تیوال الناز نجباء | دیوار
S3 : 02:10:42
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
الناز نجباء
درباره نمایش تن شوری i
سلام
من اجرای پنج شنبه عصر این کار رو دیدم. ممنون از گروه این تئاتر. کار خوبی بود و به حد زیادی از بازی ها لذت بردم. البته که از آقای ابر و خانم پناهی ها جز این هم انتظار نمی رفت. کارگردان- جناب ثروتی- هم که جای خود را دارند.
خوشحالم که درک مشترک عمومی به حدی رسیده که بتوانیم با هم و در کنار هم یک اجرایی را ببینیم که بی شک تا به حال- در بین اجراهایی که من دیدم در تئاتر- با موضوع روابط بین همسران بی پرده ترین ، صریح ترین و واقعی ترین مدل گفتگوها و تعارضات را بیان می کند. بدون استفاده از هر گونه چاشنی شوخی. این کار واقعاً برشی از بخش یا جنبه هایی از خود خود زندگی بود.
مربوط به اجرای پنج شنبه 6 دی ماه 97
سلام بر همه ی دوستان تیوالی
به عقیده ی بنده کار به لحاظ بازی ها واقعاً بی نقص بود. مرسی زیاد از گروه اجرای این نمایش. موسیقی با اجرای زنده بسیار چسبید با توجه به اینکه خواننده و نوازنده ی آکاردئون قطعات مختلفی را از نقاط مختلف سرزمینمان با گویش های مختلف آنها اجرا نمود واقعاً جای بسی تشکر و قدردانی دارد. اما به عقیده ی من با اینکه نویسندگان با قلم خود عقاید خود را ابراز می کنند و این حق آنهاست اما از دید من این نمایش کمی بیش از معمول جانبدارانه آمد.
مریم زارعی، علی جباری، امیر و نفیسه نوری این را خواندند
رضا تهوری و آوا فیاض این را دوست دارند
سپاس از حضور پر از مهرتون
۰۹ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
الناز نجباء
درباره نمایش طناب i
مربوط به اجرای چهارشنبه 28 آذر ماه
در ابتدای سخن سلام :)
من بعد از دیدن این اجرا؛ حس بی حسی داشتم. یعنی نه خوشحال بودم نه ناراحت. می شه گفت یک کار معمولی با بازی خیلی خوب آقایان علی شادمان و رامین ناصر نصیر.
نمی دونم به خاطر ساعت اجرا بود یا چی؛ من یه بی حالی در رفتار رو تو بازی آقای پسیانی و در تماشاگران حس کردم. فضای اجرایی که من دیدم- از دید بنده- عاری از هر گونه ذوقی بود چه در تماشگر و چه در بازیگران.
سلام
یعنی فوق العاده بود. حالمون رو خوب کردید و روزمون رو ساختید. به قدری دیشب بهم چسبید این تئاتر که نگو. آخه چه قدر یه بازیگر می تونه خوب باشه. چه قدر می تونه انعطاف و تمرکز احساسی و شکلی داشته باشه. واقعاً ممنون
سلام بر تیوالی های عزیز
این قدر بازی خانم ژاله صامتی خوب هست -و شاید توصیف بهتر این است که- عالی هست که این تئاتر ارزش انتخاب شدن برای دیدن رو داشته باشه. از دید بنده با اینکه موضوع خیانت موضوع تازه ای نیست اما شاید نویسنده با اغراق در شخصیت پردازی ها خواسته اهمیت آسیب های این موضوع رو یادآوری کنه. از نگاه من بعضی از بازی ها در برخی صحنه ها -صحنه ی تک گویی های بازیگران رو به حیاط خانه- طبیعی از آب درنیامده بود.
نکته ای را نیز در خصوص سالن ضروری دیدم که بیان کنم. در خروجی سالن به نسبت ظرفیت و کاربری فضای سالن (سالن تئاتر با ظرفیت حدود 80نفری) اصلاً مناسب نیست و درصورت وقوع کوچک ترین بحرانی، مسأله ساز خواهد شد. ممنون می شم از مدیریت سالن و مجموعه ی مهرگان که این موضوع را پیگیری کنند.
فکر میکنم یکی از بچه های تیوال باید بره مهرگان و یه در اونجا درست کنه :-ا
مثل من که صندلی های همین سالن رو شماره گذاری کردم.
پیشنهاد میکنم آقای جعفریان این کارو انجام بدن :-))
آقا کار فرهنگیه دیگ هرکی یه گوششو بگیره این سالن، سالن خوبی بشه...
۲۴ آذر ۱۳۹۷
خانم میترای گرامی خیلی ممنون بابت شماره گذاری.
۲۵ آذر ۱۳۹۷
ممنونم از نظر و نقد شما حتما پیگیری خواهد شد
۰۱ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
الناز نجباء
درباره نمایش سیزیف i
سلام این کار تمدید نمی شود؟
محمد لهاک این را دوست دارد
خیر متاسفانه
۲۸ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
الناز نجباء
درباره نمایش صد درصد i
یک نمایش بی نقص
دقیقاً یادمه اجرای قبلیش با دو تا تئاتر دیگه تداخل داشت و کلی ناراحت شدم که نتونستم ببینمش. اما این بار فرصت رو از دست ندادم و خوشحالم از انتخابم و ممنونم از این تیم خوب برای این اجرای زیبا، جذاب و خلاقانه.
من برای پنجشنبه بلیت گرفتم با این تعریف هیجانزده شدم زودتر اجرا رو ببینم
۲۴ مهر ۱۳۹۷
آقای کارامد خوشتون میاد، مطمین :)
۲۴ مهر ۱۳۹۷
پس چه شوددددد به به
۲۴ مهر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
الناز نجباء
درباره نمایش تیاتر بد i
سلام بر دوستان تیوالی
خوب بعضی موقع ها آدم می مونه که واقعاً چی بنویسه؟!
من جمعه شب این کار رو دیدم. متأسفم که اولین تئاتر فصل پاییز رو با این کار شروع کردم. مبنای انتخاب من همیشه اول کارگردان و سابقه ی اجراهای قبلیش، موضوع، بازیگران و در نهایت نظر سایر کاربران تیوال می باشد. از جناب کوشکی پیش از این کارهای خوبی دیده بودم پس این کار جزو لیست انتخاب هایم قرار گرفت. متأسفانه این کار خلاصه داستان نداشت، شاید اگر داشت کمک کننده بود شاید.نظر اکثر کاربران نیز مثبت بود و این منجر به این شد که بلیط این کار را بخرم. اما متأسفانه آن طور که انتظار می رفت نبود. خیلی سخت است برام که جوری بنویسم که گروه کار خیلی دلخور نشن. اما فکر می کنم اسم کار توصیف دقیق این اجراست «تئاتر بد»
چند تا نکته:
از سایت تیوال می خوام که تیکت زیر 18 سال ممنوع رو حتماً برای این کار بزاره. ... دیدن ادامه » می دونم هفته ی پایانی است اما قطعاً این موضوع آنقدر اهمیت دارد که همین الان این کار را انجام دهید.
نمی دانم روند استفاده از الفاظ نازیبا و شوخی های جنسی تا کجا قرار است در نمایش، تئاتر و فیلم های کشور ادامه پیدا کند. به طور راسخ اعتقاد دارم که جای این ادبیات (الفاظ نازیبا و شوخی های جنسی) در این حجم، حداقل در تئاتر نیست.
در نهایت یک پیشنهاد هم دارم فکر می کنم مخاطب این حق را دارد که اگر قرار است با این حد از خشونت و الفاظ و ادبیات دوست نداشتنی مواجه شود از قبل بداند. می توان از قبل در برگه ی اطلاعات اجرا این موضوع را اعلام کرد.
فکر می کنم با توجه به شرایط فعلی جامعه و حد بالای نارضایتی و ناامیدی اگر قرار نیست کاری ببینیم که روحمان را شاد کند حداقل بهتر است کارهایی ببینیم که لطیف تر باشند.
درک‌تون می‌کنم. بعد از تماشای بعضی از آثار یه "عجز"ی دست‌وپای آدمو می‌گیره. از کجاش بگه، از چی بگه، چه‌جوری بگه، اصلا بگه یا نگه؟ چرا نگه؟
:::: ::::: ::::: :::::
با رده‌بندی سنی موافقم ولی با این گزاره که جای شوخی‌های جنسی تو تئاتر نیست، خیلی مخالفم. به ... دیدن ادامه » شرط دوری از ابتذال (که خیلی سخته ولی ناممکن نیست) و قید محدودیت سنی برای تماشا (و رعایت دقیق و سخت‌گیرانه اون) جای شوخی‌های جنسی اتفاقا تو تئاتر، سینما و ادبیات هست، در هر حجمی.
۱۵ مهر ۱۳۹۷
بله ممنون از شما و دوست‌مون خانم نجباء.
۱۵ مهر ۱۳۹۷
ممنون از اینکه خوندید و نظر دادید
۱۶ مهر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام بر دوستان تیوالی عزیز
من این اجرا را پنج شنبه 18 مرداد دیدم. یک موضوع خوب که در قالبی ساده، قابل درک و لذت بخش برای مخاطب بهش پرداخته شده. من لذت بردم و خوشحال سالن را ترک کردم. با سپاس فراوان از آقای پیروزفر و تیم شون به خاطر کار زیبایی که برای مخاطبان آماده کردند.
عاطفه گندم آبادی، محمد لهاک، رضا بولو، میترا، جهان و امیر این را خواندند
یاسمن این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام بر تیوالی های عزیز
من دیشب این اجرا رو دیدم. کار خوبی بود، دست تیم این کار درد نکنه. خدا قوت. از دیدگاه من مستندی بود که در قالب تئاتر مطرح شد. ممنونیم از کارگردان عزیز این کار برای انتخاب موضوعی که درست است مصداق های آن بسیار دردناک بود اما واقعیت هایی را مطرح کرد که شاید تعداد زیادی از ما از آنها بی اطلاع باشیم و سوابقی از موضوع ارائه داد که قطعاً جای قدردانی دارد.
الناز نجباء
درباره نمایش لیما i
سلام دوستان
کسی این کار رو دیده؟
لیلى شجاعى این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام بر تیوالی های عزیز
من دیشب (6 آذر 96) با جمعی از دوستان به تماشای این کار نشستیم. کار خوبی بود. هم دکور و هم بازی ها قابل قبول بود. خصوصاً باز ی خانم آوا شریفی، که واقعاً قابل تحسین بود. اما این یک اجرا با نام جدید از نمایشنامه اسم است. حداقل کاری که گروه این نمایش می توانستند بکنند این بود که کمی به تماشاچی احترام بگذارند و حق انتخاب را با آگاهی و اطلاع رسانی درست به خود او واگذار کنند.
اسم اصلی این اجرا اسم است که تا به حال با اسامی «اسم» به کارگردانی لیلی رشیدی تیر و مرداد 94 و «پپرونی برای دیکتاتور» به کارگردانی علی احمدی فروردین تا خرداد 96 به روی صحنه رفته است. در حال حاضر که بنده در حال نوشتن این متن هستم در مشخصات این نمایش هیچ اشاره ای به عنوان نمایشنامه ای که این اجرا بر اساس آن اجرا شده است یا اجراهای پیشین یا مشابه این نمایش با سایر اسامی ... دیدن ادامه » نشده است.
این خوب نیست که شما می روید به سالن نمایش و بعد از چند دقیقه ای که از اجرا می گذرد شما شک می کنید که این کار را دیده اید و کمی بیش تر که می گذرد و ماجرا کمی جلو می رود با دیالوگ های دقیقاً مشابه مواجه می شوید و یک چرای بزرگ در ذهنتون ایجاد می شود که تا پایان نمایش و شاید تا روزها بعد شما را درگیر می کند. چرا حق انتخاب را از مخاطب می گیرند؟ چرا اطلاع رسانی صحیح نمی کنند؟ چرا خلاصه داستان ارائه نمی دهند؟ چرا شفاف سازی و صداقت بیان و رفتار هیچ معنایی در هیچ جا ندارد حتی در یک موضوع و اتفاق فرهنگی- هنری؟
سلام بر تیوالی های عزیز
در ابتدای سخن ممنونیم از ایده های نوییی که گروه این نمایش در اجرا استفاده کردند از استفاده از زبانی غیر پارسی برای بازیگران و در کنار آن دوبله دیالوگ ها،
(که البته جا داره بگم که این مدل کمی آزاردهنده بود و تمرکز تماشاگر را می طلبید) از استفاده از زیرنویس به عنوان ابزاری برای انتقال بخشی از مفاهیم، تا دکور بسیار زیبای کار و ....
از دید ما (دو نفر) نمایش می تواسنت قبل از ورود شخصیت پلیس پایان می یافت گر چه در آن صورت میزان گیجی که به تماشاچی دست می داد یک درصد از گیجی ناشی از ادامه نمایش می بود. به هر ترتیب در نهایت ما با گیجی خود از سالن خارج شدیم.
رضا تهوری، مهدی حسین مردی، پردیس و منا عمادی این را خواندند
امیرمسعود فدائی و نیلوفر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام بر دوستان تیوالی عزیز
یک کار متفاوت در اجرا که فقط از عهده یک تیم حرفه ای بر می یاد. تغییرات زمانی در داستان حتی برای خواننده یک رمان، در حالیکه به شدت جذاب است اما گیج کننده هم هست چه برسه به اینکه بازیگر روی صحنه تئاتر بخواد این تغییرات رو به این ظرافت اجرا کنه. واقعاً دستتون درد نکنه کارتون خیلی خوب بود. واقعاً خانم الهام کردا رو ساختن واسه گفتن دیالوگ های پشت هم و تند بیان شونده بدون حتی یک توپوق، عالی. تلفیق متن و تصویر بدین شکل هم جدید بود و هم جالب و البته دکور واقعاً دوست داشتنی بود. ممنونم که باعث شدید کیف کنیم و سالن رو ترک کنیم. فقط از دید من اون بحث اخراج از دانشگاه (با وجودیکه هنوز بهش مبتلا هستیم) کلیشه شده و شاید حتی اگر نبود یا موضوع دیگه ای جاش می نشست می تونست مناسب تر باشه. به هر ترتیب ما کیف کردیم از دیدن یک کار حرفه ای، سپاس ... دیدن ادامه » و خسته نباشید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام بر تیوالی های عزیز
با سپاس از بازی های خوب این تیم که واقعاً جای تشکر داره اما ما خوشحال از سالن نیومیدم بیرون. البته اینکه آدم انتخاب می کنه که بره و اجرای تیمی رو که شاید خیلی (یا حتی اصلاً) براش آشنا نیست، ببینه یعنی انتظار این ناخوشحالی رو تو خودت ایجاد کردی. البته این موضوع قابل تعمیم نیست چون که کارهایی هم بوده و هست که واقعاً شگفت انگیزت می کنه. به هر حال همیشه گفتم که این یک عقیده شخصی است که سعی می کنه منصفانه باشه.
فاطیما بهارمست این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاهین این را خواند
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام تیوال عزیز
می شه یه خلاصه ای از موضوع تئاتر بزارید.
سپاس
سلام دوستان
من دیروز (شنبه 24 تیر ماه) این نمایش رو دیدم. می تونم بگم که یک کار مفرح بود. تقریباً از نوع محتوا به یکی از داستان های نمایش ماتریوشکای پارسا پیروزفر خیلی نزدیک بود. اینکه حماقت و بی سوادی (البته به نظر من عدم آگاهی)، همان طور که تو یکی از دیالوگ ها هم بیان می شه، می تونه چه کنه با ما و جامعه. اجرا تو دست آقای رضا بهبودی بود و می چرخید و ایشون هم که واقعاً کم نزاشتن. دست گروه اجرای این کار درد نکنه حداقل این حس که پولمون رو ریختیم دور بهمون دست نداد.
بابک این را خواند
امیرمسعود فدائی، وحید و فاطمه دُرامامی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام بر همراهان تیوالی
من این اجرا را روز دوشنبه دیدم. از دید من بازی ها باور پذیر نبود. اما دوستی که با هم به دیدن این کار نشسته بودیم عقیده اش بر این بود که هدف این بوده که بازی های غیرقابل باور باشند. و اگر این احساس در من ایجاد شده یعنی در کار خود موفق بوده اند. ایشالا اگه رفتید و دیدید خودتون قضاوت کنید.
عالیا و گروه نمایش موج این را خواندند
استانیسلاوسکی معتقد است که هر اندیشه ای که برای مخاطب باورپذیر باشد قابل مطرح شدن است و به همان نسبت ارتباط مخاطب عمیق‌تر خواهد شد و در نتیجه می‌توان به ماهیت کلی و مضمون اثر پی برد.
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
ممنون برای نظرتون
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام بر دوستان
ضمن سپاس از گروه اجرایی این کار، من از لحاظ موضوعی کار رو نپسندیدم. یکی دو تا تپق وجود داشت اما در کل بازی های روان بود. به نظرم می شد در خلاصه داستان به جز جملاتی که باعث جذب مخاطب می شود به موضوع اصلی داستان اشاره می شد تا مخاطب آگاهانه به تماشای اجرا بنشیند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید