آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال Elham | دیوار
S3 : 13:13:46 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
گذشته از هزینه ظالمانه بلیط نمایش، وقتی یک نمایش درسالنی مثل تالار وحدت یا هتل اسپیناس (اشاره به نمایش بینوایان) اجرا شود هدفش به وضوح تجارت است. این سالن ها هیچ سنخیتی با مفهوم نمایش ندارند. و البته این نوع تجارت که در آن برای جذب مخاطب، از بازیگران مطرح استفاده می شود، تناقضی با فرهنگ عامه جامعه ندارد؛ چرا که کلیه بلیط ها به محض باز شدن سایت فروش می روند. در حالی که چنین اتفاقی برای بسیاری از نمایش های قوی و پر محتوا نمی افتد.
بهروز جباری، مریم زارعی، محمدرضا برقعی، سپیده، ندا و گالنا این را خواندند
زهره الف این را دوست دارد
تالار وحدت با سالن هتل اسپیناس قابل مقایسه نیست. تالار وحدت سالنی چند منظوره است که برای تاتر، باله، اپرا و اجرای موسیقی طراحی شده و امکانات فنی زیادی در صحنه دارد.حتی بالکن ها هم دید خوبی دارند و صدای بازیگران بدون استفاده از میکروفن به بالکن ها هم می رسد
۱۸ خرداد ۱۳۹۸
بابت لینک و توضیحاتتون ممنونم. بیشتر دید نامناسب صحنه در مقابل هزینه پرداختی منظورم بود و اینکه کلا با تماشای تاتر از فضایی مثل بالکن اصلا موافق نیستم.
۱۸ خرداد ۱۳۹۸
نمایشهای بسیار فاخر در تالار وحدت با نرخهایی منطقی اجرا شد ؛ تا حالا وحدت با اسپیناس تفاوت داشت ؛ مگر از این به بعد شاهد اسپیناس دیگری در خیابان استاد شهریار باشیم .
۱۸ خرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
Elham (elkat1)
درباره نمایش ۳۰/دی/۹۵ i
نمایشی دلچسب بود اما بر خلاف نام نمایش که روی حادثه پلاسکو تاکید دارد به نظر من پلاسکو حاشیه کمرنگی از کار بود. یک نکته جالب این بود که ساعت 8 که نمایش باید شروع می شد بازیگرهاش خیلی خونسرد تازه یکی یکی داشتند می اومدند و دقیقا با همون لباس های خودشون رفتن رو صحنه. بد نیست اهمیت بیشتری قایل شویم، برای مخاطبانی که به قول عوامل کار در این اوضاع اقتصادی به تماشای تاتر می روند.
امیر مسعود این را خواند
رضا تهوری، محمدرضا مدیری و R 0 y a این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
Elham (elkat1)
درباره نمایش رستم و سهراب i
متن نمایش کمی سنگین بود. به نظر من استفاده کردن از جملات ساده تر و نزدیک کردن آن به ادبیات امروزی تا جایی که ممکن است، منافاتی با نمایشنامه حماسی اثر ندارد. هم چنان که در برخی فیلم و سریال های تاریخی شاهد این مطلب هستیم. با این وجود از دیدن نمایش واقعا حظ کردم. هزاران درود به آقای میرنصیری عزیز و بازیگران پرتوان این نمایش. درسته که فروش بلیط این نمایش در سایت های دیگر انجام می شود ولی ای کاش حداقل پوستر نمایش رو میذاشتین چون به جذب مخاطبان بیشتر کمک می کند.
(او) و امیرمسعود فدائی این را خواندند
گروه همیاری (support)
درود بر شما
با سپاس از توجه شما پوستر این برنامه همینک در برگه نمایش منتشر شد.
۲۲ آبان ۱۳۹۷
از این که به نظر کاربران احترام میذارین سپاسگزارم
۲۲ آبان ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
Elham (elkat1)
درباره نمایش تروما i
موضوع خوب و قابل تاملی بود. مخصوصا این که چند ماهی میشه با آسایشگاه کهریزک همکاری می کنم و خیلی برام ملموس بود. اما نوع روایت ها می توانست داستانی تر باشد. گاهی اوقات حس می کردم توی یک سیمنار آموزشی پزشکی نشستم. به علاوه قسمت عمده ای از نمایش فقط حالت نقل قول داشت تا اجرا. از بازی آقای سیاحی هم واقعا لذت بردم.
به شخصه با نمایش هایی که نمایشنامه خارجی دارند ارتباط برقرار نمی کنم چون غالبا پارامترهایی مثل نوع بیان، بازی ها و فضای نمایش، مصنوعی، غیر معمول و ناملموس است و در یک کلام به دل نمی نشیند. به علاوه، در اکثر کارهای این چنینی که تجربه دیدن آن ها را داشته ام کارگردان به دنبال بیان یک حرف سیاسی در قالب یک نمایشنامه خارجی است. متاسفانه این ایده بس تکراری و خسته کننده شده است.
احساس میکنم اگر یک کارگردان قبل از اینکه کارش رو به اجرای عموم ببره، نظر پنج نفر عین شما رو جلب کنه اون کار واقعاً ارزش دیدن داشته باشه *_*

البته نمایشنامه های خارجی زیادی هستند که محوریت جهانی دارن و ارتباط برقرار کردن باهاشون خیلی سخت نیست مثل نمایش عشق لرزه ک اریک امانوئل اشمیت نویسندش بود یا مالی سویینی که یه جورایی دغدغه فلسفی داشت.

درکل از نظرتون خیلی خوب بود :)
۱۲ تیر ۱۳۹۷
بابت نظری که دادین ممنونم میترا جان
۱۲ تیر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
Elham (elkat1)
درباره فیلم دلم می خواد i
فیلم از نظر محتوا عالی بود. این فیلم کنایه ای است به افسردگی حاکم بر جامعه که ناشی از سیاست های غلط و تعمدی بوده و زمینه ساز بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی است.
Elham (elkat1)
درباره نمایش شیطونی i
با احترام به همه ی دوستانی که کامنتهاشون در تمجید این نمایش باعث شد برم این اجرا رو ببینم باید بگم کار رو اصلا دوست نداشتم! به ویژه برای این ریتم تکرارشونده در اجرا، شاید یک ساعت یا کمتر زمان مناسب تری بود. چرا که اگر خلاقیتی هم در کار وجود داشت تماما در 10 دقیقه اول نمایش به مخاطب نشان داده می شد. و ادامه نمایش به نوعی تکرار همان روند قبلی با محتوایی کسل کننده بود. به علاوه، به نظرم بهتر است در معرفی عوامل نمایش، اسامی خانم ها به جای بازیگر، با عنوان خواننده ارائه شود. تنها قسمت جالب توجه نمایش که ارزش دیدن داشت اجرای بسیار دلنشین آهنگ های فرانسوی توسط خانم یاسری بود.
Elika (elkat1)
درباره نمایش مالی سویینی i
تمام مدتی که فقط به ساعت نگاه می کردم و برای تموم شدن تاتر لحظه شماری می کردم، به این فکر می کردم که خواندن نمایشنامه خود اثر روی یه کاناپه راحت توی خونه، می تونه به مراتب جذاب تر از این نوع اجرای کسالت بار باشه.
اینکه بتونی از یک نمایش نامه خوب یک نمایش کسل بار بسازی جدی هنره :))
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
ضعیف ترین بازی که تا حالا توی عمرم از صابر ابر دیده بودم!
بازی مصنوعی، دیالوگ ها تا قبل سکانس پایانی فوق العاده بی مفهوم و آبکی همراه با بازی ساده و بد از ایشون!
یاد تمشک های وحشی و نمایش سی بخیر، اونا کجا بودند این بازی ایشون در این نمایش کجا
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
نظر این دوست عزیز دقیقا بهترین تعریف و واکنش به این اجرا بود.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
Elika (elkat1)
درباره نمایش خشم و هیاهو i
شاید وجود بازی های خوب یکی از نقاط قوت نمایش باشد اما به هیچ عنوان آن را تبدیل به اثری که درخور دیدن باشد نمی کند چرا که این مساله تنها یکی از جنبه های یک نمایش خوب و تاثیرگذار است. متاسفانه این روزها ملاک انتخاب خیلی از افراد حضور بازیگران معروف در نمایش هاست که حتی موجب نگارش انتقادهای جانب دارانه نیز می شود.
گذشته از بازی ها، یکی از نقاط قوت نمایش زمان کوتاه آن بود (یک ساعت و یا کمتر) که برای یک نمایش بد، نکته مثبتی به شمار می آید.
sajjad babaee، Royah و مسیح راستی این را خواندند
من هم این نمایش رو دیدم. احساس میکنم دیدنش واقعا تلف کردن وقت بود.
۱۴ بهمن ۱۳۹۶
ایکاش دلیل "بد بودن" این نمایش رو هم ذکر میکردید!
۲۳ بهمن ۱۳۹۶
آقای علیخانی نقد کاملی در این خصوص نوشته اند که با ایشون کاملا موافقم و برای جلوگیری از تکرار فقط به کلیت مطلب اشاره کردم.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
Elika (elkat1)
درباره نمایش هایلایت i
در مقایسه با نمایش هایی که اخیرا دیده ام کار نسبتا خوبی بود.
مریم زارعی، امیرمسعود فدائی، فرزاد و علی این را خواندند
مریم رودبارانی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
متاسفانه نمایش خیلی بدی بود!
تقریبا موافقم و انتظارم از ترکیب باقری-دشت آرای یه چیز دیگه بود.
۱۷ آبان ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
متاسفانه هزینه خیلی بالاست!!!!!
وحید هوبخت این را خواند
...Amir... این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایش رو دیدم. خیلی خوب بود. ممنون
تیاتر باران این را خواند
فرهاد این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اکثر اوقات که از تماشای تئاتر بر می گردم (حتی تئاترهایی که بعضا بسیار پرمخاطب بوده اند) بخاطر از دست دادن وقت و هزینه ای که در ازای آن خستگی و بی حوصلگی نصیبم شده افسوس می خورم.
اما این تئاتر بدون اغراق واقعا عالی و تاثیرگذار بود و پیشنهاد می کنم فرصت دیدنش رو از دست ندید. این تئاتر حاشیه های جالبی هم داشت که برای من به شخصه تازگی داشت. جو هم بسیار ساده و صمیمی بود و هیچ مرزی بین بازیگر و تماشاچیان حس نمی شد. همه چیز عالی بود! عالی!
وحید هوبخت و مجتبی مهدی زاده این را خواندند
ریحانه این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید