برای پیش‌گیری از شیوع بیشتر ویروس کرونای جدید، همه تئاترها، کنسرت‌ها و سینماها تا پایان هفته یعنی آدینه ۹ اسفندماه تعطیل است. اطلاعات بیشتر
تیوال فرزاد فروتنی | دیوار
S3 : 12:40:32
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
انصاف نیست اگر کتاب خوبی بخوانیم، فیلم خوبی ببینیم، یا به تماشای یک تئاتر خوب بنشینیم؛ از آن نگوییم. بدون اغراق باید بگویم حظ بردم؛ زیاد، خیلی خیلی زیاد. نمایشنامه عالی بود و عالی‌تر؛ درک درست کارگردان از آن. بازی‌های بی‌نظیر ـ خاصه محمد نادری و نساء یوسفی ـ مرا به وجد می‌آورد؛ دلم می‌خواست بعد از اتمام کار با تک تکشان حرف بزنم و بگویم خیلی خوب بودید، آنقدر زیاد که در واژه‌ها نمی‌گنجید.
پانته‌آ مهدی‌نیا! امیر حسین آقایی! هادی شیخ الاسلامی! مهتاب وجدانی! (دردانه‌ی نمایش) دمتان گرم. مرتضی حسینی! پسر خوش آتیه، با تو، هم بسیار گریستم، هم از ته دل خنده سر دادم... من دیشب نمایشی را دیدم که سال‌ها در یاد من خواهد ماند.
سه کیلو و 250 گرم را باید دید، باید بیش از یک بار دید؛ که ارزشش را دارد....
ممنونم از نگاهتون و نظرتون
۱۶ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیشب به تماشای این کار ارزشمند، فوق العاده خوب و بی نظیر نشستم و بسیار حظ بردم
واقعا کم پیش میاد یه مخاطب با کاری رو به رو بشه که انقدر همه چیزش عالی باشی، اول از همه به کارگردان کار که انقدر درک خوبی از نمایشنامه داشتند تبریک می گم.
بازی صبا سرور به من نشون داد که چقدر میشه امید داشت به نسل بعدی بازیگرانی که قراره مسئولیت بازی ها رو به عهده بگیرند و انقدر خوب نقششون رو ایفا کنند. علی پویا قاسمی مثل همیشه بی نظیر بود ، و انقدر خوبه این بازیگر که گاهی وقتا با خودت می گی مگه میشه تو این سن ته بازیگری رو در آورد؟! چقدر پدر کریستین خوب بود. و همچنین ما بقی عزیزان بازیگر. فقط به نظرم یکی از بازیگرای خانم که اسمشو نمی دونم و موهای بوری داشت یکم «آور اکت» بود. انگار حرکات اضافه تری نسبت به بقیه داشت. این کمی محسوس بود.
از این بگذریم مگه میشه از گریم های فوق ... دیدن ادامه » العاده و طراحی لباس تعریف نکرد؟ حیف و صد حیف که کارهای اینچنینی همیشه مهجور تر از کارهای سترونی که نام بازیگران معروف رو یدک میکشن هستند. و باید افسوس خورد از این بابت.
من از دیشب درک عمیق تری نسبت به اتیسم پیدا کردم. و همه اش دارم با خودم فکر می کنم چطور می شه با چند شخصیت و بصورت پلان هایی مقطع که گاه خالی از مفهوم و معنی اند زندگی کرد؟!
از اینجا می خوام از کارگردان کار تقاضا کنم، با اینکه می دونم نزدیک اجراهای پایانی هستید. اما حتما در آینده دوباره این کار رو اجرا کنید و بدون شک من دوباره از مخاطبای اون خواهم بود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من واقعا نمی فهمم این نور پردازی ایده کدوم عزیزی بوده که انقدر به چشم تماشاگر لطمه می زنه. یعنی واقعا برای خاص بودن باید رو بیاریم به هر چیزی که متفاوت باشه؟ در یک کلام باید بگم کور شدم!! موقعی که صحنه تموم میشد ماتم میگرفتم!! اگه بخوام منصف باشم باید بگم موضوع موضوع خوبی بود اما خیلی ساده تر از این میشد بیان بشه. یا حتی ساختارش بهتر باشه، نه انقدر پیچیده، نیازی به این همه ابهام نبود. تقریبا از رورانس و نوع دست زدن تماشاچی ها می شد فهمید که زیاد راضی نبودن. علی شمس عزیزم شما که تحصیل کرده ای و سوادت بیشتر از ماست این رو قطعا می دونی که تئاتر کتاب نیست، که اگه جاییشو نفهمیدیم برگردیم عقب دوباره بخونیم، یا حتی فیلم، تماشاگر باید در لحظه با کار ارتباط بگیره، قول میدم حتی کسانی که مطالعه دارند و در این فضا هستند هم برای درک این کار با مشکل رو به رو شدن و ... دیدن ادامه » میشن، بازی ها تقریبا خوب بود، من حظ بردم از بازی بانیپال شومون، و متاسفانه باید بگم آقای پاکدل خیلی بی انرژی بودن. خیلی زیاد. من که ردیف سوم بودم صداشون رو به زور می شنیدم. در کل باید بگم وقتی سالن رو ترک کردم احساس کردم که چیزی به من اضافه شده، و این نشون میده که اثر هنری کار خودش رو کرده.
ارزوی موفقیت دارم واسه همه عزیزانی که در این کار هستند.
من کاملا با تک تک جمله هاتون هم نظرم من تا امروز سردرد داشتم:(
۲۷ دی ۱۳۹۷
خواهش می کنم جناب غیور ی گرامی.. البته کسی از, دوستان اهل رفتن به کنسرت موسیقی پاپ باشر اخیرا نورافکن اتاق بازجویی هم اضافه کردند. ✋✋
۳۰ دی ۱۳۹۷
ممنون از شما آقای فروتنی
جسارت نکردیم ایشالا :)

آقای غیوری منم با تغییر نمایش بعد از شروع اصلا موافق نیسم، به هیچ شکلش
۰۲ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من نمیخوام غلو کنم و بگم فالومی خیلی تئاتر درجه یکی بود که قطعا ایراداتی هم داشت. اگه بخوام نمره بدم به این کار از 100 نمره 70 رو میدم. اما در مقایسه با تئاترهایی که تو این چند وقته دیدم و خیلیاشون هم توی بهترین سالنای تهران با سرشناس ترین بازیگرا اجرا شدند فالومی نمره 100 میگیره. دست مریزاد به همه بازیگرا. که انقد بازیشون خوب بود. شک ندارم که این کار شرایط سختی داشته. تا اونجایی که بتونم این کارو معرفی میکنم به دیگران. اما چیزی که خیلی بیشتر در ذهن من موند رفتار کوروش سلیمانی عزیز بود. به جرأت میتونم بگم در این 10 سالی که تئاتر میبینم ندیده بودم همچین رفتاری از یک کارگردان. انقد متواضع و دوست داشتنی. قبل از تئاتر خودش پیگیری میکرد کسی مشکلی نداشته باشه برای دیدن نمایش. بعد از تئاتر هم دم در ایستاده بود و از همه تشکر میکرد. فوق العاده بود. و همیشه در ذهن ... دیدن ادامه » من میمونه این رفتارش. با ارزوی موفقیت برای همه اعضای این نمایش.
مثل رفتار خانم پاوه نژاد بعد از نمایش کافه پولشری. البته ایشون دیگه بعد از نمایش تشکر نکردن.
هنرمندای مردمی اینها هستن.
۱۸ شهریور ۱۳۹۶
آقاى فرزاد فروتنى عزیز؛ اول، ممنونم از حضور و همراهى تان، دوم بسیار خوشحالیم از اینکه نمایش ما را پسندیدید و سوم اینکه شما مهمانان عزیز و حامیان اصیلِ تئاتر و ما هستید و احترام گذاشتن به مهمانانى اینچنین کمترین وظیفه ى ما در قبال شماست ... پاینده باشید ... دیدن ادامه » و باز هم ممنونم از ابراز محبت صمیمانه و خالص شما ...
۱۸ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید