آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال دارا پرواس | دیوار
S3 : 01:04:10 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
دارا پرواس
درباره نمایش بداهه i
دوستان اون بروشوری رو که آخر نمایش گفتن بردارید رو ظاهراً بر نداشتن و یا مطالعه نکردن!
دوست دارم باز هم نظراتشون رو بعد از خوندنش بدونم.
Elham این را خواند
ف کیوان این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فضای جالبی داره فیلم، بازی ها، طراحی صحنه و جلوه‌های ویژه به شدت خوبه . ولی متاسفانه داستان یه کپی دستکاری شده از سویینی تاده و یک سری ارجاع حوصله سر بر بی دلیل به فیلم‌های دیگه. اگر قسمتی که دانش رفت داخل کمد و قایم شد تا زمانی که کیانی در کمد رو باز کرد رو به طور کامل از فیلم حذف کنن هیچ اتفاقی نمی‌افته، فقط حداقل حوصله مخاطب کمتر سر میره. آش شله قلمکاریه؛ انگار کارگردان دلش میخواسته سکانس فیلمهای مورد علاقه‌ش رو بازسازی کنه حالا اگه ربطیم نداشت و حوصله سر بر شد مهم نیست. منم با کارگردان موافقم که فیلم نگاه نویی نداشته و حداقل خوبه که به این موضوع واقفن.
چه وجه اشتراکی بین داستان مسخره باز و سویینی تاد می بینید؟ به جز سلمانی البته
۲۰ مهر ۱۳۹۸
خیلی ممنونم
قبل از خوندن توضیحات شما، دیدن فیلم برای من تداعی کننده سویینی تاد نبود کما اینکه با خوندن توضیحاتتون شباهت هایی که مثال زدید رو میپذیرم
۲۰ مهر ۱۳۹۸
سلامت باشید، ممنونم که وقت گذاشتید و خوندید
۲۰ مهر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فکر میکنم بهتره روزی که موزه‌ی سینما نیم‌بهاست برم که لااقل با حداقل هزینه سرخورده بشم. شما ببینید خاطرات لیلی با من است و مارمولک با من چه کرده که هنوز کورسوی امیدم به کمال تبریزی رو از دست ندادم. چیه این آدم واقعاً؟ یه مشت رگ و عصب و امید واهی.
حمیدرضا مرادی، سپهر، سپیده و فرزاد جعفریان این را خواندند
shima zamani و محمد مهدی این را دوست دارند
متاسفانه تا وقتی که فیلمنامه ها فقط در حد یه ایده باحال هستن، از دست امثال تبریزی ها هم کاری ساخته نیست..
به شخصه رفتم فرهنگ تا ببینم صندلی هایِ برقیِ تازه تعویض شدشون چه جوریه؟! :))
۱۸ خرداد ۱۳۹۸
توییتر تو را میخواند
۲۸ شهریور ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دارا پرواس
درباره سریال نهنگ آبی i
به طرز عجیبی بد و مصنوعیه، انقدر دیالوگ‌ها و فیلمنامه غیر واقعیه که حتی یک لحظه همراه داستان نشدم و یادم نرفت که دارم فیلم میبینم. بازی‌ها تقریباً یکی بدتر از اون یکیه، ولی ساعد سهیلی تو بد بازی کردن دست همه رو از پشت بسته. داستان پر از حفره و غیر منطقی، صحنه‌های هک کردن و کامپیوتری افتضاح، گریم های خنده‌دار (ابروهای ساعد سهیلی به عنوان یک گیک، رنگ موهای آزاده صمدی و ویشکا آسایش و لیلا حاتمی و...)،یک تلاش عجیب و غریب برای بد نشون دادن آدم‌های پولدار، واقعاً تعجب میکنم از این همه بازیگر به‌نام که یک لحظه با خودشون فکر نکردن این واقعاً چه کاریه ما داریم انجام میدیم!
:))) جالب گفتید
۲۰ بهمن ۱۳۹۷
امیدوارم که ندیده باشید سریال رو و وقت گرانبها رو صرف کار ارزشمندتری کرده باشید, ولی اگر ببینید متوجه میشید من تازه کلی مراعات کردم:)))))
۲۰ بهمن ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دارا پرواس
درباره نمایش زهرماری i
به به عالی شد، من اجرای اول رو دیدم که هستی مهدوی و نادر فلاح بودن، اول لیندا کیانی رو جایگزین کردن، الانم الناز حبیبی رو جایگزین کردن و همین‌طور وحید آقاپور، امیدوارم اجرای بعدی نوید محمدزاده و مهناز افشار رو بیارن که سیر ترقی کامل بشه و موفقیت بیشتری به دست بیارن.
