تیوال دریا مهاجرانی | دیوار
S3 : 16:43:58
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
دریا مهاجرانی
درباره نمایش بداهه i
چی شدددد؟؟ :((
رمل و اسطرلاب می‌گه قمر در عقرب شد.

۱۴ خرداد
هموووون
۱۵ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیشب با تعداد زیادی از دوستان به تماشای ماربازی نشستیم .
هر چند بنا به دلایلی (مربوط به نمایش)همگی با قدری بی میلی رفتیم ولی نمایش آنچنان خوب بود که راضی و کاملا" شاد از سالن بیرون آمدیم و تعدادیمون تصمیم دارن با گروه دیگه ای از دوستان باز هم کار رو ببینند .
برامون مسجل شد که بعضی از بازیگرانمون رو فقط باید در ژانر های مخصوص به خودشون (کمدی) ببینیم تا اون بی میلی از سر نمایش های قبلی پیش نیاد .
مرررسی بهاره رهنما مرررسی کامبیز دیرباز
موافقم
۱۳ خرداد
والا بخدا!
من نمیفهمم یعنی چی که میگن فلانی هی خودشو تکرار میکنه. اقا خوب تو یک ژانری خوبه بذارید همونو انجام بده دیگه!
بازیگر مگه تعهد داده شعبده اجرا کنه؟ که انتظار داریم هر نقشی رو بتونه در بیاره؟ مگه اونی که تنبک میزنه باید پیانو هم بلد باشه؟
حالا ... دیدن ادامه » یکی مثل عزت الله انتظامی یا علی نصیریان یا مریلا زارعی این هنر و دارند که بازی هایی با تقاوت صد و هشتاد درجه ای داشته باشند. خوب چه ایرادی داره یکی هم مثل هدیه تهرانی دختر شیک و درونگرا و یکی مثل نوید محمد زاده بزن بهادر و یکی مثل علی سرابی هوچی پوچی پای ثابت کارها باشند؟ :)
۱۵ خرداد
کاملا" موافقم . آخه بعضیاشونو میخوان تو یه ژانر دیگه به زور جا بدن ، بعضیاشونم خودشون اصرار بیخودی دارن که تو ژانر های دیگه بازی کنن
۱۵ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
غلامرضا لبخندی ، نمایشی خوب با بازی های خیلی خوب بود . مخصوصا بهروز پناهنده و غزاله جزایری عزیز عالی بودند. کل نمایش یه طرف ، اون حال بد و وحشتناکی که با دیدن دیالوگ آخر و پایان بندی نمایش به همه دست داد یه طرف . هیچ کس فکرشو نمی کرد با همچین چیزی رو به رو بشیم .
فقط یه سوال برام پیش اومده ، تینو صالحی (مرد سفید پوش) نقش چه کسی رو بازی میکرد؟؟ خوشحال میشم نظر دوستان رو بدونم .
سلام نقش کسی رو بازی نمیکرد فقط راوی یا خوشبینانه اش فرشته ی مرگ به نظرم
۰۸ اردیبهشت
فک میکنم نقشش "تاریخ" بود. تمام تاریخ جهان.
۰۹ اردیبهشت
ممنون پریس جان .. بهش فکر نکرده بودم :)
۱۶ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشی ، کار درسته که مدتی تماشاگر رو درگیر خودش کنه ... و تن شوری مخاطب رو رها نمیکنه .

پانته آ پناهی های عزیز و صابر ابر نازنین با کار گردانی رضا ثروتی جان شاهکاری آفریدند کم نظیر . چقدر خوشحااالم ، چقدر افتخار می کنم در سالنی که حتی قسمت خارج از ظرفیتش به چهار ردیف می رسید و مملو از جمعیت بود با این تعداد از هموطنانم به درک مشترکی از حقایق زندگی (نه چیزی که سالها سعی کردند درموردش صحبت نشه) رسیدیم که بتونیم درکنار هم نمایشی با این حجم از تابو شکنی ها ببینیم ، گفتگو و تفکر کنیم .
این نمایش رو نه فقط یک بار بلکه بارها باید دید و دید و دید و بیش از پیش گفتگو کرد و از رابطه ها مراقبت کرد .

دیشب انقدر خوش شانس بودم که دکتر علی بابایی زاد همراهمون نمایش رو دید و بعد از اون یک جلسه ی گفتگوی آزاد برگزار شد.
دوستانی که میگن اگه به دیدن کارهای کاهانی عادت ندارید ، نبینید ، اتفاقا ما به دیدن کارهاشون عادت داریم و با لذت هم می دیدیم نمونه ش فیلم اسب حیوان نجیبی است که واقعا خوب بود ولی آخه خانم یایا ؟؟!!!!!!
میگید فیلم انتقادی بود؟؟ مگه بار اوله فیلم انتقادی ساخته میشه ؟؟ این چی بود بجز توهین به بیننده ؟؟ آخه بیننده ی هنر دوست عاشق سینما که تو این شرایط اقتصادی پا میشه میره یه فیلم از کارای کاهانی ببینه باید تاوان درگیری کارگردان و ارشاد رو بده اینطوری که حتی یه سکانس دلچسب از نظر محتوی نبینه؟؟
گاهی اوقات بد نیست کارگردانان فیلم ببینن به جای فیلم ساختن
۰۶ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دریا مهاجرانی
درباره نمایش سیزده i
من از آخرین کارشون (تئاتر بد ) راضی نبودم . هم خیلی تکراری بود هم خشونتش بیش از حد
جسارتا آخرین کار آقای کوشکی ، تئاتر بد بود اسمش. شیطونی کار ماقبل آخرشون بود.
۱۹ آبان ۱۳۹۷
خانم مهاجرانی عزیز نطرمو پاکیدم که اشتباه رو اشتباه نشیم:))
۱۹ آبان ۱۳۹۷
عزززیزمی
۲۰ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خدا رو شکر دیگه از چند فرسخی فیلم های سخیف رو می شناسم و نمیرم . قبلا خیلی پیش می اومد به هوای بازی هنرپیشه های درجه یک می رفتم سینما و با شاخی روی سرم جوانه زده سینما رو ترک می کردم . هنوز قیافه م تو سینمایی که رفته بودم فیلم "آزمایشگاه " رو با اون هنرپیشه هاش ببینم ، بخ یاد میارم دلم برای خودم می سوزه
بازیگران : رامبد جوان ،باران کوثری ، افشین هاشمی،شبنم مقدمی،رضا بهبودی و رضا کیانیااااان و حضور افتخاری هدایت هاشمی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آزمایشگاه خوب نبود. ولی سخیف هم نبود به نظرم
۱۰ آبان ۱۳۹۷
ازمایشگاه رو وقتی با فیلم های به اطلاح کمدی و طنز حالا مقایسه کنیم فیلم خوبی بود باز هم
ولی من هم با نظرتون موافقم به بازیگرفیلم ها نمیشه اعتماد کرد و گفت فیلم خوبیه.
۱۰ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در اینکه مهدی کوشکی همراه با شهروز دل افکار همیشه کارهای متفاوت ، دلچسب و در مجموع ، عاالی می آفرینند هیچ شکی نیست . کوشکی تاکید فراوون بر نقش خانواده در ناهنجاریهای شخصیتی داره که موضوع قابل تامل و حقیقتی انکار ناپذیره ولی من به شخصه در کار آینده ای که از این گروه خواهم دید حتما" دقت میکنم که دیگه حول و حوش این موضوع نپرداخته باشه .
بعد از باد شیشه ها رامی لرزاند و شیطونی ، تئاتر بد دیگه اون جذابیت دوتا کار قبلی رو برام نداشت و موضوع بنظرم تکراری می اومد . اگر اولین بار بود که به دیدن کار کوشکی می رفتم قطعا" حظ وافر می بردم ولی برای سومین بار با یک موضوع ، نه .
به امید دیدن کارهای قشنگ بعدی .
دریا مهاجرانی
درباره نمایش ریچارد i
نمایش ریچارد حال ایران را در گذشته ی انگلستان نشونمون داد . حمید رضا نعیمی کارگردان کاردرست ، درخشان و حامد کمیلی نازنین با اون صدای محشرش عااالی بودند . دیالوگ های بسیار آشنا ، احوال زخمی مارو بیان می کردند . در ضمن طراحی لباس رو هم بسیار دوست داشتم .
ممنون از همه ی عوامل
" انتهای همه چیز سکوت است"

دیشب و در اولین شب افتتاح ، با جمعی از دوستان به تماشای این نمایش نشستم . متن و بازی ها رو دوست داشتم . بنظرم دکور ضعیف بود که امیدوارم نقایص به زودی برطرف بشه . با آرزوی فراوان برای همه ی برو بچه های جوان تیاتر .
محمد لهاک، پرند محمدی، عاطفه گندم آبادی، امیر و رضا غیوری این را خواندند
میترا و زهره مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیشب نمایش " همه چیز درباره ی آقای ف " رو دیدم . نمیدونم چرا با وجود هیجانی که برای دیدنش داشتم ، انتظارم برآورده نشد ؟!!شاید توقع بیشتری از آقای مهرانفر داشتم . شاید ایشون رو در اجرای تیاتر انقدر که در اجراهای دوربین موفق میبینم ، ندیدم . به هر حال بعضی از دیالوگ ها بنظرم کلیشه و خسته کننده و تا حدی آماتور می اومد مثل اونهمه ورجه وورجه برای نشون دادن اینکه حمید شهره نیاز به دستشویی داشت یا اینکه وقتی در مکالمه تلفنی با داماد عصبانی میشد و چیزی پرت می کرد .. داماد می گفت چی؟ و حمید جواب میداد : من که چیزی نگفتم . شاید این دیالوگ حدود ده بار با فاصله ی کم تکرار و خیلی شوخی بی مزه ای شد . البته متن خوبی بود و درد مشکلات عمیق نسل جوان کشورمون که به دلیل جنگ و دیگر نا بخردی های مدیریتی گریبان گیر شده رو بسیار خوب منتقل می کرد .
از تهویه ی سالن هم راضی نبودم ... دیدن ادامه » . متاسفانه خیلی گرمم بود.
ای بابا چقدر گله کردم . :((
راستی دیشب آقای مهران فر گفتند از 31 تیر همین نمایش رو در تماشاخانه پالیز اجرا می کنند.
دیشب نمایش رو دیدم .. وچقدر دیرر ، برای همچین کار عاالی خیلی دیر اقدام کردم . یه طنز تلخ و بسیار زیبا و برای من پر از سورپرایز . اون از اول که وارد سالن شدیم شوکه شدم و فکر کردم اتفاق ناگواری افتاده که خدا رو شکر اشتباه کرده بودم و اون از مهمان هایی که ردیف جلوی من داشتن نمایش رو می دیدن " خانم معتمد آریای نازنین ، ستاره پسیانی عزیز و نوید محمد زاده ی بی نظیر " ...
به شدت از دیدن نمایش راضی بودم دست همه ی عوامل درد نکنه خدا قوت ممنون که حرف دل مارو می زنید . خدا این جامعه رو از دست ابراهیم های ریاکار رها کنه ... یعنی میشه؟؟؟
"خنکای ختم خاطره " رو دیدم .. باز حمید رضا اذرنگ از جنگ نوشت ، باز سیاهی و غم از دست دادن ، باز چشم انتظار جوون هایی که برنگشتند .. باز صدای هق هق گریه های بی امان در سالن ... یاد و خاطره ی دوبار دیدن نمایش زیبای " ترن "رو برام تداعی کرد .
******
تا زمانی که دیالوگ های پدر ارمنی شروع نشده بود ، حس خاصی نداشتم در واقع اون قسمت مربوط به خانواده ی آذری زبان رو دوست نداشتم بازیشون اون قوت لازم برای اجرای متن نوشته شده توسط استاد آذرنگ رو نداشت و لحن نمایش رو کمدی کرده بود.اینم برای آقای ادواری عزیز که از مخاطبین خواستن همه ی قوت و ضعف رو بیان کنیم .
ممنون برای همه ی زحماتتون .
واقعا نمایش ترن بی نظیر بود
۰۳ خرداد ۱۳۹۷
واقعا نمایش ترن بی نظیر بود
۰۳ خرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش جوجه تیغی مونولگ زیبا و هنرمندانه ای از " بهرام افشاری" عزیز و دوست داشتنی بود که 55 دقیقه با مسیر سخت دنیای بازیگری آشنایمان کرد . هم خندیدیم هم بغضمان را فروخوردیم .
سایت تیک8 نه تخفیف داره نه هیچ امتیازی برای خریداران ثابت نمایش!!!!!
به همین جهت که فرمودید و جهات دیگر تیک۸ و ایران‌کنسرت سایت‌های خوبی برای فروش بلیت نیستند.تیوال جان ما اگر فقط یه کم سعه‌ی صدر در برخورد با کامنت‌های مخالف نمایش‌ها داشته باشه بهترین سایت فروش بلیت در کشور خواهد بود.
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
بله درسته تجربه ش رو داشتم ولی خیلی وقته خبری از تخفیف هاشون نیست
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
و متاسفانه اصلا سایتهای خوبی برای فروش بلیط نمایش نیستند . مخصوصا ایران کنسرت
۰۳ خرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عصبانی هستم و دلشکسته،عصبانی هستم و افسرده. جواب هشت سال زندگی من رو کی میده؟ جواب 40 سال از 45سال زندگی من رو کی میده؟ جواب تو نازنینم که با آتش جنگ 18 ساله رفتی و 28 ساله برگشتی رو کی میده؟ عصبانیم، خسسسته م ، صورت های کم سن و سال بچه هامون که گرد پیری و ناامیدی گرفته عصبانی ترم میکنه ... کی تموم میشه این کابوس تلخ سالیان از دست رفته؟ ....
نوید محمد زاده، جادوگر کار بلد سینما ، این اولین بازی تو بود که پنج سال در حسرت دیدنش گذشت ، حالا می فهمم چرا هر جا حرف زدی گفتی هیچ چیز برات " عصبانی نیستم" نمیشه ، حالا می فهمم چرا میگی این فیلم باعث و بانی همه ی انتخاب های بعدیت شده .. باران عزیزم ، تو ساده و صمیمی و عششقی ... تو ستاره ی نوید ستاره دار، مارو هم تا مرز انفجار قلبمون عاشق کردی و اما رضا درمیشیان عزیز و هنرمند از جنس مردم ، کی بودی تو ؟ کجا بودی؟ چقدر خوبی ... دیدن ادامه » ، چقدر اصیل و دردکشیده و نابی ... ممنونم ازتون حرف دل ما رو زدید و چه زیبا هم زدید . دستتون رو می بوسم و "عصبااااانی هسسسسسسستم "

قسمت های زیاد و مهمی از فیلم سانسور شده ، طوری که حتی پایان واقعی فیلم نمایش داده نشد ولی فیلم هنوز به شددددت عااالیه .
دوستان عزیزم از حسن نظر شما و توجهتون ممنونم .
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
میترای عزیز از اینکه عقایدمون رو با هم به تعامل گذاشتیم خوشحالم .. چیز خوب و متمدنانه ایست این گفتگوها و اشاره ی زیبایی در اول نوشته ت به این موضوع داشتی . سالم و موق باشی .
۳۰ خرداد ۱۳۹۷
میترای عزیز خیلی ممنون از جوابیه زیباست!! چشمام شسته شد!!
۳۰ خرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دریا مهاجرانی
درباره نمایش شیطونی i
کار اثرگذار دیگه ای از مهدی کوشکی ، یک کمدی سیاه بسیار زیبا و قابل تامل . بازیگران عااالی همه چیز عااالی
بسیار لذت بردم .
صحنه چهار بازیگر تقریبا" ثابت داشت که با آنها دور تهران تا فرودگاه امام رفتیم و برگشتم و کارهایی کردم که تو خواب هم نمیدیدم . اصلا مگه میشه مهدی کوشکی و شهروز دل افکار پای اصلی کار باشند و کار فوق العاده نباشه ؟؟
فراری که فرصت دیدنش در ایام جشنواره از کف رفته بود ، دیشب شانس دیدنش مهیا شد . عجب انتخاب اسم هوشمندانه ای بود . نمیدونی با farari بمعنای گریخته مواجه هستی یا ferrariیک برند لاکچری اتومبیل ؟؟ و در روند داستان به هردوی این مفاهیم بر می خوریم . هنرپیشه ی محبوب و کاردرستم محسن تنابنده البته که باید به همین زیبایی ایفای نقش کند ولی ترلان پروانه ی عزیز که همون دختر کوچولوی مو فرفری سریال های اوایل دهه هشتاد رو تداعی میکنه ، کی اینهمه توانا شد؟؟کی بازیگری به این خوبی شد؟؟ولی از اینها بگذریم ماجرای فیلم بود که مجذوبم کرد . فیلم پر از اصل کاری هاییه که نمیبینمشان ولی هستند . مثل همون ماشین فراری که ندیدیم ، مثل مسئولینی که رد پای آلوده شون هست ولی نمیبینمشان و ... چه بلایی سر نسل جوون مملکتم اومد :((
شروع جذاب فیلم با طرح موضوع اسماعیل و سادگی های شخصیتش بعنوان کارمند ساواک عالی بود در ادامه سرنوشت خیل عظیمی از ایرانیانی که پیش از انقلاب کاره ای نبودند اما آواره ی دنیا شدند و در کهنسالی ، بیمار و دست تنگ و غریب زنده مانی کردند و برعکس دیگرانی که در لباس موافق رژیم خوردند و بردند رو به تصویر می کشد ."مصادره" یک کمدی سیاسی سیاه و غمگین است :(
سلام عزیزان

نوروز باستانی و بیست و هفتم مارس روز جهانی تیاتر مبارک باد :)

صدف اسمعیل پور و celine این را خواندند
نیلوفر ثانی، hesampars، زهره مقدم و رضا تهوری این را دوست دارند
برشماهم تبریک و شادباش
۰۸ فروردین ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید