تیوال فاطمه | دیوار
S3 : 23:22:09
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
فاطمه
درباره نمایش بازی سایه i
وقتی سازمانی که باید در خدمت مردم باشه تبدیل میشه به مردمی که در خدمت سازمان هستن

باید ....

همه چیز رو نابود کنی تا بتونی همه چیز رو درست کنی!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطمه
درباره نمایش مردی برای تمام فصول i
نکات کلی که با دیدن این کار به ذهنم اومده:

طبقه پرستی اگر زشت تر از نژاد پرستی نباشه، به همون اندازه زشت و غیرانسانیه. خیلی راحته که بشینی و غر بزنی و مسخره کنی و فکر کنی خیلی خاص هستی. دانستن بالذاته مسئولیت بیدار کردن دیگران رو به گردن فرد می گذاره.
کسانی که حرف های زیبا می زنند، لزوما حرف های درست نمی زنند و تاریخ در این یک مورد خاص شدیدا این رو ثابت کرده.
بعضی ها برای توجیه نیات خیانتکارانه خودشون دم از وجدان و اعتقاد و ایمان می زنند، در حالیکه همین افراد در موارد مشابه قبلی دقیقا برعکس مواضع فعلیشون عمل کردن.

یک اسم بزرگ در سینما، لزوما به معنای یک کار خوب نمایشی نیست.

فعلا همین ها به یادم میاد.

به طور کلی از دیدن این نمایش راضی هستم. با وجود اشتباهات مکرر در ادای مکالمات مثل تپق زدن و فراموش کردن، و گسستگی و ناهماهنگی در اجرا که می تونست ... دیدن ادامه » از خستگی 45 شب اجرا بوده باشه، از اینکه وقتم رو گذاشتم برای دیدن این کار ناراضی نیستم. وقتی سیامک صفری هم تپق میزنه و دیالوگش رو فراموش می کنه، یعنی خستگی بر گروه غالب اومده که من بهشون حق میدم. بازیگران جوانتر مثل آقای صابونی و آقای ساعتچیان، بازیهای بهتری ارائه دادن.
منم روز جمعه رفتم تپق خیلی داشتن بازیگرا مخصوصا آقای کیانیان
۰۸ دی ۱۳۹۳
دقیقا مخصوصا بازی کیانیان که تابه حال در این حد ضعیف بازی نکرده
۰۹ دی ۱۳۹۳
بله. ضعف بازی کیانیان خیلی به چشم من اومد چون ازش انتظار یک اجرای بی نقص رو داشتم.
۰۹ دی ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطمه
درباره نمایش مردی برای تمام فصول i
یکی از کمدی های زندگی اینه که همه فکر می کنن دیگران «معمولی» هستن و خودش خاص و چنان از دست آدم های معمولی می ناله که آدم فکر می کنه طرف ابن سینایی، خواجه نصیر طوسی ای، ملاصدراییه! خیلی خنده داره!
شاید حتی نگارنده این خطوط هم در همین توهم باشه و خودش خبر نداشته باشه!
فاطمه
درباره نمایش مردی برای تمام فصول i
پنح شنبه بیستم اجرا نیست یا هنوز بلیطش برای فروش گذاشته نشده؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آنها گفته می شود که فساد نکنید؛ می گویند به راستی که ما اصلاح گر هستیم! با یکی از دوستان راجع به سقراط بحث می کردیم و ایشون چنان رگ های گردنشون رو علیه من قوی کرده بودن که گویی با من عناد جاودانی دارن. این هم یک نمونه دیگه در تأیید نظر من! دوست دارم ببینم از این نمونه چطور پشتیبانی می کنن؟ رسما از خائنین تجلیل میشه و هیچ کس هیچی نمیگه!
قحطی هوش سیاسی آمده!
رومینا خلج هدایتی و کیانا برنج کار این را خواندند
ali mn و آوا فیاض این را دوست دارند
چی شده؟
۰۵ آذر ۱۳۹۳
حالا من یه مورد جالبی تعریف کنم
بعد از دیدن نمایش سقراط من خیلی عصبانی بودم هم به خاطر طنزی به کار برده شده بود ( به نظرم خیلی سقراط مسخره وخنده دار به تصویر کشیده بود که بعدا در مصاحبه از نعیمی خوندم که به خاطر نوع مخاطب تالار وحدت اینطوری نوشته واگه ... دیدن ادامه » سالن دیگری اجرا میرفته طور دیگری مینوشته بعد که فاوست دیدم این قضیه برام روشن شد که این سیاست بنیاد رودکی برای جذب مخاطب عام هست قول دادم به خودم که دیگه تالار وحدت نمیرم الان این مردی برای تمام فصول که نظرات دوستان و اساتید جویا شدم دیدم که تصمیم درستی گرفته ام )
علاوه بر طنزش همین موردی بود که شما اشاره کردید پرده آخر و درگیر کردن تماشاگر بود حتی در تیوال با یه آقایی بحث شدیدی کردم ایشون من متهم کرد که من پول گرفته ام تا نعیمی تخریب کنم شاهین نصیری تازه پست میذاشت در تیوال من باهاشون گفت و گو کردم و من قانع کرد من هم تحلیلش پذیرفتم ولی مثل اینکه شما رو نتونستن شما هم پیگیرید هنوز :)) من نمیفهمم شما ها چرا وقتتون فکرتون برای تحلیل این موارد هدر میدید
۰۷ آذر ۱۳۹۳
امکانش هست نمایش تا اوایل بهمن تمدید بشه ؟
ما از اهواز داریم میایم نمیتونیم قبل از ٢٣ دی تهران باشیم
امیدوارم بقیه هم استقبال کنند تا نمایش تمدید بشه
۰۶ دی ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطمه
درباره نمایش مرگ فروشنده i
این نمایشنامه از کارهای محبوب منه. کاش بازیگر نقش اصلی کس دیگری بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطمه
درباره نمایش مردی برای تمام فصول i
سلام. بلیط بقیه روز ها رو کی میشه خرید؟
همیار جان اگه اعلام کنی کی دوباره روزهای دیگرو اضافه میکنی خیلی خوب میشه...ممنون از این دفعه که اعلام کردی...
۰۸ آبان ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطمه
درباره نمایش سقراط i
مطلب جالبی روی اینترنت پیدا کردم. شاید برای شما هم جالب باشه:

"وقتی دولت یکی از سیاستمداران را به سبب گناهی محاکمه می کند او چنان ناله و زاری می کند که گویی به مصیبت بزرگی دچار شده است و می گوید ” با آن همه خدمت که به کشور کرده ام سزاوار نیست با من چنین کنند “ولی آیا عقل قبول می کند که کسی عضو دولتی باشد و از همان دولت آزاری ببیند و آن را ظالم و بد خواه بخواند. درست مثل سوفیست ها که شاگردان را خود را با فضیلت و درستی تربیت می کنند و بعد گله می کنند که مزد آنها را نمی دهند. سقراط از کالیکلس سوال می کند که ” چه می گویی در باره ی کسانی که هنگامی که زمام امور دولت را بدست دارند رجز می خوانند و هر روز ادعا می کنند که جامعه و دولت را بهتر ساخته اند ولی همینکه از کار افتادند ناله و شکایت می آغازند و از وضع جامعه و دولت چنان بد گویی می کنند که گویی بدتر آن در تصور ... دیدن ادامه » نمی گنجد ؟ آیا این سیاستمداران در نظر تو بهتر از فرومایگان اند؟"

قسمتی از رساله گرگیاس نوشته افلاطون

http://new-philosophy.ir/?p=58
فاطمه
درباره نمایش بانوی دریایی i
من فردا دارم میرم این نمایش رو ببینم. کسی می تونه لطف کنه بگه جای پارک پیدا میشه اطراف محل؟
manimoon این را خواند
ما که پیاده رفتیم ولی به شخصه دیدم چند نفری رو که توی خیابانی کبکانیان جای پارک پیدا کرده بودند. در ضمن کافه هیچ هم همون نزدیکی هستش و از مشتری های اون کافه هم اونجا تونسته بودن پارک کنند.
۱۸ دی ۱۳۹۲
خیلی متشکرم آقای بیگ محمدی.
۱۹ دی ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطمه
درباره نمایش شکلک i
امکانش هست کسایی که قبلا کارو دیدن کمی راجع بهش توضیح بدن. خوندم که کار ده سال پیش اجرا شده گویا. اگر کمی راجع به داستان، اگر داستانی هست البته، توضیح بدین ممنون میشم.
manimoon این را خواند
متشکرم آقای ایمانیان. منو یاد فیلمی با بازی نیکول کیدمن میندازه که به نظرم مارگردانش شیامالان بود. و نمی دونم چرا یاد فیلم مستأجر هم افتادم با بازی دیلان مکدرموت.
۱۸ دی ۱۳۹۲
ندیدم پستچی رو. گیرم بیاد می بینم. به نظرم جالب میاد.
۱۸ دی ۱۳۹۲
من کار قبلی را دیده ام. راسش تداخل زمانی در بسیاری از کارهای مرادی وجود دارد و نمی توان به صرف این امر این دو کار را یکی دانست. شباهت این دو کار فقط به این بر می گردد که دختر و پسر جوانی وارد خانه ای قدیمی می شوند و در آنجا با زن و مردی از زمانه ای دیگر روبرو ... دیدن ادامه » می شوند اما جزئیات پرداخت متفاوت است. به هر حال نمایش قبلی این کار بسیار قوی و موفق بود و امیدوارم کار جدید هم همان کیفیت را داشته باشد.
۱۹ دی ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطمه
درباره نمایش عرق خورشید، اشک ماه i
عالی! نه یک کلمه کم، نه یک نت زیاد. آنان که از تاریخ درس نگیرند محکومند به تکرار آن با شکلی قناس‌تر.
از بازی ها هیچ ایرادی نمیشد گرفت. کیانیان و خمسه که استادند و ازشان کمتر از این انتظار نمی رفت. اما پسیانی جوان به زیبایی هرچه تمام تر شخصیت مارگونه کاتب را بازی کرد و از صدا و حرکات بدن هیچ کم نگذاشت.

موسیقی همراه صحنه ها بود و فشار و درد و انزجار استعمار و استثمار شدگان را به خوبی منتقل می کرد.
در یک کلام یکی از بهترین کارهایی که تا به حال دیده ام.
بهرنگ، شاهین نصیری و کیمیا توکل نیا این را خواندند
سیاوش حیدری و ماهور این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطمه
درباره نمایش سنگ ها در جیب هایش i
فقط یه کارگردان انگلیسی می تونه بدون شناخت راجع به ایرلند فیلم بسازه!
وای دوباره خاطره ی خوب سنگها در جیبهایش رو تو ذهنم پررنگ کردی،چه روزای خوبی داشتم من با این تئاتر...ممنونم فاطمه جونم!
۱۶ دی ۱۳۹۲
خواهش می کنم. من هم خیلی از کار خوشم اومد.
۱۶ دی ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطمه
درباره نمایش هملت i
هملت یا اوفلیا؟!!!!!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطمه
درباره نمایش شاهزاده اندوه i
اجرای خوبی بود و خوب در ذهنم موندن. ضد زن ترین برداشت ممکن از هملت.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطمه
درباره نمایش سقراط i
نمایش را دیدم. امشب شاهد بودم که سقراط دوباره توسط سیاستمداران که دستشان از آستین دیگران درآمده بود «کشته شد». جماعتی که می خنداندند و می خندیدند بر جملاتی از قبیل «جای شعر گفتن ر...دن» و «... خوردن» و «بیا نسل بشر را ادامه دهیم». نمایش نامش را از یک فیلسوف گرفته بود، اما تمام مباحثات فلسفی مطرح شده در نمایش بعد از چند جمله یا تبدیل به هجو گویی میشد یا خطابه سیاسی. کلاً نمایشنامه یک بیانیه سیاسی جسته گریخته بود. حتی معلوم نشد چرا افلاطون که انقدر نظرات سیاسی اش با سقراط متفاوت و حتی متضاد بود جزو شاگردان و دوستان او بود. خلاصه اینکه حتی یک بحث فلسفی خوب در کار شنیده نشد و هرچه بود سیاست زدگی بود

تنها نکته مثبت کار موسیقی زیبایش بود و آهنگهایی با صدای زیبای همخوانان زن و سافو. قطعه مده‌آ هم جالب بود گرچه خوب اجرا نشد و ناهماهنگی زیادی بین حرکات رقصنده‌ها ... دیدن ادامه » دیده میشد

و نکته جالب توجه دیگر تعداد برگه های تبلیغاتی کار بود که من پنج تایش را دیدم

کمی هم انصاف چیز خوبی است. عدالت و اخلاق و آگاهی دادن به مردم خوب است اما کلمات خوب و مفاهیم عالی را سپر کردن برای زشتی ها خیلی بد

قطعا این نمایش دوستداران زیادی بین مردمی که سیاست را در سطحی ترین حالت ممکن (یعنی پولیتیک) می شناسند، دارد. اما وظیفه هنرمند، همچون فیلسوفی که رسالت خود را در بیدار کردن مردم می بیند و نه همگامی با مردم، بیدار کردن حس زیبایی شناسی، عدالت خواهی، آزادگی، فداکاری و نوع دوستی است نه طرفداری آشکار سیاسی از گروهی خاص
(قطعا این نمایش دوستداران زیادی بین مردمی که سیاست را در سطحی ترین حالت ممکن (یعنی پولیتیک) می شناسند، دارد.)
فکر نمیکنید که این جمله ای که به کار بردید بی احترامی به شعور بقیه هست
ای کاش شما که خود را به عنوان کسی که زیبایی شناسی، عدالت خواهی، آزادگی، ... دیدن ادامه » فداکاری و نوع دوستی را میشناسد معرفی میکنید به نظر دیگران احترام میگذاشتید به جای اینکه سواد بقیه رو زیر سوال ببرید یه نقد علمی مینوشتید
تا مردم سطحی نگر از شما یاد میگرفتن ؟؟؟!!!
۱۶ دی ۱۳۹۲
خانم غیاثیان. من کتاب فلسفه غرب رو نخوندم. اما تاریخ فلسفه رو خوندم و فکر نمی کنم هیچ کدوم از این دو کتاب به اندازه چهار دیالوگ افلاطون که آخری با عنوام فیدو یا «در باب روح» که مستقیما درباره مرگ سقراطه قابا قبول باشن. نوشته های افلاطون مرجع دست اول محسوب ... دیدن ادامه » میشن. البته اینکه کدوم نوشته و مرجع رو قبول کنین به خواننده بستگی داره.

من نویسنده این کار رو نمی شناسم. آقای نصیری هم مثل شما فکر می کنن من نمادهای کار رو اشتباه خوندم. در هر حال نظری داشتم و مطرح کردم. اما در دفاع از نظر خودم باید عرض کنم که در هنگام خروج از سالن هر صدایی به گوشم رسید در تأیید نظرم بود.

قصد متقاعد کردن نیست که در اصل توانش رو هم در خودم نمی بینم. تنها طرح مسئله است.
موفق و مؤید باشین.
۱۹ دی ۱۳۹۲
آقای نصیری. تکلیف آثار ده‌نمکی رو که یکی از خانم های بازیگر مشخص کرد. در فیسبوک مقاله ای نوشت و گفت مردم ما انقدر دلشون خنده می خواد که به هر وسیله ای برای خندیدن متوسل میشن. ایشون خیلی برای درک مردم ارزش قایل بودن گویا! اما از تئاتر تا سینما فاصله خیلی ... دیدن ادامه » زیاده.

ارجحیت فرم بر محتوا در نظر شما رو می دونستم. برای دور بودن از اینتنشنال فلسی باید نگاه آبجکتیو داشت البته. مگر اینکه شما به ریدر رسپانس هم معتقد باشین.

اما راستش من در آشفته بازار نقد ادبی و هنری، روشها و خوانش های هیستوریسیزم محور رو ترجیح میدم. من نمی تونم اثر رو بدون توجه به پدیدآورنده و محیطی که درش قرار داره تحلیل کنم.

و باز تکرار می کنم که هدف متقاعد کردن نیست، فقط طرح نظر و مسئله است.
۱۹ دی ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطمه
درباره نمایش دایی وانیا i
برای بار دوم کار رو دیدم و لذت بردم.
یک جمله جالب که تو ذهنم حک شد قسمتی از گفتگوی دکتر آستروف و یلنا بود که بهش گفت «شما و همسرتون هر جا میرید خرابی میبرید» و بعد «شوخی کردم»!
گرچه به نظر من شوخی نبود. پای مدعی ها و حراف ها و روشنفکرنماها به هر کجا باز میشه، نتیجه جز خرابی نیست. کار جدی! کار جدی!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطمه
درباره نمایش خون و گل سرخ i
فقط من اینطور حس می کنم یا اینجا هم بحث ها و نظر ها و دوست داشتن ها و دوست نداشتن ها سیاسی شده؟ هنر سیاسی خوبه اما هنر سیاست زده غربزده نه! هنر بومی زده هم نه! چون یک کار بومیه صرفا به معنی خوب بودنش نیست. حالا جدا از بحث های سیاست زده و «من عاشق فراهانی ها هستم چون یکیشون رفته» و «من از فراهانیها متنفرم چون یکیشون رفته» یک نفر نظر منطقی بده لطفاً!
نمی خوام بی احترامی کنم اما بهزاد فراهانی در تئاتر مشابه مسعود کیمیایی در سینما شده و بدجوری گرفتار کلیشه هایی است که دست و پاشو بستند و انگار اگه توی یک اثرش ازش یاد نکنه بهشون ادای دین نکرده
۱۴ دی ۱۳۹۲
فوق العاده بود هم داستان و هم بازی ها و از همه مهمتر کارگردانی
پیشنهاد میکنم خودتون به تماشای این تیاتر برید قطعا از دیدنش پشیمون نخواهید شد ...قطعا!!
۱۸ دی ۱۳۹۲
ممنون آقای امیرحسین از نظرتون. اگر وقت اجازه بدم می بینم.
۱۹ دی ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطمه
درباره نمایش سقراط i
سلام و خسته نباشید
فروش بلیط روزهای بعد کی شروع میشه؟
milad zivari این را دوست دارد
فروش نمایش سقراط تا دوشنبه ۱۶ دی‌ماه باز شد.
۱۰ دی ۱۳۹۲
ممنون
۱۰ دی ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطمه
درباره نمایش دایی وانیا i
عالی! عالی! عالی! بازیها کم نظیر، روان، دلنشین. متن به زیبایی ترجمه شده. و چقدر حال آدمهای نمایش به حال ما شبیه بود. اگر ما هم به درکی که دایی وانیا رسید، برسیم، همدرد او خواهیم شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطمه
درباره نمایش دایی وانیا i
عالی! عالی! عالی! بازیها کم نظیر، روان، دلنشین. متن به زیبایی ترجمه شده. و چقدر حال آدمهای نمایش به حال ما شبیه بود. اگر ما هم به درکی که دایی وانیا رسید، برسیم، همدرد او خواهیم شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید