تیوال فرهاد | دیوار
S2 : 14:31:05
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
فرهاد
درباره نمایش اکوان دیو i
جناب آقای عباس عبدالله زاده به عنوان کارگردان، ممنون به خاطر کارگردانی خوبت و بازی خوبی که از بازیگران گرفته بودی. بازیگران حرف نداشتند.
جناب آقای عباس عبدالله زاده به عنوان نویسنده، خواهش می کنم دیگر ننویس! لزومی ندارد نویسنده خوبی هم باشی. فقط کارگردانی کن!

دوستان این تئاتر بیشتر به دل افرادی که خودشان از جنس تئاتر و هنر هستند می نشیند. به طور مثال از دید من که رشته ام صنعتی است و برای لذت بردن از تئاتر، ذهن و روحم نیازمند وجود یک سری علت و معلول مشخص در دیالوگ ها و بازی ها و گریم هاست، این کار حتی به نوعی توهین به شعور و وقتم است اما در برخی نظرات منتقدین در همینجا خواندم که به دلیل همین آشفتگی و هرج مرج در کار، آن را اثری قابل قلمداد کردند. بنابراین می توانم بگویم سلیقه من نبود.

از دید من تا بیست دقیقه اول نمایش که اصلا چنگی به دل نمی زند. پس ... دیدن ادامه » از آن کمی ریتم بهتر می شود اما باز هم داستان هیچ نقطه اوجی ندارد. به شدت (تاکید می کنم به شدت) حوصله سر بر است که لابلای کار با اندکی چاشنی طنز، آن را مزه دار کرده اند اما طعم اصلی همچنان به دل نمی نشیند. شاید حالا که کار قرار است خیالی باشد و تماشاچی به شوخی های مثل "عبید عبید" یا "اسنپ گرفتن در قرن چهارم" واکنش مثبت نشان می دهد، آنها را بیشتر در متن قرار می دادند که این ریتم و بی محتوا بودن کمتر خودش را نشان دهد.

البته کتمان نمی کنم که من بر اساس نظر مخاطبین در سایت تیوال این کار را برای دیدن انتخاب کردم. بعد از اجرا متوجه شدم با توجه به تعدد بالای بازیگران و همچنین تماشاچیانی که بخشی از آنها از دوستان و آشنایان و دست اندر کاران و بازیگران بودند و پس از اجرا، هر کدام برای تبریک پیش یکی از بازیگران می رفتند، احتمال می دهم (مطمئن نیستم) که بخشی از رای و نظرات متعلق به همان افراد است که به نوعی تبلیغ این اثر را کرده باشند.
فرهاد
درباره نمایش ملاقات i
دوستان و عزیزانی که مثل من و مثل خیلی از دیگران، به امید دیدن پارسا پیروزفر به این نمایش میرن باید بگم که مدت حضور و مدت زمان دیالوگ ایشون روی هم 10 دقیقه هم نمیشه. نقش ایشون میشه گفت نقش چهارم یا پنجم هست. با گریم خیلی متفاوت از همیشه حضور دارند که من نقش های قبلی ایشون رو بسیار بسیار بیشتر دوست داشتم.
اما به جهت اجرا و بازی، میتونم بگم نمایش فوق العاده ای بود. بازیگران، حرفه ای و خبره بودند. از جهت محتوا و موضوع نمایشنامه، موضوع تکراری و کلیشه ای بود اما مفهومی بود. اینکه عامه مردم حاضرند برای پول دست به هر کاری بزنند که این مفهوم در دل یک داستان جذاب اما بدون هیجان ارائه شده بود. در کل با توجه به نمایشهای قبلی آقای پیروزفر مثل بر پهنه دریا، ماتریوشکا و... این نمایش قطعا با اختلاف زیاد در رده بعدی قرار می گیره. البته در اون نمایش ها فکر می کنم کارگردان ... دیدن ادامه » نبودند. در کل نمره متوسط به بالا رو میدم و دیدنش رو توصیه می کنم اما به اون شدتی که سانس ها پر میشه، هیجان انگیز نیست و اگر نبینید هم چیزی از دست ندادید.
پارسا پیروزفر در نمایشهایی که گفتید کارگردان هم بوده. مثل بر پهنه دریا، ماتریوشکا و...
۲۵ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
farhad key
درباره نمایش طپانچه خانم i
خیلی نمایش معمولی بود. چند بخش کمدی داشت. متنش کلمات قلمبه سلمبه زیاد داشت و باعث می شد تا نیم ساعت آدم اصلا نفهمه داستان چیه و فقط گوشش کر بشه از عربده ی بازیگران که یک سری جملات رو بی احساس ادا می کردند و صدای شلیک گلوله که از بلندگوها خیلی گوش خراش بود. در کل برای مخاطب عام اصلا توصیه نمی کنم. این تئاتر هم مثل باقی تئاترهاست که فقط با داشتن چند بازیگر نامی، تماشاگر رو با زیرکی به تئاتر می کشونه. حداقل در جایی که ما نشسته بودیم همه تماشاگران دور و بر ما به شدت از نمایش خسته شده بودند و مدام غر می زدند. فکر کنم زیرکی کارگردان این بود که سریع در بخش هایی که کار عملا جذابیتی نداشت سریع کمدی و طنز قاطی کار می کرد تا تماشاگر کمی بخنده و دوباره به نمایش برگرده.
نقد خوبی بود. موافقم
۰۷ آبان ۱۳۹۶
منم موافقم...من اصلا راضی نبودم از دیدن نمایش
۱۰ آبان ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تئاتر بد که فقط با اسم بازیگران به فروش میره
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
farhad key
درباره نمایش رفقا رقبا i
خیلی کار قشنگی بود. بازی بازیگران از خیلی از تئاترهای مطرح دیگر، روان تر بود. البته 6-7 دقیقه اول نمایش چندان جذابیتی نداشت اما کم کم موضوع و داستان که مشخص شد و با چاشنی طنز همراه شد، ریتم کار هم بهتر شد. در کل نمایش مفرحی بود که دیدنش خالی از لطف نیست.
مریم رودبارانی و آذین حجازی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
farhad key
درباره نمایش ماتریوشکا i
شاید تا اواسط یا حتی انتهای اپیزود اول برای افرادی مثل من که تماشاگر حرفه ای تئاتر نیستیم جذابیتی نداره چون در حس و حال کار قرار نگرفتیم و به جای کاراکترها هنوز داریم پارسا پیروزفر رو می بینیم. اما بعد از اون انقدر کار قوی ارائه میشه که واقعا میری توو حس کار و اون کاراکترها برات واقعی میشن و واقعا یادت میره که بازیگر داره نقش بازی میکنه. حرف نداشت بازی آقای پیروزفر. لذت بردیم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
farhad key
درباره نمایش شعبده باز i
قصه ی خوبی داشت. بازی بازیگران خیلی خوب بود. اما فراز و فرودهای متن و داستان میتوانست به زیباتر شدن قصه کمک کند.
شادی بهرامی این را خواند
صنم محجوب بهروز این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
farhad key
درباره نمایش خرمهره i
مچکرم از اینکه سبک و دسته بندی به تئاترها اضافه کردید... حداقل می دانیم یک تئاتر فارغ از بازیگران نامی یا گمنام چه محتوایی خواهد داشت. سپاس.
محسن قصابیان و نیلوفر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
می خواستم انتقاد شدیدی داشته باشم به بخش تئاتر سایت تیوال به عنوان بزرگترین سایت هنری. خواهشی که از شما دارم در ارتباط با خلاصه داستان ها کمی دقت نظر بیشتری داشته باشید. اگر کسی از بازدیدکنندگان گرامی چیزی از این خلاصه داستانی که اینجا نوشتید سر در بیاورد جای تعجب دارد:
"نویسنده تنها بود، مرگ در زد، دوستش از زیر درخت آمد. زن تنها ازپشت خمره شراب برهنه به سمتش آمد، از راه دور دخترکی با سطل آب آمد.فریاد کشید.نویسنده فریاد کشید.او میخواست رها باشد.اما عهدنامه هنر گریبانگیرش بود، رهایش نمی کرد، نمی کند، نخواهد کرد."
البته این قصور مربوط به شما نیست و دست اندرکاران این تئاتر این گونه خلاصه ارائه کرده اند! اما شما نباید چنین چیزی را تایید کنید یا اصلا آن را قرار ندهید یا خلاصه درست و مناسب را طلب نمایید زیرا بینندگان سایت شما برای تئاترهای گمنام، ... دیدن ادامه » فاکتور خلاصه داستان و ژانر را ملاک قرار می دهند.
با سپاس
درود بر شما دوست گرامی
متاسفانه هیچ اطلاعاتی از خودتون در پروفایلتون مرقوم نفرمودید تاکمی با شناخت بیشتری پاسخ گوی نقد شریفتان باشم. متنی که در بخش خلاصه این صفحه ذکر شده ، کاملا مطابق ماهیت کلی داستان نمایش است. اینکه ما از خلاصه ی یک نمایش، انتظار ... دیدن ادامه » روایت کلیت یک نمایش را داشته باشیم، دیگر دلیلی به دیدن نمایش نخواهیم داشت ، بجز دیدن دوستان و عزیزانمان در صحنه نمایش. بزرگوار هنر دوست، این نمایش تجربه ای دیگر درکنار سایر تجربیات گذشته ی من هست. و عاملی که موجب پیشرفت من و سایر هم قطارانم در عرصه ی تئاتر میشه، استفاده ی صادقانه از نقد های خالصانه ، منصفانه و مدبرانه است. از این رو ، از شمای بزرگوار دعوت میکنم تا برای تماشای این نمایش به عنوان مهمان گروه تشریف بیارید و حقیقت معنایی خلاصه ی نمایش را بعد از تماشای نمایش بر روی صحنه ، مقایسه کرده و آنوقت قضاوت نمایید.
ممنونم از اینکه به صفحه نمایش ما سر زدید و نقطه نظر مهربانانه ی خودتون رو برای ما به یادگار گذاشتید. به امید دیدار
۰۱ آذر ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید