد بود.
۰۱ بهمن ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
عادل دولتشاهی
درباره نمایش پنچری i
سلام
ایده اجرایی عالی . اینکه متن پنچری دورنمات با این سبک کار بشه برام جالب بود. ژست های بازیگران و نحوه ی گویش عالی بود . توصیه می کنم این اجرا از پنچری درنمات رو ببینید.
پارسا یزدی و فرزاد جعفریان این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام
امشب این نمایش رو دیدم و کلی کیف کردم. خیلی خوشحالم که همچین متن هایی با قصه ی زیبا در ایران نوشته و کار میشه. از دستش ندین. تکرار می کنم از دستش ندین
پارسا یزدی و فرزاد جعفریان این را خواندند
ASHDAD و بابک مولانا این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام
من امشب تئاتر رو دیدم. در سلیقه ی من نیست اما گروه بسیار هماهنگ و عالی کار کرده بودند. خصوصا بازیگران که زحمت فوق العاده ای کشیده بودند. مطمئنا آینده ی درخشانی انتظارشون رو می کشه. همه چیز دقیق و به جا و در جای خودش چیدمان شده بود. ترکیب بندی خوب و مناسب . قاب های زیبا و کلماتی که فرصت اندیشه را در لحظه از مخاطب می گیرد و به اندیشیدن بعد از دیدن اجرا دعوت می کند. با تشکر از گروه. به امید درخشش همگی.
عادل دولتشاهی
درباره نمایشنامه‌خوانی پا برهنه در پارک i
سلام، اجرا رو دیدم و خیلی دوست داشتم. همگی خسته نباشید. اما فکر کنم با تئاتر فرقی نداشت. بازیگران به خوبی حفظ بودند. و این به نظر من نمی تواند نمایشنامه خوانی باشد. کاش بدون کاغذ در دست اجرای عالی برین. خیلی خوب بودین.
alireza dolatshahi
درباره نمایش نظام آباد i
سلام..
امروز روز خوبی بود چون نظام آباد رو دیدم بسیار نمایش دلنشینی بود خوشحالم که هنوز امیدهایی به جوانان تئاتر هست طراحی صحنه و طراحی لباس عالی ..بازی ها دلنشین ...کارگردانی خوب و متن زیبا...همه چیز دست به دست هم داده تا شاهد یک جهان نظام ابادی زیبا باشیم.به شدت پیشنهاد می کنم ببینیدش. فقط کاش پایان نمایش در همان صحنه خالی می بود...اونوقت بی نظیر می شد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
alireza dolatshahi
درباره نمایش الاویاتان i
سلام
کار رو دیدم و خیلی دوستش داشتم...پیشنهاد می کنم حتما برید ببینید.
alireza dolatshahi
درباره نمایش خاکستری i
سلام
حتما دیدن این نمایشنامه رو توصیه می کنم برام خیلی جالب بود خصوصا بازی آقای علیمردانی عزیز