بنظر نمایش جذابی میاد باید حتما برم ببینمش وحید آقاپور تو نمایش روزهای بی باران عااالی بود.
۲۳ دی ۱۳۹۷
تفاوت سلیقه‌ است فکر می‌کنم، به نظر من نمایش متوسط رو به پایینی بود، البته دکور و بازی‌ها قابل ستایش، اما نمایشنامه ضعیف بود.
۲۳ دی ۱۳۹۷
دکور این نمایش که خیلی خلاقانه و عالی بود در مورد بقیه موارد هم نظر شما محترمه.
۲۳ دی ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دارا پرواس
درباره فیلم مارموز i
فکر می‌کنم زمانش رسیده که بپذیرم قرار نیست آقای تبریزی فیلمی حتی نزدیک به مارمولک بسازه. احساس می‌کنم سه روز تو سالن بودم، فیلم کند، بی محتوا، بدون فیلم‌نامه‌ی درست و حسابی، شوخی‌های تکراری لوس توییتری، حامد بهداد همیشگی، آزاده صمدی تکراری ساعت پنج عصر. حتی لبخند به لبم نیومد، شاید تا قبل سال ۹۰ یک چنین معجونی، در حد یک آیتم ده دقیقه‌ای بتونه برای مدتی سرگرم‌کننده باشه، ولی واقعاً خیلی دیره برای این فیلم اینقدر ضعیف.
امکان مینا و طعم شیرین خیال و همیشه پای یک زن در میان است و ... شاهدی بر این مدعاست
۲۵ آذر ۱۳۹۷
کاملا موافقم.
زمانش رسیده که بپذیریم به اعتبار اسم و رسم نباید فیلم دید.
۲۵ آذر ۱۳۹۷
دقیقا انگار ۳ روز توی سالن بودم
۱۴ دی ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دارا پرواس
درباره نمایش دولوروسا i
کار شریف و خوبی بود. متوجه گذر زمان نشدم و بسیار کوتاه اومد در نظرم. با توجه به این که بعضی از بازیگران اجرای اول‌شون بود کیفیت کار واقعاً از حد انتظارم بالاتر بود. یک مقداری به نظرم شبیه به تنهایی پر هیاهو بود ولی نه اونقدری که آزاردهنده باشه. حتماً پیشنهاد می‌کنم.
مینیمال هایی برای کودکی منظورشون بوده؟ یا یک تعداد پیرو مکتب مینیمالیسم رو انداختن تو چاه؟ اون وقت the minimalists of baby ؟؟؟؟؟!!!!!!!
دارا پرواس
درباره نمایش ریچارد i
کلمه‌ی رکیک "دلال محبت" از روی صحنه‌ی تالار وحدت فریاد نزده شده بود، که با زحمات دوستان هنرمند میسر شد.
پ.ن: ظاهراً لفظ اجراهای پایانی شده ترفند بازاریابی، این نمایش یک ماهه داره اجراهای پایانی میره!
دلال‌محبت کلمه رکیک محسوب میشه؟ فقط در جشنواره تاتر کودکان زیر هفت سال ممکنه گفتنش مناسب نباشه...خوشبختانه قبلا خیلی از کلمات شیرین فارسی که در روزمره کاربرد دارن از صحنه تالار وحدت فریاد زده شده‌اند که شما نشنیدین ....آخرین مواردی در تانگوی تخم مرغ و بعدتر الیور دویست...
۱۶ شهریور ۱۳۹۷
جناب دانش عزیز، من کلمه‌ی معادل رو استفاده کردم، چون حتی به نظرم اصل کلمه، اینجا توی بخش نظرات تیوال هم جایی نداره.
۱۷ شهریور ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دارا پرواس
درباره نمایش زهرماری i
تا نیمه‌ی نمایش خیلی لذت بردم، موقعیت طنز بسیار جالبی به ذهنشون رسیده بود که بسیار خلاقانه ازش استفاده شده بود؛ از نیمه‌ی نمایش به بعد اسیر کلیشه‌ی نخ نمایی شد که تو فیلم‌های سینمایی خیلی باب شده و در نمایش‌های دریبل و یک زندگی بهتر دیده بودم، به طور مشخص ایده‌ی دختر و پسری که عقد کردن ولی عروسی خیر و دختر حامله‌است رو حدوداً بار پنجمه که میبینم، و دیالوگ موتور هزار و موتور آقام به نظرم خیلی سخیف بود تا این که بخواد جنبه‌ی اعتراضی داشته باشه و یک خانواده‌ای که یک مشکلی بینشون پیش میاد و شروع میکنن به افشاگری و تخریب همدیگه دیگه اصلاً به وجدم نمیاره چون به تکرر دیدمش تو انواع و اقسام هنرهای نمایشی طی این چند سال.
دقیقا
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
کاملا موافقمممم ...
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
ابد و یک روز به سبک تیاتر
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من اجرای قبلی این کار رو دیدم، تا الان بدترین نمایش امساله در لیستم، گوش‌خراش، آزار دهنده، مصنوعی و غیر قابل باور. یک فضای فیلم فارسی طور، که یه جوون عاشق که نیاز به تراپی داره، پادکست درست می‌کنه، یه آدم بی اراده، که تو گذشته گیر کرده. جالب اینجاست که صمیمی‌ترین دوستم، چهاربار این نمایشو دید انقدر که دوست داشت و من اگر ممکن بود همون بار اولم تا انتهای نمایش تو سالن نمی نشستم.
من هنوز ندیدم. بله سلیقه ها متفاوته :) بقول یکی از دوستان، کسانی که نمایش رو میبینن یا عاشق نمایش میشن یا متنفر میشن... حد وسط نداره...
خدا بخیر بگذرونه فردا رو. :)) با یکی از دوستان سختگیرم دارم میرم. استرس گرفتم.
۲۴ دی ۱۳۹۶
انگار دقییییییقا حس و نظر من رو به این نمایش گفتید. :)
۲۵ دی ۱۳۹۶
این نشون میده که سابقه‌ها متفاوت و همزمان قابل احترامن...هیچ کاری بطور مطلق خوب یا بد محسوب نمیشه و چقد کوچک هست دنیای کسایی که وقتی به یه فیلم یا نمایش شدیدا علاقه‌مند میشن،همچون هولیگان‌های فوتبالی تحمل هیچ نظر مخالفی رو ندارند و به کسانی که کارو نپسندیدن برچسب نفهمی و بی‌کلاسی و...میزنن و عجیب این که خودشون رو معتقد به آزادی بیان هم میدونن و تصور میکنن با چی‌چی نیوزها تفاوت خاصی دارند
۲۵ دی ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دارا پرواس
درباره نمایش صد درصد i
خیلی دوسش داشتم، همه چیز در خدمت نمایش بود و چه خوب هم در اومده بود، حتی پرده‌هایی که از نمایش نفر دوم جا مونده بود، فقط تنها چیزی که آزرده خاطرم کرد و تمرکزم رو چند بار بهم زد، خنده‌های دوستان دقیقاً بعد از سینکوپه‌ها و نقاط عطف نمایش بود، که البته ایراد به من وارده و دوستان آزادن هر زمان، به هر چیزی که من درک طنزش عاجزم بخندن.
یکی از تفریحاتم این شده که میام نظرات در مورد این نمایشو می خونم, یکی از دوستان هست تا حالا سه بار تکرار کرده کمدی کلام بر سکس و سیاست استواره, اگر این اتفاق فرخنده برای بار چهارم بیافته,واقعن خوشحال میشم:))
کمدی کلام بر سکس و سیاست استواره .
خاستم خوشحالتون کنم :دی
۱۷ دی ۱۳۹۶
ممنونم حدیث نازنینم
۱۸ دی ۱۳۹۶
کمدی کلام بر سکس و سیاست استواره :))) خخخخ
۱۹ دی ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دارا پرواس
درباره نمایش فعل i
به به، لذت بردم. عجب نمایشی، می‌شه گفت تقریباً بی‌نقص؛ بازی‌ها، تسلط بازیگران روی متن، نور پردازی، طراحی صحنه، موسیقی، نمایشنامه و... بسیار بسیار خوب بودن. فضای سورئال و درون مایه‌ی روان‌شناختی به شدت برام جذاب بود‌. پیشنهاد می‌کنم خودتون رو از دیدنش محروم نکنید.
خیلی کلیشه ای بود و دم دستی, اگر نمایش دریبل رو دیدین شباهت زیادی بین این دوتا نمایش میتونید پیدا کنید, توقعاتم با توجه به جوایزی که برده به هیچ عنوان برآورده نشد. به چاشنی خرافات هم آغشته بود همونطور که دوستان اشاره کردن,که فاصله ی من رو با کار بیشتر میکرد, ولی بازیها چشمگیر بود واقعا, از حق نباید گذشت.
آفرین به جسارت خانم حسینی و آقای خامنه‌ای
بسیار لذت بردم از دیدن این نمایش و در عین حال غمگین شدم از برخورد با مسائلی که انقدر رواج پیدا کرده، که اگر تلنگری مثل این نمایش ما رو به خودمون نیاره، شاید به راحتی از کنارشون رد بشیم، انگار که چیزهایی هستن خیلی معمولی و عادی.
تلاشی ارزشمند برای آگاهی بخشیدن، چرا که شرط اول آزادی، آگاهیه.
ممنون از شما جناب پرواس عزیز و‌ اینکه با ما بودید. به امید دنیای بهتر.
۰۸ دی ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
هیاهو برای هیچ
این نمایش می‌تونه مصداق بارز ضرب المثل :"آفتابه لگن هفت دست، ولی شام و ناهار هیچی" باشه.
به تماشای اثری نشستم که فاقد هرگونه ارزش هنری بود و تنها زحمت طراحی صحنه‌ای رو کشیده بودن که قرار بود روی اون، هنرپیشه‌هایی که متن نمایشنامه رو به درستی نخوندن، ایفای نقش کنن، هرچند که انگار کارگردان هم درک صحیحی از داستان الیور توئیست نداشت.
آیا دیالوگ: "چیکار کرده ؟ دزدی ؟ چه عجب یه نفر اختلاس نکرد." که یک غرغر سطحی بچگانه است، ده ثانیه تشویق در زمان اجرای زنده نیاز داره ؟
شاید این قیمت بلیت نیست که بالاست، زمان ماست که به اختیار خودمون به ارزانی فروخته میشه.
من این کارو تحریم کردم نه به خاطر قیمت بلیط , به علت بی احترامی و منتی که بر سر تماشاچی گذاشته شد با اون دیالوگ وقیحانه که با هماهنگی و فلان تا 14 تخفیف ..... ارزانی خودتان
۰۹ آذر ۱۳۹۶
خوشحالم که در تحریمم نرفتم
چون دلایلم برای نرفتن همین موارد بود و برخی دیگر ...
تم نمایشهایی که توی تالار وحدت این چند سال اخیر داره اجرا میره دستم اومده
که البته اشکالی نیست، مناسب قشر خانوادگی و عامه پسنده بیشتر که در تعطیلات آخر هفته دسته جمعی برای تفریح به همراه تنقلات تماشا کنند.
۱۹ دی ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
هرچه فکر می کنم متوجه نمی شم که توقع بالای من از خانم ماهیان باعث شد کار رو نپسندم یا واقعا کار ضعیفی بود
مدتها میشد که سالن رو در میانه ی اجرا ترک نکرده بودم ولی متاسفانه بعد از قسمتی که یکی از خانمها با سبیل و کت خودشو به مرد تبدیل کرد، مجبور به بیرون اومدن شدم
بازی ها ضعیف بود، نقش ها غیرقابل باور و جوری که اصلا منو با خودش همراه نمی کرد
هیچ داستان جدیدی برای روایت کردن وجود نداشت، یک سری کلیشه ی سکسیستی که با ریتم بسیار کندی پرت میشد به سمت مخاطب
نه موسیقی و نه طراحی صحنه حرفی برای گفتن نداشت
و واقعا دلیل زمان دو ساعت و پانزده دقیقه ای نمایش رو درک نمی کنم، من حدودا نیم ساعت از آخر نمایش رو ندیدم، ولی تا جایی که صبرم اجازه داد و دیدم میشد تو یک مونولوگ بیست دقیقه ای داستان رو روایت کرد
راستش من هم با توقع بالایی که از کارهای. خانم ماهیان داشتم به دیدن نمایش رفتم. اما من هم مثل شما اصلا از دیدن نمایش خوشم نیومد و نیم ساعت اخر دائما به ساعتم نگاه می کردم و منتظر بودم نمایش تموم شه...
این اجرا فقط داستان بدبختیهای چند تا زن بود ...و شوخیهای جنسیش هم بشدت تو ذوق می زد.
۲۷ آبان ۱۳۹۶
واقعا کار ضعیفی بود
من به سختی تا آخر کار نشستم
۱۷ دی ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دارا پرواس
درباره فیلم رگ خواب i
بسیار فیلم ضعیف و خسته کننده ای بود.
به جرات میتونم بگم سخیف ترین، کلیشه ای ترین و زن ستیز ترین فیلم امساله.
شخصیت لیلا حاتمی به طرز غیر قابل باوری وابسته و دارای بهره ی هوشی کم به تصویر کشیده شده و از هیج کوششی برای ضعیف و ناتوان نشون دادن بانوان دریغ نشده .
دیالوگ های تصنعی که حتی در عصر فردوسی هم بین مخاطب و فیلم کیلومتر ها فاصله ایجاد میکنه. برای مثال جایی خانم حاتمی میگه گربه ی متین و وارسته!!!
متاسفانه حجم فلاکت و بدبختی تمامی نداره و شخصیت هیولایی آقای تهامی که تمام لوس بازی ها و در حین حال ویژگی های منفی یک آقا در ایشون گرد هم اومده هم تیر خلاصی میزنه به پیکر بی جون فیلم.
فیلم کاملا قابل رقابت با سینمای گیشه ای هند، آثار آقای ایرج مالکی و برنامه ای مثل کلید اسراره.
شاید اگر در انتظار صدای همایون جان شجریان نبودم و تصویر برداری فیلم قوی نبود، حتما برای اتلاف دو ساعت از عمرم برنامه ی دیگه ای در نظر میگرفتم.

عاشقانه ای حوصله سر بر و بی نهایت آزار دهنده.
جناب پرواس گرانقدر,
سپاس از بیان نظرتون. بنده هنوز فیلم رو ندیدم. از اونجایی که یکی از طرفداران پر و پا قرص همایون شجریان هستم , یک حس قلبی امیدوارم میکرد با فیلم حذابی روبرو خواهم شد؛ که البته گویا نباید متوقع باشم...
سلامت باشید و سپاس
۰۲ تیر ۱۳۹۶
درسته که فیلمنامه این مسیر رو به اضمحلال غایی کاراکتر را آنچنان که باید قانع کننده ترسیم نمیکنه و ایرادهای گلدرشتی هم داره اما به هر حال نعمت الله با این فیلم قدر ومهارت اجرایی خودش را حتی روی همچین فیلمنامه ای به خوبی به رخ می کشه.
۰۲ تیر ۱۳۹۶
از کجای فیلم شما ضد زن بودن برداشت کردین؟ مگه قرار هست تک تک زنها دکتری برق از ام ای تی داشته باشند یا جراح مغز و اعصاب باشن؟ عین این زن در اطراف همه ما و در جامعه به تعداد بسیار زیاد وجود داره....بین مردها هم ازین دسته فراوان هست....و اصلا این زن یه بیمار روانی بود که چند بیماری مشخص روحی داره ....لذا رفتارش تابع زن بودنش نیست تابع بیماریش هست که اونهم به شرایط محیطی-خانوادگیش و....مربوطه....اگر هم بخوایم قضاوت سطحی و شتابزده داشته باشیم ،برچسب ضدمرد بهتر با فیلم جور درمیاد....چرا که پدر منفعلی داریم که کابوس بچه خاک خورش! بوده و در بسیاری از کاستی های روانی دختر مقصر هست و مرد پلیدی که از نیاز زن ها سواستفاده میکنه و..... اما همونطور که زن فیلم نماینده یا بازتابگر همه زنان نیست ،این دو مرد با همه ایراداتشون صرفا نمایشگر دو تیپ از مردان هستند که در جامعه وجود دارند اما تعریف کننده یک جنس نیستند....
من فیلم رو در کل دوست نداشتم اگر چه خوش ساخت هست و درک میکنم که عده ای شدیدا دوستش خواهند داشت....البته که بخش عشق و عاشقی فیلم خوب دراومده و کمتر در سینمای ایران شبیهش رو داشتیم .....
۰۵ تیر ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
-تو بهم دروغ گفتی
+تو فهمیدی دروغ میگم ؟
-آره
+پس دروغ نگفتم